Serie A - Sezon 2021/22

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2932
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2021, 20:36

BlackJacky pisze:
24 września 2021, 19:19
Maly pisze:
24 września 2021, 15:10
zgodzę się z Allegrim - dopiero po drugiej przerwie na reprezentacje zacznie się krystalizować kto o co będzie walczył w tym sezonie.
Allegri gra szefa, a chooja ma pojecie o nowoczesnej pilce. Do polowy sezonu daje mu szanse na ogarniecie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Jesli nie, to wystawiam mu taki sam baner, jak sRabiotowi.
Ee No Pany spokojnie. Poczekajmy do mitycznej wiosny :prochno:


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 27 września 2021, 11:32

Napoli póki co wygląda fajnie i wygrywa dość pewnie, ale zwróciłbym uwagę na to, że oni na razie mieli stosunkowo łatwy terminarz. Z poważniejszych przeciwników mierzyli się tylko z nijakim Juventusem, a i tak wygrali po dwóch naszych prezentach. Zobaczymy, jak wypadną, gdy przyjdzie im rywalizować z Interem czy Milanem.

Roma. Niektórzy już zauważyli w rzymianach czarnego konia tegorocznych rozgrywek, a tymczasem po mocnym początku entuzjazm chyba nieco opadł i drużyna Mourinho zanotowała dwie porażki. Tak samo dalej nie wiem, co sądzić o Interze, bo póki co, podobnie jak Napoli, na luzie wygrywali tylko ze słabszymi ekipami. Wiadomo, że jak w trakcie meczu złapią wiatr w żagle, to zależy im na tym, żeby jak najmocniej rozstrzelać przeciwnika, ale remis z Sampą, męczarnie z Fiorentiną (która w sumie mogła tamten mecz wygrać) i fura szczęścia w meczu z Atalantą (plus porażka z Realem w CL) pokazują, że Inter też wcale nie jest póki co taki idealny.

W tej chwili najsolidniej moim zdaniem wygląda Milan, który ogrywa, choć bez fajerwerków, słabszych, a i nie pęka w trudnych momentach i z tymi, powiedzmy, lepszymi ekipami (Lazio, Juve). Aczkolwiek ekipa rossonerich i tak jest dla mnie zagadką, bo ciągle mam wrażenie, że oni bardziej niż na umiejętnościach stricte piłkarskich, jadą na ambicji i zaangażowaniu.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 września 2021, 10:04

Porażkę w Neapolu można było mieć wkalkulowaną, ale to jak frajersko straciliśmy 5 punktów prowadząc na wyjeździe 2:0 z Udinese czy grając u siebie z Empoli, to boli do dzisiaj. Serie A zrobiła się bardzo wyrównana, więc 5 punktów w ostatecznych rozrachunku może oznaczać nie 1, a nawet 2-3 miejsca różnicy. Na ten moment nawet bardziej boli te 6 pkt straty do równego Interu niż 10 pkt do Napoli, które jeszcze nie raz się wyłoży.

Wierzę w Allegriego, ale w tym momencie 2. miejsce w Serie A i półfinał LM brałbym w ciemno, bo uważam, że w rzeczywistości może być gorzej (3-6. miejsce w tabeli + 1/8 lub 1/4 LM).


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 30 września 2021, 10:29

Crunny pisze:
30 września 2021, 10:04
Porażkę w Neapolu można było mieć wkalkulowaną, ale to jak frajersko straciliśmy 5 punktów prowadząc na wyjeździe 2:0 z Udinese czy grając u siebie z Empoli, to boli do dzisiaj. Serie A zrobiła się bardzo wyrównana, więc 5 punktów w ostatecznych rozrachunku może oznaczać nie 1, a nawet 2-3 miejsca różnicy. Na ten moment nawet bardziej boli te 6 pkt straty do równego Interu niż 10 pkt do Napoli, które jeszcze nie raz się wyłoży.

Wierzę w Allegriego, ale w tym momencie 2. miejsce w Serie A i półfinał LM brałbym w ciemno, bo uważam, że w rzeczywistości może być gorzej (3-6. miejsce w tabeli + 1/8 lub 1/4 LM).
O ile miejsce w SerieA 2 można by uznać za coś na miarę oczekiwań o tyle wg mnie 1/2 finału LM to byłby w obecnej sytuacji naprawdę duży sukces. Tak patrząc przez pryzmat potencjału kadrowego to nas nawet w tej 1/4 nie bardzo widzę, ale jeżeli wyjdziemy z 1 miejsca to potencjalnie unikniemy Bayernu, Liverpoolu i pewnie Realu Także już kilka drużyn mocnych ominiemy, aczkolwiek też można mieć pecha i trafić na kogoś z dwójki City-PSG a wychodząc z drugiego mieć szczęście i trafić na kogoś z grup C,F,G. Szczęście w losowaniu jest bardzo ważne bo można trafić w 1/8 na taki Salzburg później w 1/4 na BvB i mieć teoretycznie łatwa drogę do 1/2 ale można też od razu w 1/8 wpaść na City/PSG i odpaść. Losowanie w LM jest też bardzo ważne. No i faza grupowa LM jest dopiero w lutym a do tego czasu wszystko może się zmienić o 180 stopni.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 września 2021, 10:41

