Alessandro Del Piero

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2014, 14:17

Dzium pisze:Premierowy gol Del Piero w nowym klubie.

W swoim stylu, ze swojej zony, klasyka.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2014, 19:24

Dzium pisze:Premierowy gol Del Piero w nowym klubie.
Ładna brameczka, taki gol ala Pirlo od którego chyba w tym momencie Alex wcale nie byłby gorszy. Nie mówiąc już o Fernando, którego zjadałby sobie na śniadanie :) .

Mam nadzieję, że będę musiał to odszczekać po dzisiejszym meczu.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2014, 20:38

zbysioJuve pisze:
Dzium pisze:Premierowy gol Del Piero w nowym klubie.
Ładna brameczka, taki gol ala Pirlo od którego chyba w tym momencie Alex wcale nie byłby gorszy. Nie mówiąc już o Fernando, którego zjadałby sobie na śniadanie :) .

Mam nadzieję, że będę musiał to odszczekać po dzisiejszym meczu.

Wybacz ale jak ktoś na stronie Juventusu pisze, że ten gol jest "a'la Pirlo" to znaczy, że nie ma pojęcia o tym jak grał Del Piero. To 100% klasyczna bramka "a'la Del Piero" ze strefy boiska, która nazywana jest właśnie "strefą/zoną Del Piero". Co do porównania z Pirlo - nie wiem czy Del Piero byłby w stanie robić takie dystanse jakie zalicza Andrea. On ma już 40 lat wiec zestawianie go z Llorente też nie ma sensu


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2014, 07:57

Makiavel pisze:
zbysioJuve pisze:
Dzium pisze:Premierowy gol Del Piero w nowym klubie.
Ładna brameczka, taki gol ala Pirlo od którego chyba w tym momencie Alex wcale nie byłby gorszy. Nie mówiąc już o Fernando, którego zjadałby sobie na śniadanie :) .

Mam nadzieję, że będę musiał to odszczekać po dzisiejszym meczu.

Wybacz ale jak ktoś na stronie Juventusu pisze, że ten gol jest "a'la Pirlo" to znaczy, że nie ma pojęcia o tym jak grał Del Piero. To 100% klasyczna bramka "a'la Del Piero" ze strefy boiska, która nazywana jest właśnie "strefą/zoną Del Piero". Co do porównania z Pirlo - nie wiem czy Del Piero byłby w stanie robić takie dystanse jakie zalicza Andrea. On ma już 40 lat wiec zestawianie go z Llorente też nie ma sensu
:bravo: A Ty za to taki zawsze wielki znafca co to wie wszystko i o wszystkich, we wszystkich dziedzinach sportowego życia i nie tylko.

Co mnie obchodzi jakaś zona, czy tam strefa. Bramka jest podobna do tych Pirlo strzelonych z wolnego i co tu jeszcze polemizować. I co z tego wynika, że może i Pirlo robi takie dystanse - nic. No może czasem perfekcyjnie strzeli z rzutu wolnego. Większość jego tych dystansów to tylko kręcenie się w kółko bez jakiegoś większego zaangażowania. Już przy pierwszej akcji z lewej strony pola karnego wczorajszego meczu nawet nie raczył podbiec do zawodnika Atletico stwarzając przy tym olbrzymie zagrożenie pod naszą bramką. A w kilku innych sytuacjach był mijany jak tyczka na stoku slalomowym przez piłkarzy Atletico. Dobrze, że Ci przynajmniej nie chcieli zrobić nam zbytnio krzywdy we wczorajszym spotkaniu. I jeszcze te jego dośrodkowania i te krótkie rozegrania rzutów rożnych, denerwujące to jest. Del Piero to by przynajmniej porządnie dośrodkował z rzutu rożnego. A co do tego jego wieku to i co z tego, że ma 40 na karku jak i tak nie byłby gorszy w tej chwili od Llorente. Porównanie by nie mogło mieć sensu gdyby zamienili się latami i to Fernando miał tyle lat.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2014, 11:06

Skoro Tobie te bramki kojarzą się z Pirlo to znaczy, że nie masz pojęcia o grze Del Piero i tu faktycznie nie ma co polemizować. Ale, jako, że wypowiadasz się w takim a nie innym temacie na stronie o Juventusie to wypadałoby jednak wiedzieć podstawowe rzeczy.

Polecam to zestawienie żebyś się nie ośmieszał w przyszłości

Co mają do tego dystanse? To, że Pirlo zawsze jest pod grą - cofa się do obrony po piłkę a potem jest zawsze obecny przy akacjach ofensywnych. Nie sądzę by 40 letni Del Piero, który nie jest i nigdy nie był środkowym pomocnikiem, podołałby fizycznie takiemu bieganiu. Jak piszesz o walczeniu o piłkę to znów pokazujesz, że Del Piero to widziałeś chyba tylko na paru kompilacjach i może na jakimś jednym archiwalnym meczu, bo Alex nigdy nie był napastnikiem w stylu Teveza, który aktywnie włącza się w grę defensywną i odbiór.
Llorente ma teraz dołek formy, ale normalnie nikt przy zdrowych zmysłach nie porówna 29 letniego napastnika w stylu "9" do 40 letniego napastnika grającego jak klasyczna "10". To nie ma sensu. Llorente ma się zastawiać, strzelać golę głową, wykańczać akcje, przepychać się z obrońcami, Del Piero to totalnie inny gracz. Ja rozumiem, że to może budować czyjeś poczucie bycia "wielkim kibicem Juventusu" takie pisanie, że Del Piero byłby lepszy od tego czy tamtego. Ale to co było prawdą o Boriello, Anelce, Bendtnerze nie jest prawdą o Llorente.


The_Sickness

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 311
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2014, 12:59

Też nie mogę pojąć jak typowy i charakterystyczny dla Del Piero rzut wolny, z jego strefy, z idealnej dla niego odległości, wręcz wizytówka, można nazwać rzutem wolnym wykonanym ala Pirlo. Del Piero strzelał multum wolnych, ale akurat ten premierowy dla Delhi to bardziej Del Pierowski być nie może. Sam fakt, że nie wiesz co to jest Zona Del Piero mówi samo za siebie


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2014, 16:52

MAKIAVEL, pytam się czy ja podważyłem twój pierwszy post odnośnie tej bramki, co? Toż już nie można porównać jednej bramki do drugiej? I niech jeden z drugim nie pisze ,ze nie była podobna do tych strzelanych przez Pirlo. A czy była to zona Alexa czy nie to już pisałem co mnie to obchodzi( fakt nie wiedziałem przyznam, ale każdy cwany jak przeczyta autobiografię).

Porównać sobie tez ich chyba mogę choć wiem, że nie grają na tej samej pozycji. Chodzi mi o to ,że w obecnej chwili Andrea jest przydatny praktycznie tylko i wyłącznie do uderzania z rzutów wolnych. A jeśli tego ktoś w tej chwili nie widzi to naprawdę nie wiem już jaki musi być. Ja tam żadnej maestrii w jego grze w tej chwili nie dostrzegam. Tak na dobrą sprawę to wielu z nas by potrafiło sobie tak pobiegać jak on i popodawać do najbliższego. I jeszcze jedno odnośnie Pirlo, czego nie odszedł do jakiegoś zagranicznego klubu, jak miał przed wygaśnięciem kontraktu tyle propozycji, m.in. z Realu. Dobrze wiedział, że tam by musiał walczyć, zapierniczać a jak nie to po dwóch czy trzech występach takich jak teraz ławka by była i tyle. Nie to co we Włoszech, że miejsce należy się za sam status gwiazdy i nazwisko. Tak jak jemu , tak jak np. Tottiemu, który też grając tylko osłabia zespół.

Za dużo już jednak tego a i z tematu zboczyło się trochę. Jeszcze chcę ci tylko wspomnieć kolego MAKIAVEL, że wiem jak grał Del Piero. Tak się składa, że obejrzałem prawie każdy mecz Juve w latach na przełomie wieków, który był transmitowany przez naszą TVP. A porównując jego grę do Pirlo chodziło mi o to, że Alex też nie byłby gorszy. Bo Pirlo oprócz tych rzutów wolnych nic nie pokazuje w tej chwili.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2014, 17:02

zbysioJuve pisze:MAKIAVEL, pytam się czy ja podważyłem twój pierwszy post odnośnie tej bramki, co? Toż już nie można porównać jednej bramki do drugiej? I niech jeden z drugim nie pisze ,ze nie była podobna do tych strzelanych przez Pirlo. A czy była to zona Alexa czy nie to już pisałem co mnie to obchodzi( fakt nie wiedziałem przyznam, ale każdy cwany jak przeczyta autobiografię).

Porównać sobie tez ich chyba mogę choć wiem, że nie grają na tej samej pozycji. Chodzi mi o to ,że w obecnej chwili Andrea jest przydatny praktycznie tylko i wyłącznie do uderzania z rzutów wolnych. A jeśli tego ktoś w tej chwili nie widzi to naprawdę nie wiem już jaki musi być. Ja tam żadnej maestrii w jego grze w tej chwili nie dostrzegam. Tak na dobrą sprawę to wielu z nas by potrafiło sobie tak pobiegać jak on i popodawać do najbliższego. I jeszcze jedno odnośnie Pirlo, czego nie odszedł do jakiegoś zagranicznego klubu, jak miał przed wygaśnięciem kontraktu tyle propozycji, m.in. z Realu. Dobrze wiedział, że tam by musiał walczyć, zapierniczać a jak nie to po dwóch czy trzech występach takich jak teraz ławka by była i tyle. Nie to co we Włoszech, że miejsce należy się za sam status gwiazdy i nazwisko. Tak jak jemu , tak jak np. Tottiemu, który też grając tylko osłabia zespół.

