Claudio Marchisio

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 07:48

zagroo pisze:on jest środkowym pomocnikiem i jego głównym zadaniem powinno być rozgrywanie w środku pola
napisz to Maksiowi, jak już pisałem wszystko wskazuje na to, że wg niego 2 rozgrywających na boisku to za dużo

@LordRahl: akurat podałeś marne przykłady bo wiadomo, że my i Bayern chcieliśmy zawodników o których pisałeś ale powiedzmy, że przyznam ci rację - nie wiadomo jaka kolejka byłą po Pjanica tamtego lata

"dzwiga tę linie na własnych barkach" - no i właśnie o to chodzi, skoro pomoc gra słabo to główną winę ponosi ten co ją dźwiga bo najwyraźniej nie unosi spoczywającego na nim ciężaru, każdy mówił kiedyś, że obok Pirlo gra się łatwiej więc czy komukolwiek jest łatwiej gdy obok ma Pjanica? dalej przechodzisz już do taktyki czyli znów Maksio winny ale mniejsza o to

Pjanic nie grał w tym sezonie w 5 meczach i wg mnie nie bardzo było to widać, mimo że tylko w jednym z nich grał Marchisio czyli w 4 graliśmy bez rozgrywającego albo z nieopierzonym 20 latkiem w takiej roli, oczywiście wpadła tu porażka z Lazio więc był ogólny lament, że brakowało Pjanica ale po pierwsze wiadomo, że przy porażkach jest lament a po drugie skoro zastąpił go Bentancur to też nie ma się co dziwić bo to tak jakby za Igłę wszedł Pjaca, kwestia jest inna - jak na mózg drużyny on zbyt często gra byle jak, zbyt często gra tak jak ze Spursami a nie licząc stałych fragmentów gry często nie tworzy żadnego zagrożenia, za mało próbuje grać do przodu a za dużo do obrońców, Pirlo podawał do Lichego w pole karne a Pjanic podaje do Sandro w okolicach środka boiska i dla mnie pamiętającego grę Pirlo i Marchisio w roli rozgrywającego jest to po prostu nie do zaakceptowania u zawodnika, który ma rozprowadzać piłki


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 08:10

Zajrzyj sobie choćby tutaj Maly: http://www.squawka.com/players/miralem- ... 5#by-match

Popatrz na cyfry Claudio z sezonu 15/16, popatrz na Pjanicia z tego i poprzedniego.

Niczego nie sugeruję - powiedz (napisz), co widzisz ;)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 09:09

Maly pisze:...
Oczywiście z tym rozgrywaniem trochę się zgadzam, że Pjanic powinien dawać więcej z przodu, ale to bardziej zrzuciłbym na zadania przydzielane przez Maxa. Zauważ jak on ustawia Miralema, przed linią defensywy, dlatego kolejny raz podkreślam, chciałbym zobaczyć Pjanicia na wysuniętej pozycji w pomocy, najlepiej ŚPO z dwoma zabezpieczający defensywnymi pomocnikami. Uważam, że w tej konfiguracji, odciążony od części zadań obronnych i grający wyżej miałby znacznie większe pole manewru niż jako ost ogniwo przed formacją obronną. Robienie na siłę Pirlo z człowieka, który ma inna charakterystykę boiskową jest trochę odbieraniem mu atutów. Ciągle mnie zastnawia dlaczego nie możemy zagrać np. tak:
4-2-3-1, gdzie linia pomocy to
Marchisio/Khedira Matuidi
Berna/Dybala Pjanic Costa/Mandzukic
Wtedy jest też miejsce dla Claudio, który grałby to co potrafi najlepiej, czyli jako taki wspierający, drugi rozgrywający i człowiek od wszystkiego w pomocy.


Tyrion

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 maja 2015
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2015

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 09:32

wojczech7 pisze:Zajrzyj sobie choćby tutaj Maly: http://www.squawka.com/players/miralem- ... 5#by-match

Popatrz na cyfry Claudio z sezonu 15/16, popatrz na Pjanicia z tego i poprzedniego.

Niczego nie sugeruję - powiedz (napisz), co widzisz ;)
Nie warto. Przecież myśliciel z Lubartowa w tym temacie najpierw pokazał, że Claudio gra dobrze bo miał najwyższą średnią ocen w listopadzie, stwierdzając jednocześnie, że nie wie kiedy Miralem był w formie. Nic to dla niego, że Miralem miał jeszcze wyższą średnią w grudniu. ;) Max powinien posadzić Pjanicia po grudniu, ale za bardzo go lubi :(

Co do Claudio myślę, że może dać nam jeszcze wiele dobrego, ale nie można na nim opierać pomocy Juve. Tym bardziej nie powinno się tego robić na Khedirze. O czym marzę? Dwóch topów do pomocy z Pjaniciem z Claudio i Matuidim do rotacji i trener z pomysłem na ogarnięcie tej formacji. Co dostanę? Mandżukicia obok Khediry lub Samiego na skrzydle u Maxa :)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 10:33

