Ikariam // Wojna z GSN

Ogłoszenia, Welcome to JuvePoland, Kurs języka włoskiego,HaxBall, Ikariam, ManagerZone, Hattrick, Fantasy Football
Zablokowany
Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 13:27

A ja dla poprawy humoru napiszę co do mnie napisał gracz orbit183 :smile:
cytuję: "przeslij mi troche krysztaluw" bez żadnej prośby, beż żadnego "witam" "cześć" "hej" itp. tylko walną takie coś prosto z mostu :rotfl: .Następna wiadomość również od niego miała następującą treść "moge do sojuszu jestem na wyspie obok" oczywiście ta wiadomość była równie bardzo kreatywna jak poprzednia :lol: .A ja odpisałem "Skontaktuję się z moim wodzem i dam Ci znać.".Ten gracz ma ok. 200 punktów i na wyspie ma siarkę.Chcemy go do sojuszu??? bo grzeczność wymaga żebym mu coś odpisał :wink: .

A jak tu już jestem to napiszę jak mniej więcej mi idzie.
Na razie nikt mnie nie atakuje :D.Mam 45 procarzy wiem, że mało, ale oszczędzałem na pałac :wink: Jak go już rozbuduje zrobię sobie 25 piechurów bo siarkę mam po przygodzie z neos'em 8) .No to pałac już mi się buduje i jutro już będę gotów to założenia już 3 koloni :-D pozostałe dwa mam z kryształem więc jaki mi radzicie postawić surowiec na nowej koloni???


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 15:11

Siarczana kolonia Ein'a już założona ! , niedługo podam informacje co i jak :D
Oczywiście kolonia założona obok Martina.

btw. Okoni nie bierz żadnych oszustuw , ani dyslektykuw ani innych rómunuw , ok ? :P


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 15:43

Bianconeri23 pisze:iloma procarzami ich atakujecie?????

70 wystarczy? :roll:

aha no i czy potrzeba jakiś okrętów

/edit

wysłałem na tego mazmazika 120 procarzy ;)
Jeżeli ma flote w porcie to nie wejdziesz do miasta.

Ja bym proponowała żeby nikt na własną reke nie puszczał na nich ataków, nie jesteśmy jeszcze gotowi do wojny z nimi i możemy tylko na tym stracić.
lepiej żeby gregor_g4 decydował jak i kiedy, od tego mamy generała
:wink:
Okoni pisze:
No to pałac już mi się buduje i jutro już będę gotów to założenia już 3 koloni :-D pozostałe dwa mam z kryształem więc jaki mi radzicie postawić surowiec na nowej koloni???
ja bym Ci radziła zlikwidować jedną kolonie na krysztale, dwie z tym samym surowcem są Ci nie potrzebne :wink:
Rrób sobie jedną na marmurze a drugą a winie, no chyba, że przewidujesz problemy to wtdy na siarce :wink:

ps. co do kolesia, co Ci napisał to jakieś dziecko, lepiej dajmy sobie spokój :wink:


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 15:50

WAŻNE!!!

Na ta chwile nasze stosunki z GSN sa pokojowe (co nie znaczy ze zawsze tak bedzie) dlatego prosze nie posylajcie atakow na czlonkow GSN!
Bianconeri 23 sie wyrwal i wyslal atak, z tego co widzialem, poszla kontra na niego i ze 121 procarzy zostalo juz 50.

Gramy jako sojusz i nasza gra bedzie efektywna, jesli bedziemy dzialali razem, a nasze dzialania beda przemyslane.

Ten zawarty z GSN pokoj byl nam na reke, wiec na razie tego nie niczmy. W tamtym rejonie bylo ich wiecej i jakby chcieli to zniszyczyli by Martina.

Wiem ze kilka osob z naszego sojuszu zalozylo osade w okolicy 53:40, w ciagu kilku dni gdy sie rozbudujemy bedzie mozna pomyslec o rewanzu - jednak nie dzialajmy na wlasna reke!! Razem na pewno bedziemy w stanie wiecej osiagnac.

Co do nowo powstalych osad, proponuje sie skupic przede wszystkim na rozbudowaniu muru - jesli bedziemy puszczac ataki to zapewne stamtad, wiec dobrze jest miec tez dobrego defa. Starajcie sie rowniez zgromadzic zapasy zlota (handel) i proponuje zaczac szkolic piechurow i hoplitow, procarzami za wiele nie zdzialamy.