Za dużo już jednak tego a i z tematu zboczyło się trochę. Jeszcze chcę ci tylko wspomnieć kolego MAKIAVEL, że wiem jak grał Del Piero. Tak się składa, że obejrzałem prawie każdy mecz Juve w latach na przełomie wieków, który był transmitowany przez naszą TVP. A porównując jego grę do Pirlo chodziło mi o to, że Alex też nie byłby gorszy. Bo Pirlo oprócz tych rzutów wolnych nic nie pokazuje w tej chwili.
Wiele mówią o Tobie twoje posty. Przeciętnie zorientowany kibic Juventusu, który nie zaczął kibicować 2-3 lata temu zna określenie "strefa/zona Del Piero", chyba nawet na Wikipedii po angielsku jest cały akapit o tym. Do tego nie trzeba czytać jego biografii, wystarczy podstawowa wiedza o legendzie ulubionej drużyny. Bramki można porównywać ale to Pirlo strzela wolne (czasami) "a'la" Del Piero a nie Del Piero "a'la Pirlo". To zasadnicza różnica. Trochę tak jakby powiedzieć, że Zidane robił "rulety" a'la Pogba...


Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2014, 17:56

Giovinvo jako box2box, Caceres na prawym wingerze, teraz 40-letni Del Piero na registe. Tak się przechodzi do historii.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2014, 09:41

Tom_my pisze:Giovinvo jako box2box, Caceres na prawym wingerze, teraz 40-letni Del Piero na registe. Tak się przechodzi do historii.
Sory, ale chyba trochę się i Ty w tej chwili zagalopowałeś. Kto chce wystawiać Del Piero na regiscie? Na głowę chyba trzeba by było upaść. Nie przyszło Ci do głowy, że ktoś może ma na myśli, że z taką grą jak w tej chwili prezentują nasi mistrzowie w tym tak uwielbiany przez niektórych maestro i boski Fernando to i Alex wcale nie byłby gorszy od nich w tej chwili w Juventusie. Bo mi się wydaje, że nie. Oczywiście niech znowu niektórzy nie zrozumieją, że chodzi mi o to, że miałby wracać od razu do Juventusu jako czynny zawodnik. A jeśli nie widzisz w ogóle tej słabej gry tych naszych dwóch "mistrzuniów" to życzę powodzenia i wielkich sukcesów. Z mojej strony tyle.
Makiavel pisze:Wiele mówią o Tobie twoje posty
A żebyś ty wiedział ile o TOBIE mówią twoje posty. Takiego kapusia jak Ty kolego to jeszcze nie widziałem na tej stronie :bravo: .


zippo01

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2010
Posty: 248
Rejestracja: 01 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2014, 10:59

zbysioJuve pisze:
Tom_my pisze:Giovinvo jako box2box, Caceres na prawym wingerze, teraz 40-letni Del Piero na registe. Tak się przechodzi do historii.
Sory, ale chyba trochę się i Ty w tej chwili zagalopowałeś. Kto chce wystawiać Del Piero na regiscie? Na głowę chyba trzeba by było upaść. Nie przyszło Ci do głowy, że ktoś może ma na myśli, że z taką grą jak w tej chwili prezentują nasi mistrzowie w tym tak uwielbiany przez niektórych maestro i boski Fernando to i Alex wcale nie byłby gorszy od nich w tej chwili w Juventusie. Bo mi się wydaje, że nie. Oczywiście niech znowu niektórzy nie zrozumieją, że chodzi mi o to, że miałby wracać od razu do Juventusu jako czynny zawodnik. A jeśli nie widzisz w ogóle tej słabej gry tych naszych dwóch "mistrzuniów" to życzę powodzenia i wielkich sukcesów. Z mojej strony tyle.
Kolego trochę dystansu do tego co inni piszą. Nie wyczuwasz w jego poście ironii? Przecież widać, że to dla żartów napisane, a się spinasz jak by nie wiem jak Cię pojechał :wink: Pozdrawiam i nie bierz tak wszystkiego do siebie.


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2014, 17:59

Mało osób ma Instagrama więc pewnie mało osób widziało to zdjęcie Alexa:

http://s2.ifotos.pl/img/Del-Piero_whaxhsh.jpg

:D


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2015, 01:44

Jakie są teraz plany Pinturicchio?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 14:19

Push3k pisze:Jakie są teraz plany Pinturicchio?
Podbijam.


Wojtek1207

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 230
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 maja 2015, 15:05

Ostatnio był w Stanach. Na instagrama wrzucał zdjęcia z Hawajów, jakiegoś meczu koszykarskiego, a ostatnio (w tym tygodniu) wrzucił zdjęcie, że leci do Włoch. Mi to wygląda na to, że zrobił sobie takie wakacje co-chcę-to-robię. I że raczej do kopania już nie wróci.


ODPOWIEDZ