Giorgio Chiellini

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 01:16

Chiellini:
We Włoszech jest zbyt wiele konserwatyzmu. W świecie biznesu robi się rzeczy, które muszą być zrobione, ale w piłce nożnej każda zmiana jest postrzegana jako potencjalne zagrożenie
Co to dużo mówić... z całym szacunkiem dla Chielliniego, ale zakrawa o ironię fakt, że takie słowa wypowiada akurat on. Odbieram to jako PR-owe <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> przed emeryturą i potencjalną karierą w innej roli - po tym, co wygadywał wcześniej i co reprezentuje na boisku, nie wierzę i mam nadzieję, że nie dostanie żadnej fuchy w Turynie.*

*pewno dostanie, wiem, wiem...


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 14:21

vitoo pisze:
07 maja 2022, 01:16
Chiellini:
We Włoszech jest zbyt wiele konserwatyzmu. W świecie biznesu robi się rzeczy, które muszą być zrobione, ale w piłce nożnej każda zmiana jest postrzegana jako potencjalne zagrożenie
Co to dużo mówić... z całym szacunkiem dla Chielliniego, ale zakrawa o ironię fakt, że takie słowa wypowiada akurat on. Odbieram to jako PR-owe <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> przed emeryturą i potencjalną karierą w innej roli - po tym, co wygadywał wcześniej i co reprezentuje na boisku, nie wierzę i mam nadzieję, że nie dostanie żadnej fuchy w Turynie.*

*pewno dostanie, wiem, wiem...
Tak z ciekawości przytoczyłbyś skrótowo jakieś jego wypowiedzi w tym temacie?


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 maja 2022, 16:29

Na przestrzeni ostatnich 2 lat Chiellini walnął sporo takich głupot o doświadczeniu, cierpieniu itp. Osobiście nie mogę się doczekać aż ta tzw stara gwardia zostanie wywalona z tego klubu. Jeszcze jeden zostanie po tym sezonie.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 08 maja 2022, 06:48

Tony Montana pisze:
07 maja 2022, 14:21
vitoo pisze:
07 maja 2022, 01:16
Chiellini:
We Włoszech jest zbyt wiele konserwatyzmu. W świecie biznesu robi się rzeczy, które muszą być zrobione, ale w piłce nożnej każda zmiana jest postrzegana jako potencjalne zagrożenie
Co to dużo mówić... z całym szacunkiem dla Chielliniego, ale zakrawa o ironię fakt, że takie słowa wypowiada akurat on. Odbieram to jako PR-owe <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> przed emeryturą i potencjalną karierą w innej roli - po tym, co wygadywał wcześniej i co reprezentuje na boisku, nie wierzę i mam nadzieję, że nie dostanie żadnej fuchy w Turynie.*

*pewno dostanie, wiem, wiem...
Tak z ciekawości przytoczyłbyś skrótowo jakieś jego wypowiedzi w tym temacie?
2016/17. O "DNA Juventusu":
Z całym szacunkiem, ale Juventus nie jest Realem Madryt czy Milanem z czasów Ronaldinho. Oni mogli wygrywać mecze po 6:2 czy 5:2, Juventus nie jest taki. Wygrywamy głównie 1:0 czy 2:0, to jest w DNA klubu. Nie oznacza to, że nie staramy się wygrać 3:0, ale jesteśmy zespołem, który nie traci goli, gdy jest na prowadzeniu. Nie jesteśmy jak Real i nigdy nie będziemy. Mamy inną charakterystykę. Atletico nie zostało czołowym europejskim klubem dzięki wygranym 5:0 czy 6:0. Trzeba zachować balans.
2018/19. O tym, jak Allegri rozwija młodych piłkarzy - tu konkretnie Keana:
Jest niewielu trenerów, którzy byliby w stanie pomóc jego progresowi lepiej niż robi to Max Allegri.
Styczeń 2022, po 0:0 z Milanem i meczu, który był w wykonaniu Juventusu beznadziejny pod kątem ofensywnym:
Dziś zabrakło nam konkretu pod bramką rywali, ale to było dobre Juve. Od półtora miesiąca radzimy sobie bardzo dobrze.
Marzec 2022, po serii wymęczonych wygranych z niżej notowanymi drużynami:
Nasza droga zaczęła się w listopadzie, potrzebowaliśmy kilku miesięcy, żeby się poznać. (...) Oprócz porażek z Atalantą i Interem, od listopada byliśmy konsekwentni.
Znów marzec 2022. O tożsamości i solidności Juventusu Allegrego:
Lecz już od listopada dało się zauważyć Juventus Allegriego. Solidny Juventus, mający swoją tożsamość, swoje wady i swoje zalety.
Do tego jak poczytać wypowiedzi Chielliniego, to często wraca w nich słynna "równowaga", o której tyle na okrągło gada Allegri. Juventus nie ma grać ofensywnie, strzelać goli i zamykać meczów tak szybko, jak się da. Juventus musi "szukać równowagi".

