Andrea Barzagli

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 07 listopada 2016, 17:18

Ręce opadywują... :facepalm: Gdyby złamał rękę, pauzowałby 2 razy krócej...


Obrazek
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 listopada 2016, 18:11

W wieku 35 lat juz tak to jest.
Zanim zacznie grac Rugani polamia sie jeszcze Benatia i Evra :roll: .


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2016, 09:00

FI podaje, że Barza może wrócić na Romę, a wielce prawdopodobne jest, że wróci na Milan, jeśli tak będzie to znaczy, że Marotta ma więcej szczęścia niż rozumu i nadal w zimę może kumulować hajsy.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 16:51

Hej ma ktoś smykałkę do Włoskiego i może to przetłumaczyć ? Chyba, że to już gdzieś jest przetłumaczone. Wynika z tego, że to dzięki Del Piero gra u nas Andrea.


Wypowiedź Barzagliego odnośnie Juve i okoliczności przyjścia do nas :

"Il periodo più difficile della mia vita è stato lontano da casa mia. A Palermo mi ero trovato bene, Lippi mi aveva voluto come terza scelta per il mondiale, poi era arrivato il Wolfsburg, una squadra straordinaria, un ambiente un po' difficile. A 30 anni mi sentivo un calciatore finito, non avevo più stimoli e difendevo poco. Era il 2011, sera, a cena con degli amici. Il mio telefono squilla molte volte, non rispondo mai perché credo sia qualcuno del Wolfsburg, non avevo la mentalità per sentire nessuno. Torno a casa alle 22, guardo chi era e scopro il numero di Del Piero. Lo richiamo: "Alex, ti disturbo?". "No, Barza, ti chiamo per chiederti una cosa. Come stai fisicamente?" "Fisicamente? Non come quando siamo diventati campioni". Ha riso, poi ecco il suo piano: "La Juventus mi ha chiesto di proporre un difensore da portare qui, ho fatto il tuo nome. Devi prendere il primo aereo e venire qui, serve la tua esperienza". In un primo momento sono rimasto senza parole. Osservavo Del Piero distruggere il mondo quando ero piccolo, sentirlo al telefono era già un emozione enorme. "Non posso, Alex, forse mi ritiro". "Cosa? Vuoi ritirarti? Sei uscito di testa? Muoviti che a Torino dobbiamo rinascere, un leader difensivo come te serve". "Ma ho 30 anni e nessuna voglia di giocare". "A 30 anni hai voglia a fare stagioni decenti, vieni alla Juventus".
Non ringrazierò mai abbastanza Del Piero per aver dato alla mia carriera un senso. Gli anni con la Juventus sono stati i migliori della mia carriera, ho disputato grandi partite e non c'è squadra migliore. Parlate del Real, del Barcellona, la Juventus è unica e nessuno sembra capirlo. La Fiorentina mi ha cercato per una stagione a 400.000 euro in più, ho rifiutato. La mia carriera è intitolata a questa squadra.


Obrazek
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 18:16

Tak, pod koniec gry w Wolfsburgu myślał już o emeryturze, ale dostał telefon od Del Piero, którego klub poprosił o zaproponowanie jakiegoś obrońcy. Można wiedzieć jakie jest źródło cytatu?


Obrazek
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 18:40

Tutaj to znalazłem. Nie wiem czy jest źródło




Obrazek
Tassano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2012
Posty: 141
Rejestracja: 15 lipca 2012

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 21:33

Tak wedle mojego amatorskiego tłumaczenia:

"Najtrudniejszy okres mojego życia miał miejsce daleko od mojego domu. W Palermo radziłem sobie dobrze, Lippi wziął mnie na mundial jako trzeciego do środka, potem przybyłem do Wolfsburga, niesamowitej drużyny z nieco trudnym środowiskiem. W wieku 30 lat czułem się skończonym piłkarzem, nie miałem bodźców do działania, mało broniłem. Był rok 2011, wieczór, kolacja z moimi przyjaciółmi. Mój telefon trąbił wiele razy, nie odpowiedziałem ani razu, ponieważ myślałem, że to ktoś z Wolfsburga, nie miałem ochoty nikogo słuchać. Wróciłem do domu o 22:00, zobaczyłem, że dzwonił do mnie Del Piero. Odpowiedziałem: "Alex, pogięło Cię?". "Nie, Barza, dzwoniłem, bo chcę się coś zapytać. Jak Twoja kondycja?" "Kondycja? Na pewno nie taka jak wtedy, gdy zostaliśmy mistrzami (świata)". Zaśmiał się, a następnie odparł: "Juventus zapytał mnie o obrońcę, którego można tu sprowadzić, zaproponowałem Ciebie. Musisz wziąć pierwszy samolot i przybyć tu, wykorzystaj swe doświadczenie". W pierwszej chwili nie mogłem wydobyć z siebie słowa. Obserwowałem Del Piero, gdy zadziwiał świat, samemu będąc młokosem, usłyszeć go w telefonie było niesamowitym przeżyciem. "Nie mogę Alex, chyba przejdę na emeryturę". "Co? Chcesz się wycofać? Upadłeś na głowę? Rusz się do Turynu, musimy się odrodzić, potrzebny lider w defensywie taki jak Ty". "Ale mam 30 lat i zero ochoty do gry". "W wieku 30 lat masz ochotę na przeżycie kolejnych dobrych sezonów, dawaj do Juventusu".
Nigdy dostatecznie nie odwdzięczę się Del Piero za nadanie sensu mojej karierze. Lata z Juventusem są najlepszymi w mojej karierze, Rozegrałem wiele wielkich spotkań, nie było lepszej drużyny. Mówicie o Realu czy Barcelonie, ale Juventus jest wyjątkowy i wydaje się, że nikt tego nie może pojąć. Fiorentina oferowała mi 400 tysięcy euro za sezon więcej, ale odrzuciłem tę ofertę. Moja kariera jest przeznaczona jednej drużynie."

