Serie A Mercato (2022)

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 10:31

Serio :prochno: ?
Przecież sporą część tych graczy co przeszli do Interu, Milanu czy innych klubów łączono też z Juve. Już widzę zapomnieliście jakie głosy były gdy łączono nas z Dżeko, Giroud, Bakayoko czy też Calhanoglu.
Tak przejrzałem te ruchu w.w. drużyn i nie widzę tam chociażby jednego lepszego środkowego pomocnika od Locattelego.
Wśród ofensywnych graczy mamy Corree, Andersona wymainych Girouda, Dżeko czy też Abrahama, czy Kean wypada przy nich jakoś tragicznie? Nie powiedziałbym.
Można trochę zazdrościć Dumfriesa ale u nas Cuadrado daje jeszcze radę i na tę chwilę jest lepszym graczem niż Holender.
Owszem nasza okienko nie było jakieś super, ale nie przesadzimy, że inne kluby działały na rynku jakieś cuda.
Owszem każdy robi transfery na miarę swoich potrzeb i tutaj nam brakło na pewno jeszcze jednego zawodna do pierwszej "11" do środka pola.

Juventus poszedł w zupełnie innym kierunku w ostatnich 3 latach, próżno szukać transferów graczy w okolicach 30 lat czy też starszych. W ostatnich 3 letnich okienkach najstarsi gracze przychodzący do Juve to byli Danilo 28 lat i Morata 27 lat, kolejny w kolejce Rabiot 24 lata w momencie transferu. Czy to dobrze, do końca nie jestem przekonany, nam brakuje szczególnie w pomocy jakieś doświadczonego gracza na światowym poziomie. Kupowanie młodych to jedno, ale oni też powinni mieć w miarę łagodne wejście, a tak przychodzi Locatteli i on z marszu ma być liderem pomocy, nie każdy to potrafi udźwignąć. Bentancur znacznie lepiej wyglądał w wieku 20/21 lat mając obok Pjanicia i Matuidiego niż teraz mając być liderem drugiej linii. Tutaj też trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie każdy gracz na lidera się nadaje, jeden będzie świetnie uzupełniał grając obok centralnej postaci, lidera środka pola a drugi tym liderem będzie. Nam brakuje właśnie takiej postaci, takiego lidera, który to wszystko poukłada i tutaj żałuję, ze nie szukaliśmy nawet kogoś w okolicach 30, kto z marszu wchodzi i staje się kimś takim jak Pirlo czy chociażby nawet Pjanić w pierwszych sezonach.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 11:24

Mnie to się wydaje, że Allegri za Girouda dałby się pokroić a Dybala przy nim grałby od razu lvl lepiej. Abraham nie wydaje się być jakimś bogiem ataku ale serio, gdzie on a gdzie Kean? Co ty porównujesz? Jedyne co ich łączy to kwota transferu wg mnie i kolor skóry. Correa nie ma 30 lat tylko właśnie jest doświadczonym pomocnikiem/napastnikiem jaki z miejsca może robić różnicę ale ogólnie to ci zawodnicy są wymieniani wg mnie dlatego, że są kupieni pod trenera, pod system gry i wizję jaką preferuje trener. Jakby w 2019 Sarriemu nie kupować Rabiota tylko kogoś do klepki to też inaczej taki transfer można byłoby odbierać, a za transferem także i trenera. U nas z tym jest problem największy. Juve pod tym względem stoi na głowie od kilku lat. Marotta kupował starocie ale to starocie pasowało trenerowi. Teraz kupujemy często nie wiadomo po co bo jak się przyjrzeć to nawet ten MDL był kupiony nie wiadomo po co bo Bonucci i Chiellini 3 lata od transferu nadal u nas grają i to grają pierwsze skrzypce jak są zdrowi a w międzyczasie oddaliśmy z klubu tańszych Romero i Demirala. Teraz niby kupiliśmy Keana ale tak na prawdę po co? Co on nam daje? Że wejdzie na lewe skrzydło zamiast Kulusevskiego z ławki? Albo na prawe zamiast Cuadrado? Albo na atak zamiast tego Jorge? Kupujemy go bo wychowanek i może grać na wielu pozycjach a nie dlatego, że jest "brakującym ogniwem". A Romie ten Abraham jest "niezbędny" i z miejsca gra w pierwszym składzie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 11:42

