Andrea Pirlo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2015, 22:00

Własnie przeczytałem, że Pirlo być może zakończy po sezonie karierę w Europie. Nie wiem na ile informacje są prawdziwe, ale jest to wysoce prawdopodobne. Pożegnanie wielkiego mistrza. Prawdziwa ikona włoskiej i światowej piłki. Kiedy wydawało się, że jego kariera jest u schyłku, w Juventusie złapał jeszcze jeden oddech wznosząc się na wyżyny. Na boisku poruszał się z wielką elegancją, gentelman. Z olbrzymią przyjemnością oglądało się go na murawach całego świata. Wiele wskazuje na to, że finał będzie pożegnaniem dwóch fantastycznych pomocników. Bez względu na wynik obaj odchodzą w glorii kiedy ich zespoły są na szczycie, a to udaje się naprawdę bardzo bardzo nielicznym. Jednak płakać ze szczęścia będzie tylko jeden z nich. Dziękuję Andrea.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 lipca 2015, 16:06

Juventus oficjalnie poinformowal, że Andrea odszedł do NYC.
Dziekujemy Maestro!
Na pewno MLS będę jeszcze chętniej oglądał.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 06 lipca 2015, 16:25

Wystarczyły 4 lata, aby Pirlo stał się legendą Juventusu. Nie wiem jak wam, ale mi jakoś tak smutno z tego powodu. Przywiązałem się do niego, mimo gorszego sezonu cieszyłbym się nawet jak by został w Juventusie jeszcze,a le cóż... tak być musiało.
Na swoim facebooku napisał list w którym dziękuje wszystkim za 4 wspaniałe lata.

Dzięki maestro za wszystko! Życzę powodzenia w MLS!


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 lipca 2015, 16:35

to co temat trzeba przenieść do folderu: byli zawodnicy Juve ?
Jak ktoś przytomnie zauważył z jednej strony Pirlo out, z drugiej przedluzenei z Markizem...


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 06 lipca 2015, 17:01

MLS to chyba taka liga gdzie wiekowi już zawodnicy odchodzą aby dograć do emerytury. I z tego powodu będzie mnie ciekawiło czy po odejściu maestro do MLS, Conte nadal będzie opierał grę w środku pola squadry na wiekowym zawodniku jak to było do tej pory? Bo mimo dobrze życzenia zarówno samemu zawodnikowi jak i squadrze z nim w składzie nie widzę zbytnio, żeby odniosła ona jakiś sukces na przyszłorocznych ME we Francji.

Jednak trzeba życzyć mu powodzenia w Ameryce i podziękować za to co osiągnął zarówno grając z zespołami Serie A jak i w Juventusie.
Grazie Andrea!


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 06 lipca 2015, 17:10

Dziękuję Pirlo za te cudowne 4 lata, zwłaszcza za pierwszy sezon. Jestem przekonany, że bez Niego nie wygralibyśmy pierwszego mistrzostwa z Conte. Był cudowny, ale cieszę się, że odchodzi bo moim zdaniem ostatnio więcej przeszkadzał niż pomagał. Mimo, że wolne bił cudownie.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 lipca 2015, 17:19

Pożegnania nigdy nie są miłe, ale Pirlo podjął najlepszą z możliwych decyzji. Jest jednym z symboli odrodzenia Juve za co będę mu do końca życia wdzięczny, ale co sezon dalej to Andrzej grał co raz słabiej, więc dobrze, że odchodzi, a my zapamiętamy go jako mistrza, który odchodzi w wielkiej chwale!

Dzięki za gola z Genoą mistrzu i powodzenia!

GRAZIE MAESTRO! 8)


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 lipca 2015, 18:18

Mimo wszystko, czuję smutek. :( To też strata z medialnego punktu widzenia. Mieć kogoś takiego jak Pirlo w drużynie... dzięki za wszystko!


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 06 lipca 2015, 18:40

Dla mnie najwyższy czas. Zrobił swoje ale i Juventus dał mu dużo. Dla mnie spełnia się marzenie o niezniszczalnej pomocy Juve z 3/4 B2B w środku.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 lipca 2015, 18:40

Będąc całkowicie szczerym, w momencie transferu Pirlo do Juventusu nie do końca wierzyłem w jego odrodzenie. Głupi byłem - warto było choćby dla samego pierwszego sezonu Il Maestro w biało-czarnych brawach! W kampanii 11/12 był niesamowity, lepszego słowa by określić jego występy nie ma. Wówczas nie było od niego lepszego rozgrywającego pomocnika na świecie. Później było już trochę gorzej. Ostatnie dwa lata to raczej przeplatanka geniuszu (rzadko), średniactwa (najczęściej) i mizerii (niekiedy). Dobrze, że odchodzi, bo wszyscy dobrze widzieliśmy, że opieranie na nim środka pola, a tym bardziej rozegrania, nie ma już żadnego sensu, choć mimo wszystko faktycznie trochę smutno się zrobiło, bo Andrea kojarzy mi się z odbudową wielkiego Juve! Na zawsze zapamiętam jego gola w Derby della Mole przeciwko Torino czy choćby to z jaką łatwością ośmieszał zawodników Celtiku w 1/8 Ligi Mistrzów. Niestety też do końca będę rozmyślał, jakby to było bez Pirlo w finale LM, za to z Marchisio na regiscie - czy aby nie lepiej? :think:

Tak czy owak, MOLTO GRAZIE, IL MAESTRO!


Obrazek
tradetrade

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 maja 2005
Posty: 31
Rejestracja: 05 maja 2005

Nieprzeczytany post 06 lipca 2015, 19:25

To kto teraz obok Gigiego będzie w szatni siedział?


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 06 lipca 2015, 19:43

tradetrade pisze:To kto teraz obok Gigiego będzie w szatni siedział?
Bidon i ręcznik.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 lipca 2015, 20:53

Cholernie smutne dla mnie to lato...Pirlo, Tevez, Pepe, Storari to kolejno zawodnicy nowej ery Juve, którzy dali nam sporo radości i pomogli wrócić na szczyt...co prawda ich odejście nie powoduje ubytku jakości Juve bo doszli godni następcy ale strasznie przywiązałem się do tych zawodników...
Dzięki mistrzu za wszystko...dzięki za to, że po okresie upokorzeń pomogłeś odbudować Juve...dzięki za to, że łzy rozpaczy zamieniłeś na łzy radości... :(


Obrazek
aadikk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 listopada 2013
Posty: 17
Rejestracja: 10 listopada 2013

Nieprzeczytany post 07 lipca 2015, 07:01

Można powiedzieć tylko tyle, DZIĘKUJEMY! Ewentualnie dodać gdzie można będzie oglądać mecze MLS?


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 lipca 2015, 10:22

eurosport i eurosport2


ODPOWIEDZ