Claudio Marchisio

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
kubraczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2013
Posty: 294
Rejestracja: 01 września 2013

Nieprzeczytany post 21 lutego 2018, 09:25

Jak widać to niektórzy żyją przeszłością. Claudio miał świetny okres...kilka sezonów temu. To wciąż świetny piłkarz, który potrafi zagrać tak jak niewielu, ale prawda jest taka, że zdarza mu się to rzadko. Potrafi pokazać coś wyjątkowego, ale potrafi też zagrać całkowicie bezsensownie. Obecnie Pjanic jest od niego dużo lepszy i przede wszystkim ma ustabilizowaną formę, a to że często po prostu nie ma do kogo zagrać...no cóż...to już nie jego wina. Ale mówienie, że Pjanic nie ma przeglądu pola to jakieś nieporozumienie.


Motoryzacja to nasza pasja - https://moto-przestrzen.pl/
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 lutego 2018, 09:58

napisałem, że "chyba" go nie ma, nie wiem może ma ale woli zagrać na alibi żeby mieć 95% celnych podań bo co poda do przodu to strata

a co do Marchisio i jego formy... daj mu 3-4 mecze pod rząd to zobaczysz czy ją ma czy nie, wpuszczając go raz w miesiącu na 15 minut na pewno się tego nie dowiesz ;] w listopadzie gdy grał więcej miał najlepszą średnią ocen w Juve i co? i ławka


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 21 lutego 2018, 10:46

A czemu to Marchisio miałby wygryźć ze składu Pjanicia a nie Khedirę? Maly, co jest nie tak ze środkiem pola Matuidi, Marchisio, Pjanic?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 lutego 2018, 13:56

zapytaj Maksa czemu nie grał nigdy dłużej Marchisio Khedira Pjanic :) pewnie wg niego gra dwoma kreatywnymi pomocnikami nie ma sensu


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 21 lutego 2018, 14:56

Marchisio jest lepszym registą od Pjanicia, tu zgoda. Nie do tego jednak piję. Wszędzie w kontekście Claudio narzekasz na Bośniaka, tymczasem Il Principino powinien grać razem z nim, nie zamiast niego.

Czepiajmy się Khediry, bo tu jest pies pogrzebany. W parze z nim (w obecnej formie) nikt nie będzie wyglądał dobrze, bo musi grać za dwóch... :eh:

#KhediraOut


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 lutego 2018, 15:40

wojczech7 pisze:Marchisio jest lepszym registą od Pjanicia, tu zgoda. Nie do tego jednak piję. Wszędzie w kontekście Claudio narzekasz na Bośniaka, tymczasem Il Principino powinien grać razem z nim, nie zamiast niego
Zgadzam się :)

Marchisio + Pjanić + Matuidi

Pjanić - rola Pirlo "z tamtej fajnej pomocy"
Matuidi - rola Vidala
Marchisio - rola Marchisio

Ewentualnie Pjanić + Matuidi w 4-2-3-1 i Marchisio pierwszy do wejścia za któregokolwiek z tej dwójki.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 lutego 2018, 15:45

no dobra ale czy był choć jeden mecz żeby Marchisio i Pjanic grali w parze? chyba nie, a skoro nie to do kogo mam pić? jak mówiłem - Maksio nie bardzo widzi Claudio w roli b2b czy też chłopa od czarnej roboty obok Bośniaka więc z góry skazany jest na walkę właśnie z nim, i przegrywa ją tylko że nie w sportowej rywalizacji a w rywalizacji osobistych upodobań


