Ikariam // Wojna z GSN

Ogłoszenia, Welcome to JuvePoland, Kurs języka włoskiego,HaxBall, Ikariam, ManagerZone, Hattrick, Fantasy Football
Zablokowany
kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 14:01

na mnie też możecie liczyć, jeszcze dzisiaj będę dysponował 150cioma ulepszonymi już piechurami, więc co dopiero w czwartek.. ;D
wojna przynajmniej na prawdę zmobilizowała mnie do rozbudowy mojej armii.. więc czekam na dalsze rozkazy! :D


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 14:11

gregor_g4 pisze:
51:39 wyspa z siarka :) zapraszam do mnie. w poblizu zagoscil sie tez cichy i matteo :)
No to ładuje sie, będe o północy :D


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 14:17

No ja niestety nie jestem gotowy. Szczerze mówiąc powoli tracę kontrolę nad tym wszystkim :/
Mam trzy kolonie ale utrzymanie wojska sporo mnie kosztuje i zamiast wyciągać z kopalni maks to mam je zapełnione na 1/4 a i tak generują straty :/
Makaraka. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić? Aktualnie zbieram materiały na wyszynk. Może wzrost ludności cos pomoze.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 14:30

Atakują Cię często ? ( do Martina )
Jeżeli tak to napisz , postaram(y) się kolesia zmasakrować. Mój plan dobiega końca. Jedyny surowiec na jaki narzekam to marmur, ale mogę go załatwić więc nie ma problemu.
Szkolę w stolicy 50 piechurów , a w Slovanskajagrad 30. Później robię hoplitów , brakuje mi luudzi, ma ktoś niewolników na sprzedaż ? :D

Btw. Jakiś frajer mnie zaatakował z Janow ( Ormiatia[53:39] ) , za 13 h go pobiję , jakby ktoś chciał go zlać to nie widzę nic przeciwko temu :)

Poszpiegowałem go i hmm...

Materiał budowlany 1,416
Wino 1,236
Marmur 687
Kryształ 16
Siarka 544


Dziedzina badań Aktualne badanie
Żegluga Ekspansja
Gospodarka Kulinarne specjalności
Wojsko Balistyka
Nauka Wynalazek

8)

A i jeszcze jedno. Da się jakoś sprawdzić gdzie koleś ma kolonie ?


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 14:30

Martin pisze:Makaraka. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić? Aktualnie zbieram materiały na wyszynk. Może wzrost ludności cos pomoze.
Wzrost ludności to imo jedyne rozwiązanie... Jeśli chcesz mogę cię wspomóc winem...


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 14:36

m-a-t-t-e-o pisze: Btw. zadałem pytanie w temacie ogólnym ale nie doczekałem się odp tak więc...
m-a-t-t-e-o pisze:Mam pytanie... Czy jeśli wysyłam wojska ze stolicy do koloni, to płacę podwójną garze wojsku aż dopłynie do koloni, czy aż wróci do stolicy...?
Tego niestety nikt nie wie, co gorsza na oficjalnym forum są sprzeczne info :/
Trzeba to chyba samemu sprawdzić, zapakować jednego piechura czy hoplite na statek, wysłać do kolonii i sprawdzać co sie dzieje z kosztami podczas transportu i po wylądowaniu w kolonii. Nie wiem tylko czy to coś da :prochno:


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 14:46

Ja tak jak Martin jestem atakowany i do wojny absolutnie gotowy nie jestem, a poza tym tak jak powiedziała Medi lepiej zebrać porządne wojsko i być przygotowanym na maxa.
gregor_g4 jak to koniecznie chcesz z kimś walczyć to nie obrazę się jak pomożesz mi z neos'em :prochno: .


cichy00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 czerwca 2006
Posty: 56
Rejestracja: 02 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 16:57

moje przygotowanie do wojny nazwalbym conajmniej slabym. ogulnir to ciezko jest o siarke :/ ale ulepszanie woja troche po przodu pchnelem :) lecz gdyby byla organizowana jakas akcja to pewnie swoje piec groszym bym chcial wtracic ;)


CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 21:23

ja tez wojnie mowie poki co nie, poniewaz dopiero od tygodnia inwestuje w wojsko. zreszta ja do was mam 12h drogi w jedna strone ;/


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 21:44

Martin pisze:Mam trzy kolonie ale utrzymanie wojska sporo mnie kosztuje i zamiast wyciągać z kopalni maks to mam je zapełnione na 1/4 a i tak generują straty :/
ja wojska mam bardzo duzo, wlasciwie w kazdej osadzie mam bilans zlota ujemny, a zyje tylko z bazaru. Sprzedaje drewno bo mam go bardzo duzo. 20 sztuk zlota za jednostke drewna i jakos to sie kreci :) nie wiem jak Ty stoisz z surowcami, ale jesli masz czegos nadwyzke, to handel jest dobrym sposobem na poprawienie stanu skarbca :)
Ein pisze:Btw. Jakiś frajer mnie zaatakował z Janow ( Ormiatia[53:39] ) , za 13 h go pobiję , jakby ktoś chciał go zlać to nie widzę nic przeciwko temu :)
ja za 2 dni bede mogl w niego uderzyc :) jak tylko jeszcze lepiej rozwine wojsko w 3 kolonii :)
Ein pisze:A i jeszcze jedno. Da się jakoś sprawdzić gdzie koleś ma kolonie ?
z tego co mi wiadomo to raczej nie
Okoni pisze:gregor_g4 jak to koniecznie chcesz z kimś walczyć to nie obrazę się jak pomożesz mi z neos'em :prochno: .
pisalem juz na pw jak wyglada sytuacja, koszt i czas wyprawy za dlugi.
tak jak odpowiedzialem Ein'owi, tak samo Tobie bede mogl pomoc za ok 2 dni, jak lepiej rozbuduje 3 kolonie. Byc moze do tego czasu ktos kto jest blisko bedzie mogl Ci pomoc.
CzarnyZkultury pisze:zreszta ja do was mam 12h drogi w jedna strone ;/
tak jak pisalem, ze wzgledu na odleglosc nie kazdy bedzie mogl walczyc.


