Andrea Pirlo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2021, 19:52

Maly pisze:
17 sierpnia 2021, 17:55
Pirlo pisze:Wciąż myślę tak samo – chcę grać od tyłu, starać się utrzymać piłkę i jak najszybciej odzyskać posiadanie, po stracie.

Wiele zależy jednak od graczy, których masz do dyspozycji i od tego, co ci umożliwiają. Zawodnicy są znacznie ważniejsi niż trenerzy. To trenerzy muszą się dostosować.
Kolejny po Sarrim, mówi że tej drużyny nie da się trenować.
Interesuje mnie proces myślowy, który zacytowane słowa Pirlo streszcza do "tej drużyny nie da się trenować". Zwłaszcza, że zaraz swierdza wprost -- to trenerzy muszą się dostosować.
Sezon cudem uratowany dzięki Veronie, jak to jest ten "lepszy nowoczesny" futbol to dziękujemy.
Btw Sarri podobno sfrustrowany, bo zawodnicy Lazio nie czają jego tiki-taki.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 września 2021, 15:09

"Współczynnik spodziewanych bramek i liczba strzałów oddanych po udanym pressingu na połowie rywala, były lepsze niż u 90% klubów Serie A. Choć drużyna miała także najniższy wskaźnik przewidywanych straconych goli nie do końca przełożyło się to na rzeczywiste rezultaty."
https://juvepoland.com/artykuly/pirlo-n ... zofii-gry/

Po prostu mieliśmy pecha...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 10:21

Nie wiem, czy to ironia, ale pech i szczęście to wymówki używane przez przegranych.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 listopada 2021, 13:35

Tak wyglądały zarobki trenerów w sezonie 2020/21, czyli tym, w którym przerwaliśmy serię 9 mistrzostw z rzędu i zajęliśmy fuksem 4. miejsce: https://www.trollfootball.me/upload/ful ... season.jpg

Pokazuje, jak dużym eksperymentem było zatrudnienie Pirlo, gdy Inter rozpoczynał swój drugi sezon z Conte zarabiającym prawie 7 razy więcej.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 listopada 2021, 14:24

A jakby Pirlo zarabiał 15 to też byłoby to dużym eksperymentem?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 listopada 2021, 15:16

Maly pisze:
03 listopada 2021, 14:24
A jakby Pirlo zarabiał 15 to też byłoby to dużym eksperymentem?
Jakby Pirlo zarabiał 15 to byłby doświadczonym trenerem z sukcesami, więc nie byłby eksperymentem.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 listopada 2021, 15:33

Nie wiem czy widziałeś ten wykres ale pozostali trenerzy Serie A także zarabiali 7 razy mniej niż Conte. Wszyscy byli niedoświadczonymi trenerami bez sukcesów?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 03 listopada 2021, 15:36

Obecna sytuacja pokazuje, że Pirlo niby noob, ale mając Ronaldo zrobił wiele. Ba powiedziałbym, że więcej nie dało się wycisnąć z tej drużyny.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 listopada 2021, 16:15

Maly pisze:
03 listopada 2021, 15:33
Nie wiem czy widziałeś ten wykres ale pozostali trenerzy Serie A także zarabiali 7 razy mniej niż Conte. Wszyscy byli niedoświadczonymi trenerami bez sukcesów?
Gasperini, Inzaghi, Pioli to trenerzy doświadczeni i z jakimikolwiek sukcesami, ale na włoskim podwórku.

