Antonio Conte

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 maja 2022, 09:56

Juve_Forever_88 pisze:
10 września 2021, 14:48
MRN pisze:
10 września 2021, 12:28
Podobno o wielkiego Conte zabiega hegemon Arsenal. Cóż za wyróżnienie dla tego super coacha.
Ulala Arsenal... pewnie mają pragnienie, by dał im samograja na pierwszą 4-kę PL na lata.
Może jakby go zatrudnili to by mieli tą 4-kę PL chociaż na ten sezon ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2023, 11:18

I są tacy, którzy chcieliby go ponownie w Juve :

Conte : „Powrót na San Siro? To są wspaniałe wrażenia, wracam do domu. Włochy to mój dom. Potem wracam na San Siro po 2 wspaniałych sezonach z Interem, to, co wszyscy razem zrobiliśmy, budzi we mnie silne emocje.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2023, 11:59

MRN pisze:
14 lutego 2023, 11:18
I są tacy, którzy chcieliby go ponownie w Juve :

Conte : „Powrót na San Siro? To są wspaniałe wrażenia, wracam do domu. Włochy to mój dom. Potem wracam na San Siro po 2 wspaniałych sezonach z Interem, to, co wszyscy razem zrobiliśmy, budzi we mnie silne emocje.
Ci, którzy chcieliby go ponownie w Juve, doskonale wiedzą, że przepracował dwa lata w Interze. Czego się spodziewasz, że zapytany o to powie, że się wstydzi mediolańskiego epizodu? Zdobycia scudetto z Interem? Że będzie się za to kajał? Umiejętność ugryzienia się w język we właściwym momencie to też jest sztuka, Antkowi różnie to wychodzi, ale akurat tej wypowiedzi bym się nie czepiał.
Conte jest jaki jest, ma swoje wady i niekoniecznie daje się łatwo lubić. Ba, ja nawet jestem zdania, że gdyby do nas wrócił, to znowu po to, żeby po dwóch, maksymalnie trzech latach odejść, być może znowu w niezbyt przyjemnych okolicznościach. Ale wydaje mi się, że po prostu jest typem trenera, którego na tym etapie potrzebujemy.

Dla mnie nie jest istotne, czy nasz trener będzie bezgranicznie kochał Juventus i na każdym kroku potwierdzał swoją lojalność wobec barw. Niech po prostu dobrze wykonuje swoją robotę.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 14 lutego 2023, 12:26

Nie wiem skad sie wzielo to, ze nowy trener musi byc jakos zwiazany z Juve. Nam potrzebny jest gosc od budowania. Conte zdecydowanie taki jest. Ogarnal Juventus, Chelsea, Inter i Reprezentacje. W Tottenhamie jeszcze sie buduje. Ma...mial slabe boki obrony to prosze Porro juz jest, a Udogie przychodzi po sezonie. Gosc ma wizje i pomysl na druzyne.
Tak btw to nadal uwazam, ze w ktoryms momencie Zidane wyladuje w Juve.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 14 lutego 2023, 13:27

Ja uważam, że w kontekście selekcji trenera najważniejszymi aspektami są bieżące cele klubu, oraz osobowość trenera, które powinny być kompatybilne. Każdy szkoleniowiec, ma jakąś charakterystyke, filozofie, zdolności oraz całe swoje modus operandi. I włodarze klubów właśnie tym powinni się kierować, dobierając szkoleniowca.
Pech chce, że trener o charakterystyce Conte jest nam potrzebny jak tlen. Pech, dlatego że nie darze sympatią naszego byłego taktyka ze względu na styl odejścia w 2014r., późniejszy epizod w Interze oraz ogólnie całokształ, czyli bucowate usposobienie.
Ale to jest chyba jedyny trener, będący gwarantem tego, że jego koncepcja w określonym czasie zadziała. Żaden inny trener, nie potrafi odbudowywać podupadłych zespołów jak on, oraz rzeźbić z niczego i wydobywać potencjał z przeciętnych zawodników.
<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> pozostawi po sobie spaloną ziemię, im dłużej będzie trwał na stanowisku, tym większe spustoszenie zasieje. Jeżeli miałby odejść po sezonie, pewnie sporą część rokujących dobrze zawodników, nieprzesiąkniętych jego zgniłą filozofią, na których powinniśmy budować kręgosłup zespołu, dałoby się jeszcze reanimować, lub przekonać do pozostania. Jeżeli go nie przegonią, to Chiesa i Vlahović chcąc ratować swoje kariery odejdą, Di Maria również, gdyż na stare lata będzie chciał po prostu czerpać frajdę z gry w piłkę a nie cierpieć, Pogbę sztab Allegriego przykuje do wózka inwalidzkiego, Bremer wciąż będzie zdezorientowany i pozostawiony bez wytycznych, Locatelli zgnije między stoperami, a Fagioli, Miretti, Iling i Soule jako wychowankowie pewnie zostaną, ale będą wciąż poddawani destrukcyjnemu praniu mózgów przez naszego wyleniałego innowatora.
Jasne, z Conte będziemy grać dogmatyczną i niepodważalną trójką stoperów, męczyć się w LM (o ile w niej zagramy) i zapewne po dwóch latach rzuci zabawkami i odejdzie do innego klubu skonfliktowany z klubową wierchuszką.
Ale na teraz, ja lepszego kandydata do wskrzeszenia naszego zespołu nie widzę. Marzeniem byłby De Zerbi, ale on tworzy teraz swoją historię w Brighton, ponadto jego angaż, bez rewolucji w składzie i wymiany połowy kadry, miałby tyle sensu co zatrudnienie Sarriego w 2019r.