To by bylo na tyle, na koniec wklejam aktualny stan naszych wojsk

kiara 32 17 27 0 0 0 0
biaBas 36 44 0 0 0 0 0
kacek1897 1 25 7 2 0 0 0
cichy00 80 0 5 0 0 0 0
Juventino23 50 1 0 0 0 0 0
CzochrunTre 70 12 17 0 0 0 0
gregor_g4 112 125 43 2 0 0 0
m-a-t-t-e-o 55 30 25 0 0 0 0
Stanley 48 0 0 0 0 0 0
CzarnyZkultury 20 10 4 0 0 0 0
mesju 10 0 0 0 0 0 0


kolumna 1 procarze, 2 piechurzy, 3 hoplici, 4 tarany, 5 lucznicy, 6 katapulty, 7 strzelcy

EDIT
Medi pisze:
Okoni pisze:
No to pałac już mi się buduje i jutro już będę gotów to założenia już 3 koloni :-D pozostałe dwa mam z kryształem więc jaki mi radzicie postawić surowiec na nowej koloni???
ja bym Ci radziła zlikwidować jedną kolonie na krysztale, dwie z tym samym surowcem są Ci nie potrzebne :wink:
Rrób sobie jedną na marmurze a drugą a winie, no chyba, że przewidujesz problemy to wtdy na siarce :wink:
ja radze nie likwidowac :) chetnie wezme od Ciebie krysztal w duzych ilosciach za inne surowce :) marmur drewono w szczegolnosci :).

NIe wiem jaka masz sytuacje, jesli masz dostep do wina z handlu, to nie rob narazie kolonii z winem, mysle ze marmur lub siarka(jesi chcesz rozwijac wojsko)
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2008, 16:09 przez gregor_g4, łącznie zmieniany 1 raz.


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 15:59

Raczej mojej drugiej koloni z kryształem nie porzucę bo już jest nawet dobrze rozbudowana i zarabia na siebie(sprzedaje nadmiar kryształu, a poza tym jak ktoś by z sojuszu kryształ chciał to ja mogę nawet za darmo oddać), a w trzeciej chyba zrobię sobie marmur :wink: .

PS Teraz zastanawiam się co odpisać temu analfabecie :smile: .


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 16:01

Okoni pisze:PS Teraz zastanawiam się co odpisać temu analfabecie :smile: .
rozmawialem z Martinem na temat przyjecia kogos do sojuszu z poza JP i raczej nie ma takiej opcji.
wal na pw w ikariam do mnie w sprawie krysztalu :)


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 16:17

gregor_g4 pisze:
Okoni pisze:PS Teraz zastanawiam się co odpisać temu analfabecie :smile: .
rozmawialem z Martinem na temat przyjecia kogos do sojuszu z poza JP i raczej nie ma takiej opcji.
wal na pw w ikariam do mnie w sprawie krysztalu :)
OK.Ale gdzieś tak za 3 godzinki bo teraz są godziny szczytu na Ikariam i się strasznie muli, a o 18:00 muszę jechać do kościoła :wink: .


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 16:26

Okoni pisze:Raczej mojej drugiej koloni z kryształem nie porzucę bo już jest nawet dobrze rozbudowana i zarabia na siebie
No , jak chcesz, ja uważam , że lepiej jest mieć 4 miasta każdy na innym surowcu, wtedy nie musisz sie martwić o szukanie surowca którego Ci brakuje i biorąc pod uwage, że 5te miasto trudno jest założyć :wink:
no ale każdy ma tam swoją taktyke , więc sie nie mieszam
:-D


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 17:56

aktualny stan:

10 balist, 1 okret z taranem
20 procarzy, 20 piechurow, 4 hoplitów, 1 taran


hmm jak mam rozbudowac wojsko to potrzebuje siarki, a tego mam bardzo malo. ceny sa cholernie wysokie wiec jakby ktos mial nadmiar siarki to sie wymienie za wino ;]


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 18:02

CzarnyZkultury pisze:aktualny stan:

10 balist, 1 okret z taranem
20 procarzy, 20 piechurow, 4 hoplitów, 1 taran


hmm jak mam rozbudowac wojsko to potrzebuje siarki, a tego mam bardzo malo. ceny sa cholernie wysokie wiec jakby ktos mial nadmiar siarki to sie wymienie za wino ;]
tez mam z tym problem, proponuje rozejrzec sie po okolicznych wyspach z siarka i wypatrzyc jakies "slabe ogniwa" nastepnie wybrac sie w odwiedziny, a moze Cie czyms poczestuja :)

ja siarki wogole nie kupywalem, kolonie z siarka zalozylem dopiero teraz, a armie udalo mi sie w ten sposob calkiem pokazna zbudowac :)


