[Fantasy F] Fantasy Champions League 2012/2013

Ogłoszenia, Welcome to JuvePoland, Kurs języka włoskiego,HaxBall, Ikariam, ManagerZone, Hattrick, Fantasy Football
Zablokowany
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 18 września 2012, 16:43

Trochę mało rozbudowana ta FCL. :think:
Tak czy inaczej dołączyłem.
Jest jakaś możliwość podejrzenia drużyny przeciwników z ligi?


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 09:13

Juras_Senat pisze:Jest jakaś możliwość podejrzenia drużyny przeciwników z ligi?
Myślałem, że taka możliwość będzie po zakończeniu kolejki, ale chyba nic z tego.


Obrazek
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 250
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 15:06

Witam.
Po tylu latach czytania JP pierwszy wpis...

Jako że od wielu edycji śledzę oficjalną Fantasy Football:
Juras_Senat pisze:Jest jakaś możliwość podejrzenia drużyny przeciwników z ligi?
Jeśli zakończy się dany Matchday to możesz zobaczyć drużynę zgłoszoną przez gracza z ligi na tamten czas, w ogóle jego dane, do jakich lig należy itp. Oczywiście jeśli będzie to działało. Na tą chwilę nie :/
Vimes pisze:Czy UEFA przygotowuje jakieś raporty o kontuzjach i zawieszeniach takie jak Wirtualna Polska w Fantasy Ekstraklasie?
Nie, ale można to wyczytać między wierszami. Gdzie? Tutaj
http://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/index.html
i np. w takim newsie
http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... 58584.html
albo śledzić newsy bezpośrednio dla klubów
http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html
gdzie np. dla Bayernu można się było dowiedzieć
Lukas Raeder (knee), Mario Gomez (ankle), Diego Contento and David Alaba (both foot) are sidelined.
http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html

Dodatkowo UEFA ma spóźniony zwyczaj zaznaczania, który zawodnik jest kontuzjowany albo zdejmowania takiego oznaczenia. Pamiętam w zeszłym sezonie Giggs chyba miał Injured ustawione, a potem zagrał od pierwszej minuty.
Jeśli ktoś ma refleks i akuratnie strona działa można na wtorek transfery wyczekać do podania oficjalnych składów. Są one gdzieś w okolicach 20, a deadline zazwyczaj jest do 20:30.
Problemem pozostają drużyny z środy no i deadline wcześniejszej godziny, tak jak Matchday2 zaczyna się chyba o 17, bo grają gdzie na wschodzie. A tam zimno i ciemno :lol:

Dlatego polecam robić własny research po ligach.


W ogóle porównując poprzednią edycję, a nawet oficjalne uefowskie piłkarzyki na Euro to gra... ma wyraźne zmiany w szacie graficznej, która... razem z całym systemem wygląda jak praca pijanego informatyka.
Strona nie działa jak powinna i kiedy powinna (np. we wtorek nie można było dokonać zmian bo od 19 był offline), nie działa podgląd innych drużyn, nie działają zestawienia poprawnie, obecnie naliczone punkty MUSZĄ być zmienione ponieważ nie zostały przeprowadzone automatyczne zmiany, założyciele lig nie mają żadnego panelu tj. możliwości zamknięcia ligi czy wyrzucenia niechcianych graczy.

Rzeczy brudnych, złych i brzydkich jest mnóstwo... szokująco dużo w stosunku do tego kto tą grę tworzy. Trzeba liczyć że będzie lepiej....


PS. Mój team to Sith Team :twisted:


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 17:13

Bart985 pisze:W ogóle porównując poprzednią edycję, a nawet oficjalne uefowskie piłkarzyki na Euro to gra... ma wyraźne zmiany w szacie graficznej, która... razem z całym systemem wygląda jak praca pijanego informatyka.
Strona nie działa jak powinna i kiedy powinna (np. we wtorek nie można było dokonać zmian bo od 19 był offline), nie działa podgląd innych drużyn, nie działają zestawienia poprawnie, obecnie naliczone punkty MUSZĄ być zmienione ponieważ nie zostały przeprowadzone automatyczne zmiany, założyciele lig nie mają żadnego panelu tj. możliwości zamknięcia ligi czy wyrzucenia niechcianych graczy.

Rzeczy brudnych, złych i brzydkich jest mnóstwo... szokująco dużo w stosunku do tego kto tą grę tworzy. Trzeba liczyć że będzie lepiej....
Właśnie, po UEFA i jej możliwościach finansowych spodziewałem się czegoś bardziej dopracowanego. Teraz kiedy mam możliwość porównania Fantasy Ekstraklasy, Fantasy Serie A i Fantasy Champions League to szczerze mówiąc najbardziej przypadła mi do gustu Serie A, bo poprzez możliwość wyboru nie tylko ustawienia, ale także nastawienia drużyny daje większą możliwość ingerencji w grę.


