Serie A - Sezon 2021/22

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 13:06

Napoli to bardzo dziwny klub. Nie wiem jak oni pociągnął cały sezon poza tym przyszły sezon to będzie...może być ciekawy bo w ich kadrze jest 25. 7 z nich kończy się kontrakt po zakończeniu sezonu - pewnie są jacyś wypożyczeni. Meret, Koulibally i Fabian Ruiz mają kontrakty do 2023 i założę się, że czeka ich to samo co każdego zawodnika Napoli - nie będą chcieli przedłużyć i to powinno dać niektórym do myślenia. Jak Koulibally nie przedłuży umowy to Napoli wypada poza pierwszą 5, a dodatkowo jak odejdzie Insigne to Liga Europy to będzie dla nich sukces. De Laurentis musi po sezonie wpompować lekko między 100-200 mln w klub bo inaczej czeka go zapaść sportowa. Jestem na 99% pewny, że tego nie zrobi i to jest dla Napoli ostatni sezon by zrobić ostatnie podejście pod mistrza.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 14:57

Ja w mistrza Napoli nie wierzę ani trochę a problemy o których piszesz to powód dlaczego ADL jest taki chętny na SuperLigę tylko w innej formie. Koniec końców może i ktoś im odejdzie ale aktualnie dla nich awans do LM to sukces, którego zresztą nie zaznali już od 2 lat.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 16:52

Maly pisze:
04 października 2021, 14:57
Ja w mistrza Napoli nie wierzę ani trochę a problemy o których piszesz to powód dlaczego ADL jest taki chętny na SuperLigę tylko w innej formie. Koniec końców może i ktoś im odejdzie ale aktualnie dla nich awans do LM to sukces, którego zresztą nie zaznali już od 2 lat.
Czemu nie wierzysz? Napoli póki co ma komplet punktów na swoim koncie (tak wiem, że z mocniejszych drużyn grali jedynie z Juve i Fiorentiną), a ligę wygrywa się przede wszystkim regularnie wygrywając ze słabszymi rywalami. Jednakże zobaczymy jak będą sobie radzić od 13 kolejki gdzie mają na rozkładzie po kolei Inter, Lazio, Sassuolo, Atalantę i potem jeszcze Milan. O ile w pierwszej rundzie sezonu mogą sobie całkiem nieźle poradzić, to ciekawe jak zniosą presję w rundzie rewanżowej, aczkolwiek mają szczęście, że zmieniły się zasady i już nie gra się drugich meczów w takim samej kolejności, więc nie będą mieli aż tak ciężkiej końcówki.
Natomiast załapanie się do LM to główny cel większości ekip z czołówki, bo liga się mocno wyrównała, chętnych do udziału w fazie grupowej Champions League jest powiedzmy siedmiu (Juve, Inter, Milan, Atalanta, Roma, Napoli, Lazio), a miejsc tylko cztery, więc ktoś będzie się musiał obejść smakiem.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 19:08

dimebag11 pisze:
04 października 2021, 16:52
Maly pisze:
04 października 2021, 14:57
Ja w mistrza Napoli nie wierzę ani trochę a problemy o których piszesz to powód dlaczego ADL jest taki chętny na SuperLigę tylko w innej formie. Koniec końców może i ktoś im odejdzie ale aktualnie dla nich awans do LM to sukces, którego zresztą nie zaznali już od 2 lat.
Czemu nie wierzysz? Napoli póki co ma komplet punktów na swoim koncie (tak wiem, że z mocniejszych drużyn grali jedynie z Juve i Fiorentiną), a ligę wygrywa się przede wszystkim regularnie wygrywając ze słabszymi rywalami. Jednakże zobaczymy jak będą sobie radzić od 13 kolejki gdzie mają na rozkładzie po kolei Inter, Lazio, Sassuolo, Atalantę i potem jeszcze Milan. O ile w pierwszej rundzie sezonu mogą sobie całkiem nieźle poradzić, to ciekawe jak zniosą presję w rundzie rewanżowej, aczkolwiek mają szczęście, że zmieniły się zasady i już nie gra się drugich meczów w takim samej kolejności, więc nie będą mieli aż tak ciężkiej końcówki.
Natomiast załapanie się do LM to główny cel większości ekip z czołówki, bo liga się mocno wyrównała, chętnych do udziału w fazie grupowej Champions League jest powiedzmy siedmiu (Juve, Inter, Milan, Atalanta, Roma, Napoli, Lazio), a miejsc tylko cztery, więc ktoś będzie się musiał obejść smakiem.
Dlateo, że drużyna Spala jak zwykle złapie zadyszkę w styczniu i skończy się ich rymakowanie.


