Ranking klubowy (IFFHS)

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
meloo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2008
Posty: 236
Rejestracja: 17 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2009, 17:11

Bobek1991 pisze:Parodia ten ranking, z każdą edycją jest coraz śmieszniej
Niech drużyny typu CA Estudiantes de La Plata [8], CA Boca Juniors Buenos Aires [5] zrobią sobie tournee po europie i zobaczymy.
Ale także drużyny europejskie są zrobione co najmniej łagodnie mówiąc do niczego, przykłady Bayern który nie wiem co robi na 2 miejscu i Real który nawet nie pamiętam który jest. Mistrz Hiszpanii 2008, może jest w dołku ale bez przesady, nie było by dużej przesady jakby był w pierwszej 5
co edycja jest ta sama głupia gadanina... najpierw sprawdzcie na jakiej podstawie jest obliczany ten ranking a potem głoscie wasze pretensje i zdziwienie :roll:


Lugi997

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 czerwca 2003
Posty: 110
Rejestracja: 04 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2009, 17:27

Żałosny ranking, pozycja Juve i niektórych klubów jest ok ale reszta to śmiech na sali Bayern 2, Real 48 :rotfl: Ale wystarczy przeczytać chociaż kawałek zasad punktacji, które przedstawił autor: Zdobycie LM tyle warte co 3 wygrane i 1 remis w lidze ;]


Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2009, 17:40

juvelook pisze:
Bobek1991 pisze:Parodia ten ranking, z każdą edycją jest coraz śmieszniej
Niech drużyny typu CA Estudiantes de La Plata [8], CA Boca Juniors Buenos Aires [5] zrobią sobie tournee po europie i zobaczymy.
Ale także drużyny europejskie są zrobione co najmniej łagodnie mówiąc do niczego, przykłady Bayern który nie wiem co robi na 2 miejscu i Real który nawet nie pamiętam który jest. Mistrz Hiszpanii 2008, może jest w dołku ale bez przesady, nie było by dużej przesady jakby był w pierwszej 5
co edycja jest ta sama głupia gadanina... najpierw sprawdzcie na jakiej podstawie jest obliczany ten ranking a potem głoscie wasze pretensje i zdziwienie :roll:
To jest moja pierwsza wypowiedź na temat całej edycji tego rankingu, wcześniej nie miałem okazji do komentowania. Dla mnie ten ranking jest parodią, i wyobraź sobie że wiem na jakiej podstawie jest obliczany, nie jest trudne się dowiedzieć. To, że uważam ten ranking za taki a nie inny jest spowodowany tym, że jest on nazywany:
najnowszy ranking klubowy
co mnie razi, brzmi jak coś w rodzaju Rankingu FIFA dotyczącego drużyn, jakby to był ranking najlepszych klubów a takim nie jest. Jak widać to, że w "słabszych" ligach dostaje się mniej pkt za wygraną nic nie daje ponieważ nadal między europejskimi potęgami jest masa drużyn argentyńskich które nie wiem szczerze co robią tak wysoko albo drużyny ekwadorskie. Ranking ten zapewne zmierza do tego aby ukazywał najlepsze drużyny w kolejności, bo gdyby tak nie było to każdemu by przyznawali tyle samo pkt bo to przecież ranking statystyków.
Powiesz mi gdzie w swojej wypowiedzi okazałem zdziwienie albo miałem pretensje do twórców rankingu? To jest ocena


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2009, 18:00

Zdobycie LM tyle warte co 3 wygrane i 1 remis w lidze ;]
Radzę dokładniej zajrzeć w szczegóły tego rankingu. Najlepiej przed komentowaniem.


Dirty mind
Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2009, 13:35

Za każdym razem kiedy wychodzi ten ranking - śmieję się do rozpuku!

Traktuje go na równi z transferami jakie można dokonać w FM.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2009, 16:34

Parodia ten ranking, z każdą edycją jest coraz śmieszniej
Niech drużyny typu CA Estudiantes de La Plata [8], CA Boca Juniors Buenos Aires [5] zrobią sobie tournee po europie i zobaczymy.
Nie orientuję się co do klubu La Plata, ale jeśli wątpisz w siłę Boca Juniors to nie wiem co napisać...
Ten klub jest od lat jednym z najlepszych na świecie, podobnie jak liga argentyńska jest jedną z najsilniejszych. Pisząc taką głupotę: "nieh zrobi sobie tourne po Europie" tylko się ośmieszasz, bo w Ameryce Południowej w piłkę nożną gra się inaczej niż w Europie. Poza tym piłka nożna to nie tylko Europa. Na starym kontynencie na futbol są przeznaczane największe pieniądze, ale to z Ameryki Południowej pochodzą najlepsi piłkarze świata(Pele, Maradona, Ronaldo, Ronaldinho, Messi, Aguero, Batistuta itd...).

http://www.iffhs.de/?b6e28fa3002f71504e ... 2bb1c2bb11

Co nie zmienia faktu, że ranking IFFHS od lat budzi wiele kontrowersji i sam nie jestem jego zwolennikiem.

