Serie A - Sezon 2021/22

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 07 października 2021, 16:54

Baczu pisze:
07 października 2021, 12:10
No ale Italiano to również trener trzymający się mocno schematu 433, który notabene nieraz podkreślał że Sarri jest jedną z jego inspiracji.
Po przejęciu Fiorentiny zrobił to samo co Sarri w Lazio - odrzucił kategorycznie ustawienie 3-5-2, któremu we Florencji w ostatnich latach hołdowano z katastrofalnym skutkiem oraz błyskawicznie zaimplementował 4-3-3, mimo iż na prawym skrzydle ma tylko wiekowego Callejona.

To prawda, ale jest młodym i rozwijającym się szkoleniowcem (chociaż oczywiście z większym doświadczeniem niż Inzaghi), który mógłby w Rzymie zrobić kolejny krok w przód (Simone również wzorował się na Sarrim i zaczął od ustawienia 4-3-3).
Rewolucję w Fiorentinie można uzasadnić osiągnięciami zupełnie niewspółmiernymi do wydatków - ostatnie 5 lat Lazio to jednak sukcesy.
Baczu pisze:
07 października 2021, 12:10
Bacząc na skąpstwo Lotito, najlepszą opcją dla Was w momencie odejścia Inzaghiego byłby Jurić - preferuje ustawienie z trójką, lubi grać z szybki futbol, jest tani i specjalizował się, podobnie jak Inzaghi w Lazio w wyciskaniu maksimum ze stosunkowo przeciętnych graczy.
Skoro już jesteśmy przy Hellasie Juricia, to dlaczego nie zaklepaliście Silvestriego, który za śmieszne pieniądze wylądował w Udinese, skazując się tym samym na męczenie się przez cały sezon z emerytem Reiną i cyrkowcem Strakoshą w bramce?
To ciekawa kandydatura, chociaż osobiście nie byłbym jego zwolennikiem - mam wątpliwości, czy w pełni wykorzystałby potencjał duetu Luis-Ciro, chociaż oczywiście mogę się mylić.

Reina ma jeszcze rok kontraktu, do tego potrafi grać nogami - to chyba jedyne racjonalne argumenty za, chociaż pewnie tak naprawdę przyczyną były skandalicznie nietrafione zakupy za grube pieniądze zeszłego lata, czyli Muriqi & Fares (blisko 30 mln spalone w piecu).

Baczu pisze:
07 października 2021, 12:10
By ujrzeć Lazio Sarriego par excellence, będziecie musieli prawdopodobnie poczekać do przyszłego sezonu i kolejnego okienka. Potrzebujecie CO NAJMNIEJ jednego mocnego skrzydłowego, bo Anderson jest chimeryczny, Pedro wiekowy, zaś Zaccagni to raczej trequartista, kogoś w miejsce Leivy, lewego obrońcy, zmiennika na środek obrony i szpice, bramkarza do pierwszego składu... Wydatków sporo, co pokazuje że Wasza kadra jest tak na prawde mocno przeciętna, z kilkoma wybijającymi się elementami. Simone wycisnął maksimum, dopasowując swoją konwencje do zasobów ludzkich. Sarri, jako trener o nieco innej filozofii będzie wymagał bardziej sprecyzowanych wzmocnień i większych nakładów finansowych.
Sezon zakończony poza miejscami dającymi grę w rozgrywkach UEFA oznaczać będzie konieczność równoważenia budżetu sprzedażami zawodników (a raczej nikt nie rozbije banku na ławkowiczów, czy piłkarzy którzy nie powinni się w ogóle u nas znaleźć), poza tym będzie to zmarnowanie roku z kontraktów takich graczy jak Immobile, Milinković-Savić, czy Alberto. Tak więc Sarri potrzebuje czasu, ale nie ma go zbyt wiele.

Wymienione przez Ciebie wzmocnienia to w rzeczywistości naszego klubu nie są cele transferowe tylko lista prezentów pod choinkę.
Myślę, że zastępca Leivy i nowy bramkarz to jedyne zakupy jakich dokonamy na przestrzeni najbliższego roku.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 16 października 2021, 20:02

Dymem po bramce Andersona piłkarze Interu dali się poznać jako skończone cymbały.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 października 2021, 20:04

Dobrze ułożony ten Inter, szli jak po swoje do momentu aż przestali :ok:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 16 października 2021, 20:53

No nie wiem, raczej nie wydaje mi się, by Inter w którymkolwiek momencie tego sezonu póki co "szedł jak po swoje". Na razie zwyciężają tylko z co najwyżej średnimi ekipami, a wszystkie poważniejsze testy - Real, Atalanta, Szachtar i Lazio - niezaliczone. Do tego wpadka z Sampą, mnóstwo szczęścia z Violą i jakieś tam kontrowersje przy zwycięstwie z Sassuolo.

Pierwszym meczom Inzaghiego w Interze towarzyszył ogólny entuzjazm, ale mam wrażenie, że z takiej ekipy mimo wszystko można wyciągnąć więcej.