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 14 lutego 2023, 13:39

No Conte to chyba na ten moment i na najblizsze 2-3 lata to najlepsze co moze byc. Bo zwolnienie Kalmena i zatrudnienie Conte czy De Zerbiego to laczny koszt okolo 40-50 mln. De Zerbi ma klauzule 13 mln, a Beton 2 lata kontraktu.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 14 lutego 2023, 14:26

Pytanie tylko do czego ten Conte miałby przychodzić. Tak naprawdę jeżeli latem będziemy rozważać sprzedaż Vlaho czy Chiesy tylko z powodu Allegro to znaczy, że całą aferę nasz zarząd przeprowadził wzorowo i uniknął większych kar. Ale obawiam się, że to mało realna a co najmniej jeden z w.w. graczy poleci w celu łatania dziury z powodu braku LM przez punkty ujemne gdyż same oszczędności na pensjach Sandro, Cuadrado, Paredesa, Rabiota na to nie wystarczy.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2023, 14:44

Nie, po prostu oczekuję, że ktoś kto był kapitanem Juve a potem trenerem da sobie na wstrzymanie zanim coś takiego powie wiedząc jakie są relacje z tymi mendami. Najlepiej niech się zamknie i nie odzywa a to wyglądało jak kolejna szpilka w naszą stronę bo w poprawne relacje na linii Juve - Conte nie wierzę. Oczywiście skoro musi już coś powiedzieć to niech to zrobi bardziej dyplomatycznie.


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 14 lutego 2023, 15:25

Baczu pisze:
14 lutego 2023, 13:27
Marzeniem byłby De Zerbi, ale on tworzy teraz swoją historię w Brighton, ponadto jego angaż, bez rewolucji w składzie i wymiany połowy kadry, miałby tyle sensu co zatrudnienie Sarriego w 2019r.
No właśnie nie, miałoby więcej sensu. Sarri tak naprawdę dostał w spadku w większości przesiąkniętych calmą, podstarzałych graczy: Bonucciego, Chielliniego, Pjanicia, Sandro, czy Cuadrado, którzy rządzili szatnią. Teraz zanosi się na to, że kilku rycerzy calmy (Rabiot, Sandro i Cuadrado) odejdzie, a taki Bonucci odgrywa coraz mniejszą rolę w drużynie. Jest sporo młodych graczy do urobienia (Fagioli, Soule, Miretti, Rovella, Cambiaso), a ci, którzy mają być liderami, jak Locatelli, Chiesa, Vlahovic czy Bremer, mam nadzieję, nie zdążyli jeszcze aż tak przesiąknąć filozofią Maksa. Na razie też nie są super znaczącymi piłkarzami w perspektywie międzynarodowej, sukcesów za bardzo nie mają (nie licząc ME Włochów), więc pewnie nie mają też tak wybujałego ego jak Pjanic czy Chiellini, żeby się stawiać szkoleniowcowi z mniej wyrobionym nazwiskiem.

Z rewolucją czy bez, jak dla mnie to jak najbardziej dobry moment na De Zerbiego. Ale żeby nie było zupełnego offtop, to powiem, że Conte też mógłby być.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 lutego 2023, 19:56

W perspektywie tego co się u nas dzieje nie wydaje mi się byśmy zatrudnili Antka. Przyjdzie i co? Sprzedamy mu na start najlepszych graczy i każemy grać byle kim? Jakoś mi się to nie klei z jego wypowiedziami z poprzednich klubów. Chyba, że nasze możliwości ma Mercato są większe niż mi się wydaje ale szczerze w to wątpię.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 15 lutego 2023, 08:46

Maly pisze:
14 lutego 2023, 19:56
W perspektywie tego co się u nas dzieje nie wydaje mi się byśmy zatrudnili Antka. Przyjdzie i co? Sprzedamy mu na start najlepszych graczy i każemy grać byle kim? Jakoś mi się to nie klei z jego wypowiedziami z poprzednich klubów. Chyba, że nasze możliwości ma Mercato są większe niż mi się wydaje ale szczerze w to wątpię.
Dokładnie. Przecież on odszedł z Juventusu prawiąc swoje mądrości na temat drogich restauracji. A obecnie Juventus jest czymś pokroju fast-fooda. I do takiego środowiska miałby przyjść Conte? Po to, by już na starcie mówić, że jesteśmy za biedni by konkurować z najlepszymi?