Gamba Osaka wyżej od Arsenalu, Realu Madryt?

:?


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2009, 20:26

Za każdym razem kiedy pojawia się ten ranking nowy budzi wiele wątpliwości. Nic dziwnego, punkty są jakoś "dziwnie" tutaj przyznawane. Wynikiem tego jest Bayern na 2. miejscu lub Real prawie na 50. Pozycja Juve bardzo cieszy, ale jak mówicie statystyki nie grają. I tak jest zawsze.


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2009, 20:38

Dokładnie,ten ranking jest bardzo dziwny i za każdym razem zastanawiam się jak się tam punkty przyznaje :think: Swoją droga co tak wysoko robi Gamba Osaka :think: W ogóle na ten temat każdy ma odmienne zdanie,ale ja jednak nie traktuje tego poważnie :smile: Pozdro


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2009, 20:44

Byś może Gamba Osaka jest tak wysoko z powodu Mistrzostw Klubowych ? Może za tą imprezę są jakieś większe ilości punktów przyznawane ? To wiedzą chyba tylko panowie z tegoż stowarzyszenia.


Bob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2004
Posty: 635
Rejestracja: 09 lutego 2004

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2009, 23:32

a po co nam te rankingi ? przeciez wiadomo ,ze Juventus jest najlepszy ;)


http://yanosik.org/nieoznakowani - niedajcie sie Tajniakom - Wszystkie nieoznakowane pojazdy Policyjne w Polsce ( o których wiadomo).
http://alkomaty.biz/wirtualny_alkomat/
Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2009, 14:02

Bob Sapp pisze:a po co nam te rankingi ? przeciez wiadomo ,ze Juventus jest najlepszy ;)
Wiesz każdy kibic o swojej drużynie mówi "jest najlepsza", a czy to prawda?
Na odpowiedź musimy poczekać jeszcze trochę. A co do rankingu, dziwny podział ponieważ drużyna ze słabszej ligi ma mniej szans :? . Ale z pozycji Juventusu jestem zadowolony.


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
Aslan1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 stycznia 2009
Posty: 7
Rejestracja: 17 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2009, 21:37

Te rankingi niczemu nie służą.Wiele razy w czołówce był słaby klub.Dla mnie i tak najlepszy jest Juventus,więc więcej nie trzeba pisać.


alex_pl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2004
Posty: 212
Rejestracja: 13 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2009, 16:16

"FC Barcelona została uznana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) najlepszym klubem wszech czasów. "Barca" zdecydowanie wygrała głosowanie ekspertów i wyprzedziła Manchester United oraz Juventus. Wśród 204 sklasyfikowanych klubów znalazło się miejsce dla dwóch polskich."

http://sport.onet.pl/0,1248685,1903003,wiadomosc.html

Wśród sklasyfikowanych, dwie Polskie drużyny Legia i Katowicka GieKsa.
Dziwi też że Zenit i Legia są na tej samej pozycji-aczkolwiek jest to zrozumiałe.. skoro jest to RANKING wszech czasów, to wszystko jest możliwe;)


"Ci piłkarze są zwycięzcami i są niezdolni tylko do zwykłego brania udziału w grze - oni chcą wygrywać."-Claudio Ranieri
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2009, 17:37

Właśnie chciałem napisać o tej ostatniej odsłonie rankingu, ale uprzedziłeś mnie, Alex. Trochę śmiechowe te ich zestawienia, ale cieszy, ze Juve jest na pudle. Zaskakująco wysoka jest pozycja Chelsea, i mówiąc szczerze, to nie do końca ją rozumiem. A tak btw: wie ktoś, jak przyznawane są te śmieszne punkty?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2009, 18:20

deszczowy pisze:A tak btw: wie ktoś, jak przyznawane są te śmieszne punkty?
Polecam przeczytanie pierwszego postu w temacie
:wink:


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
ODPOWIEDZ