Conte to doświadczony trener z sukcesami na arenie międzynarodowej, dzięki którym wyrobił sobie markę w całej Europie. Dlatego teraz w Tottenhamie dostał nie 12, ale 18 mln euro rocznie, czyli tyle samo, ile zarabia Klopp w LFC.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 03 listopada 2021, 19:20

Michael_M pisze:
03 listopada 2021, 15:36
Obecna sytuacja pokazuje, że Pirlo niby noob, ale mając Ronaldo zrobił wiele. Ba powiedziałbym, że więcej nie dało się wycisnąć z tej drużyny.
Być może Puchar i Superpuchar Włoch to "wiele", ale czwarte miejsce w lidze rzutem na taśmę? Nie powiedziałbym. Nie ulega wątpliwości, że tak obecnie jak i w poprzednim sezonie prezentujemy poziom zdecydowanie poniżej potencjału kadry. To, że dzisiaj Max ma jeszcze większe problemy, nie powinno podnosić oceny pracy Pirlo. Zresztą, osobiście uważam, że Ronaldo ograniczał rozwój drużyny, ale czy Pirlo poradziłby sobie bez niego w kadrze lepiej, to już czysta gdybanina.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 lutego 2022, 16:34

Makeni: "Pirlo cierpiał na ławce. Gdy w meczu ktoś wykonał podanie, patrzyłem na niego i wiedziałem, co myśli: <<Wybrałbym inne podanie, zagrałbym to lepiej, dlaczego tak podałeś?>>. "

Wyjaśniło się dlaczego był taki smutny przy linii :sad


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 lutego 2022, 20:42

jackop pisze:
08 lutego 2022, 16:34
Makeni: "Pirlo cierpiał na ławce. Gdy w meczu ktoś wykonał podanie, patrzyłem na niego i wiedziałem, co myśli: <<Wybrałbym inne podanie, zagrałbym to lepiej, dlaczego tak podałeś?>>. "

Wyjaśniło się dlaczego był taki smutny przy linii :sad
Dlatego Allegri nie ma takich myśli bo był cienkim piłkarzem :D


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 września 2022, 16:09

Yahoo323 pisze:
15 września 2022, 14:56
Maly pisze:
15 września 2022, 14:31
Ale Pirlo miał sezon bez okresu przygotowawczego, z rekordowymi punktami rywali do TOP4. Był świeżakiem więc jedyne co mógł to się poprawić, wygrał 2 puchary i zdobył 78 punktów i z pewnością zasłużył chociażby na pełny okres przygotowawczy i minimum 2-3 miesiące nowego sezonu żeby ocenić w którą stronę to idzie.
Ja tylko stwierdzam fakt jak drużyna wyglądała na boisku. W mojej ocenie jego ruchy taktycznie nie zwiastowały, żeby szła za tym jakaś głębsza myśl, nie bez kozery został przecież nazwany wuefistą - to był wyraz "uznania" dla jego zmysłu taktycznego. Być może w kolejnym sezonie wyglądałoby to lepiej, chociaż jego dalsze losy na razie nie napawają specjalnie optymizmem co do powszechnego uznania jego warsztatu trenerskiego za dobry.
Wuefistą to został nazwany już we wrześniu także to niezbyt trafny argument. Na pewno obecność Ronaldo i jego brak pressingu nie pomagała mu w graniu tego co by chciał (tak samo jak Sarriemu czy później OGS w MU, ostatecznie nikt go nie chciał w to lato), nie pomagało też jego odpoczywanie przed LM nawet z mocnymi rywalami, ale prawdą jest, że drużyna po Porto siadła. Ostatecznie jednak uratowanie 4 miejsca to efekt tego, że udało się ją zjednoczyć w końcówce sezonu i tylko można się domyślać czyja to zasługa ale na pewno znamienne jest to, że Ronaldo w ostatnim meczu nie zagrał, więc raczej nie jego. Głębsza myśl to jednak była czego efektem były liczby Cuadrado, Chiesy czy super forma Danilo a że nie była to tiki taka to może tego nie zauważyłeś.

Dalsze losy to jednak poczekajmy bo póki co ma na koncie 5 meczów w tym Fatihu, czyli 12 pod względem wartości drużyny w lidze, która wydała przed sezonem 1mln a zarobiła 3mln. Raczej tam się odbywa kręcenie bata z wiadomo czego i nie sam wynik się liczy ale to czego się tam nauczy. Conte też miał w CV słabe drużyny przed Juve to raz a dwa nie każdy jest stworzony do trenowania średniaków tak jak nie każdy do drużyn walczących o mistrzostwa.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