[Fantasy F] Fantasy Mundial 2014

Ogłoszenia, Welcome to JuvePoland, Kurs języka włoskiego,HaxBall, Ikariam, ManagerZone, Hattrick, Fantasy Football
Zablokowany
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2014, 19:57

Mundial rozpoczyna się już za kilka dni, a już dzisiaj ruszyła nowa edycja fantasy footballu na stronie moja11.pl, dlatego zapraszam do rywalizacji w naszej forumowej lidze.

Adres strony: http://mundial-2014.moja11.pl/
Kod dostępu do ligi prywatnej: 63847025414230

W celu przystąpienia do ligi trzeba zarejestrować się na stronie, utworzyć przynajmniej jedną drużynę, kliknąć w "Ligi Prywatne" i wpisać podany wyżej kod, a następnie kliknąć przycisk "Dołącz".

Organizatorzy dla najlepszych przewidzieli nagrody: http://mundial-2014.moja11.pl/nagrody.

Interesująco zapowiada się również oficjalna fantasy na stronie FIFA: http://en.mcdonalds.fantasy.fifa.com/. Teraz można się na razie zarejestrować, a tworzenie drużyn będzie możliwe za niecałe pięć dni. Zarejestrowało się już ponad 220 000 osób.


Obrazek
Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 00:45

Vimes pisze:Mundial rozpoczyna się już za kilka dni, a już dzisiaj ruszyła nowa edycja fantasy footballu na stronie moja11.pl, dlatego zapraszam do rywalizacji w naszej forumowej lidze.

Adres strony: http://mundial-2014.moja11.pl/
Kod dostępu do ligi prywatnej: 63847025414230

W celu przystąpienia do ligi trzeba zarejestrować się na stronie, utworzyć przynajmniej jedną drużynę, kliknąć w "Ligi Prywatne" i wpisać podany wyżej kod, a następnie kliknąć przycisk "Dołącz".

Organizatorzy dla najlepszych przewidzieli nagrody: http://mundial-2014.moja11.pl/nagrody.

Interesująco zapowiada się również oficjalna fantasy na stronie FIFA: http://en.mcdonalds.fantasy.fifa.com/. Teraz można się na razie zarejestrować, a tworzenie drużyn będzie możliwe za niecałe pięć dni. Zarejestrowało się już ponad 220 000 osób.

Oficjalna może być fajna, ale do moja11.pl mam awersję. Po raz kolejny mnie nie zaskoczyli i zostawili <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> wycenę i bardzo mały budżet, także sobie odpuszczam.
Ostatnio zmieniony 04 czerwca 2014, 17:36 przez Kruczenzo, łącznie zmieniany 1 raz.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 07:40

a czemu nie grać w oficjalne fantasy?
http://en.mcdonalds.fantasy.fifa.com/


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 13:54

Ardjan pisze:Oficjalna może być fajna, ale do moja11.pl mam awersję. Po raz kolejny mnie nie zaskoczyli i zostawili <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> wycenę i bardzo mały budżet, także sobie odpuszczam.
Zgadzam się z tym, że wyceny piłkarzy są delikatnie mówiąc dziwne, a to, że najdroższym pomocnikiem jest Tranquillo Barnetta to już zupełne kuriozum, ale ciekawą drużynę można zestawić. Aczkolwiek gram na tej stronie głównie dlatego, że można tam zgodnie z regulaminem mieć więcej niż jedną drużynę.
Maly pisze:a czemu nie grać w oficjalne fantasy?
Dwa posty w temacie, a Ty i tak nie dałeś rady przeczytać? Ostatni fragment pierwszego postu. Jak najbardziej grać.


Obrazek
booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2014, 16:26

Przyłączyłem się, co mi tam. Swoją drogą ciężko trafić z drużyną.


★ ★ ★
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2014, 01:55

Oficjalna FIFY jest zabawna. Licznik wskazał dziś start, odświeżyłem stronę, nic się nie działo, po czym odliczanie ruszyło na 2h ponownie a teraz licznik w ogóle zniknął i...

Pewnie czekają na ten samolot z Kamerunu :wink:


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2014, 10:52

Brazylijski mundial to pewnie i informatycy brazylijscy, więc stąd opóźnienie, ale już działa. Zapraszam zatem do udziału w oficjalnym fantasy mundialu firmowanym przez FIFA.

Adres strony: http://en.mcdonalds.fantasy.fifa.com/.