ForzaMilan!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2016
Posty: 83
Rejestracja: 07 listopada 2016

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 21:06

Michael_M pisze:
04 października 2021, 13:06
Napoli to bardzo dziwny klub. Nie wiem jak oni pociągnął cały sezon poza tym przyszły sezon to będzie...może być ciekawy bo w ich kadrze jest 25. 7 z nich kończy się kontrakt po zakończeniu sezonu - pewnie są jacyś wypożyczeni. Meret, Koulibally i Fabian Ruiz mają kontrakty do 2023 i założę się, że czeka ich to samo co każdego zawodnika Napoli - nie będą chcieli przedłużyć i to powinno dać niektórym do myślenia. Jak Koulibally nie przedłuży umowy to Napoli wypada poza pierwszą 5, a dodatkowo jak odejdzie Insigne to Liga Europy to będzie dla nich sukces. De Laurentis musi po sezonie wpompować lekko między 100-200 mln w klub bo inaczej czeka go zapaść sportowa. Jestem na 99% pewny, że tego nie zrobi i to jest dla Napoli ostatni sezon by zrobić ostatnie podejście pod mistrza.
Kolego a Juventus to co? W Napoli mówisz że kończą się kontrakty zawodnikom a w Juve wcale nie jest lepiej, powiedziałbym że gorzej a nawet najgorzej z całej włoskiej "czołówki" już kliku zawodników może według prawa w styczniu mieć swoją kartę w rękach i rozmawiać z kim chce bo umowę do 2022 przyszłego lata mają:
- Mattia Perin
- Juan Cuadrado
- Mattia De Sciglio
- Federico Chiesa
- Federico Bernardeschi
- Paulo Dybala
- Álvaro Morata

Pozatym gości z bardzo krótkim kontaktem też sporo, bo tylko do 2023 podpisani są:
- Carlo Pinsoglio
- Daniele Rugani
- Giorgio Chiellini
- Alex Sandro
- Adrien Rabiot
- Aaron Ramsey
- Moise Kean
Kupa roboty przed zarządem Juventusu ..


notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 21:37

ForzaMilan!!! pisze:
04 października 2021, 21:06
Michael_M pisze:
04 października 2021, 13:06
Napoli to bardzo dziwny klub. Nie wiem jak oni pociągnął cały sezon poza tym przyszły sezon to będzie...może być ciekawy bo w ich kadrze jest 25. 7 z nich kończy się kontrakt po zakończeniu sezonu - pewnie są jacyś wypożyczeni. Meret, Koulibally i Fabian Ruiz mają kontrakty do 2023 i założę się, że czeka ich to samo co każdego zawodnika Napoli - nie będą chcieli przedłużyć i to powinno dać niektórym do myślenia. Jak Koulibally nie przedłuży umowy to Napoli wypada poza pierwszą 5, a dodatkowo jak odejdzie Insigne to Liga Europy to będzie dla nich sukces. De Laurentis musi po sezonie wpompować lekko między 100-200 mln w klub bo inaczej czeka go zapaść sportowa. Jestem na 99% pewny, że tego nie zrobi i to jest dla Napoli ostatni sezon by zrobić ostatnie podejście pod mistrza.
Kolego a Juventus to co? W Napoli mówisz że kończą się kontrakty zawodnikom a w Juve wcale nie jest lepiej, powiedziałbym że gorzej a nawet najgorzej z całej włoskiej "czołówki" już kliku zawodników może według prawa w styczniu mieć swoją kartę w rękach i rozmawiać z kim chce bo umowę do 2022 przyszłego lata mają:
- Mattia Perin
- Juan Cuadrado
- Mattia De Sciglio
- Federico Chiesa
- Federico Bernardeschi
- Paulo Dybala
- Álvaro Morata