Nie rozumiem jak od mistrza Allegriego można oczekiwać mniej niż od amatora Pirlo. Mistrzostwo to minimum na ten sezon i to się nie może zmienić po 4 meczach.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 września 2021, 12:37

Maly pisze:
30 września 2021, 10:41
Nie rozumiem jak od mistrza Allegriego można oczekiwać mniej niż od amatora Pirlo. Mistrzostwo to minimum na ten sezon i to się nie może zmienić po 4 meczach.
Ja tam brałem pod uwagę to, że Pirlo nie zdobędzie mistrzostwa w swoim pierwszym sezonie, ALE do samego końca będzie o niego walczył (prawdopodobnie z Interem). Nie dość, że zajęliśmy dopiero 4. miejsce, to jeszcze ani przez moment nie zagroziliśmy Interowi. To 4. miejsce zajęliśmy w okropnym stylu, ledwo, ledwo w ostatniej kolejce. Na papierze kadra była nawet silniejsza rok temu, bo w lato straciliśmy Buffona, Demirala i CR7, a z istotnych sprowadziliśmy w zasadzie tylko Locatelliego i Keana.

Dramatycznie słaby sezon nie osiągnąłby w pierwszym swoim sezonie w karierze śr. punktów na mecz 2,15. Pirlo brakowało jednak doświadczenia w trudniejszych momentach. Wielka szkoda, że Allegri nie objął nas już po Sarrim, a wtedy Pirlo uczyłby się przy jego boku przez 2-3 lata i testował swoje rozwiązania w U23.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 22:27

Muszę obejrzeć te sytuacje drugi i trzeci raz, ale tak jakby potężna drukarnia w meczu Sassuolo Inter :prochno: .


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 22:29

Drukarnia niesamowita, jestem zażenowany tym co dzieje się w tym meczu, broń Boże nie zrobić śmieciom krzywdy.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 października 2021, 23:40

Defrel wyskoczył pół metra od Handy jakby bał się na niego wpaść, sfrajerzył niesamowicie bo bramkarz Interu wpadł przed niego w ogóle nie zainteresowany piłką.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 10:12

Cholernie ciężko będzie gonić tak punktujące Mediolany i to nie tylko na starcie tego seoznu, ale od praktycznie 1,5 roku. O Napoli jestem raczej spokojny. Ważniejsze niż 2 zwycięstwa z Zenitem jest dla mnie teraz ogranie Romy w Turynie i nie przegranie z Interem w Mediolanie - to sprawi, że włączymy się do walki o TOP4. W obu meczach gramy z nożem na gardle, bo ewentualna strata kolejnych 5-6 punktów do Mediolanów czy Napoli pogrzebie nasze szanse na TOP3.


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 11:04

Nic nie pogrzebie. Sezon jest długi, top się wyrównał. Każdy z klubów jeszcze będzie miał swoje pozytywne i negatywne serie. Sądzę, że mistrz będzie miał ok. 80 punktów i będzie bardzo ciasno.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 11:32

Szwamb pisze:
04 października 2021, 11:04
Nic nie pogrzebie. Sezon jest długi, top się wyrównał. Każdy z klubów jeszcze będzie miał swoje pozytywne i negatywne serie. Sądzę, że mistrz będzie miał ok. 80 punktów i będzie bardzo ciasno.
Skoro teraz do czołówki tracimy 6-10 punktów, to strata kolejnych 5-6 w meczach z Romą i Interem może oznaczać już 11-16 punktów straty do czołówki po 9 kolejce (1/4 sezonu). Podziwiam optymizm, że jesteśmy w stanie odrobić 11-16 punktów potencjalnej straty do Napoli i Mediolanów w ciągu pozostałych 27 kolejek ;)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 11:57

80 punktów? A to dobre ;) Już sezon temu byli tacy co przepowiadali, że mistrz będzie miał tyle ale jakoś okazało się, że się srogo pomylili. Może i nikt nie wykręci w tym sezonie 90+ chociaż wydaje mi się, że ktoś jednak wykręci, ale 85-86 punktów to minimum jeśli chce się myśleć i tytule.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 12:36

Osobiście myślę, że jak w tamtym sezonie 90 pkt lub więcej spokojnie zapewni mistrzostwo.


ForzaMilan!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2016
Posty: 83
Rejestracja: 07 listopada 2016

Nieprzeczytany post 04 października 2021, 12:51

Sezon będzie ciężki dla każdego, ale żeby myśleć o mistrzostwie 80 pkt to minimum, myślę jednak że około 90 trzeba będzie mieć, Inter/Napoli stawiam w roli faworyta, ewentualnie Juve się włączy do walki ale sporo zależy od najbliższego bezpośredniego spotkania, który może zadziać mentalnie na jedną z ekip.


ODPOWIEDZ