Claudio Marchisio

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2016, 19:30

Vincitore pisze:
Azrael pisze:
Cobra pisze:No i klops. Poważna kontuzja Claudio - Euro spędzi u rehabilitantów.
Masakra, czeka go przeszczep więzadła krzyżowego. Oby wrócił jeszcze na jesień, choć to optymistyczne życzenie...

Swoją drogą całkiem sprawna diagnostyka. Uraz 15:30, opis MR kolana już o 18:10. Samo badanie w rurze przecież trwa około pół godziny.
Przed chwilą dodał zdjęcie na fejsa jak siedzi zadowolony z życia w jakiejś altance. :roll:
Ja tam raczej widzę zmartwienie na twarzy, ale luz :)


Julek997

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lutego 2008
Posty: 422
Rejestracja: 10 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2016, 19:37

Straszny sezon Claudio, non stop kontuzje. Pamiętam początek sezonu, i od razu miesiąc przerwy, potem wraca na 3 kolejkę z Chievo i po 20min schodzi z boiska, kolejna przerwa miesięczna. Jeszcze teraz te więzadła...


hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2016, 19:53

Być może Markiz właśnie się "skończył". Choć mam nadzieję, że ta kontuzja podziała jak soczysty mobilizujący kop w dupę.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2016, 21:12

Chyba Was trochę zmyliła aparycja Marchisio, przecież to niezły walczak jest. Przy sportowym trybie życia, a o inny go nie podejrzewam, powinien dojść do pełni formy na przyszły sezon. Nawet hulaka Vidal w końcu dobił, szkoda że już nie u nas, ale rozlało się mleko - nie ma nad czym płakać.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2016, 21:18

hellspawn pisze:Być może Markiz właśnie się "skończył".
też mi to przeszło przez myśl... jak wróci będzie miał prawie 31 na karku a to już wiek gdy po kontuzji ciężko wrócić do formy sprzed urazu


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2016, 23:34

Panowie spokojnie. Zerwanie ACL to dramat. Ale pragnąłbym zauważyć, że Claudio to gracz, który nie bazuje na szybkości. Jego miejsce na boisku jest raczej w centrum, niż na skrzydle. Zachowajmy spokój. Tego typu urazy sieją spustoszenie, ale w piłce na najwyższym poziomie piłkarze wracają do gry nawet po zerwaniu ACL.


Obrazek
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 00:44

Bardzo jestem ciekaw jak ta sytuacja jeszcze się rozwinie. Pewnie będa jeszcze jakieś inne badania, bo nie wierzę, że tak szybko podjęta zostanie decyzja o operacji. Już raz po reprezentacji mieliśmy okropną diagnozę dla Claudio i wróżono mu pół roku przerwy, oby tym razem było podobnie.

Jesli natomiast aktualne informacje się potwierdzą, to pewnie nieźle to zmieni nasze plany na mercato. Może wtedy jednak szarpnęlibyśmy się na 2, ale za to konkretne nazwiska - Gundogan + Cavani.


MCL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2010
Posty: 418
Rejestracja: 08 marca 2010

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 01:00

zoff pisze:Panowie spokojnie. Zerwanie ACL to dramat. Ale pragnąłbym zauważyć, że Claudio to gracz, który nie bazuje na szybkości. Jego miejsce na boisku jest raczej w centrum, niż na skrzydle. Zachowajmy spokój. Tego typu urazy sieją spustoszenie, ale w piłce na najwyższym poziomie piłkarze wracają do gry nawet po zerwaniu ACL.
Tacy jak Falcao, Essien? To najgorsza kontuzja. Del Piero sam pisał, że kontuzja sprawiła, że bardziej musiał grać głową, uważać na każdy ruch, prawie uczył się grać od nowa.

Trzeba kogoś na zastępstwo Markiza. Futbol to nie koncert życzeń. Tym bardziej, że Markiz młody nie jest. Nie trzeba gdybać, trzeba działać. Wiara w to że wróci to jedno. To w jakim stanie wróci to drugie. To że cały sezon będziemy grać bez pomocnika to trzecie. To że i tak mamy lipę w pomocy to czwarte.
Zobaczcie sobie jak wygląda rekonstrukcja ACL:

gdzieś od drugiej minuty.
Moja wiara w Markiza zacznie się tak w lipcu 2017. Do tego czasu musimy mieć zastępstwo.


http://mclpl.blogspot.com <-- Opowiadania, recenzje i inne ciekawe teksty :)
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 07:25

Marchisio się skończył? Trzeba kogoś w zastępstwie bo że niby nie wróci? Ludzie, Wy piszecie o MARCHISIO...


