Andrea Pirlo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2020, 14:00

Wydaje mi sie ze tak.
Nowy trener Juventusu Antonio Conte skompletował swój sztab szkoleniowy. Jego asystentem będzie Angelo Alessio, z którym Conte grał w Juve w sezonie 1991/1992. Współpracowali też oni przez rok w Sienie.

Ponadto w sztabie znajdzie się też Cristian Stellini, którym był asystentem Conte, kiedy ten prowadził Bari. Trener bramkarzy będzie Claudio De Filippi, uważany za jednego z najlepszych w swoim fachu w Europie. Trenerem przygotowania fizycznego będzie natomiast Paolo Bertelli.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2020, 14:26

Crunny pisze:
10 sierpnia 2020, 13:21

Zastanawia mnie parę rzeczy:
1) dlaczego Paratici niemal do końca przekonywał, że Sarri zostanie?
2) dlaczego po meczu z Lyonem powiedzieli, że decyzja o rozstaniu z Sarrim zapadła jeszcze przed tym meczem - co by było, gdyby Juve wygrało go 3:0, czy wtedy w 1/4 z City poprowadziłby nas Pirlo?
1. Nie miał innego wyjścia - trudno żeby przed najważniejszym meczem w sezonie ogłosił taką decyzję.
2. Dlatego, że obserwowali drużynę przez cały sezon i z pewnością niepokoił ich poziom gry, rozwój wydarzeń itp. Gdyby drużyna awansowała do ćwierćfinału LM, decyzja prawdopodobnie zostałaby odroczona w czasie, a przynajmniej jej ogłoszenie. Według mnie jedyne co mogłoby uratować Sarriego, to minimum półfinał.
Fakt, że decyzję ogłoszono następnego dnia po odpadnięciu może oznaczać, że rzeczywiście została ona podjęta dużo wcześniej (nie wierzę w pochopne działania Agnelliego), a przy okazji przykryła medialnie blamaż. Myślę, że rozmowy zarządu z Pirlo trwały od tygodni. Być może zaczęło się od drużyny U23, ale w miarę poznawania koncepcji Pirlo i co raz gorszej gry pierwszej drużyny, w tym braku chemii między zawodnikami a trenerem, wykiełkował pomysł zatrudnienia właśnie jego. Oczywiście na to pewnie składało się więcej elementów, może poznamy je kiedy Pirlo zaktualizuje swoją biografię.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2020, 14:40

piterjuve pisze:
10 sierpnia 2020, 14:26
Crunny pisze:
10 sierpnia 2020, 13:21

Zastanawia mnie parę rzeczy:
1) dlaczego Paratici niemal do końca przekonywał, że Sarri zostanie?
2) dlaczego po meczu z Lyonem powiedzieli, że decyzja o rozstaniu z Sarrim zapadła jeszcze przed tym meczem - co by było, gdyby Juve wygrało go 3:0, czy wtedy w 1/4 z City poprowadziłby nas Pirlo?
1. Nie miał innego wyjścia - trudno żeby przed najważniejszym meczem w sezonie ogłosił taką decyzję.
2. Dlatego, że obserwowali drużynę przez cały sezon i z pewnością niepokoił ich poziom gry, rozwój wydarzeń itp. Gdyby drużyna awansowała do ćwierćfinału LM, decyzja prawdopodobnie zostałaby odroczona w czasie, a przynajmniej jej ogłoszenie. Według mnie jedyne co mogłoby uratować Sarriego, to minimum półfinał.
Fakt, że decyzję ogłoszono następnego dnia po odpadnięciu może oznaczać, że rzeczywiście została ona podjęta dużo wcześniej (nie wierzę w pochopne działania Agnelliego), a przy okazji przykryła medialnie blamaż. Myślę, że rozmowy zarządu z Pirlo trwały od tygodni. Być może zaczęło się od drużyny U23, ale w miarę poznawania koncepcji Pirlo i co raz gorszej gry pierwszej drużyny, w tym braku chemii między zawodnikami a trenerem, wykiełkował pomysł zatrudnienia właśnie jego. Oczywiście na to pewnie składało się więcej elementów, może poznamy je kiedy Pirlo zaktualizuje swoją biografię.
1. Tylko, że wtedy Paratici mógł nie mówić nic albo coś w stylu "usiądziemy i ocenimy po sezonie, czy Sarri z nami pozostanie". Wtedy Sarri domyślałby się, że gra z Lyonem o własną posadę. A tak nie wiadomo, czy w ogóle o tym wiedział, o czym wydają się świadczyć 2 poniższe cytaty.