Mam nadzieję, że to tłumaczenie będzie okej
;)
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2017, 22:18 przez Tassano, łącznie zmieniany 1 raz.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2017, 21:37

Najlepsze jest w tej historii, że Barzagli był już prawie nasz przed MŚ i aferą Calciopoli. Mógł do nas przybyć wiele lat wcześniej, nie wiadomo jakby się potem jego kariera potoczyła, ale widocznie Juventus był jego przeznaczeniem


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 19 lipca 2017, 10:40

Czyli to jednak nie Marotta a Alex nam ściągnął najlepszego obrońce mając na uwadze cenę do jakości:)


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2018, 15:41

Na Twitterze JP jest bardzo popularne :D
Równo 7 lat temu za kwotę €300k, Beppe Marotta ściągnął z Wolfsburga 29-letniego Barzagliego. Dalsza historia jego losów fanom calcio jest dobrze znana. Z ciekawości przejrzałem sobie komentarze po tym transferze, kilka osób wiedziało co się święci.
Obrazek

:smile:


daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2018, 16:51

Chyba najwięksi optymiści nie spodziewali się, że Barza stanie się kilka później legendą Juventusu. takie były czasy. ;)

Rozwaliło mnie to: "Nawet Hajto mówi, że jest beznadziejny". :rotfl: :rotfl: :smile:


Bukol87 pisze:Bardzo dobry w odbiorze ze świetną wydolnością. Technika jak na prawego obrońcę wystarczająca. Jest walka i duża świadomość taktyczna. Sturaro ma wszelkie atrybuty by dawać radę, nawet na poziomie LM.
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 08 marca 2018, 12:05

Jest pocisk na Marciniaka, że nie wyrzucił Barzagliego. Na Barzegliego też jest pocisk, że jest chamem. Szkoda tylko, że ci wszyscy mają w dupie to, że Barzagli nie zrobił tego celowo, choć na pierwszy rzut oka tak to właśnie wygląda.

Obrazek



Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Piotrekmmz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2010
Posty: 199
Rejestracja: 14 lutego 2010

Nieprzeczytany post 08 marca 2018, 12:19

I co ten screen ma niby oznaczać? A to machnięcie nogą na sam koniec to taki tik nerwowy? :lol:
Ciało Barzagliego na chwilę straciło kontakt ze swoim mózgiem, co mu się praktycznie do tej pory nie zdarzało, miał w tej sytuacji dużo szczęścia i tyle.

Ale i tak najlepszy w tej sytuacji, jest ból pupy Glika :ahsisi:


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 08 marca 2018, 12:27

No właśnie nawet nie wiem, czy wygląda. Barza wyskoczył do góry, wylądował na nodze Sona i miał przez to problem z utrzymaniem równowagi, ale nawet przez ułamek sekundy nie spojrzał w dół, cały czas patrzył przed siebie i skupiony był na czymś innym. Więc nie bardzo wiem, gdzie tu się dopatrzeć premedytacji. No ale może nie jestem obiektywny.

Inna sprawa, że Barzagli jest chyba ostatnią osobą, którą bym podejrzewał o takie zachowania. Chiellini, Lichy, Pjanić czy Mandżukić, to ok, ale grę Barzagliego zawsze cechowała wysoka kultura.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 08 marca 2018, 12:36

B@rt pisze:No właśnie nawet nie wiem, czy wygląda. Barza wyskoczył do góry, wylądował na nodze Sona i miał przez to problem z utrzymaniem równowagi, ale nawet przez ułamek sekundy nie spojrzał w dół, cały czas patrzył przed siebie i skupiony był na czymś innym. Więc nie bardzo wiem, gdzie tu się dopatrzeć premedytacji. No ale może nie jestem obiektywny.

Inna sprawa, że Barzagli jest chyba ostatnią osobą, którą bym podejrzewał o takie zachowania. Chiellini, Lichy, Pjanić czy Mandżukić, to ok, ale grę Barzagliego zawsze cechowała wysoka kultura.
Początkowo też myślałem, że Andrea zagrał specjalnie, ale obejrzałem powtórkę kilka razy i rzeczywiście zacząłem odnosić wrażenie, że to nie było zrobione specjalnie. Aczkolwiek, mogę się naturalnie mylić. ;)


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
ODPOWIEDZ