Jak radzą sobie byli Juventini

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 08:02

Marco Di Vaio ogłosił zakończenie kariery po ukończeniu bieżącego sezonu MLS: http://www.impactmontreal.com/en/news/2 ... fessionnel

Dobry gracz, który chyba mógł zrobić większą karierę. Najbardziej zapamiętałem go z efektownej bramki przeciw Milanowi. Tutaj wszystkie gole zdobyte dla JUVE (słaba jakość):

W MLS radził sobie świetnie. W 2013 roku nominowany został do nagrody MVP MLS, wybrany został do jedenastki gwiazd tej ligi.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 20:42

Ja pamiętam go przede wszystkim z czasów gry w Parmie i Juventusie. Może nie był jakimś wybitnym piłkarzem, ale zawsze prezentował równy, solidny poziom i przeważnie nie zawodził w trudnych momentach. Szczerze, podobała mi się jego gra.

Grazie Marco!


Pabloz9

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2006
Posty: 158
Rejestracja: 09 lutego 2006

Nieprzeczytany post 04 października 2014, 21:24

Pamiętam gdy na przełomie 1999/2000 albo jakoś koło tego okresu - w każdym razie przed przybyciem do Juve - strzelił bramkę plecami w dośc ekwibrystyczny sposób i przez jakiś czas porównywało się go do Pippo. Wiązałem duże nadzieje z jego przybyciem do Juve, ale nigdy nie okazał się graczem na miarę pierwszej jedenastki. Jakkolwiek rezerowym był przyzwoitym.

EDIT: Albo to Miccoli strzelił tę bramkę... :think:

EDIT2: Strasznie mnie teraz męczy ten gol, a nie umiem go znaleźć ani nawet z całą stanowczością stwierdzić kto go strzelił. Mógł być to zarówno Di Vaio z czasów, gdy grał w Salernitanie jak i Miccoli, gdy grał dla Perugii.
Sama bramka została zdobyta - jak już wspomniałem - plecami, w zamieszaniu po jakimś stałym fragmencie, a zawodnik wykonał taki ruch, jak się wykonuje aby zagrać piłkę klatką piersiową.
Mam nadzieję, że ktoś to jeszcze kojarzy :pray:


"I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego."
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 05 października 2014, 21:23

Quag kolejna bramka, tym razem na San Paolo, a sama bramka przednia ;)


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 05 października 2014, 22:33

Wojtek pisze:Quag kolejna bramka, tym razem na San Paolo, a sama bramka przednia ;)
Quag to solidny ligowiec, nawet niezły napastnik, ale u nas w zespole prawdopodobnie mógł dogadać się z Conte. Poszedł więc do Torino i robi niezłą robotę.


PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 06 października 2014, 15:17

Obrazek

a Treze z Alexem bawią się tak


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 06 października 2014, 15:27

oho, Pires, Ljungberg, Silvestre, Del Piero, Trezeguet... ta liga ma jedwabisty poziom widzę, skoro 40 letni(!) Pires wrócił z emerytury i będzie grał w tej "lidze". Ktoś rozpoznaje innych komediantów z tego zdjęcia?


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 06 października 2014, 15:35

pan Zambrotta pisze:oho, Pires, Ljungberg, Silvestre, Del Piero, Trezeguet... ta liga ma jedwabisty poziom widzę, skoro 40 letni(!) Pires wrócił z emerytury i będzie grał w tej "lidze". Ktoś rozpoznaje innych komediantów z tego zdjęcia?
ten całkiem z lewej z malym afro to chyba Malouda, a ten pod Silvestre to chyba jakiś brat bliźniak Bonery


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 06 października 2014, 15:38

Najbardziej na prawo to Mikael Silvestre bodajze. Do teog Malouda w dziwnym fryzie. Nie rozpoznaje tych dwóch z przodu. Ma ktoś pomysł?