W lipcu Sarri mówił: Nie boję się o swoją przyszłość. Wszystko jest w porządku. Mam kontrakt z Juventusem i chcę go wypełnić.
W sierpniu Paratici mówił: Bez wątpienia Sarri będzie trenerem Juventusu w przyszłym sezonie.

Jeśli nie poleci też Paratici, to wszystko będzie dla mnie niezrozumiałe. W zasadzie jedna opcja jest taka, że Paratici bardzo chciał, aby Sarri został, ale po meczu z Lyonem Angelli zakomunikował mu coś w stylu: "Lubię Cię Fabio, ale ten Maurizio musi polecieć. Mam tu takiego fajnego Pirlo w U-23, spróbujmy z nim!". Tylko to by znaczyło, że Paratici się pogubił.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2020, 15:10

Crunny pisze:
10 sierpnia 2020, 14:40
1. Tylko, że wtedy Paratici mógł nie mówić nic albo coś w stylu "usiądziemy i ocenimy po sezonie, czy Sarri z nami pozostanie". Wtedy Sarri domyślałby się, że gra z Lyonem o własną posadę. A tak nie wiadomo, czy w ogóle o tym wiedział, o czym wydają się świadczyć 2 poniższe cytaty.

W lipcu Sarri mówił: Nie boję się o swoją przyszłość. Wszystko jest w porządku. Mam kontrakt z Juventusem i chcę go wypełnić.
W sierpniu Paratici mówił: Bez wątpienia Sarri będzie trenerem Juventusu w przyszłym sezonie.

Jeśli nie poleci też Paratici, to wszystko będzie dla mnie niezrozumiałe. W zasadzie jedna opcja jest taka, że Paratici bardzo chciał, aby Sarri został, ale po meczu z Lyonem Angelli zakomunikował mu coś w stylu: "Lubię Cię Fabio, ale ten Maurizio musi polecieć. Mam tu takiego fajnego Pirlo w U-23, spróbujmy z nim!". Tylko to by znaczyło, że Paratici się pogubił.
Juventus powinien przejść Lyon niezależnie od tego, czy mecz był decydujący bądź nie dla losu Sarriego.
Mieli toporem stymulować treneiro żeby rozpracował siódmą drużynę Francji? Typ ma 61 lat więc chyba rozumie to i owo.
Sarri kompromitował siebie i drużynę od dawna, a przedwczesny wylot z LM to kropka nad i.

Póki piłka w grze, to zarząd oficjalnie wspierał Sarriego. Teraz nasz sezon dobiegł już końca, jest prawie połowa sierpnia i pora ogłaszać decyzje.
Moim zdaniem kiep musiałby chyba wygrać tą LM aby dali mu spokój. Wycieczka do Lizbony pewnie zamknęłaby się na szybkim biciu od City. Raczej nie zyskałby tym wyczynem punktów u Agnelliego.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2020, 15:58

wg mnie nawet wygrana LM nie uratowałaby posady Sarriego, co najwyżej daliby mu popracować do pierwszej kolejnej porażki typu ciężka sytuacja w grupie LM, 2-3 słabsze mecze w lidze etc
o jego odejściu zdecydowała szatnia i zostawiając go musieliby wymienić z połowę składu

pytanie jeszcze jakie miał niby szanse Sarri w LM z Pjaniciem z Barcelony i Matuidimi jedną nogą w USA? pomijając już drabinkę jaka na nas czekała? żaden trener by nam tego nie wygrał, najlepsi sędziowie sprzed czasów VAR mieliby problem z czymś takim


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2020, 16:19

Z atakiem Ronaldo-Higuain-Berna stać nas było właśnie na 2 bramki, a głupi karny spowodował że nasze szanse spadły strasznie.
Z City mielibyśmy podobny skład czyli atak Ronaldo-Higuain-Berna, też max 2 bramki na grę a jeszcze Cuadrado zszedł z kontuzją. Przejście City byłoby prawie nie możliwe.