Obrazek
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 250
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 19:26

Vimes pisze:Teraz kiedy mam możliwość porównania Fantasy Ekstraklasy, Fantasy Serie A i Fantasy Champions League
Ja kiedyś pamiętam jak Piłkarzyki Gazety Wyborczej dla polskiej ligi były, potem coś się stało i przez rok? Czy więcej ich nie było.
Myślę, że CL tak się nie stanie, ale to co pokazują w tej edycji...
:angry:
Za to niezmiernie mnie ciekawi (i to jest jeden z maili który wysłałem do UEFA, oczywiście bez odpowiedzi) w jaki sposób przygotowywano listy. O cenach już nie mówię, ale np. Borussia ma dwóch napastników a Porto siedmiu :roll:

Każdy kto się trochę orientuje w LM (albo gra w FootballManagera) wie, że zgłoszeniowe listy od klubów nie wymagają podania pozycji (poza bramkarzem chyba), a spełnienia kryteriów 4/8 jeśli chodzi o wychowanków. Więc jak tylko pojawiły się tutaj listy
http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html
zerknąłem i... Vidala jako obrońcy nic nie przebije :lol:

Ma to swój plus, bo on strzela karne, a gole obrońcy są wyżej cenione niż pomocnika. Poza tym przy wygraniu do 0 zyskuje spore bonusy... ale przy stracie bramek ma gorzej, a jako pomocnik nie powinien.
Komediowe to jest, ale i tak go wziąłem 8)


Z najnowszego sprawdzenia widzę, że punkty zostały przeliczone i zaliczyło automatyczne zmiany. Więc może idzie ku lepszemu?


Obrazek
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 20 września 2012, 20:06

Jakoś nie przypadła mi do gustu ta fantasy liga. W sumie nie mam nic do roboty, w pierwszym składzie same kozaki, a na ławce najtańsi gracze i Barros, który i tak chyba nie gra.
Nie można robić transferów?


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 03 października 2012, 08:52

W tej grze można zobaczyć jakie składy mają rywale? Jeżeli tak to jak to zrobić?


Obrazek
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 250
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 09 października 2012, 20:27

Vimes pisze:W tej grze można zobaczyć jakie składy mają rywale? Jeżeli tak to jak to zrobić?
Można. Było. Do zeszłorocznej edycji. Na sezon 2012/13 możesz zerknąć wyłącznie na składy ekspertów. Jeśli oczywiście są dołączeni do ligi, w której grasz.

EDIT Już można oglądać, przynajmniej przed chwilą jak sprawdzałem.


Obrazek
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 26 października 2012, 14:12

Bart985 pisze:np. Borussia ma dwóch napastników a Porto siedmiu :roll:
A przypadkiem nie wygląda to tak w rzeczywistości? ;)


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 26 października 2012, 14:19

Juras_Senat pisze:A przypadkiem nie wygląda to tak w rzeczywistości? ;)
To trochę przypomina forumowe spory na temat skrzydłowych/bocznych napastników/bocznych pomocników bo taki Perisic jest wszędzie klasyfikowany jako pomocnik a chłopak w Brugge w sezonie 10/11 strzelił 22 bramki. Reus podobnie. Skoro Messi i Ronaldo są napastnikami to na tej samej zasadzie Borussia ma z pięciu :think:


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 27 października 2012, 16:22

Właśnie zauważyłem, że prowadzę w FCL :shock: :dance:. Szczerze mówiąc to akurat tutaj najmniej się tego spodziewałem, ale co tam zawalczę o potrójną koronę 8).


Obrazek
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 250
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 31 października 2012, 15:15

Juras_Senat pisze: A przypadkiem nie wygląda to tak w rzeczywistości? ;)
Możliwe... ale to dziwne skoro zazwyczaj grają jednym. No ale nie powiesz mi, że Vidal to obrońca :smile:


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 06 listopada 2012, 14:34

Jakoś cisza w tym temacie, a dzisiaj następna kolejka w Lidze Mistrzów. W Serie A nie kupiłem El Shaarawy'ego, więc zdecydowałem postawić na niego tutaj i odstawić Van Persiego. Zobaczymy jak na tym wyjdę. Poza tym, widzę, że w naszej lidze pojawili się kibice Chelsea. Ciekawe, bo na forum żadnego nie zauważyłem.


Obrazek
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 250
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 06 listopada 2012, 15:23

Vimes pisze:Jakoś cisza w tym temacie, a dzisiaj następna kolejka w Lidze Mistrzów. W Serie A nie kupiłem El Shaarawy'ego, więc zdecydowałem postawić na niego tutaj i odstawić Van Persiego. Zobaczymy jak na tym wyjdę. Poza tym, widzę, że w naszej lidze pojawili się kibice Chelsea. Ciekawe, bo na forum żadnego nie zauważyłem.
Ciekawe posunięcie. ElS i jego historia punktowa 1-6-2
RvP? 1-10-2, ale dla mnie, patrząc przez pryzmat zespołu, właśnie Holender ma większą szansę coś ustrzelić.
Co prawda Włoch w 10 występach strzelił 6 goli, ale RvP w 13 - 10. Nieporównywalnie trudniejszych do strzelenia i w trudniejszej lidze (mówąc o Premier League).

Jak dla mnie - odważnie :wink:


Co do kibiców CFC to może szukają jakieś dobrej ligi? Na poziomie? :D
Niestety, sam prowadzę sporą ligę, i jak ktoś zobaczy kod to może zagrać. Nie przywrócili panelu dla założyciela, kiedy mogłeś usuwać niechcianych graczy...


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 06 listopada 2012, 15:40

Bart985 pisze:Co do kibiców CFC to może szukają jakieś dobrej ligi? Na poziomie? :D
Niestety, sam prowadzę sporą ligę, i jak ktoś zobaczy kod to może zagrać. Nie przywrócili panelu dla założyciela, kiedy mogłeś usuwać niechcianych graczy...
Fani innych drużyn mi nie przeszkadzają, ale fajniej jest jak uczestników ligi przynajmniej kojarzy się z forum. Natomiast wracając do samej gry to w czołówce jest sporo osób z Portugalii. Chyba każdy tam chce być internetowym Mourinho :prochno:.


Obrazek
Zablokowany