Maly pisze:
01 września 2021, 11:24
Teraz niby kupiliśmy Keana ale tak na prawdę po co?
Może po to żeby zobaczyć, czy za rok będzie trzeba wydać hajs na wykup Moraty/inną 9tkę? Przekonamy się w trakcie sezonu.
AdiJuve pisze:
01 września 2021, 10:31
Owszem nasza okienko nie było jakieś super, ale nie przesadzimy, że inne kluby działały na rynku jakieś cuda.
Poza Koopmeinersem, może Abrahamem (ale nie za taki hajs) i Dumfriesem nie byłbym specjalnie zadowolony z żadnego transferu przeprowadzonego przez kluby Serie A. Większości nie chciałbym nawet w szerokiej kadrze Juve.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 12:10

jackop pisze:
01 września 2021, 11:42
Maly pisze:
01 września 2021, 11:24
Teraz niby kupiliśmy Keana ale tak na prawdę po co?
Może po to żeby zobaczyć, czy za rok będzie trzeba wydać hajs na wykup Moraty/inną 9tkę?
Czyli wydaliśmy 38mln żeby zobaczyć czy za rok będziemy musieli wydać 35mln? Brzmi sensownie ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 01 września 2021, 19:55

Letnie mercato zakonczone. Z tego tez wzgledu postanowilem zrobic male podsumowanie oraz sprawdzic jak prezentuja sie kadry zespolow, ktore wydawaloby sie beda walczyc o najwyzsze cele.

---

Pierwsze co nasuwa sie na mysl to to, ze cala Serie A bardzo sie oslabila i to jest fakt. Zawodnicy tacy jak Donnarumma, Romero, Ronaldo, Hakimi, czy Lukaku - o zgrozo, to wybrany najlepszy bramkarz, obronca, napastnik oraz MVP poprzedniego sezonu(!) - odchodza na rzecz potentatow, czyli Premier League oraz PSG. To naprawde wiele mowi... Sytuacja ekonomiczna w pilce wloskiej, hiszpanskiej, a nawet niemieckiej sprawia, ze krater sportowy miedzy nimi, a Anglia bedzie sie niestety powiekszal z roku na rok. Dlatego tez uwazam, ze zaden klub z polwyspu Apeninskiego nie ma aktualnie realnych szans podniesc Pucharu Europy, a ta tendencja bedzie sie utrzymywala jeszcze prawdopodobnie przez dlugie lata. Jest jak jest, trzeba to zaakceptowac, ekscytowac sie zmaganiami ligowymi, jak rowniez wierzyc, ze byc moze w koncu cos ruszy i nadejda "lepsze czasy". Skupmy sie wiec na wlasnym podworku - Serie A.

Obserwujac ruchy na rynku transferowym, analizujac je, stwierdzam, ze bardzo ciezko wskazac druzyne, ktora moglaby zostac uznana za "krola mercato". Zarowno Juve, Inter jak i Milan moim zdaniem na papierze prezentuja sie (moze nie zdecydowanie, ale jednak) gorzej, porownujac do poprzedniej kampanii. Aczkolwiek poszerzenie lawki rezerwowych ocenic trzeba na maly plus. Warto podkreslic przy tym wszystkim, ze Mistrz Wloch wyszedl na owych <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> najlepiej finansowo. Czy sportowo? Zobaczymy. Napoli uchowalo sie od wiekszych roszad, a Juan Jesus byl wisienka na tym neapolitanskim torcie. To wiele mowi - wialo nuda. Natomiast istnieje powiedzenie, ze "lepszy wrobel w garsci niz golab na dachu". Mysle, ze De Laurentis poszedl ta sciezka, uznajac obecna kadre za wystarczajaca, gotowa do walki (moim zdaniem o top4). Trzeba przyznac, ze przynajmniej specjalnie sie nie oslabili. Rynek Lazio oceniam na minus, glownie przez odejscie Correi, ktory byl wyrozniajaca sie postacia. Z tego calego marazmu mimo wszystko najlepiej postrzegam ruchy Atalanty oraz Romy (jednak tu saldo na duzy minus). Mimo odejscia kolejno glownie Romero, ale tez Dzeko (rozstanie dobre dla wszystkich), obie ekipy poczynily ciekawe, perspektywiczne wzmocnienia na istotnych dla nich pozycjach. Ciezko jednak oceniac mercato tak prostolinijnie, poniewaz do obiektywniejszej oceny nalezaloby wziac pod uwage wiecej okolicznosci. Oto one:

1. Stosunek jakosci sportowej wzmocnien (nowi gracze) do strat (odchodzacy gracze)
2. Trafnosc ruchow co do obsadzenia wymagajacych tego pozycji
3. Zmiana trenera (lub jego brak) wraz z realizacja transferow pod preferowany system i plan gry
4. Saldo koncowe
5. Mozliwosci finansowe
6. Spelnione oczekiwania

Majac na uwadze wszystkie(!) powyzsze aspekty bylbym sklonny utworzyc maly ranking czolowych klubow pod wzgledem jakosci przeprowadzonego rynku transferowego, chociaz nie jest to latwe, a pozycje sa bardzo zblizone. W mojej opinii moglby on wygladac nastepujaco:

