Ikariam // Dane o sojuszu

Ogłoszenia, Welcome to JuvePoland, Kurs języka włoskiego,HaxBall, Ikariam, ManagerZone, Hattrick, Fantasy Football
Zablokowany
Del

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2003
Posty: 572
Rejestracja: 13 marca 2003

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2008, 18:08

Ja tez mam 3 wioske od jakiegos czasu:
Teabios[62:52] > Delandia3


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 16:59

Towarzysze i Towarzyszko Broni!

zwracam się do Was z prośbą o radę. Wydaje mi się, że dorosłem już do tego, aby założyć kolonię nr 2. Ponieważ mieszkam na totalnym zadupiu, gdzie mało kto w ogóle słyszał o sojuszu, nie wspominając o wstąpieniu do niego, chciałbym bardziej wspomóc nasz szlachetny pakt i swoje nowe miasto postawić w sensownym miejscu. Najwyższa Rada mojego kraju sporządziła na wniosek Wielmożnego Władcy, Króla Mesju dwa projekty. Uwzględniają one zapotrzebowanie naszego Super Mocarstwa na surowce luksusowe. Oto dwa długoterminowe projekty:
1. nowe miasto powstaje w okolicy miast naszego Dowódcy. Zaproponowane lokalizacje to: [50:42], [52:42], [54:42]. Najważniejsze jest to, aby na wyspie był kryształ. Wtedy spokojnie będzie można rozwijać tam jednostki. Problem polega na tym, że w jedną stronę podróż statkiem trwa ~13h.
2. miasto powstanie w połowie drogi, czyli gdzieś przytulnie przy Medi i Białasie na wyspie z winem. Stąd będzie łatwiej transportować towar w obie strony do reszty miast Naszego Wspaniałego Narodu.

Proszę resztę Najszlachetniejszego Sojuszu o porady, któryż to z zaproponowanych planów długoletnich jest bardziej korzystny zarówno dla Naszego Wspaniałego Narodu jak i Najczcigodniejszego Sojuszu JP.

Ale się wczułem :-D


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 19:27

Radzim Ci z serca całego abyś opamiętał się w swoich zamiarach ! :)
Rozumiem ,że "rozwój jednostek" to nic innego jak rozwój badań , wtedy to mógłbyś pokusić się o kolonię z kryształem.
Jednak jeżeli "rozwój" oznacza rozbudowę jednostek w stanie armii to radziłbym Ci osiedlić się w krainie siarką cuchnącej :D Gdzie mógłbyś ją rozwijać do woli.

Jeżeli jednak uprzesz się na kolonię z kryształem to osiedl się blisko swej stolicy , aby każdy wróg sojuszu naszego i Twój został pokonany. W dalszej odległości mogą spotkać Cię ludy dzikie , które będą w stanie zniweczyć Twoje zamiary, a nie zawsze sojusz nasz będzie w stanie zareagować szybko i odpowiednio :wink:

Pozdrawia król Slavów
Ein I


w sumie to fajnie tak sobie popisać :prochno:

A i tak btw. zostanę w końcu przyjęty do sojuszu czy nie ? :P


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 21:03

Otóż Królestwo Jego Królewskiej Mości, Króla i Władcy Naszego, mesju, jest już zasobne w siarkę, dlatego problem ten zostaje niejako rozwiązany. A ponieważ ludzie me aż rwą się do walki za honor naszego Sojuszu, dlatego chciałbym być bliżej najważniejszych wydarzeń związanych z naszym paktem, jednocześnie uczestnicząc w walkach zbrojnych. Któż jeszcze rad mi doradzić?

btw. poznałem prawdziwe znaczenie słowa 'farmienie'. Właśnie wysyłam 8 atak na gościa, który przy 7. poziomie ratusza nie ma... muru. O wojsku nie wspominam :shock:


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 21:39

szkoda mesju, że masz już dwa miasta, bo gdybyś miał jedno to zrobiłbyś po prostu przeprowadzke i problem byłby z głowy, no ale z dwoma miastami to gorzej, znacznie wiecej czasu byś potrzrebował na rozwój.

W każdym razie ja też tak zrobiłam, mam trzy miasta obok siebie i czwarte obok Martina, na siareczce razem z Gregorem :D


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2008, 21:41

Myślę że wyboru musisz dokonać sam i nikt cię z tego nie wyręczy... Postaram jednak pomóc...

Jeśli wybierzesz opcję nr 1, to musisz się liczyć z tym że nie będziesz miał praktycznie żadnej łączności między kolonią a stolicą... Czas podróży to niby 13h, ale jeśli wysyłasz coś między swoimi miastami, czas się podwaja... (przynajmniej u mnie tak to działa)
Nikt nie powiedział że nasz sojusz ma koncentrować się wokół wysp z propozycji 1. Obok Medi i Białasa powinno ci być dobrze... :) A i zasięg działania naszego sojuszu się zwiększy/wzmocni w tamtych rejonach...
A co do surowca to proponuję ci raczej kryształ... Wino łatwiej się rabuję, bo zazwyczaj ludzie trzymają duże zapasy (choćby z takiego powodu, że sprzedać to cholerstwo po dobrej cenie to spore wyzwanie...) Kryształ natomiast, nie dość że bardzo się przydaje (zwłaszcza przy ulepszaniu jednostek i po wynalezieniu szkła) to nawet jakbyś miał go za dużo, znacznie łatwiej go wymienić... Do tego na bazarze chodzi po cenie średnio 2x większej niż wino

Ps.
Ein pisze:A i tak btw. zostanę w końcu przyjęty do sojuszu czy nie ? :P
Proponuję zrobić sondę... Nie wszyscy chcą Ein'a w sojuszu... :prochno:


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 12:55

Postanowione. Wtuliłem się na wyspę Meuzios[49:61], gdzie jest już Białas i Medi. Jedno miejsce akurat dla mnie zostało :)
Witajcie szanowni sąsiedzi :D


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 15:38

mesju pisze:Postanowione. Wtuliłem się na wyspę Meuzios[49:61], gdzie jest już Białas i Medi. Jedno miejsce akurat dla mnie zostało :)
Witajcie szanowni sąsiedzi :D
o witaj, szanowny towarzyszu broni :D właśnie oczy me cieszą się widokiem powstawania nowej osady w pobliżu mojej niewielkiej mieściny oraz spokojnej wioseczki towarzyszki Medi :prochno:

a tak na serio to właśnie tak dzisiaj myślałem, żeby zaproponować sojuszowi taki drugi punkt, gdzie będziemy zrzeszeni, coś na kształt okolicy Martina. na północy sporo graczy, na południu bardziej porozrzucani. mesju, Trunxik i CzarnyZKlultury to już w ogóle wszędzie daleko mają. a to będzie im bliżej, w sumie to i kacek_ oraz Mateo21 bliżej mają do nas niż na północ.


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2008, 16:08

mesju pisze:Postanowione. Wtuliłem się na wyspę Meuzios[49:61], gdzie jest już Białas i Medi. Jedno miejsce akurat dla mnie zostało :)
Witajcie szanowni sąsiedzi :D
Super! Zielono sie robi na wysepce! Wpadnijcie z Białasem na piwko! :D


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2008, 09:50

lugi997 (nick na JP), pawel_nedved (nick na Ikariam) chce dołączyć do naszego sojuszu. Przyjmujemy?


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2008, 10:34

Martin pisze:lugi997 (nick na JP), pawel_nedved (nick na Ikariam) chce dołączyć do naszego sojuszu. Przyjmujemy?
wczesniej proponuje dolaczyc nookiego :)


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2008, 10:51

gregor_g4 pisze:
Martin pisze:lugi997 (nick na JP), pawel_nedved (nick na Ikariam) chce dołączyć do naszego sojuszu. Przyjmujemy?
wczesniej proponuje dolaczyc nookiego :)
Cały czas czekam na jego zgłoszenie.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2008, 11:02

To przyjmij lugi997 i rozbuduj od razu ambasade :D
ja moge Cie wesprzec surówką :wink:


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2008, 11:13

Medi pisze:To przyjmij lugi997 i rozbuduj od razu ambasade :D
ja moge Cie wesprzec surówką :wink:
Na razie rozbudowuję rezydencje gubernatora. Punktów mam jeszcze dwa, więc obu mogę przyjąć.
Aktualnie weryfikuje czy on to faktycznie członek naszej społeczności.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2008, 00:37

Myślę, że przydałby się jakiś upgrade mapki. Dlatego proszę o dane miast, których jeszcze tam nie ma. Tutaj, na priv czy w jakikolwiek inny sposób


Zablokowany