Pozatym gości z bardzo krótkim kontaktem też sporo, bo tylko do 2023 podpisani są:
- Carlo Pinsoglio
- Daniele Rugani
- Giorgio Chiellini
- Alex Sandro
- Adrien Rabiot
- Aaron Ramsey
- Moise Kean
Kupa roboty przed zarządem Juventusu ..
Z zawodników, których wymieniłeś, przedłużyłbym kontrakty pięciu, w porywach sześciu graczom. Akurat to zestawienie wypada dla Juventusu korzystnie, bo większość wygasających kontraktów to synonimy włoskiego przeciętniactwa (Rugani, MDS, Berna) albo niespełnionych nadziei (Ramsey, Rabiot). Wolałbym mieć w rotacji zawodników typu Rovella, Fagioli niż Ramsey. I mam nadzieję, że klub będzie szedł w takim kierunku.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 05 października 2021, 11:49

ForzaMilan!!! pisze:
04 października 2021, 21:06
Michael_M pisze:
04 października 2021, 13:06
Napoli to bardzo dziwny klub. Nie wiem jak oni pociągnął cały sezon poza tym przyszły sezon to będzie...może być ciekawy bo w ich kadrze jest 25. 7 z nich kończy się kontrakt po zakończeniu sezonu - pewnie są jacyś wypożyczeni. Meret, Koulibally i Fabian Ruiz mają kontrakty do 2023 i założę się, że czeka ich to samo co każdego zawodnika Napoli - nie będą chcieli przedłużyć i to powinno dać niektórym do myślenia. Jak Koulibally nie przedłuży umowy to Napoli wypada poza pierwszą 5, a dodatkowo jak odejdzie Insigne to Liga Europy to będzie dla nich sukces. De Laurentis musi po sezonie wpompować lekko między 100-200 mln w klub bo inaczej czeka go zapaść sportowa. Jestem na 99% pewny, że tego nie zrobi i to jest dla Napoli ostatni sezon by zrobić ostatnie podejście pod mistrza.
Kolego a Juventus to co? W Napoli mówisz że kończą się kontrakty zawodnikom a w Juve wcale nie jest lepiej, powiedziałbym że gorzej a nawet najgorzej z całej włoskiej "czołówki" już kliku zawodników może według prawa w styczniu mieć swoją kartę w rękach i rozmawiać z kim chce bo umowę do 2022 przyszłego lata mają:
- Mattia Perin
- Juan Cuadrado
- Mattia De Sciglio
- Federico Chiesa
- Federico Bernardeschi
- Paulo Dybala
- Álvaro Morata

Pozatym gości z bardzo krótkim kontaktem też sporo, bo tylko do 2023 podpisani są:
- Carlo Pinsoglio
- Daniele Rugani
- Giorgio Chiellini
- Alex Sandro
- Adrien Rabiot
- Aaron Ramsey
- Moise Kean
Kupa roboty przed zarządem Juventusu ..
Oczywiście Juventus nie jest doskonały i ma swoje problemy. Cuadrado przedłuży to pewniak, Chiesa zostaje - jego umowa ta takie ni to wypożyczeni ni to kupna - jak Kean i Locatelli. Rabiot i Ramsey z dużym prawdopodobieństwem odejdą po sezonie. Bernardeschi i De Sciglio również mam nadzieje że się zwiną bo są za słabi. Pinsoglio to klubowy jajcarz i gość zarabia chyba 100 tys euro czy coś koło tego więc tutaj nie ma o czym gadać. Perin będzie chciał odejść, Dybala pewnie ostatecznie przedłuży, ale 100% pewności do jego pozostania w klubie nie mam. Jak nie uda się ściągnąć Vlahovivia to Morata też pewnie zostanie. Alex Sandro? Nie mam pojęcia.


Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 05 października 2021, 14:11

ForzaMilan!!! pisze:
04 października 2021, 21:06
Michael_M pisze:
04 października 2021, 13:06
Napoli to bardzo dziwny klub. Nie wiem jak oni pociągnął cały sezon poza tym przyszły sezon to będzie...może być ciekawy bo w ich kadrze jest 25. 7 z nich kończy się kontrakt po zakończeniu sezonu - pewnie są jacyś wypożyczeni. Meret, Koulibally i Fabian Ruiz mają kontrakty do 2023 i założę się, że czeka ich to samo co każdego zawodnika Napoli - nie będą chcieli przedłużyć i to powinno dać niektórym do myślenia.
Kolego a Juventus to co? W Napoli mówisz że kończą się kontrakty zawodnikom a w Juve wcale nie jest lepiej, powiedziałbym że gorzej a nawet najgorzej z całej włoskiej "czołówki" już kliku zawodników może według prawa w styczniu mieć swoją kartę w rękach i rozmawiać z kim chce bo umowę do 2022 przyszłego lata mają:
[...]
Kupa roboty przed zarządem Juventusu ..
Nie zapominajmy, że na obecną chwilę to Milan rozstaje się ze swoimi filarami bez kwot odstępnego - Donnarumma, Çalhanoglu już opuścili ACM, a w ich ślady być może pójdą Romagnoli oraz reprezentant U-19 Wybrzeża Kości Słoniowej Franck Kessié.
dimebag11 pisze:
04 października 2021, 16:52
Natomiast załapanie się do LM to główny cel większości ekip z czołówki, bo liga się mocno wyrównała, chętnych do udziału w fazie grupowej Champions League jest powiedzmy siedmiu (Juve, Inter, Milan, Atalanta, Roma, Napoli, Lazio), a miejsc tylko cztery, więc ktoś będzie się musiał obejść smakiem.
Zupełnie nie liczyłbym Lazio w walce o Champions League. Z trenerem, który posiada mocno sprecyzowaną wizję futbolu i kadrą słabszą niż w zeszłym sezonie czołowa czwórka jest poza zasięgiem. Mam nadzieję, że Sarri zajmie z drużyną miejsca 5-6 i zakwalifikuje klub do UEL, bo w przeciwnym razie budżet wymagał będzie balansowania sprzedażami, a to odbije się na poziomie sportowym i będzie wielkim rozczarowaniem po 5 sezonach Inzaghiego i 5 latach nieprzerwanego grania w europejskich pucharach.

Osobiście jestem zdania, że zatrudnienie Eleganckiego Filozofa Piłki było błędem - klub nie miał ani kadry skrojonej pod jego wymagania, ani możliwości finansowych, żeby taką kadrę zbudować. Obawiam się, że w przypadku braku postępów trenera zmarnujemy tylko rok z kontraktów takich piłkarzy jak Immobile, Alberto czy Milinković-Savić, a jest to niewybaczalne marnotrawstwo.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 05 października 2021, 16:55

Buki typują na koniec:
1. Inter (obecnie 3. miejsce)
2. Napoli (1.)
3. Juve (7.)
4. Milan (2.)
5. Atalanta (8.)
6. Roma (4.)
7. Lazio (6.)

Kursy są takie, że według nich o mistrza będzie prawdopodobnie walczył Inter z Napoli. My z Milanem raczej o 3. miejsce. Cała pierwsza czwórka ma jednak dość duże szanse na mistrza.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 października 2021, 17:28

@ Akha72
Nie twierdzę, że Lazio ma w tym sezonie walczyć o Scudetto, ale czwarte miejsce jest jak najbardziej w zasięgu każdej z wymienionych drużyn i tak jak wcześniej pisałem, aż trzy wielkie kluby spośród tego grona będą musiały pogodzić się z brakiem LM. Nie mam też pojęcia dlaczego skreślasz Sarriego po zaledwie 7 kolejkach, gdy macie na koncie tyle samo punktów co Juve i Atalanta. Jak wspomniałeś przez 5 sezonów trenował was Inzaghi, który ma odmienny styl od tego co wdraża Maurycy, więc to oczywiste, że teraz potrzebujecie czasu, aby to wszystko zaczęło się zazębiać. Zresztą Lazio ma jedną z lepszych pomocy w Serie A, więc to sporo ułatwi Sarriemu wpojenie kombinacyjnej gry, a to, że będziecie tracić więcej bramek niż zwykle będzie wpisane w koszta takiego stylu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ForzaMilan!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2016
Posty: 83
Rejestracja: 07 listopada 2016

