Ikariam // Wojna z GSN

Ogłoszenia, Welcome to JuvePoland, Kurs języka włoskiego,HaxBall, Ikariam, ManagerZone, Hattrick, Fantasy Football
Zablokowany
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 12:50

Odnosnie postu Medi:

dlatego wlasnie warto zrobic pakt militarny, w innym wypadku zaczyna sie kombinowanie i wyliczanie tak zeby sie nawzajem nie pozabijac :D

jak widizcie gdy zaczniemy wlke z gns dzialanie na wlasna reke nie bedzie wskazane.


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 12:53

gregor, pakt militarny jescze nie działa! :evil:


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 15:07

Medi pisze:gregor, pakt militarny jescze nie działa! :evil:
tzn opcja nie jest aktywna w grze? podobnie jak okupacja? dobrze zrozumialem :)?

jesli tak to szkoda, bo to naprawde komplikuje sprawe :doh:


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 15:39

Dokładnie, opcja nie jest aktywna! :(


Bianconeri23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2007
Posty: 281
Rejestracja: 03 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 16:24

Ci z gns to sami znawcy ortografii w ogóle nie wiem czy się zorientowali że ich zaatakowałem


Obrazek
gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 16:27

Bianconeri23 pisze:Ci z gns to sami znawcy ortografii w ogóle nie wiem czy się zorientowali że ich zaatakowałem
jesli sie nie zorientowali to bardzo dobrze. mozesz wkleic raport z tego ataku?
i czemu niby sa znawcami otrografii :D?


Bianconeri23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2007
Posty: 281
Rejestracja: 03 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 19:08

Bitwa pod Marmurlada
Juventino23 z miasta Tristram
vs mazmazik z miasta Marmurlada
Siła ataku: Siła ataku: (240) 240 Siła ataku: Siła ataku: 1,473
Siła obrony: Siła obrony: (231) 231 Siła obrony: Siła obrony: 1,266
Wytrzymałość: Wytrzymałość: (266) 266 Wytrzymałość: Wytrzymałość: 1,338
- Mur miejski: Mur miejski: 1%


Obrazek
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 19:20

Ej no, jaj sobie nie róbcie. Weźcie nie *bcie się z tymi kolesiami. Bynajmniej póki co :P
Jestem w szczytowym okresie mojego rozwoju, jak dobrze pójdzie to do jutra wieczorem będę miał na tyle rozbudowaną 3 kolonię (obok Martina) ,że mi będą mogli popukać ,a nie nic zrobić. Wtedy bijcie tych frędzli :D

To taka mała subtelna prośba :)

btw. Medi są jeszcze jakieś rzeczy które nie działają ? :|
Bo nie wiem w sumie co rozwijać , jak część ważnych rzeczy nie działa.


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 19:39

Nasi przeciwnicy to Gsn. W nazwie tematu jest błąd.

Sojusz ten ma 18 członków, podczas gdy my mamy obecnie 11 (+3 w kolejce). Nie ma co ukrywać, że przeciwnik jest silniejszy, tym bardziej, że np. mi będzie trudno wziąć udział w potyczce, bo najzwyklej w świecie mam za daleko, a do trzeciej kolonii jeszcze trochę czasu potrzebuję. Mam nadzieję, że Generale bierzesz to pod uwagę :P

Póki co mogę Was wesprzeć surowcami (siarka, marmur) podczas przygotowań.

btw. MOŻE SIĘ PRZYDAĆ :)


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 21:39

mesju pisze:Nasi przeciwnicy to Gsn. W nazwie tematu jest błąd.
co to za znaczenie skoro i tak juz niedlugo znikna z Kappa :D
mesju pisze:Sojusz ten ma 18 członków, podczas gdy my mamy obecnie 11 (+3 w kolejce). Nie ma co ukrywać, że przeciwnik jest silniejszy, tym bardziej, że np. mi będzie trudno wziąć udział w potyczce, bo najzwyklej w świecie mam za daleko, a do trzeciej kolonii jeszcze trochę czasu potrzebuję. Mam nadzieję, że Generale bierzesz to pod uwagę :P
Nie liczy sie ilosc, a jakosc :) Nie powiedzialbym ze sa od nas silniejsi i uwazam ze na ten moment, spokojnie ich pokonamy :) dlatego zbyt dlugo z atakiem nie nalezy zwlekac. Owszem, gospodarczo napewno sa od nas lepiej rozwinieci, ale patrzac na ranking generalow sytuacja wyglada odwrotnie. Sa moze 2-3 osoby z jakas armia (ok 25 tys raningu) dodatkowo opuscil ich sojusz jakotako. reszta z nich to sredniaki.
Jesli dobrze rozplanujey atak to sie nie podniasa, dodatkowo mamy ten plus ze uderzymy z zaskoczenia :)