Decyzja została podjęta wcześniej więc Sarriego jedynie wygrana LM mogła by uratować na stanowisku. Też ktoś podawał jak szybko wychodziły informacje o zwolnieniu Sarriego, przecież to było na drugi dzień o 10-tej rano, a pare min po tym informacja że Pirlo zatrudniony. Przecież Angelli nie dzwonił w piątek o 23:00 do Pirlo na gorąco pytając czy zostanie trenerem 1szej drużyny! To już było dogadane wcześniej.


marianopizzaro

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 grudnia 2015
Posty: 10
Rejestracja: 15 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2020, 16:48

Poprostu pisze:
10 sierpnia 2020, 13:31
Crunny pisze:
10 sierpnia 2020, 13:21

3) czy jeśli Sarri do 2022 roku znajdzie nowego pracodawcę, to i tak będziemy musieli mu zapłacić całe wynagrodzenie do końca kontraktu z nami?
Nie. Jeżeli Sarri będzie chciał kogoś trenować to będzie musiał z nami rozwiązać kontrakt. Myślę, że nie będziemy robić z tego powodu problemów jak Inter Spalowi.
Spal chcial kase za 1.5 roku kontraktu przy rozwiazaniu kontraktu (czyli do konca umowy), dlatego Inter sie nie zgodzil.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2020, 21:23

Sky Italia
Pirlo osobiście dzwonił do zawodników, którzy maja opuścić klub.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2020, 09:36

a po co on dzwonił? on decydował nie przeprowadzając z nimi nawet treningu?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2020, 09:44

Maly pisze:
11 sierpnia 2020, 09:36
a po co on dzwonił? on decydował nie przeprowadzając z nimi nawet treningu?
Pirlo jest na tyle blisko klubu, że zna ich na wylot. Zresztą każdy z nas by wiedział, którego parcha należy pogonić.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2020, 11:05

wg mnie PRowo wgląda to średnio, przychodzi nowy trener do szatni i zanim się zawodnicy przebrali on już wskazuje kto z niej wylatuje
to raz, dwa że serio gość bez meczu na ławce wskazuje palcem kogo pogonić a zarząd go słucha? przecież ponoć u nas to dyrektorzy budują skład


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2020, 11:10

Maly pisze:
11 sierpnia 2020, 11:05
wg mnie PRowo wgląda to średnio, przychodzi nowy trener do szatni i zanim się zawodnicy przebrali on już wskazuje kto z niej wylatuje
to raz, dwa że serio gość bez meczu na ławce wskazuje palcem kogo pogonić a zarząd go słucha? przecież ponoć u nas to dyrektorzy budują skład
Może ci dyrektorzy w końcu przejrzeli na oczy, że nie ma sensu trzymać w drużynie piłkarzy, którzy większość czasu spędzają albo w klinice albo na ławce bo nie są przydatni/kiepscy/bez wartości.

Also, nie trzeba być geniuszem a z prostych obserwacji sezonowych można już wywieźć kto tu nam w składzie jest potrzebny a kto nie, bo raczej wątpię, aby był nim wiecznie krytykowany Matuidi czy wiecznie kontuzjowany Sami. Stąd jak tak ma wyglądać efekt nowej miotły to jestem za, bo szkoda tracić na ww. graczy czasu w preseason.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2020, 11:17

zgadzam się ale dalej nie rozumiem co ma do tego Pirlo, powinien Paratici dzwonić do Khediry czy Higuaina


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2020, 11:24

Maly pisze:
11 sierpnia 2020, 11:17
zgadzam się ale dalej nie rozumiem co ma do tego Pirlo, powinien Paratici dzwonić do Khediry czy Higuaina
Khedira to inteligenty facet, Pirlo też. Myślę, że jak Ci trener wytłumacz, że nie ma Cię w ogóle w swoich planach to łatwiej Ci to łyknąć.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2020, 11:58

Maly pisze:
11 sierpnia 2020, 11:05
wg mnie PRowo wgląda to średnio, przychodzi nowy trener do szatni i zanim się zawodnicy przebrali on już wskazuje kto z niej wylatuje to raz, dwa że serio gość bez meczu na ławce wskazuje palcem kogo pogonić a zarząd go słucha? przecież ponoć u nas to dyrektorzy budują skład
Ja odbieram to bardzo pozytywnie, bo zawsze preferowałem model angielski :ok: Poza tym pokazuje, że Andrzej nie jest <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, tylko ma jaja żeby osobiście wykonać taki telefon, a nie wspomagać się kimś z Zarządu.

Widzę od początku przyjąłeś taktykę bycia pasywno-agresywnym, a co z daniem nowemu trenerowi szansy i czasu? :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