źle to robisz - porównaj z Marchisio z 14/15 gdy rozgrywał do spółki z Pirlo, ew sezon później, tylko weź poprawkę, że połowa szans tworzonych przez Miralema to stałe fragmenty gry które jeśli nie on spokojnie mógłby mieć zaliczana Dybala, Bernadeschi czy Costa, póki co to Pjanic to poziom chyba nawet niżej od Pirlo z jego ostatniego sezonu gdy każdy na niego narzekał, że już gra piach... i właśnie dlatego nie rozumiem jak dwóch zawodników może grać podobnie ale jeden gra piach a drugi jest super ;]

@Tyrion: przecież nie napisałem, że listopadowy Marchisio to Marchisio w formie ;] więc dlaczego miałbym uznać, że grudniowy Pjanic to Pjanic w formie? jeśli to był Pjanic w formie jak mówisz to tym bardziej Bośniak nadaje się do wymiany


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Tyrion

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 maja 2015
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2015

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 12:27

Nigdzie nie napisałem, że to Pjanic w formie. ;) skoro Pjanic bez formy uzyskuje lepszą średnią niż Marchisio bez formy to na kogo Max powinien się zdecydować trzymając się swoich dziwnych założeń, że nie mogą grać razem? Wiem, że według Ciebie Marchisio, ale musisz Maksiowi wybaczyć, że nie ma takich zdolności jak Ty, żeby wiedzieć jak kto będzie grał po np 3 meczach w pierwszym składzie.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 13:20

Maly pisze:źle to robisz - porównaj z Marchisio z 14/15 gdy rozgrywał do spółki z Pirlo
Hola, hola. Piszesz, że Marchisio ma "zastępować" Pirlo zamiast Pjanicia i chcesz na potwierdzenie brać pod uwagę sezon, w którym Włosi grali obok siebie? :hellyes:
Maly pisze:tylko weź poprawkę, że połowa szans tworzonych przez Miralema to stałe fragmenty gry


Cały czas czekam na konkrety, nie na Twoje wrażenia artystyczne.

Swoją drogą - ja niczego nie porównywałem. Dałem link, chciałem, żebyś mi napisał, co tam widzisz i co to oznacza.

Twoja odpowiedź nakazuje mi sądzić, że widzisz to co ja i zaczynasz na siłę szukać kontrargumentów... ;)


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 13:23

Maly pisze:tylko weź poprawkę, że połowa szans tworzonych przez Miralema to stałe fragmenty gry
Pytanie, czy jakbyśmy podliczyli Pirlo, który został tu wciągnięty w dyskusję, nie byłoby podobnie.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 18:07

pewnie byłoby podobnie ale jak pisałem - Pjanic to taki Pirlo z ostatniego, najgorszego sezonu

@wojczech7: konkrety są gdzieś niedaleko w temacie o Pjaniciu, ktoś to policzył i w tym sezonie wyszła połowa asyst i goli z wolnych i rożnych, wykreowanych szans ciężko policzyć ale "artystycznie" to mnie wygląda na większy procent ze stałych fragmentów gry niż z akcji

co do Marchisio w 14/15 to grał obok Pirlo tylko pół sezonu bo ten był połamany przez drugie pół

ogólnie dyskusja bardzo jałowa, nigdy się nie dowiemy co by było bo Maks nigdy nie da Markizowi szansy, musieliby się połamać 4 z 5 pozostałych pomocników jednocześnie na co najmniej 3 tygodnie, natomiast statystycznie Pjanic wygląda bardzo przeciętnie jak na role jaką pełni a jego gra wygląda dobrze tylko na tle "wozu z węglem" bo jak spotkał Dembele to wyglądał jak gówno na tle czekolady


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 18:41

Maly pisze:@wojczech7: konkrety są gdzieś niedaleko w temacie o Pjaniciu, ktoś to policzył i w tym sezonie wyszła połowa asyst i goli z wolnych i rożnych, wykreowanych szans ciężko policzyć ale "artystycznie" to mnie wygląda na większy procent ze stałych fragmentów gry niż z akcji
Pytanie, w jaki sposób Pjanić ma łapać innego rodzaju asysty, skoro przez większość meczu jest przez trenera uwiązany minimum 50 metrów od bramki rywala, a gra bez piłki napastników woła o pomstę do nieba, więc o jakichś dalekich prostopadłych podaniach za kołnierz rywala nie może być mowy.


