# 10 Paul Pogba

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 28 października 2014, 17:44

Makiavel pisze:ludzie, którzy za szybko uwierzą w swoją wielkość nigdy nie osiągają jej w pełnym wymiarze.
To ja w odpowiedzi na ten cytat z kalendarza pozwolę sobie wkleić fragment obrazu przedstawiającego Napoleona:
Obrazek

Przytoczyć przykład rzymskich cezarów, egipskich faraonów i multum przezdolnych szczeniaków, którzy będąc w moim - oraz mojego rówieśnika Paula - wieku mieli na koncie naprawdę niesamowite wiersze, z których kipiała pewność siebie.

Oczywiście, nie dążę do żadnej polemiki, po prostu na prawidło o rzekomej recepcie na wielkość przypada 10 antagonistycznych doń. Jak np. ta przytoczona przez kolegę dwa posty nade mną. Oddajmy Pogbie co pogbowe, szczególnie że chłopak nie wykazuje żadnych problemów wychowawczych póki co.

Swoją drogą, to jedyny piłkarz z Serie A w zestawieniu. Bo i w sumie to nikt (no, może prócz Teveza) na taką nominację chyba nie zasłużył. Dobre i tyle.

Złotą Piłkę oczywiście zgarnie Ronaldo. Mimo słabego Mundialu i finału LM, zasłużenie.
Ostatnio zmieniony 28 października 2014, 19:08 przez Alfa i Omega, łącznie zmieniany 1 raz.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 28 października 2014, 18:47

Za szybko nie oznacza przecież konkretnego wieku. Chodziło mi o to, że nominacje i nagrody dla Pogby teraz mogą go uświadczyć w błędnym przekonaniu o wielkości, której jeszcze nie osiągnął.
Tak, jak pisałem Pogba nie jest najlepszym piłkarzem Juventusu, nie jest najlepszym piłkarzem Serie A, nie zasłużył na tą nominacje swoją grą. Dobrze, że ogłoszono to już po tym, jak odnowił kontrakt bo pewnie Mino zażyczyłby sobie z 0,5 mln więcej za sezon ;-)


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 października 2014, 19:04

Makiavel pisze:ludzie, którzy za szybko uwierzą w swoją wielkość nigdy nie osiągają jej w pełnym wymiarze
Tutaj chodzi o to, żeby za wcześnie nie spoczywać na laurach, nie sycić się jedną wygraną tylko cały czas mieć coś jeszcze nowego do wygrania.
Jeśli Pogba naprawdę wierzy w siebie i chce osiągnąć sukces to mało jest mu w stanie przeszkodzić w wielkiej karierze.
A podanie przykładu Faraonów czy Cezarów jest nieodpowiednie - to byli ludzie którzy żyli nieco w oderwaniu od rzeczywistości - byli wychowani na dworach królewskich w przepychu i od dziecka wmawiano im, że są wyjątkowi.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 28 października 2014, 20:01

Makiavel pisze:Dodali do listy swojego pupila, żeby nie było tam samych graczy Realu, Atleticu, Niemiec i Argentyny

Pogba nie był w zeszłym sezonie najlepszym graczem w Juventusie (w najlepszym wypadku był 3. za Tevezem i Vidalem, choć patrząc na podsumowanie "piłkarza sezonu" to nawet go na podium nie ma), na mundialu, w kategoriach ogólnych nie pokazał nic specjalnego - Vidal grał od niego lepiej mimo problemów zdrowotnych, w pucharach europejskich także nie był postacią wiodącą. W lidze włoskiej grają piłkarze lepsi od niego na dzień dzisiejszy i z lepszymi występami na mundialu, ale to akurat on dostał nominację. I jeszcze ktoś mi powie, że Pogba nie jest sztucznie pompowany przez media
Został wybrany najlepszym młodym piłkarzem MŚ i to wystarczyło.


platini88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2014
Posty: 30
Rejestracja: 03 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 30 października 2014, 09:41

On został ulubieńcem mediów jeszcze kilka lat temu, w 2013 on dostał nagrodę Golden Boy. Może on i nie jest najlepszym graczem, ale on ma haryzmę, co ma duży wpływ w piłce nożnej. Niektórzy gracze są bardziej skuteczni, ale nie przyciągają tak do sobie uwagi jak inni.


grejt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2006
Posty: 129
Rejestracja: 28 września 2006

Nieprzeczytany post 30 października 2014, 10:05

Wzięli go do tej grupy też żeby pokazać ,że są tolerancyjni dla murzynów i muzułmanów bo nie wiem za co oprócz wieku się tam dostał, jak widać lewactwo nawet w piłce rządzi. 1000000x bardziej zasłużył sobie Lewandowski żeby być w tej grupie. Pozdrawiam


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 03 listopada 2014, 10:03

Gruby Mino to potrafi dbać o interesy swoich klientów:
Paul Pogba będzie zarabiał €4.5m w pierwszym roku kontraktu, €5.5m w drugim roku i €6.5m w trzecim.


delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 03 listopada 2014, 14:33

Ivory pisze:Gruby Mino to potrafi dbać o interesy swoich klientów:
Paul Pogba będzie zarabiał €4.5m w pierwszym roku kontraktu, €5.5m w drugim roku i €6.5m w trzecim.
Z jednej strony Mino, a z drugiej to taka zachęta Juventusu, żeby Pogba został, bo z każdym rokiem zarobi więcej. Inna sprawa, że w takim Realu, PSG czy United może dostać dychę od ręki i nikogo to nie zdziwi.


Obrazek
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 07 listopada 2014, 21:52

Tutaj nasz bohater po meczu z Armenią. Może ktoś jeszcze tego nie widział a jest ciekaw.


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 listopada 2014, 14:49

Portal - bleacherreport.com zrobił listę 10 najbardziej kompletnych piłkarzy obecnie, co można po prostu porównać do listy najlepszych piłkarzy.

http://bleacherreport.com/articles/2260 ... -right-now

Pogba się do tej ścisłej 10 zakwalifikował. Co ciekawe jest też Lewandowski, którego nie ma w "23" FIFA.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 listopada 2014, 16:05

przecież to zestawienie jest bez sensu - w tych 10 najbardziej kompletnych piłkarzach jest bramkarz a jak wiadomo nie od dziś bramkarzem zostaje ten kto nie potrafi grać w piłkę...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 11 listopada 2014, 16:28

Maly pisze:przecież to zestawienie jest bez sensu - w tych 10 najbardziej kompletnych piłkarzach jest bramkarz a jak wiadomo nie od dziś bramkarzem zostaje ten kto nie potrafi grać w piłkę...
Akurat Neuer potrafi :prochno:


gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 05 grudnia 2014, 21:48

Czy to ja jestem z-bany czy on? Ktoś liczy ile razy zmienił fryzurę od kiedy do nas przyszedł?
Obrazek


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2014, 12:17

I co związku z tym że zmienia sobie fryzurę? Nie masz się do czego doczepić tylko do jego włosów? Ja j*bie... :angry:


gawron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2008
Posty: 748
Rejestracja: 01 marca 2008

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2014, 01:20

paku pisze:I co związku z tym że zmienia sobie fryzurę? Nie masz się do czego doczepić tylko do jego włosów? Ja j*bie... :angry:
Dokładnie. Do jego gry nie do końca, więc muszę do czego innego. Taki ze mnie internetowy napinacz. Mam nadzieję, że ma w głowie trochę więcej oleju, niż inni miłośnicy naćpanych fryzjerów.

Obrazek Obrazek


ODPOWIEDZ