Zbigniew Boniek

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2016, 21:11

Dziś urodziny następcy Bońka w Juve - Michaela Laudrupa. Nie był to gracz takiego formatu, ale był wybitnym pomocnikiem, którego pamiętam oczywiście z późniejszych czasów, niż jego gra w Juve i był jednym z moich ulubionych graczy na tej pozycji w dzieciństwie. Pamiętam też, że lubiłem go bardzo już jak kibicowałem Juve ale nie wiedząc, że grał dla Juventusu w końcówce lat 90.. To nie były czasy Internetu i łatwego dostępu do takich informacji.


PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2016, 23:14

Gimby nie zrozumiejo! ;)


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 11 lipca 2017, 18:11

Bardzo ciekawy wywiad z Bońkiem w całości poświęcony jego przeszłości w Juve. Dziwne, że nikt jeszcze nie zwrócił na niego uwagę.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 21:44

@wagner Dzięki za ten link. Faktycznie fenomenalny wywiad. Nie mogę zdzierżyć tego, że Davids dostał tę gwiazdkę zamiast niego. I tego, że tak wielu ludzi, mieniących się kibicami Juventusu, nie potrafi oddać należnego mu szacunku. A prawda jest taka, że według wielu ludzi, którzy na piłce się znają i żyli w tych czasach, duet Boniek-Platini był nie tylko najlepszym duetem w historii Juve, ale też jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym, w historii piłki klubowej.
Moim zdaniem trzeba być kretynem by nie szanować człowieka, który był jedną z najważniejszych postaci w, najprawdopodobniej, najlepszej drużynie w historii. Nie mówiąc już o tym geście z oddaniem pieniędzy za finał.


el Pirlo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2012
Posty: 98
Rejestracja: 07 lipca 2012

Nieprzeczytany post 13 lipca 2017, 22:11

Makiavel pisze: Moim zdaniem trzeba być kretynem by nie szanować człowieka, który był jedną z najważniejszych postaci w, najprawdopodobniej, najlepszej drużynie w historii.
Oglądałem ostatnio skrót finału z Hamburgiem, i naprawdę niewiele brakowało aby końcowy wynik był korzystny dla Juventusu. Szkoda, że wtedy się nie udało, bo jednak trudno nazwać tamtą drużynę najlepszą w historii, jeśli wygrali tylko jeden Puchar Europy.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 09:15

Nie napisałem "najbardziej utytułowaną" tylko "najlepszą". Juventus czasów Bońka to panteon gwiazd, postaci absolutnie wybitnych. Jest jeszcze paru kandydatów to tego miana, ale na pewno Juve z pierwszej połowy lat 80. jest poważnym kandydatem. W pierwszym sezonie Bońka, w Juve grali w nim, m.in. Zoff, Gentile, Cabrini, Scirea, Platini, Rossi i Bettega


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2018, 15:54

Boniek o Juve i Napoli :D


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2018, 16:25

Wojtek pisze:Boniek o Juve i Napoli :D
Według mnie to komplement dla Wojtka tylko jakoś tak okrężną drogą :prochno:


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2018, 17:32

Wojtek pisze:Boniek o Juve i Napoli :D
Dobre. Fajną mają atmosferę :ok:


ODPOWIEDZ