Nieprzeczytany post 05 października 2021, 19:24

Akha72 pisze:
05 października 2021, 14:11
ForzaMilan!!! pisze:
04 października 2021, 21:06
Napoli to bardzo dziwny klub. Nie wiem jak oni pociągnął cały sezon poza tym przyszły sezon to będzie...może być ciekawy bo w ich kadrze jest 25. 7 z nich kończy się kontrakt po zakończeniu sezonu - pewnie są jacyś wypożyczeni. Meret, Koulibally i Fabian Ruiz mają kontrakty do 2023 i założę się, że czeka ich to samo co każdego zawodnika Napoli - nie będą chcieli przedłużyć i to powinno dać niektórym do myślenia.
Kolego a Juventus to co? W Napoli mówisz że kończą się kontrakty zawodnikom a w Juve wcale nie jest lepiej, powiedziałbym że gorzej a nawet najgorzej z całej włoskiej "czołówki" już kliku zawodników może według prawa w styczniu mieć swoją kartę w rękach i rozmawiać z kim chce bo umowę do 2022 przyszłego lata mają:
[...]
Kupa roboty przed zarządem Juventusu ..
Nie zapominajmy, że na obecną chwilę to Milan rozstaje się ze swoimi filarami bez kwot odstępnego - Donnarumma, Çalhanoglu już opuścili ACM, a w ich ślady być może pójdą Romagnoli oraz reprezentant U-19 Wybrzeża Kości Słoniowej Franck Kessié.
dimebag11 pisze:
04 października 2021, 16:52
Natomiast załapanie się do LM to główny cel większości ekip z czołówki, bo liga się mocno wyrównała, chętnych do udziału w fazie grupowej Champions League jest powiedzmy siedmiu (Juve, Inter, Milan, Atalanta, Roma, Napoli, Lazio), a miejsc tylko cztery, więc ktoś będzie się musiał obejść smakiem.

Nikt nie zapomina, na pewno nie Ja, akurat mówiłem o Juve w odniesieniu do słów kolegi "Michael_M", co do Milanu, taka sytuacja wynika głównie z tego że zmienił się właściciel, zmienili się dyrektorzy zanim zaczęli przebudowę było sporo zamieszania i tak naprawdę jest bardzo prawdopodobne że Franck Kessié odejdzie za darmo i będzie to już ostatni taki przypadek przez najbliższe lata.


Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 05 października 2021, 21:48

dimebag11 pisze:
05 października 2021, 17:28
@ Akha72
Nie mam też pojęcia dlaczego skreślasz Sarriego po zaledwie 7 kolejkach, gdy macie na koncie tyle samo punktów co Juve i Atalanta. Jak wspomniałeś przez 5 sezonów trenował was Inzaghi, który ma odmienny styl od tego co wdraża Maurycy, więc to oczywiste, że teraz potrzebujecie czasu, aby to wszystko zaczęło się zazębiać.
Od początku nie byłem zwolennikiem zatrudniania Sarriego, bo wdł mnie Arrigo to trener, który dopasowuje piłkarzy pod styl gry, a Lazio natomiast jest klubem, który dopasowuje styl gry do piłkarzy (bo na to nas stać).
Sarri chce grać czwórką z tyłu - w naszej kadrze występuje 1 obrońca (Acerbi), który wcześniej grał w takim systemie - Ramos, Radu, Patric mają doświadczenie i sprawdzili się tylko w grze trójką, mamy 2 wahadłowych (Lazzari & Marušić) grających teraz na bokach bloku defensywnego czy prawonożnego Hysaja biegającego z konieczności na lewej. Leiva jest rok starszy (już w zeszłym sezonie Lucas w niektórych spotkaniach nie wyrabiał), a musi dostosować się do nowego systemu.
Odszedł Correa, wrócił Felipe Anderson - to jest pod względem jakości półka niżej. Sprzedaliśmy świetnego jokera (Caicedo) i jedynym napastnikiem w kadrze oprócz Cira został Muriqi, który nie powinien do nas nigdy trafić (a już na pewno nie za blisko 20 mln), bo jest graczem za słabym na Serie A. Zaccagni jest kontuzjowany, a Pedro ma 34 lata i już w zeszłym sezonie u lokalnego rywala im dalej w las tym słabszą prezentował formę.
Immobile i Alberto na razie nie zachwycają, w zasadzie najlepiej w nowym pomyśle odnajduje się Milinković-Savić, ale to jest pomocnik, który sprawdziłby się w każdym systemie.
O bramce to wstyd wspominać, mamy tę pozycję najsłabiej obsadzoną ze wszystkich ekip rywalizujących o europejskie puchary.