1. Atalanta
2. Roma
3. Juventus
4. Napoli
5. Milan/Inter
7. Lazio

---

Bardziej ciekawostkowo - tak wedlug mnie moze prezentowac sie najciekawszy sklad zlozony z transferow klubow wloskich:

(1-4-3-3)
Correa/Abraham/Kean
Koopmeiners/Calhanoglu/Locatelli
Vina/Lovato/Demiral/Dumfries
Maignan

---

Patrzac na to co dzialo sie przez ostatnie 2 miesiace, wydaje mi sie, iz mozna wysnuc teze jakoby stawka oraz potencjal poszczegolnych ekip nieco sie splaszczyl, wyrownal. Oczywiscie zachowujac wszelkie proporcje, bo przeciez Lazio nagle nie stanie sie glownym faworytem do Scudetto, a Juve raczej nie nastawia sie do walki o Lige Konferencji. O sukcesie badz jego braku zwykle decyduje wiele czynnikow, ktorych nie sposob  przeanalizowac, a takze wyciagnac sensowne wnioski w tak krotkim czasie. Sprobuje wiec skupic sie na jednym, moim zdaniem najwazniejszym aspekcie determinujacym ogolne postrzeganie druzyn w kontekscie walki sportowej. Oczywiscie jest to jakosc kadry. W trakcie jak i tuz po zakonczeniu mercato kibice przescigaja sie w argumentowaniu, kogo zespol i dlaczego jest silniejszy, dzieki ktorym pilkarzom ich druzyna moze byc faworytem. Naturalnie sa to najciekawsze dywagacje, zazwyczaj prowokujace do delikatnych uszczypliwosci badz po prostu przyjemnej, pelnej pasji rozmowy.

Ponizej przedstawie swoj punkt widzenia oraz sprobuje ocenic jakosc i sile czolowych zespolow pod wzgledem czysto personalnym. Zdaje sobie sprawe, ze nie jest to proste zadanie, poniewaz rowniez i w tej kwestii do oceny nalezy poddac mnostwo zaleznosci. Postaralem sie wiec wziac "do kupy" takie aspekty jak:

1. Potencjal
2. Forma z ostatniego sezonu ligowego/reprezentacyjnego
3. Wiek
4. Podatnosc na kontuzje
5. Renome
6. Atrakcyjnosc na rynku transferowym
7. Przydatnosc dla zespolu

Po przeanalizowaniu powyzszych zakresow, staralem sie gdzies te ocene usrednic, po czym przydzielalem danego pilkarza do jednej z 3ch kategorii:

1. Top
2. Bardzo dobry
3. Dobry

"Dobry" to ostatnia z kategorii, poniewaz pilkarzy, ktorzy w mojej ocenie sa ponizej jej, nie nalezy rozpatrywac jako "wartosc dodana" do zespolu, a co za tym idzie - nie zostali uwzglednieni. Sa wiec to wypaleni, niesprawdzeni, niesprzedawalni, slabi, szarzy gracze, ktorych mozna postrzegac jako uzupelnienie. Troche innym jezykiem - zapchajdziury.

Jeden zawodnik otrzymuje dana ilosc punktow, ktora jest zalezna od kategorii, w ktorej sie znalazl:

1. Top - 3pkt.
2. Bardzo dobry - 2pkt.
3. Dobry - 1pkt.

Na koncu zsumowalem punkty kazdego gracza i jak latwo sie domyslic, czym wiekszy wynik punktowy tym lepiej. Moja analiza prezentuje sie nastepujaco:

--

Inter.
Top(3p.): Barella, de Vrij, Skriniar, Lautaro
Bardzo dobry(2p.): Brozovic, Hakan, Bastoni, Correa, Dumfries
Dobry(1p.): Handanovic, Sensi, Vidal, Perisic, Sanchez, Dzeko, Eriksen

Wynik ogolny: 29 pkt.

--

Milan.
Top(3p.): Kessie, Theo
Bardzo dobry(2p.): Kjaer, Romagnoli, Tomori, Bennacer, Maignan, Calabria
Dobry(1p.): Tonali, Rebic, Giroud, Diaz, Ibrahimovic, Florenzi

Wynik ogolny: 24 pkt.

--

Juventus.
Top(3p.): de Ligt, Dybala, Chiesa
Bardzo dobry(2p.): Szczesny, Bonucci, Cuadrado, Morata, Locatelli, Kean
Dobry(1p.): Chiellini, Danilo, Arthur, Bentancur, Rabiot, Sandro, McKennie, Kulusevski

Wynik ogolny: 29 pkt.

--

Napoli.
Top(3p.): Koulibaly, Insigne
Bardzo dobry(2p.): Lozano, Osimhen, Zielinski, