Zbigniew Boniek

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
*MaTeK*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2005
Posty: 226
Rejestracja: 07 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 08:59

Martin pisze:(...)Miałem okazję ogladać dwa sezony temu (dość regularnie) programy na stacjach włoskich, choćby po meczach, w których brał udział Juventus. Boniek uważany jest we włoszech za eksperta calcio(...)
Kiedyś czytałem, że w jednym z programów, chyba na RAI Uno. Przy stole siedziało kilka osób (juz nie pamiętam dokładnie kto), ale w każdym bądź razie prowadzący program, zaczął coś zarzucać Bońkowi. Boniek szybko spytał go
- Czy wie pan ile waży piłka?
Na co prowadzący odpowiedział:
- Ale co to ma do tematu?
- Pytam, czy wie pan ile waży piłka?
- No nie wiem...
- No to jak pan się dowie, to pogadamy o piłce :D :D


A co do samego Tematu, uważam, że Boniek odegrał bardzo ważną rolę w Juve. Każdy z nas wie, że jeżdzi po Juventusie jak tylko może, ale denerwuje mnie jak zarzucacie mu (czyt. Del Kasa), że jest zdrajcą itp. Przecież to po faulu na nim podyktowano rzut karny, który dał nam LM :)


del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 09:25

Faktycznie-określenie zdrajca w tym przypadku jest troche za mocne ale to i tak nie zmienia mojego nastawienia do osoby Bońka.Chwała mu za to co zrobił dla JUventusu ale jest jeszcze druga strona medalu-ta ciemniejsza. Nie wierze, że zmienił sobie klub o tak bo mu się kontrakt skończył. Skoro zdobył wszytkie możliwe trofea z Juve mógł dalej kontynuowac te pasę,mógł... Nikt mi nie powie, że Boniek nie leci na kase. To jest typowy materialista, idzie tam gdzie ma cieplutką posadke i nieźle można zarobić. Trenerem treprezentacji tez został kuchennymi drzwiami bo jego super kolega załatwił mu stołeczek(p.Listkiewicz). Jak się skończyło wszyscy wiemy. Na posade trenera Romy też się zabierał ale jak widać nie doszło to do skutku. Jesli dobrze pamiętam to w Widzewie również urzędował. Ten człowiek pcha się do wszytskiego a nic porządnie nie potrafi zrobić. Może własnie dlatego nie lubie Bońka. Ponad to nie trawie jego komentarzy-w których zwykle w mało przyjazny sposób wypowiada się o Juve a skoro zdobył wszytskie możliwe puchary u nas, powinien być wdzięczny, chyba, że on w taki sposób nam dziekuje...

Ja-JUVE-nek- co do mojego obywatelstwa, skończ już z tym! Zajmnij się swoimi sprawami...
Dzięki


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 09:44

del kasa pisze:Ten człowiek pcha się do wszytskiego a nic porządnie nie potrafi zrobić. Może własnie dlatego nie lubie Bońka.
I tu sie mylisz. Boniek to fachura. Zna sie na marketingu jak nikt, ma kontakty, ma nazwisko. Wie gdzie się zakręcić aby wywalczyć swoje. Jednak jego błędem było porwanie sie na reprezentacje. Myslac ze moze zalatwic sponsora, ładne wdzianka, dobry kontrakt ze stacjami telewizyjnymi to moze takze poprowadzic selekcje. Nic bardziej mylnego.
Jak to pięknie kiedys okreslila PN: "Boniek to taki mechanik samochodowy. Potrafi naprawic samochód, wymienic odpowiednie części czy załatwić dobre opony, ale kierowcą jest kiepskim." (cytat z pamięci).


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 09:54

Martin pisze:
del kasa pisze:Ten człowiek pcha się do wszytskiego a nic porządnie nie potrafi zrobić. Może własnie dlatego nie lubie Bońka.
I tu sie mylisz. Boniek to fachura. Zna sie na marketingu jak nikt, ma kontakty, ma nazwisko.
Z tym się zgodze, nazwisko ma, na marketingu się zna, niech pozostanie przy komentowaniu meczy bo tylko to mu wychodzi.
Martin pisze:Wie gdzie się zakręcić aby wywalczyć swoje.
Dokładnie, świetnie tu ująłeś. Zakręcił się do PZPN-u i po znajomosci, za nazwisko dostał posadke trenera.
Martin pisze: Jednak jego błędem było porwanie sie na reprezentacje.
Błąd? mało powiedziane, zastanawiam sie czy on się w ogóle zastanowił nad ta decyzją.
Martin pisze:Jak to pięknie kiedys okreslila PN: "Boniek to taki mechanik samochodowy. Potrafi naprawic samochód, wymienic odpowiednie części czy załatwić dobre opony, ale kierowcą jest kiepskim."
Dobry cytat. Swoją drogą co to za kierowca, który ma samochód a nie potrafi kierować?Wszytko i na temat.


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 10:30

del kasa pisze:
Martin pisze:Jak to pięknie kiedys okreslila PN: "Boniek to taki mechanik samochodowy. Potrafi naprawic samochód, wymienic odpowiednie części czy załatwić dobre opony, ale kierowcą jest kiepskim."
Dobry cytat. Swoją drogą co to za kierowca, który ma samochód a nie potrafi kierować?Wszytko i na temat.
Jest roznica miedzy umiejetnoscia prowadzenia a umiejętnością dobrego prowadzenia. To ze ktos jest dobrym mechanikiem nie musi oznaczac, ze jest wysmienitym kierowcą. Vide rajdy samochodowe. Jedni samochody skladaja i przygotowuja do rajdu, inni wsiadają i te rajdy wygrywają. Chyba tym z PN o to chodziło.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 10 listopada 2005, 10:36

Martin pisze:Vide rajdy samochodowe. Jedni samochody skladaja i przygotowuja do rajdu, inni wsiadają i te rajdy wygrywają. Chyba tym z PN o to chodziło.

Wygrywają? Bardziej pasuje- Jedni samochody składają i przygotowują do rajdu, inni wsiadają i te samochody rozwalają. To taka mała ironia do reprezentacji :wink:

Thx za dyskusje


patryk911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 listopada 2004
Posty: 15
Rejestracja: 10 listopada 2004

Nieprzeczytany post 03 marca 2006, 09:37

Dziś tj.3 Marca 2006 obchodzi swoje 50 urodziny Zbigniew Boniek.Jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii,a także gracz Juventusu,a później Romy.Nadażyła sie okazja aby podyskutować o nim i o jego historii.Ja ze swojej strony nie uważam go za zdrajce.Zrobił jak uważał.A dzisiejszego dnia życze mu 100 lat i wszystkiego co sobie życzy.

Post przeniesiony z tematu rozpoczętego 3.03.2006. Autorowi proponuje zapoznac sie z wcześniejszymi wypowiedziami / Martin


Co tu dużo pisać.Alex ||10||
seba

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 maja 2004
Posty: 109
Rejestracja: 12 maja 2004

Nieprzeczytany post 03 marca 2006, 11:14

del kasa pisze: Nie wierze, że zmienił sobie klub o tak bo mu się kontrakt skończył. Skoro zdobył wszytkie możliwe trofea z Juve mógł dalej kontynuowac te pasę,mógł...
wyobraź sobie że nie każdy piłkarz chce spędzić swoja karierę w jednym klubie. Oczywiście są tacy (za przykłady można podać choćby Alexa Del Piero czy Raul). Niekiedy piłkarzowi potrzebna jest zmiana otoczenia, nowe wyzwania.
del kasa pisze:Nikt mi nie powie, że Boniek nie leci na kase. To jest typowy materialista, idzie tam gdzie ma cieplutką posadke i nieźle można zarobić.
Ale gdy przejmował Widzew nikt mu za to nie zapłacił, wraz z Wojciechem Szymańskim wyciągneli klub z bagna i postawili na nogi (w zeszłym sezonie Widzew grał w barażach o awans do ekstraklasy a przed rozpoczęciem zeszłego sezonu wogóle gra Widzewa w II lidze stała pod duzym znakiem zapytania), sami utrzymywali klub gdyż miasto nic nie robiło a o sponsorów też nie było łatwo.
del kasa pisze:Trenerem treprezentacji tez został kuchennymi drzwiami bo jego super kolega załatwił mu stołeczek(p.Listkiewicz). Jak się skończyło wszyscy wiemy. Na posade trenera Romy też się zabierał ale jak widać nie doszło to do skutku.
no tu sie zgodzę bo ta jego praca w reprezentacji była nie małą pomyłką
del kasa pisze:Jesli dobrze pamiętam to w Widzewie również urzędował.
i wyobraź sobie że urzęduje nadal wykładając kupę kasy na ten klub (choć ostatnimi czasy znaleźli się sponsorzy którzy pomagają w w utrzymaniu klubu)
del kasa pisze:Ten człowiek pcha się do wszytskiego a nic porządnie nie potrafi zrobić.
no i tutaj wrócę do Widzewa. Postawił klub na nogi i tak jak w zeszłym tak i w obecnym sezonie Widzew walczy o awans do I ligi (obecnie zajmuje pierwsze miejsce w II lidze) tak więc coś mu się udało :wink:
del kasa pisze:Ponad to nie trawie jego komentarzy-w których zwykle w mało przyjazny sposób wypowiada się o Juve

ja również nie lubię jego wypowiedzi na temat juve, uważam je za przesadzone i czsami naprawde potrafią mnie zdenerwowac. Nie zapomnę jego wypowiedzi (nie pamiętam kiedy dokładnie to było), że w sklepiku Juve obok koszulek piłkarzy można znaleźć koszulkę sędziego.
Ale mimo to sznuję Bońka za to co zrobił dla Juve i mam nadzieję że to spaczenie po pobycie w Romie minie lub trochę złagodnieje, bo jego nastawienie do Juve zaczyna mnie trochę nudzić.
A z okazji urodzin życzę mu 100 lat i wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję że Boniek przywróci dawny blask Widzewowi bo klub z taką historią nie może grać w II lidze.