Co do 2 czesci pytania, to ze nie kazdy z nas bedzie mogl brac udzial w walce to oczywiste - odleglosc robi swoje. ale przeciez nie wszyscy czlonkowie gsn sa na wyspie Martina. W trakcie wojny napewno pojda na nas ataki z innych osad, ktore sa w innych czesciach mapy, dlateg wtedy bedzie sie mozna rowniez wykazac :)

na ta chwile proponuje rozbudowywac armie :), a bedzie dobrze.
mesju pisze:Póki co mogę Was wesprzeć surowcami (siarka, marmur) podczas przygotowań.
siareczka nie pogardze :) co chcesz w zamian?
Ein pisze:Ej no, jaj sobie nie róbcie. Weźcie nie *bcie się z tymi kolesiami. Bynajmniej póki co :P
z atakiem wstrzymujemy sie na pare dni takze nic nie stracisz Ein :)

ja rowniez rozwijam 3 kolonie kolo Martina, jako punkt strategiczny do wojny. Stamtad bede slac ataki na poczatku by skrocic czas podrozy, wiec koniecznie trzeba wysoko rozbudowac mur :)


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2008, 22:36

ja niestety nie pomyślałem i nie założyłem 3 kolonii koło Martina.. ;/
ale tak jak pisał Gregor, cały sojusz nie mieści się na wyspie Wodza i w jej pobliżu.. jeśli któryś gnojek napatoczy się gdzieś obok mnie, będzie miał krucho.. ;D

wynalazłem ten warsztat, mam już jego 4 poziom i ciągle ulepszam jednostki.. teraz idzie kolejna porcja piechurów, będzie ich ponad 100.. :D


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 11:33

WOJNA Z GNS

mam do Was pytania:

co sadzicie, aby w okolicach czwartku/piatku przyatakowac gns :)?

chcialbym zeby osoby, ktore w tym ataku chcialyby brac udzial wypowiedzialy sie na ten temat. Nie chce nic nikomu narzucac i najlepiej jesli ta decyzje podejmiemy wspolnie.

Ponadto nie kazdy z sojuszu (ze wzgledu na odleglosc) bedzie brac udzial w ataku, wiec pytanie do tych osob - na ile byly by w stanie pomoc np. surowcami.

Byc moze uwazacie rowniez zeby sobie odpuscic ten atak i prowadzic dalej spokojne zycie (mam nadzieje jednak ze nie :D)

Dzisiaj dostalem pw od czlonka gns ze m-a-t-t-e-o ciagle ich szpieguje i atakuje, wiec pytaja co dalej z rozejmem. Odpisalem ze jak najbardziej aktualny, a cala sytuacje rozwiazemy w wlasnym gronie, wiec mamy szanse uderzyc z zaskoczenia :)

czekam na Wasze wypowiedzi, wszelkie sugestie, propozycje, mile widziane.


Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 12:30

Jeśli ich zaatakujemy to będzie to równoznaczne z rozpoczęciem wojny bez możliwości odwrotu, według mnie nie jesteśmy jeszcze na to przygotowani. Ze względu na odległości musimy mieć porządną przewage militarną, w złocie i surowcach.
Ja mam już pałac gotowy, dzsiaj moge zakładać czwartą kolonie na siarce, moge ją założyć koło Martina.
Gregor , Ty masz już tam kolonie? jeśli tak to gdzie?


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 12:51

Medi pisze:Jeśli ich zaatakujemy to będzie to równoznaczne z rozpoczęciem wojny bez możliwości odwrotu, według mnie nie jesteśmy jeszcze na to przygotowani. Ze względu na odległości musimy mieć porządną przewage militarną, w złocie i surowcach.
Ja mam już pałac gotowy, dzsiaj moge zakładać czwartą kolonie na siarce, moge ją założyć koło Martina.
Gregor , Ty masz już tam kolonie? jeśli tak to gdzie?
51:39 wyspa z siarka :) zapraszam do mnie. w poblizu zagoscil sie tez cichy i matteo :)


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2008, 13:45

gregor_g4 pisze:Dzisiaj dostalem pw od czlonka gns ze m-a-t-t-e-o ciagle ich szpieguje i atakuje, wiec pytaja co dalej z rozejmem. Odpisalem ze jak najbardziej aktualny, a cala sytuacje rozwiazemy w wlasnym gronie, wiec mamy szanse uderzyc z zaskoczenia :)
Rzeczywiście szpiegowałem go (właściwie to troszkę niechcący... Zapomniałem wycofać stamtąd szpiega, a mam głupi zwyczaj prosić po kolei swoich szpiegów o zajrzenie do magazynu... Czyham na perełki... XD) Ale nikogo z gns nie atakowałem...


Co do ew ataku to oczywiście się zgłaszam... Już nie mogę się doczekać...

Btw. zadałem pytanie w temacie ogólnym ale nie doczekałem się odp tak więc...
m-a-t-t-e-o pisze:Mam pytanie... Czy jeśli wysyłam wojska ze stolicy do koloni, to płacę podwójną garze wojsku aż dopłynie do koloni, czy aż wróci do stolicy...?


Zablokowany