EDIT: Ubiegli mnie :(

EDIT2: Dobra, ten po prawej na dole to Capdevilla. A ten na środku to Luis Garcia.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 06 października 2014, 15:56

parodyści. tam jeszcze ponoć Materazzi jest "grającym trenerem" :prochno: muszę obczaić na jakimś sopcaście tę ligę, będzie i śmieszno i straszno. szkoda, że nie ma jakiejś fantasy z tego :lol:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 06 października 2014, 16:03

pan Zambrotta pisze:szkoda, że nie ma jakiejś fantasy z tego :lol:
przecież to jest fantasy i to w realu.

Dobitnie to pokazuje jak można rozmienić się na drobne, nikt mi nie wmówi że jest inaczej. A już pieprzenie, że robią to dla rozwoju piłki zakrawa o pomstę do nieba. Smutne, że Alex uczestniczy w tym kabarecie...


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 06 października 2014, 16:07

Kolejny spektakularny występ Mirko Vucinicia na Bliskim Wschodzie! Cztery bramki w jednym meczu!



http://www.livesports.pl/mecz/v3VYIz59/#szczegoly-meczu

Tak! Tak! Tak! Tak! Nasz nieodżałowany ex-napastnik zdobył już 10 goli w 5 meczach! Reasumując: Vucinic podbija Bliski Wschód!

http://www.livesports.pl/tabela/O2VsgYD ... op_scorers

Na pewno znajdą się tacy, którzy wyczyn Czarnogórca docenią, ale nie zabraknie też tych którzy go wyśmieją, bo liga emerytów (choć nie do końca), niski poziom (w skali Azji są to jedne z mocniejszych rozgrywek)... może i tak, ale nawet i ta liga potrafi zweryfikować umiejętności graczy.

Świeżoupieczony król strzelców Bundesligi - Grafite w pierwszym sezonie w barwach Al-Ahli zdobył dla przykładu 16 bramek w 21 meczach. Mogę się śmiało założyć, że Miras za kilka kolejek będzie miał już tyle samo :prochno:

Karowiew pisze:Dobry gracz, który chyba mógł zrobić większą karierę. Najbardziej zapamiętałem go z efektownej bramki przeciw Milanowi. Tutaj wszystkie gole zdobyte dla JUVE (słaba jakość):
Miał na pewno ten błysk geniuszu.

Jeszcze ta bramka mocno wryła mi się w pamięć...

...a właściwie ten slalom gigant z wykorzystaniem obu nóg ;)

Niesamowity gol, niesamowity Marco Di Vaio :bravo:

//
Bazyliszek pisze:
pan Zambrotta pisze:oho, Pires, Ljungberg, Silvestre, Del Piero, Trezeguet... ta liga ma jedwabisty poziom widzę, skoro 40 letni(!) Pires wrócił z emerytury i będzie grał w tej "lidze". Ktoś rozpoznaje innych komediantów z tego zdjęcia?
ten całkiem z lewej z malym afro to chyba Malouda, a ten pod Silvestre to chyba jakiś brat bliźniak Bonery
To nie Malouda tylko ex-bramkarz reprezentacji Angii, David James, natomiast brat Bonery okazał się Mistrzem Świata z 2010 roku :prochno: to Joan Capdevila.

A przypomnijmy, że jest jeszcze Anelka i Elano w odwodzie ;)


krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 października 2014, 16:23

A Fabio druga młodośc ? Co mecz to bramka


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 października 2014, 17:45

krystiank pisze:A Fabio druga młodośc ? Co mecz to bramka
Kogoś to w ogóle dziwi? Ja pisałem, że 10 bramek to strzeli minimum. Widać, że może być znacznie więcej. Fajnie w kontekście, że u nas prócz Teveza nie ma napastnika :lol:

Umknął Wam jeszcze 4 gol (zwycięski w 93') Matriego z Parmą :ok:


Obrazek
Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 06 października 2014, 18:26

Czy ten po środku to nie Luis Garcia? :think:


ODPOWIEDZ