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 03 marca 2006, 19:03

patryk911 pisze:Dziś tj.3 Marca 2006 obchodzi swoje 50 urodziny Zbigniew Boniek.Jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii,a także gracz Juventusu,a później Romy.Nadażyła sie okazja aby podyskutować o nim i o jego historii.Ja ze swojej strony nie uważam go za zdrajce.Zrobił jak uważał.A dzisiejszego dnia życze mu 100 lat i wszystkiego co sobie życzy.
Wszystkiego najlepszego Zibi :!: :wink:

A co ogólnego tematu, to nie przepadam za osobą Pana Bońka. Jedynym jego plusem jest to, że grał kiedyś w biało-czarnej koszulce oraz nie można odmówić mu znajomości włoskiej piłki. Poza tym po prostu nie przypadł mi do gustu i tyle... Rzucił się na reprezentacje i mu nie wyszło (każdy popełnia błędy) i choć moja sympatia nie leży po jego stronie (właściwie jakie to ma znaczenie :? ), to zawsze go szanowałem... w zeszłym roku był u mnie w liceum na jakimś konkursie jako "Gwiazda - gość" i nie miałem ochoty do niego nawet podejść (a można było nawet porozmawiać). Wydaje mi się, że dziś zadałbym mu jakieś pytanko o JUVE :-D


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 marca 2006, 20:08

Oczywiście wszystkiego najlepszego dla byłego Juventino.

Boniek zawsze był w moich oczach osobą, która dużo gada, ale z tej jego gadki niewiele wychodzi. Zmieniłem zdanie gdy zobaczyłem, jak świetne warunki zapwnił polskiej reprezentacji na MŚ w Korei. Uznałem go za takiego typowego cwaniaczka, w myśl porzekadła "Kto kombinuje ten żyje" :smile: Jako szkoleniowiec, jest w moich oczach nikim. Porwał się na przerastająca go robotę. Jako krytyk Juventusu :evil: to jest chyba jednym z lepszych na świecie. Z jednej strony tego nie rozumiem, a z drugiej, czasami warto się trochę pośmiać :smile:


laduj

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 grudnia 2007
Posty: 1
Rejestracja: 08 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2007, 17:03

Boniek to mój idol!! Grał fenomenalnie!!!
Jeszcze pamietam 2 bramki, które strzelił Liverpoolovi w finale ligi mistrzów!!!!


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2007, 19:27

laduj pisze:Boniek to mój idol!! Grał fenomenalnie!!!
Jeszcze pamietam 2 bramki, które strzelił Liverpoolovi w finale ligi mistrzów!!!!
Ja jakoś nie pamiętam.
Chyba, że mówimy o Superpucharze.


blondi306

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 marca 2008
Posty: 1
Rejestracja: 29 marca 2008

Nieprzeczytany post 31 marca 2008, 10:14

Witam wszystkich. Z góry przepraszam ze odkopuję temat, poprostu nie chciałem zakładac kolejnego który by dotyczył tego samego zawodnika,czyli Zibiego.

Szukam informacji na temat bramek strzelonych przez Bońka podczas jego gry w Juventusie. Szukam dośc dokładnych informacji miedzy innymi:
Dokładna data spotkania, wynik, oraz minuta w której strzelał bramki.
Szukam informacji z Serie A jak i z pucharów.
Będę wdzięczny za każdą informację.

Pozdrawiam


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 31 marca 2008, 11:56

http://rsssf.com/tablesi/italchamp.html
Tutaj możesz znaleźć informacje na temat bramek - niestety tylko w lidze.
Po włosku, ale bardzo łatwo dojść o co chodzi


Dirty mind
Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 31 marca 2008, 15:46

Zibi w juve

sezon 1982/83 w lidze 5 goli 28 meczów,w europejskich pucharach 9 meczy 2 gole w pucharze włoch 12 meczy 3 gole.

sezon 1983/84 w lidze 27 meczy 3 gole,w euro.pucharach 6 meczy 2 gole,w
PW 6 meczy 2 gole

sezon 1984/85 w lidze 26 meczy 6 goli.w EP 10 meczy 3 gole w PW 6/3

Zibi w Romie
sezon 85/86 29 meczy w lidze 7 goli,w pucharze zdobywcow pucharow 0 meczow,w PW 5 meczy 1 gol
86/87 liga:26 meczy 4 gole ,PZP 2 mecze 0 goli PW 6 meczy 4 gole
87/88 20 meczów w lidze 6 goli,PZP 0 meczy,PW 3 mecze 1 gol


Obrazek
ODPOWIEDZ