Kurs jw // Podręcznik do nauki

Ogłoszenia, Welcome to JuvePoland, Kurs języka włoskiego,HaxBall, Ikariam, ManagerZone, Hattrick, Fantasy Football
Zablokowany
Sebkovič

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2008
Posty: 285
Rejestracja: 23 października 2008

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2013, 12:07

Montezuma11 pisze:Przy okazji tematu o nauce języków zapytam, czy może ktoś polecić podręcznik do nauki rosyjskiego na własną rękę? Nauki od zera oczywiście.
Z Rosyjskiego mogę ci polecić to: http://www.bookcity.pl/nowyje-wstrieczi ... k/pid/8019
Miałem ten podręcznik w szkole i jest świetny. Nigdy nie uczyłem się tego języka a po liceum pisałem z ,,ruskiego'' maturę ;) Oczywiście bardzo dobrze zdaną :)


JUVE STORIA DI UN GRANDE AMORE!
Seba :roll:🏆🏆🏆🏆🏆
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2013, 09:34

Castiel pisze:
pan Zambrotta pisze:Chłop chce znaleźc pomoc, a wyskakuje zahor i zaczyna swoje kosmiczne podboje, oraz Castiel, który radzi porozumiewać sie na migi...
Byłeś we Włoszech?
Nie, nigdy nie byłem. Ale znam kogoś kto był. I powiedział mi o Włochach to i owo. Wiesz skąd się wzięli polscy turyści we Włoszech? Z Polski, właśnie. A czy Ty myślisz, że to taka łatwa sprawa , wylecieć z kraju w czasie załatwiania swoich spraw w pracy, na studiach itd? No jasne, że nie. Z Polski udało się wypchnąć tylko takich, co rzucili się na last minyt za pół ceny, szybko wyprali swoje skarpety i włożyli je do sandałów, a RyanAir opchnął im tanie przeloty za paczkę fajek. Wymachiwanie ręcami, zamiast nauczyć się chociaz podstawowych zwrotów żeby się dogadać w obcym państwie, bicie braw z żoną Grażyną po lądowaniu na lotnisku i wożenie się po plażach w klapkach Kubota nie należy do czynności przynoszących nam chlubę zagranicą, więc nie uważam olania nauki języka za słuszne, jasne?!


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2013, 20:22

Cytat Najlepiej sobie wpisz w google Dorota Zawadzka i pobierz podręcznik.

A macie link do tego, bo mi wyskakuje superniania


delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2013, 21:22

A ja od siebie dodam aplikacje na androida: DuoLingo. Można z niej korzystać również przez neta: http://www.duolingo.com/.

Jedyny minus to nauka włoskiego z angielskiego, ale na takim poziomie podstawowym to nie jest żadna przeszkoda (przynajmniej dla mnie). Apka jest świetnie zrobiona, urozmaicone kursy. Uczy nieco słówek, nieco gramatyki, wszystkiego po trochu, po kolei. Jeszcze jedna ważna rzecz to taka, że aby z niej korzystać trzeba mieć dostęp do neta.


J-d-U-o-V-m-E-inik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2009
Posty: 47
Rejestracja: 15 lipca 2009

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2013, 21:22

koledze raczej chodziło o podręcznik Danieli Zawadzkiej :-D


juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2013, 22:03

Ok dzięki, faktycznie znalazłem. Bardzo ci dziękuje za podpowiedz


marzenaew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2014
Posty: 14
Rejestracja: 21 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2014, 16:05

sebinho86 pisze:
Montezuma11 pisze:Przy okazji tematu o nauce języków zapytam, czy może ktoś polecić podręcznik do nauki rosyjskiego na własną rękę? Nauki od zera oczywiście.
Z Rosyjskiego mogę ci polecić to: http://www.bookcity.pl/nowyje-wstrieczi ... k/pid/8019
Miałem ten podręcznik w szkole i jest świetny. Nigdy nie uczyłem się tego języka a po liceum pisałem z ,,ruskiego'' maturę ;) Oczywiście bardzo dobrze zdaną :)
Ja uczyłam się z Nowyje Wstreczi - brzmi tak po polsku fajny podręcznik łatwo uczy . ;)


Pozdrowienia, :)
Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2014, 16:32

juventini22 pisze:Zahor

Po ok 2x2 godziny w tygodniu, nie mam jakiegoś konkretnego terminu. Byłem na meczu Juve-Napoli z stowarzyszenia, i to dało mi kopa do nauki, bo ja jestem z tych ,,zdolny ale leń,, . Nie miałem motywacji, teraz mam, chciałbym pojechać za np 7-8 miesiecy, za rok i umiec sie dogadac, wymienic podstawowe poglądy, i nie czuć sie przy tym zestresowany.

Pan Zambrotta

Dziękuje za linka, napewno skorzystam. Wiem, że muszę się nauczyć gramatyki, na razie z tego co sam sie ucze, poza opanowaniuem dobrym ok 50 słów( o różnym znaczeniu), umiem mówić Io ho-ja jestem, tu hai- ty jestem, lei ha, lui ha- on/onia sa, - albo ja mam- Io sono. tu sei itd, ale ta sa dopiero początki, i ciesze sie z kazdym kolejnym opanowanym slowem
Hmm :think: Io ho to znaczy ja mam, tu hai - Ty masz itd. więc z tego wynika, że samouczenie się nie idzie Tobie najlepiej...Io sono - ja jestem...generalnie jak masz się uczyć włoskiego bo o za 7 miesięcy pojedziesz sobie na mecz to z takim podejściem i bez pewnych podstaw gramatycznych raczej z włochami pogadasz o dupie marynie czytaj calcio di rigore albo calcio di punizione...był albo nie było i koniec rozmowy.

Jeżeli chcesz nauczyć się efektywnie włoskiego to proponuje normalny kurs na którym poznasz gramatykę, zasady tworzenia końcówek w poszczególnych czasach i osobach a słownictwo przyjdzie z czasem. Notabene słownictwo włoskie nie jest trudne bo ma dużo wspólnego z łaciną i angielskim. Bardzo skutecznym sposobem jest oglądanie włoskiej tv regularnie. Takie Rai Uno czy Rai Sport, albo SKY TG 24 dobrze wpływają na zasób słów. Jak to opanujesz to nie będziesz miał problemów w pubie żeby pogadać z rodowitym włochem o meczu :) swego czasu pamiętam że na meczach pojawiał się włoch u nas, akurat był na wymianie studenckiej i rozmowa z Nim w Jego języku to powód do dumy dla mnie, a jednocześnie inny ton rozmowy. We Italii podobnie - znasz język, wiele załatwisz. Włosi są z natury narodowcami i kultywują to co "ich".


Zablokowany