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 21 lutego 2018, 21:48

Maly pisze:no dobra ale czy był choć jeden mecz żeby Marchisio i Pjanic grali w parze? chyba nie, a skoro nie to do kogo mam pić? jak mówiłem - Maksio nie bardzo widzi Claudio w roli b2b czy też chłopa od czarnej roboty obok Bośniaka więc z góry skazany jest na walkę właśnie z nim, i przegrywa ją tylko że nie w sportowej rywalizacji a w rywalizacji osobistych upodobań
Jakkolwiek ubolewam nad brakiem Księcia na murawie, tak tutaj walnąłeś porządną bzdurę. Nawet zakładając hipotetycznie, że Claudio ma rywalizować z Pjaniciem ( co jest nieprawdą, bo to inna rola ale już zostawmy ten temat) to w tym momencie Bośniak jest zdecydowanie lepszym graczem pod każdym względem. Marchisio jest po długiej przerwie spowodowanej urazami i mimo całej sympatii ( a to po Buffonie mój ulubiony gracz obecnego Juve) to należy spojrzeć prawdzie w oczy. Forma Markiza jest daleka od optymalnej, nawet nie jest zbliżona do tego co prezentował 3-4 lata temu ;) Natomiast Pjanic w wielu meczach gra bdb, chociaż w tym przypadku uważam, że i tak stać go na więcej, a jego potencjał byłby lepiej eksponowany na pozycji Dybali w ustawieniu 4-2-3-1, przy jednoczesnym zabezpieczeniu z tyłu przez dwójkę Matuidi- Marchisio/Khedira


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 lutego 2018, 08:59

wszystko fajnie ale to co gadacie nie trzyma się kupy - nie można mieć beznadziejnej pomocy i jednocześnie posiadać tam TOPa ;] Matuidi, Khedira i reszta poza Pjanicem musiałaby tak ciągnąć biednego Bośniaka w dół, że Max powinien grać jednym w środku a niestety prawda jest taka, że jak ktoś jest dobry to i dobrze wyglądają zawodnicy obok niego grający, jeśli zadajecie sobie pytanie kiedy nasza pomoc popadła w taki dołek to odpowiadam - po przyjściu Pjanica ;] najpierw Max próbował go na pozycji Pogby z bardzo marnym skutkiem bo chłopina nie wyrabiał by ostatecznie przesunąć go do tyłu ale to wszystko niestety na zasadzie Mandzukica - trzeba było mu znaleźć jakąś pozycję na boisku, bo gołym okiem widać, że nie jest stworzony ani na cofniętego rozgrywającego ani na grę dwójką w środku

EDIT:
@down: ja o półtora sezonu a ty o 3 meczach ;)
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2018, 10:04 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 22 lutego 2018, 09:29

Maly pisze:(...)
Khedira notuje takie liczby:

3 mecze (Fiorentina, Tottenham, Torino)
245 minut
84 dotknięcia piłki
2 odbiory piłki
1 wygrana główka
0 strzałów
0 dryblingów
0 przejętych podań
0 zablokowanych strzałów
0 kluczowych podań
0 celnych wrzutek
0 celnych długich podań

ponieważ ma za partnera słabego Pjanicia. :ok:

Mały, niezmiennie jesteś kosmitą... :prochno:

EDIT:
@up Czyli tradycyjnie, ja o konkretach, Ty o wrażeniu artystycznym :ok:
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2018, 11:38 przez wojczech7, łącznie zmieniany 1 raz.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 22 lutego 2018, 10:10

Maly pisze:kiedy nasza pomoc popadła w taki dołek to odpowiadam - po przyjściu Pjanica
Ja nie wiem, czy mamy aż tak denną pomoc. Jeśli był zjazd jakościowy, to po przedostatnim sezonie Pirlo.