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 19:51

Odkryłem 'balistykę' więc zabieram się za wzmacnianie mojej armii łucznikami. powiedzcie mi tylko, czy to w ogóle opłacalne.. ;)
i jeszcze jedno, jak i od kiedy można ulepszać jednostki? bo mam teraz ponad 40 piechurów i z chęcią ulepszyłbym ich skill'a.. ;)


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 19:57

kacek_ pisze:Odkryłem 'balistykę' więc zabieram się za wzmacnianie mojej armii łucznikami. powiedzcie mi tylko, czy to w ogóle opłacalne.. ;)
i jeszcze jedno, jak i od kiedy można ulepszać jednostki? bo mam teraz ponad 40 piechurów i z chęcią ulepszyłbym ich skill'a.. ;)
musisz wybudowac warsztat, by robic ulepszenia potrzebujesz zlota i krysztalu, generalnie polecam ulepszac armie

jesli chodiz o lucznikow, to ich staty w obronie sa takie same jak hoplitow, jedyna ich przewaga nad hoplitami jest w ataku.
ja mysle ze warto jednak tworzyc piechurow ze wzgledu na niskie koszty i ich ulepszyc. lucznik to stosunkowo droga jednostka, napewno bardzo przydatna, ale raczej nie na poczatek.


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2008, 21:48

Ein - Ormiatia[53:39] > Slovanskajagrad - siarka

Cóż , gród przeznaczony tylko do wojny,rabowania i grabienia. Myślę ,że będzie małą pomocą dla Martina w ewentualnym konflikcie :)

Cóż, życzcie mi szybkiej rozbudowy :smile:


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 10:13

Znowu mnie neos odwiedził kiedy on się w końcu ode mnie odpierniczy :? .Ale sądzę, że jakoś sobie z nim poradzę, ale będę potrzebował na to kilka dni.

PS A wracając do naszego kochanego analfabety :D
Odpisałem mu tak "Niestety nie możesz wstąpić do naszego sojuszu bo w nim mogą przebywać tylko kibice Juve, którzy są zarejestrowania na JuvePoland"
No cóż myślałem, że odpowiedź jest dosyć jasna :smile: , ale dostałem nową wiadomość o treści "to moge wstapic do sojuszu" :rotfl: Jest nie wielka szansa, że jak odpiszę "NIE!" to może ten gość załapie :prochno:


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 12:10

Opowiem Wam jak wygląda wspólny atak na jedno miasto (na serwie włoskim robie sobie ekxperymenty :D )

Wczoraj wieczorem z sojuszem puściliśmy atak na kolesia ktróy kilku z nich gnębił na początku. Trzech zaatakowało stolice a reszta dwie kolonie.
Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że mamy generała idiote :evil:
Ja jestem oddalona od nich o 2h drogi, wiec powinnam wysłać flote wcześniej, tak żeby atakować razem. On natomiast kazał mi ruszyć ze statkami razem z innymi choć wiedział , że przybede ostatnia, I jeszcze go uprzedziłam , że jesśli będe ostatnia a walka już sie skończy to będzie bitwa pomiędzy sojusznikami (to tak na wszelki wypadek żeby nie posyłał kogoś innego do kolonii gdzie płynełam ja).

No, ale nic...
Posłałam 9 balist na blokade portu, po jakiś 3 godzinach miałam posłać wojsko na plądrowanie.......i zasnęłam :D :prochno:

Dzisiaj rano budze sie ze zrywem, nawet nie zdążyłam ziewnąć jak siedziałam przy kompie.
I co sie okazało????
Ze owszem wygrałam bitwe morską i blokuje port ale walczyłam z sojusznikiem, który już wcześniej ode mnie wybił flote wroga i blokował port.
Myślałam , że mnie trafi!
Pisze do kolesia co on tam robił i dlaczego ja nic o tym nie wiem...
A on mi, że generał mu kazał i, że widział , że mu statki rozwaliłam!
Normalnie jak dorwe tego idiote to mu tak nawtykam , że mu kapcie spadną! Całe szczęście, że floty było mało i całe szczęście, że zasnełam i nie posłałam wojska!

Tak ,wiec widzicie , jak sie robi wspólne ataki to musi być wszystko zoorganizowane i zapięte na ostatni guzik łącznie z wyliczeniami co do sekundy, kto, kiedy i z czym ma atakować.


Zablokowany