Zapoznalem sie z Waszymi opiniami, na ta chwile chetni do walki sa jedynie kacek, m-a-t-t-e-o i ja oczywiscie. Nie chcial bym naszego sojuszu wplatywac w wojne, jesli wiekszosc uwaza ze nie jest na nia gotowa.
Piszecie ze potrzeba czasu na rozbudowe armii, ok zgadzam sie, ale w tym samym czasie gsn rowniez to zrobi, ponadto oni do sojuszu przyjeli 2 nowe osoby z rankingiem w generalach 40 tys.
kolejna sprawa, od ok tygodnia, stan naszych wojsk wlasciwie sie nie zmienil, ruszylismy jedynie gospodarczo nieco do przodu. W zwiazku z tym mam do Was mala rade - nie wiem czy prowadzicie jakies ataki, ale jest pelno ludzi w grze, niezrzeszonych w sojuszu, bez zadnego wojska, ktorzy az prosza sie aby skroic ich z surowcow - nie potrzeba do tego wielkiej armii - 30 procarzy zupelnie wystarczy. Ja dziennie wysylam ok 30 atakow dzieki temu mam duzo wiecej surowki, a to co zrabuje moge wladowac w wojsko. Mysle ze to nie jest zly sposob dzialania, u mnie sie sprawdzil i Wam rowniez polecam.

Na koniec, zeby zachecic Was do rozbudowy wojska, a w konsekwencji ataku, napisze ze taki styl gry napewno jest duzo bardziej ciekawy, niz prowadzenie spokojnego zycia polegajacego na ciaglym wydobywaniu surowcow i handlowaniu nimi.


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 21:55

Przypomnę tylko, że walczymy z GSN, a nie GNS :D

Co do wojny. Na razie odpadam. Mógłbym ewentualnie założyć kolonię, bo pałac już jest rozbudowany, ale póki co wolę się jeszcze na chwilę wstrzymać. Sporo roboty w stolycy i pierwszej kolonii zostało jeszcze do zrobienia.
Jeśli chodzi o surowce, to na razie żyję z dnia na dzień. Zacząłem inwestować w wojsko, co jest dla mnie ogromnym sukcesem i niespodzianką. Ale w miarę możliwości postaram się Was wspomóc. Póki co chciałbym potrenować sztukę wojenną we własnej okolicy :smile:

btw. ciekawi mnie jedna sprawa. Znalazłem gościa. Ma 10lvl miasta, być może gdzieś ma kolonie. Ale postanowiłem porównać go i siebie w rankingu. Okazało się, że on ma w klasyfikacji łącznej więcej punktów ode mnie, choć we wszystkich pozostałych rankingach ze mną przegrywa :shock: Nie chcę nawet wspominać, że w generałach ma 0 (słownie: zero). Smakowity kąsek, chociaż coś mi tu nie gra...


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 22:02

mesju pisze:
btw. ciekawi mnie jedna sprawa. Znalazłem gościa. Ma 10lvl miasta, być może gdzieś ma kolonie. Ale postanowiłem porównać go i siebie w rankingu. Okazało się, że on ma w klasyfikacji łącznej więcej punktów ode mnie, choć we wszystkich pozostałych rankingach ze mną przegrywa :shock: Nie chcę nawet wspominać, że w generałach ma 0 (słownie: zero). Smakowity kąsek, chociaż coś mi tu nie gra...
w takim razie sie nie zastanawiaj i ruszaj na niego byle szybciej!!:D(wystarczy nawet 10 procarzy)
na pewno ma wiele niepotrzebnych suorowcow odlozonych

p.s. ja znam graczy co maja miasta na 12 lvl lub wyzszym a wojska 0, jak myslicie dlaczego:D?


mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 22:12

hehe, w nocy się zabawię :-D
Znalazłem jego drugą kolonię. Jest sens najeżdżać na raz na obie?


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 22:15

Bo grają jak Ein :prochno:

Jak atakujecie takich ludzi to musicie być blisko nich, bo inaczej szybko odeślą surowce na 2 kraniec świata. Chyba ,że są frajerami to zdobędziecie fajne łupy.

Nie wiem czy wspominałem ,ale dowiedziałem się ,że moja wyspa jest bardzo rodzinna. Żyją na niej brat, brat <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i kuzyn z jednej rodziny :D
Chcieli mnie do klanu wciągnąć nawet. W sumie to mili ludzie.

btw. jesteśmy tak elitarni ,że nikogo nie bierzemy czy przyjmujemy innych nie-kibiców Juve ?


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Bianconeri23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2007
Posty: 281
Rejestracja: 03 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2008, 08:37

ja nie jestem gotowy na wojnę .....

Cała kasa mi spada z 30 000 zrobiło się 2 000 :doh:


Obrazek
Zablokowany