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 października 2021, 21:20

vitoo pisze:
16 października 2021, 20:53
No nie wiem, raczej nie wydaje mi się, by Inter w którymkolwiek momencie tego sezonu póki co "szedł jak po swoje".
Wydaje mi się, że jackop w swej wypowiedzi odnosił się ironicznie do kogoś, kto na chacie wypowiedział się przy stanie 1:0, że Inter idzie po swoje ;)


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 14:30

Rykoszet czy nie, ładna bramka Caceresa.
Aż mi się przypomniał mecz CI z pierwszego sezonu Conte.


Lubie te mecze o 12:30, miła odskocznia w aktualnej porze roku.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 18 października 2021, 14:08

Roma - Napoli
Bologna - Milan
Inter - Juve
Verona - Lazio

W następnej kolejce każdy z czołówki może zgubić punkty. Dla nas to szansa na odrobienie punktów straconych z Udinese czy Empoli, bo porażka na terenie mistrza raczej musi być wkalkulowana przed sezonie, więc teraz możemy zdobyć jakieś nadmiarowe punkty. W przypadku zwycięstwa mamy szansę sporo poprawić naszą sytuację w tabeli, bo czuję, że Mourinho nie da się ograć w Rzymie, a Milan zgubi jakieś punkty na niewygodnym stadionie w Bolognii, w dodatku grając po meczu o wszystko w LM.

Po 9. kolejce (niemal 1/4 sezonu) może to wyglądać tak nieźle:
1. Napoli 24
2. Milan 23
3. Roma 18
4. Juve 17
. Inter 17
. Atalanta 17
7. Lazio 14

Albo tak ujowo:
1. Napoli 27
2. Milan 25
3. Inter 20
4. Lazio 17
5. Atalanta 17
6. Roma 15
7. Juve 14


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 października 2021, 21:21

Dragusin w końcu debiutuje w Sampdorii. Wszedł w 19. minucie za kontuzjowanego kolegę, więc trochę sobie pogra ;)


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 28 października 2021, 00:47

Jako że Juventus raczej już się nie włączy do wyścigu o scudetto, to wygłoszę kontrowersyjną opinię. Otóż chciałbym, by mistrzostwo trafiło do Neapolu. :prochno:

Generalnie faworyta do końcowego triumfu upatruję raczej w Milanie, ale całkiem szczerze, uważam, że De Laurentiisowi, jakkolwiek walnięty by on nie był, coś tam się należy za tę jego wytrwałość. Fajnie odbudował Napoli po awansie do pierwszej ligi i konsekwentnie przywracał ich renomę w świecie calcio, oferując przy tym od kilku lat atrakcyjną piłkę, przynajmniej jak na standardy włoskie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 października 2021, 00:53

Albo Milan albo Napoli będzie mistrzem ale z dwóch tych zespołów też wolałbym Napoli.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 października 2021, 09:10

Jeśli chodzi o ADL to przede wszystkim nie zadłuża klubu. Co do scudetto to wg mnie wygra Milan lub Inter. Napoli po prostu brakuje ławki - rok temu przez to przegrali awans do LM a i być może mistrza i teraz będzie podobnie. Wypadnie im ktoś kluczowy na miesiąc i będą pozamiatani. Inna sprawa, że i bez kontuzji pewnie będą bo póki co nie grali z czołówką więc tylko czekać aż straca kolejne punkty bo zarówno z Romą jak i z nami mieli ogromne problemy. No i ten Spaletti... to się po prostu nie może udać.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 października 2021, 09:20

Ale inter ma jeszcze większego przegrywa niż Spaletti, Milan ma trenera mema na ławce i kluczowe mecze przed sobą bo z czołówki mieli tylko Atalantę, do tego samych ogórków.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 października 2021, 10:02

Przed sezonem spodziewałem się, że podium zajmą w dowolnej kolejności: Juve, Inter i Roma.

Jestem zaskoczony postawą Milanu i Napoli.

Nawet bardziej MIlanu, bo pięknie punktują niezależnie do tego, czy ze składu wypada im 2 podstawowych graczy czy 4 albo 5 (jak ostatnio), czy pierwsi strzelą czy stracą bramkę. Wyjście z 0:2 z Veroną na 3:2 pokazuje, że ta drużyna ma to, czego brakuje nam obecnie.

Macie racje, że Napoli zasługuje za drogę i te wszystkie próby walki o Scudetto, ale zbyt mocno ich nie lubię, aby im kibicować (case Interu). Milan zawsze był moim drugim ulubionym włoskim klubem, więc w walce o Scudetto 2022 będę kibicował właśnie im. Szczególnie, że stoczą ją zapewne z Napoli i Interem, czyli 2 ekipami, za którymi nie przepadam.

Walka o 4. miejsce między Juve, Romą, Atalantą i Lazio będzie fascynująca, bo te ekipy są w stanie wygrać z każdym na wyjeździe i przegrać z każdym u siebie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 października 2021, 10:14

Ja nie widzę nas w walce o pierwszą czwórkę, przekonasz się o tym w sobotę jak bubu zrobi nam Hellas.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 października 2021, 10:28

MRN pisze:
28 października 2021, 10:14
Ja nie widzę nas w walce o pierwszą czwórkę, przekonasz się o tym w sobotę jak bubu zrobi nam Hellas.
Oby <3


ODPOWIEDZ