Założyłem ligę prywatną dla forum. W celu dołączenia do ligi prywatnej trzeba kliknąć w "My Leagues", potem "Join league" i w polu "Search for league" wpisać JuvePolska, hasło to scudetto32.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2014, 12:37

a doczytał się ktoś może jak mają wyglądać zmiany w tym oficjalnym fantasy? co mecz będzie można zmieniać? co dzień meczowy? czy co kolejkę?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2014, 14:24

Maly pisze:a doczytał się ktoś może jak mają wyglądać zmiany w tym oficjalnym fantasy? co mecz będzie można zmieniać? co dzień meczowy? czy co kolejkę?
Jeśli dobrze rozumiem, to można dokonywać zmian w trakcie rundy, ściągając graczy którzy już występowali i wprowadzając tych, którzy mają jeszcze do rozegrania mecz w danej rundzie (You can change every player in your line-up that has already played during the current round for any other relevant player in your squad that hasn&#8217;t already played). Jeśli chodzi zaś o transfery, to można je robić między rundami, ale dopiero od początku fazy play-off. Warto też zwrócić uwagę na to, za co przyznawane są punkty.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2014, 14:32

kapitana też można zmieniać "co mecz"?? doczytałeś się może? tak samo z formacją? mogę ją zmieniać czy jest wybierana przed kolejką i później pies pogrzebany? bo dla mnie to strasznie ogólnie napisali te "rules" i wszystkiego trzeba się domyślać :/

ps. czyli teraz kupujemy aż na 3 mecze tak? chce się upewnić bo też to tak rozumiem...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2014, 15:02

W tym momencie zamiast pisać raport siedzę i ślepię w to Fantasy. Okno transferowe jest namieszane jak 120, ale z nowości które zauważyłem:
1. Ceny zawodników pozostaną niezmienne przez cały turniej. Cieszą się fani Krystyny, w końcu jest warta tyle co Messi, czyli 10 melonów.

2. Pierwszy skład wybierany jest na 3 rundy. Tu przez rundę rozumiana jest cała partia meczów od grupy A do G. Dopiero po fazie grupowej można robić transfery.

3. Transfery są nielimitowane i nie mają ujemnych punktów.

4. Kapitan ustalany jest raz na rundę. Więc trzeba mocno przycelować.


Tyle mojego na tą chwilę, wracam do rozkminiania :wink:


EDIT
Ale po łebkach to zrobili. Niby samochód można wygrać a gra przypomina bardziej zaawansowane bingo :snooty:

Dla zainteresowanych dodatkowo

5. Nie ma nazw drużyn ani koszulek, mamy tylko profil z FIFY.

6. Zawodnicy mają oznaczenie za ile dni/h grają.

7. Nie ma zapisywania zmian. Skład jest zatwierdzony za każdym razem, kiedy mam wybraną 11tkę i kapitana.

8. Piłkarze są blokowani na czas meczu.

9. Chyba najważniejsza informacja
You can remove players from Your Pitch during the Round, but you will lose any points they have scored in the round.
Nie zmian automatycznych.
Można zdejmować grajków ręcznie w czasie rundy, ale tracimy ich punkty.
Nie widzę zmiany formacji w czasie rundy i chyba nie można, co zresztą jest logiczne.


Tyle. Idzie się zastanowić czy wybrać mocną 11tkę i zapchajdziury (są piłkarze wycenieni na 1 mil [praktycznie cała kadra Algierii i Iranu]) czy wszystkich 23 z założeniem że mają grać.

Aaaa

10. Zawodników nie jest 15 jak w LM ale 23 :prochno:


Tyle. Wracam do roboty 8)
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2014, 15:21 przez Bart985, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2014, 15:05

Bart985 pisze: 4. Kapitan ustalany jest raz na rundę. Więc trzeba mocno przycelować
Mogę spytać, gdzie znalazłeś o tym zapis?
W sprawie zmiany formacji w trakcie rundy muszę napisać maila do ich pomocy.


Obrazek
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2014, 15:24

bendzamin pisze:
Bart985 pisze: 4. Kapitan ustalany jest raz na rundę. Więc trzeba mocno przycelować
Mogę spytać, gdzie znalazłeś o tym zapis?
W sprawie zmiany formacji w trakcie rundy muszę napisać maila do ich pomocy.
Your team captain, which you can change for each round, will score double points. If you fail to select a captain then no player will score double points.

W dziale Rules, tuż nad 6. WINNING
Co do pomocy to z doświadczenia wiem, że nie odpowiadają. Co sezon LM wysyłam 2-3 maile z pytaniami, m.in. jestem bardzo ciekaw czemu zlikwidowali usuwanie niechcianych graczy z ligi.

0 odpowiedzi.

Ale możesz próbować :ok:


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2014, 16:18

Bart985 pisze:Nie widzę zmiany formacji w czasie rundy i chyba nie można, co zresztą jest logiczne.
pierwszy raz słyszę żeby logicznym było brak możliwości zmiany formacji w trakcie "meczu" ;)

ciekawe co z tym kapitanem bo to bardzo ważne się wydaje być... jakby ktoś się gdzieś jakoś dowidział niech da znać w ramach wyrównywania szans :D


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2014, 19:42

Maly pisze: pierwszy raz słyszę żeby logicznym było brak możliwości zmiany formacji w trakcie "meczu" ;)

Spoko. Myślałem o jednym, pisałem o drugim. Jasne, że formacjami powinno się żonglować jak w LM, gdzie przeciągasz zawodnika z ławki i on automatycznie wpasowuje się w dostępne ustawienia.

Ale tutaj chodziło mi o to, że zrobili to w formacie klikania zarówno na ustawienia jak i na wybór zawodników.

Tak czy siak też wysłałem zapytanie odnośnie kapitana (chociaż to jest jasne) i odnośnie formacji.


Obrazek
Zablokowany