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 15 lutego 2023, 14:36

Mateys pisze:
15 lutego 2023, 08:46
Maly pisze:
14 lutego 2023, 19:56
W perspektywie tego co się u nas dzieje nie wydaje mi się byśmy zatrudnili Antka. Przyjdzie i co? Sprzedamy mu na start najlepszych graczy i każemy grać byle kim? Jakoś mi się to nie klei z jego wypowiedziami z poprzednich klubów. Chyba, że nasze możliwości ma Mercato są większe niż mi się wydaje ale szczerze w to wątpię.
Dokładnie. Przecież on odszedł z Juventusu prawiąc swoje mądrości na temat drogich restauracji. A obecnie Juventus jest czymś pokroju fast-fooda. I do takiego środowiska miałby przyjść Conte? Po to, by już na starcie mówić, że jesteśmy za biedni by konkurować z najlepszymi?
Tylko my z Conte nie będziemy mieli celu rywalizować z najlepszymi, a odbudować pozycję w serie A i odzyskać majstra. Dopiero po tym będziemy myśleć co dalej, pewno kolejny trener który będzie chciał za drobne powalczyć w LM.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 marca 2023, 11:20

Conte oficjalnie zwolniony więc wklejam ten pamiętny wywiad po remisie 3-3 z Southamptonem;)
Antonio Conte pisze:Jestem bardzo sfrustrowany, ponieważ nie jest to pierwszy raz, kiedy to się stało w tym sezonie. Myślę, że mogę to powiedzieć dzisiaj, ponieważ wygrywamy 3-1 z 15 minutami do końca i myślę, że w takiej sytuacji trzeba wygrać. W zeszłym sezonie wszystko zaczęło się poprawiać, ale straciliśmy ten charakter. Nie chcę mówić o aspekcie technicznym, drużynie brakuje charakteru.

Nie jesteśmy drużyną. Jesteśmy drużyną, w której każdy myśli tylko o sobie. Kiedy jesteś w takim stanie, zostajesz wyeliminowany z FA Cup przez Sheffield United, wyeliminowany z Ligi Mistrzów przez AC Milan. A teraz dzisiejszy mecz... Nie widzę u zawodników poczucia odpowiedzialności.

Sytuacja, w której znaleźliśmy się w ciągu miesiąca, nie jest dobra. Nie jestem przyzwyczajony do tego typu sytuacji. Widzę mnóstwo samolubnych graczy, za to nie widzę drużyny. Jesteśmy jedenastoma piłkarzami, którzy wybiegają na boisko. Widzę zawodników, którzy nie chcą sobie wzajemnie pomagać i włożyć serca w tę grę

To efekt tego, że są tu do tego przyzwyczajeni. Nie grają o nic istotnego. Nie chcą grać pod presją, ze stresem. Tak jest łatwiej. Taka jest historia Tottenhamu. 20 lat rządów właściciela i nigdy nic nie wygrali. Dlaczego? Wina jest po stronie klubu albo każdego menedżera, który tu pracował. Zawsze jest tak samo, w każdym sezonie. Ktokolwiek jest tutaj głównym trenerem. Jeśli chcą kontynuować ten sam sposób, mogą zmienić trenerów, wielu trenerów, ale rzeczy nie mogą się zmienić. Uwierzcie mi.

Do tej pory ukrywałem tę sytuację, ale już nie mogę. Nie chcę oglądać więcej tego, co widziałem dzisiaj, bo to było nie do zaakceptowania. Dla fanów również. Kibicują nam, płacą za bilety i dlatego nie możemy więcej zaprezentować się w taki sposób. Musimy to przemyśleć


Na koniec do poczytania jak ktoś chce:
https://aktualnosci.news/tottenham-zado ... -2-352593/
Tottenham zadowala się drugim najlepszym – Conte nie mógł zmienić tej mentalności – Reuters/Paul Childs

Wspieranie menedżera to nie kupowanie zawodników z drużyn spadkowych i mieszanie i dopasowywanie tych, których on chce, z tymi, których nie chce, bez względu na to, ile to kosztuje. Teraz wygląda na to, że letnie okno stworzyło tyle samo problemów, ile rozwiązało.
(...)
Conte może wrócić do oglądania, jak rozwija się opera mydlana w jego telewizji we Włoszech, ale fani Tottenhamu muszą rozważyć kolejną powtórkę Dnia Świstaka.
Ostatnio zmieniony 27 marca 2023, 11:36 przez Maly, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 27 marca 2023, 11:29

Conte jakim bucem jest to kazdy wie, ale czy mozna mu zarzucic klamstwo? To jest Tottenham w pigulce.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 marca 2023, 16:25

Ładne podsumowanie



ODPOWIEDZ