To jest tylko kilka wypowiedzi Chielliniego, ale jestem pewien, że jakby poszukać, to znajdzie się tego więcej. Niestety bije od niego ten sam piłkarski konserwatyzm, który forsuje Allegri.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 10 maja 2022, 21:14

vitoo pisze:
08 maja 2022, 06:48
Tony Montana pisze:
07 maja 2022, 14:21
vitoo pisze:
07 maja 2022, 01:16
Chiellini:
We Włoszech jest zbyt wiele konserwatyzmu. W świecie biznesu robi się rzeczy, które muszą być zrobione, ale w piłce nożnej każda zmiana jest postrzegana jako potencjalne zagrożenie
Co to dużo mówić... z całym szacunkiem dla Chielliniego, ale zakrawa o ironię fakt, że takie słowa wypowiada akurat on. Odbieram to jako PR-owe <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> przed emeryturą i potencjalną karierą w innej roli - po tym, co wygadywał wcześniej i co reprezentuje na boisku, nie wierzę i mam nadzieję, że nie dostanie żadnej fuchy w Turynie.*

*pewno dostanie, wiem, wiem...
Tak z ciekawości przytoczyłbyś skrótowo jakieś jego wypowiedzi w tym temacie?
2016/17. O "DNA Juventusu":
Z całym szacunkiem, ale Juventus nie jest Realem Madryt czy Milanem z czasów Ronaldinho. Oni mogli wygrywać mecze po 6:2 czy 5:2, Juventus nie jest taki. Wygrywamy głównie 1:0 czy 2:0, to jest w DNA klubu. Nie oznacza to, że nie staramy się wygrać 3:0, ale jesteśmy zespołem, który nie traci goli, gdy jest na prowadzeniu. Nie jesteśmy jak Real i nigdy nie będziemy. Mamy inną charakterystykę. Atletico nie zostało czołowym europejskim klubem dzięki wygranym 5:0 czy 6:0. Trzeba zachować balans.
2018/19. O tym, jak Allegri rozwija młodych piłkarzy - tu konkretnie Keana:
Jest niewielu trenerów, którzy byliby w stanie pomóc jego progresowi lepiej niż robi to Max Allegri.
Styczeń 2022, po 0:0 z Milanem i meczu, który był w wykonaniu Juventusu beznadziejny pod kątem ofensywnym:
Dziś zabrakło nam konkretu pod bramką rywali, ale to było dobre Juve. Od półtora miesiąca radzimy sobie bardzo dobrze.
Marzec 2022, po serii wymęczonych wygranych z niżej notowanymi drużynami:
Nasza droga zaczęła się w listopadzie, potrzebowaliśmy kilku miesięcy, żeby się poznać. (...) Oprócz porażek z Atalantą i Interem, od listopada byliśmy konsekwentni.
Znów marzec 2022. O tożsamości i solidności Juventusu Allegrego:
Lecz już od listopada dało się zauważyć Juventus Allegriego. Solidny Juventus, mający swoją tożsamość, swoje wady i swoje zalety.
Do tego jak poczytać wypowiedzi Chielliniego, to często wraca w nich słynna "równowaga", o której tyle na okrągło gada Allegri. Juventus nie ma grać ofensywnie, strzelać goli i zamykać meczów tak szybko, jak się da. Juventus musi "szukać równowagi".

To jest tylko kilka wypowiedzi Chielliniego, ale jestem pewien, że jakby poszukać, to znajdzie się tego więcej. Niestety bije od niego ten sam piłkarski konserwatyzm, który forsuje Allegri.
Widać naprawcowanie "łapa w górę". Fajnie, że komuś jeszcze chce się dyskutować tutaj inaczej, niż 1 zdaniem - kiedyś też robiłem takie rozbudowane posty ale później się do tego zniechęciłem bo dostawałem odpowiedź w stylu "nie znasz się Cassano lepszy, niż Del Piero (pomimo, że wrzuciłem statystyki, trofea, jakąś ogólną charakterystykę, etos pracy itd.) - autentyk :prochno: Chociaż wtedy byłem świeżym użytkownikiem to pewnie miałem za mało szacunku na forum :prochno:


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 09:14

Odchodzi ostatni piłkarz z jajami a następców nie widać.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 10:09

Drugiego takiego już nie będzie. Wczoraj na odchodne znowu zagrał na poziomie. Szkoda, że reszta kolegów nie dostosowała się do tego poziomu. Aż żal że odchodzi bez żadnego pucharu, który by mógł odnieść na koniec przygody.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 11:01

Żal, że nie odszedł rok temu a nawet trzy. Gra grą ale głowa wypełniona gówno calmą robi więcej szkód niż przynosi zysku, o blokowaniu miejsca dla zawodników jak Demiral czy Romero nawet nie warto wspominać. Realnie od 3 lat nic nam nie dał. U Sarriego tylko się leczył i sabotował taktykę z drugiego rzędu, u Pirlo grał więcej ale ostatecznie liga przerżnięta, wielce prawdopodobne, że i przy wywaleniu Andrzeja miał swój udział bo jak tylko usłyszał, że mógłby wrócić Maksio to pewnie mu się mokro w gaciach zrobiło co potwierdza ostatnia wypowiedź. Ten sezon to już kompromitacja na całego jeśli chodzi o wyniki. Kapitan, który mówi o swoich zawodnikach "to nie jest drużyna" jakoś do mnie nie przemawia. To on za to odpowiada w dużej mierze jako kapitan czy "senator". Ulga, że odchodzi bo brak mentalu to jego zasługa.

Przytoczę na koniec jeszcze jego słowa, które padły ostatnio a nikt nie wrzucał:
"Może by mnie tu nie było, gdyby VAR nie anulował gola Austrii." - podsumowanie mentalu tego gościa, 0-1 z Austria na 20 minut do końca byłoby nie do odrobienia. Dzięki Giogrgio za wspaniałe trio BBC ale nie wracaj już do Juve w innej roli niż kibic.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 maja 2022, 15:34

Zwycięski okres się skończył i teraz wykuwa się nowy. Musimy być tego świadomi. Uważam, że mamy trenera zdolnego przywrócić drużynie nasze DNA
To pośmieszkował na koniec przygody :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 13 maja 2022, 15:53

Mam nadzieje, że nie wróci do Juve. Serio. Wyznawca Calmy. Z jednej strony krytykuje zacofanie ligi, a z drugiej wychwala pod niebiosa trenera który całym sobą to zacofanie prezentuje. Od taktyki po wywiady. Dramat.


VVujek

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2011
Posty: 338
Rejestracja: 02 lipca 2011

Nieprzeczytany post 16 maja 2022, 23:16

Giorgio Chiellini dla mnie najbardziej obrzydliwych zawodnik Juve w historii, boiskowy cham. Jednak trzeba mu oddać szacunek, absolutny wzór do naśladowania, tytan pracy który z totalnego gowniaka stał się absolutnym topem, jednym z najlepszych obrońców w historii. Jego pewność siebie i przywiązanie do barw klubowych jest godna podziwu. Szacun Giorgio.


Forza Inter
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 24 maja 2022, 12:20

Giorgio Chiellini został wybrany MVP sezonu wśród piłkarzy Juventusu.

Jakby mało było Wam jeszcze tych wszystkich statystyk, wyliczanych przez Malego niechlubnych rekordów Allegrego, braku pucharów w gablocie, godzin spędzonych na wydłubywaniu sobie oczu i dyrdymałów wygadywanych co tydzień przez stratega, macie tu kolejne potwierdzenie tego, jak beznadziejny był to sezon w wykonaniu Juventusu.

Podkreślam: najlepszym graczem sezonu wybrano 37-latka, który w sumie wystąpił w 26 meczach, grając w nich średnio przez nieco ponad 60 minut. Nikt nie ma chyba wątpliwości co do tego, że jest to po prostu jakieś tam wyróżnienie dla Chielliniego za całokształt kariery, ale z drugiej strony - nie trzeba by silić się na takie gesty, gdyby ktokolwiek w tej drużynie grał na miarę swoich możliwości.

PS. Nie wiem, czy o tym wyróżnieniu decydowali kibice czy klub i szczerze mówiąc, nawet niezbyt mnie to interesuje. Tak czy inaczej, fakt, że takie wyróżnienie dostaje 37-letni gracz przed emeryturą, który w sumie nie grał wiele, a nie na przykład De Ligt (w mojej ocenie chyba najsolidniejszy gracz Juve w tym sezonie - co nie znaczy że był bezbłędny), doskonale pokazuje mentalność panującą w Turynie.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 12 lutego 2023, 19:10

Amerykańskie spotkanie trzech mistrzów Europy.

Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