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 08:26

Maly pisze:
hellspawn pisze:Być może Markiz właśnie się "skończył".
też mi to przeszło przez myśl... jak wróci będzie miał prawie 31 na karku a to już wiek gdy po kontuzji ciężko wrócić do formy sprzed urazu
Tylko, że patrząc na ten sezon,widzimy 0 goli, 2 asysty (laga do Pogby z Carpi przez pół boiska i rożny do Pogby z Milanem) oraz 4 kontuzje, 3 mięśniowe i 1 dramatyczna. Stracił 3 miesiące grania łącznie, opuścił mecz o wszystko z Bayernem, opuści finał CI, opuści bardzo ważny początek następnego sezonu. Przynajmniej połowę fazy gr. LM. Wróci na blokadzie z tyłu głowy, tego nie wyplewisz. Każda stykowa sytuacja to będzie powracająca myśl i zapewne cofanie nogi.

Cholernie mi przykro z powodu Marchisio. Taki cios...wykrakali mu rok temu te więzadła na zgrupowaniu kadry.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 09:11

Dragon pisze:oraz 4 kontuzje, 3 mięśniowe i 1 dramatyczna
Kontuzji mięśniowych nie wyliczałbym zawodnikowi tylko sztabowi od przygotowania. A przynajmniej nie w naszej sytuacji. Wielce prawdopodobne, że przy innych opiekunach temat jego podatności na kontuzje w ogóle by nie istniał.

Uwielbiam Marchisio, dlatego odczuwam wielkie przygnębienie. Bardzo ciężko będzie mu się pozbierać, ale liczę, że tego dokona. Niestety, podejrzewam, że pełnoprawnym zawodnikiem ponownie stanie się dopiero w okolicach stycznia, po noworocznym wznowieniu gry :cry:


Obrazek
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 13:37

MCL pisze:Zobaczcie sobie jak wygląda rekonstrukcja ACL:

gdzieś od drugiej minuty.
Raczej mało prawdopodobne żeby robili mu rekonstrukcję tą właśnie metodą. Metoda na tym filmiku jest przeznaczona dla zwykłych zjadaczy chleba... ;)
Ale oczywiście generalnie sam zarys operacji będzie w gruncie rzeczy podobny.


Pozdrawiam!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 14:33

Dragon pisze:
Maly pisze:
hellspawn pisze:Być może Markiz właśnie się "skończył".
też mi to przeszło przez myśl... jak wróci będzie miał prawie 31 na karku a to już wiek gdy po kontuzji ciężko wrócić do formy sprzed urazu
Tylko, że patrząc na ten sezon,widzimy 0 goli, 2 asysty
tym bardziej możemy się martwić i tym bardziej potrzebne jest świetne zastępstwo na środek pomocy co dodatkowo potwierdzają to przypadki Essiena i Falcao... w niecały rok z naszego MVP nic nie zostało


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 14:50

Maly pisze:
Dragon pisze:
Maly pisze: też mi to przeszło przez myśl... jak wróci będzie miał prawie 31 na karku a to już wiek gdy po kontuzji ciężko wrócić do formy sprzed urazu
Tylko, że patrząc na ten sezon,widzimy 0 goli, 2 asysty
tym bardziej możemy się martwić i tym bardziej potrzebne jest świetne zastępstwo na środek pomocy co dodatkowo potwierdzają to przypadki Essiena i Falcao... w niecały rok z naszego MVP nic nie zostało
I tu się właśnie rodzi pytanie, czy w związku z tym pomoc powinna być całkowicie zreorganizowana, czy po prostu powinniśmy szukać zamienników na funkcjonujące obecnie pozycje?


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2016, 16:48

MCL pisze: Tacy jak Falcao, Essien? To najgorsza kontuzja. Del Piero sam pisał, że kontuzja sprawiła, że bardziej musiał grać głową, uważać na każdy ruch, prawie uczył się grać od nowa.
Wiadomo, że za chwilę możemy bawić w wyliczanie kto po ACL zrobił jeszcze karierę, kto utrzymał poziom a dla kogo był to pogrzeb. Ze słowami Del Piero się zgadzam. Może nie grałem na poziomie Aleksa :smile: ale też zerwałem to samo więzadło. Uczenie się od nowa, granie głową to wszystko prawda. Najgorsze jest to, że czasami nawet nie wystarcza :roll:


Obrazek
ODPOWIEDZ