PS Maly, naucz się, kurna, chłopie, skoro tyle o Pjaniciu piszesz, że tam się zmiękczające "i" przy odmianie wciska (Pjanicia/Pjaniciem/Pjaniciowi/Pjaniciu - podobnie z Mandżukiciem)


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 22 lutego 2018, 15:16

Maly pisze:wszystko fajnie ale to co gadacie nie trzyma się kupy - nie można mieć beznadziejnej pomocy i jednocześnie posiadać tam TOPa ;] Matuidi, Khedira i reszta poza Pjanicem musiałaby tak ciągnąć biednego Bośniaka w dół, że Max powinien grać jednym w środku a niestety prawda jest taka, że jak ktoś jest dobry to i dobrze wyglądają zawodnicy obok niego grający, jeśli zadajecie sobie pytanie kiedy nasza pomoc popadła w taki dołek to odpowiadam - po przyjściu Pjanica ;] najpierw Max próbował go na pozycji Pogby z bardzo marnym skutkiem bo chłopina nie wyrabiał by ostatecznie przesunąć go do tyłu ale to wszystko niestety na zasadzie Mandzukica - trzeba było mu znaleźć jakąś pozycję na boisku, bo gołym okiem widać, że nie jest stworzony ani na cofniętego rozgrywającego ani na grę dwójką w środku

EDIT:
@down: ja o półtora sezonu a ty o 3 meczach ;)
I nadal twierdzisz, że Marchisio jest obecnie lepszy sportowo od Miralema? Nie mam pytań, bo na to nie odpowiedziałeś oczywiście.
Ciekawe spostrzeżenie na temat pomocy, gdzie Matuidi jest dopiero od tego sezonu, a przypomnę, że przy kontuzjowanym Marchisio (wracał w tym czasie) i Khedirze dotarliśmy z Pjaniciem do finału LM, wygraliśmy ligę i puchar. No faktycznie facet nie daje rady :co?: :co?:
Może takim ścisłym TOPem bym go nie nazwał (chociaż ciekawe jakby grał na ŚPO) ale na pewno jest to czołówka pomocników na świecie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 lutego 2018, 15:59

to jest taka czołówka, że nikt go nie chciał kupić z tej Romy mimo przystępnej ceny

równie dobrze mogę powiedzieć, że Khedira daje radę bo z nim byliśmy w finale LM i wygraliśmy ogólnie więcej niż z Pjaniciem, argument trochę z dupy jednak ;]

a czy Marchisio sportowo lepszy? sportowo tak, forma to kwestia dyskusyjna bo jak pisałem nie grając nie można jej mieć ale wiem, że gdy grał Markiz nikt nie pisał o tym jak daremna jest nasza pomoc, czy miał obok siebie Sturaro czy Pogbę czy Khedirę czy Padoina

@wojczech7: czy ja wiem czy o artystycznych? po prostu zbytnio spłaszczacie statystyki Niemca, już to pisałem pod jednym z newsów czy coś - on nie jest od rozgrywania, od wrzucania czy walki o główkę przy wrzutkach w nasze pole karne bo go tam nie ma tak samo jak i Pjanicia czy Matuidiego, on ma wchodzić w pole karne rywala a Pjanic ma mu podawać piłkę lub wrzucać mu na głowę, jeśli on i skrzydłowi tego nie robią to jakim cudem może zaliczyć zagranie głową? skąd ma wziąć 70 kontaktów z piłką jeśli Pjanic podaje ciągle do Kielona? lepiej napisz ile razy został objechany przez rywala, ile razy ktoś wpadł w jego strefie w pole karne, ile było strzałów z jego rejonu boiska, ile wrzutek etc... ale żeby nie było - ja go nie bronię bo ostatnio jest mniej widoczny etc ale też bez przesady że grał lub nagle gra kał jakiego wcześniej za Maksa nie oglądaliśmy, do dyspozycji Sturaro w meczu z Dynamem w poprzednim sezonie bardzo mu daleko a przypomnę - został ten tu wtedy okrzyknięty graczem meczu bo... dużo biegał


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zagroo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2003
Posty: 301
Rejestracja: 29 maja 2003