Być może Sarri z sukcesem wprowadzi w życie swoje pomysły, ale obawiam się, że jeżeli nie nastąpi to szybko, to na wiosnę zwyczajnie nie dogonimy konkurencji, co będzie się wiązało z koniecznością sprzedaży, a rozczarowani zawodnicy mogą nie być chętni na spędzenie kolejnego roku w Rzymie.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 października 2021, 20:15

@Akha72
To tak z ciekawości zapytam kogo z realnych kandydatur widziałeś jako następcę Inzaghiego? Wolałeś, aby Lazio zostało objęte np. przez Gattuso zamiast przez Sarriego?


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 11:47

dimebag11 pisze:
06 października 2021, 20:15
@Akha72
To tak z ciekawości zapytam kogo z realnych kandydatur widziałeś jako następcę Inzaghiego? Wolałeś, aby Lazio zostało objęte np. przez Gattuso zamiast przez Sarriego?
Trochę nas w mediach postraszyli tym Gattusem :prochno:
Osobiście liczyłem na kogoś z dwójki Italiano - D'Aversa.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 12:10

Akha72 pisze:
07 października 2021, 11:47
dimebag11 pisze:
06 października 2021, 20:15
@Akha72
To tak z ciekawości zapytam kogo z realnych kandydatur widziałeś jako następcę Inzaghiego? Wolałeś, aby Lazio zostało objęte np. przez Gattuso zamiast przez Sarriego?
Trochę nas w mediach postraszyli tym Gattusem :prochno:
Osobiście liczyłem na kogoś z dwójki Italiano - D'Aversa.
No ale Italiano to również trener trzymający się mocno schematu 433, który notabene nieraz podkreślał że Sarri jest jedną z jego inspiracji.
Po przejęciu Fiorentiny zrobił to samo co Sarri w Lazio - odrzucił kategorycznie ustawienie 3-5-2, któremu we Florencji w ostatnich latach hołdowano z katastrofalnym skutkiem oraz błyskawicznie zaimplementował 4-3-3, mimo iż na prawym skrzydle ma tylko wiekowego Callejona.
Bacząc na skąpstwo Lotito, najlepszą opcją dla Was w momencie odejścia Inzaghiego byłby Jurić - preferuje ustawienie z trójką, lubi grać z szybki futbol, jest tani i specjalizował się, podobnie jak Inzaghi w Lazio w wyciskaniu maksimum ze stosunkowo przeciętnych graczy.
Skoro już jesteśmy przy Hellasie Juricia, to dlaczego nie zaklepaliście Silvestriego, który za śmieszne pieniądze wylądował w Udinese, skazując się tym samym na męczenie się przez cały sezon z emerytem Reiną i cyrkowcem Strakoshą w bramce?

By ujrzeć Lazio Sarriego par excellence, będziecie musieli prawdopodobnie poczekać do przyszłego sezonu i kolejnego okienka. Potrzebujecie CO NAJMNIEJ jednego mocnego skrzydłowego, bo Anderson jest chimeryczny, Pedro wiekowy, zaś Zaccagni to raczej trequartista, kogoś w miejsce Leivy, lewego obrońcy, zmiennika na środek obrony i szpice, bramkarza do pierwszego składu... Wydatków sporo, co pokazuje że Wasza kadra jest tak na prawde mocno przeciętna, z kilkoma wybijającymi się elementami. Simone wycisnął maksimum, dopasowując swoją konwencje do zasobów ludzkich. Sarri, jako trener o nieco innej filozofii będzie wymagał bardziej sprecyzowanych wzmocnień i większych nakładów finansowych.


Obrazek
ODPOWIEDZ