Obrazek
Tyrion

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 maja 2015
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2015

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 18:43

2 dni temu:
Maly pisze:zrozumcie, że Maksio nie da Marchisio pograć bo szybko okazałoby się, że jest lepszy niż Pjanic i co wtedy?
Teraz:
Maly pisze: ogólnie dyskusja bardzo jałowa, nigdy się nie dowiemy co by było bo Maks nigdy nie da Markizowi szansy, musieliby się połamać 4 z 5 pozostałych pomocników jednocześnie na co najmniej 3 tygodnie
Skoro się nie dowiemy to po jasną cholerę zaczynasz "jałową dyskusję"? Tak, dyskusja zaczęła się od Ciebie, konkretnie od zasugerowania, że na pewno Claudio byłby lepszy niż Pjanic.
Cała masa gównoburz, offtopów, jałowych dyskusji zaczyna się od Twoich genialnych przemyśleń/trollingu. Bukola na szczęście zbanowali, czemu Ty nie dostajesz kartek? Może ma to związek z podgrzewaniem kulek ;)

Chciałbym, żeby Maks był zmuszony (np kartkami) , żeby wystawić Claudio obok Pjanicia. Z jednej strony Maks zdaje się uwielbiac piłkarskie szachy, z drugiej jak ognia unika jednego z lepiej ogarnietych taktycznie graczy w drużynie :think:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 lutego 2018, 21:12

to było pytanie retoryczne ;]

@pumex: ja nie oczekuję od niego 10 asyst z gry ale oczekuję, że będzie uruchamiał skrzydła i ogólnie atak swoimi podaniami, czasem wejdzie w wolną przestrzeń, a nie ciągle zagrywał do obrońców i na nich zwalał rozgrywanie, już to pisałem kiedyś - zobaczcie sobie jakikolwiek jego mecz, 90% podań idzie do tyłu, ew do boku w środku boiska (ogólnie do bocznych lub środkowych obrońców), z pozostałych 10% 3/4 jest niecelna... zresztą to bardzo proste - jeśli gramy z przodu wielkie nic to pierwszym odpowiedzialnym jest rozgrywający, to oczywista oczywistość

np. w ostatnim meczu miał 3 podania w pole karne i wszystkie niecelne, mając piłkę na 25 metrze 4 razy tylko raz podawał do przodu (niecelnie oczywiście), ale to tylko pierwszy lepszy mecz, możecie wylosować sobie każdy inny i na 85% będzie identycznie
http://serie-a.squawka.com/italian-seri ... us/matches
(wybieramy Passing i zaznaczamy Bośniaka)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Tyrion

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 maja 2015
Posty: 51
Rejestracja: 19 maja 2015

Nieprzeczytany post 24 lutego 2018, 09:36

http://serie-a.squawka.com/italian-seri ... ne/matches

http://serie-a.squawka.com/italian-seri ... to/matches

Tutaj są np dwa mecze Claudio z listopada (to ten miesiąc w którym miał najwyższą średnią ;)) pomóż mi proszę policzyć liczbę jego celnych podań w pole karne. (wybieramy Passing i zaznaczamy Marchisio ;)).

Problemem wydaje się być "pomysł" Maksa na rozegranie. Jeżeli z przodu najczęściej stoi sam Igła to ilu celnych podań w pole karne oczekujesz? Jeżeli na lewym skrzydle hasa Mario, to ilu udanych rozciągnięć w tamtym kierunku oczekujesz. Jeżeli obok stoją Sturaro i Khedira to co Ci zostaje? Pełna zgoda, że po to jest rozgrywający, żeby dyktowac tempo gry i szukać otwierających podań, ale jak wszyscy dookoła stoją jak kołki to Xavi z Pirlo nie pomogą.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 24 lutego 2018, 11:46

Tyrion pisze:Problemem wydaje się być "pomysł" Maksa na rozegranie.
True. Przepraszam Cię Mały, ale oskarżenia wobec stojącego na 50-60-tym metrze od bramki rywala Pjanicia o to, że koledzy z przodu w swoich akcjach często wyglądają pokracznie, to jakieś nieporozumienie z Twojej strony.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 lutego 2018, 20:10

no dobra, zgadzamy się co do tego, że Max jest do wymiany ale zobaczcie te strzałki podań - jakby je na siebie nałożyć niemal by się pokryły, tylko różnica jest taka, że Marchisio "atakował" na bramkę po prawej a Pjanic po lewej, tak więc Bośniak gra tak głęboko tylko ze swojego wyboru, może boi się że nie da rady wrócić po stracie? nie wiem, ewentualnie - to właśnie nie podoba się w Claudio Maksiowi - że gra za wysoko ;] mnie natomiast się podoba i chciałbym widzieć Pjanica operującego z Kheridą i Sturaro a nie z Banetią i Chellinim

aha, i gramy na 4 atakujących od dawna, nawet odejmując statycznego Mario powinno być 3 graczy do podania


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