Nieprzeczytany post 22 lutego 2018, 16:23

Maly pisze: on nie jest od rozgrywania, od wrzucania czy walki o główkę przy wrzutkach w nasze pole karne bo go tam nie ma tak samo jak i Pjanicia czy Matuidiego, on ma wchodzić w pole karne rywala a Pjanic ma mu podawać piłkę lub wrzucać mu na głowę
Te wchodzenie w pole karne to może być dodatek co najwyżej do jego zadań na boisku, on jest środkowym pomocnikiem i jego głównym zadaniem powinno być rozgrywanie w środku pola, wiadomo, że nie jest to zawodnik typowy do kreowania ale powinien chociaż brać na siebie trochę gry i odciążyć Miralema a on zupełnie znika z radaru. Cos jak właśnie Claudio swego czasu, rozgrywał w środku pola ale zapędzał się w pole karne i wychodził do podań. A Khedira? Trochę jest tam, trochę tu, a tak naprawdę nie ma co nigdzie. Na tą chwilę to dla mnie zawodnik bezużyteczny.


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 22 lutego 2018, 17:56

Maly pisze:to jest taka czołówka, że nikt go nie chciał kupić z tej Romy mimo przystępnej ceny

równie dobrze mogę powiedzieć, że Khedira daje radę bo z nim byliśmy w finale LM i wygraliśmy ogólnie więcej niż z Pjaniciem, argument trochę z dupy jednak ;]

a czy Marchisio sportowo lepszy? sportowo tak, forma to kwestia dyskusyjna bo jak pisałem nie grając nie można jej mieć ale wiem, że gdy grał Markiz nikt nie pisał o tym jak daremna jest nasza pomoc, czy miał obok siebie Sturaro czy Pogbę czy Khedirę czy Padoina
Ad 1. Idąc tym tokiem rozumowania nikt nie chciał Naingollana za drobne za Cagliari, on też słaby? Albo Vidala z Leverkusen bo kosztował 10 mln. Skad wiesz jak wyglądały negocjacje, kiedy się zaczeły i z kim Juve rywalizowało? Nie masz pojęcia, podobnie jak ja, o tym nawet jak to wygląda.

Ad 2. Oczywiście, że z Khedira wygraliśmy, a czy ja mu umniejszam? To w dobrej formie i pare lat szybciej był topowy pomocnik grający np. w Realu. Dlatego para Pjanic, Khedira dała radę w tamtym sezonie, bo obaj mają odpowiednie umiejętności.

Ad 3. TO już totalna bzdura albo zaniki pamięci, ile bylo narzekania przez ost lata na Marchisio i jego tryb ninja? Ile osób nawijało (nie wiem czy Ty też) jak to znika na meczach i mizerny pożytek z niego. Ciężko było jednak mówić o daremnej pomocy jak na 3 pozycjach grało min 2 z 4 (Pogba, Vidal, Pirlo, Marchisio). Fakty są jednak takie, że Claudio odwalał czarną robotę i bardzo go za to cenię. Teraz jak mówiłem załuje, że nie gra ale sportowo, wiekowo i charakterystyką Pjanic pasuje bardziej, ma także znacznie wyższą formę oraz lepsze przygotowanie fizyczne. Ideałem byłoby gdyby grali obaj i obaj byli w formie + Matuidi. W takim przypadku nasza pomoc znowu byłaby wysokiej klasy. Ale nie mów mi, że Pjanic to nie jest światowej klasy pomocnik. Ewidentnie dzwiga tę linie na własnych barkach, czasem z trochę gorszym skutkiem ale gdyby dostał kogoś w stylu Vidala, czy właśnie Claudio w pełni sprawnego byłby sztos. Jak już nawiązaliśmy do LM to weźmy nawet finał, jak miał wygrac w 2 lini walkę z Casemiro, Modriciem i Krosem, skoro miał za partnera jedynie Khedire? Nie dość, że 2 vs 3 (bo Dybala zniknął i jako ŚPO nie pomagał) to jeszcze zdecydowanie Pjanic miał słabszego partnera, a na pewno mniej moblilego niż odpowiednik w drużynie rywala (Casemiro).


ODPOWIEDZ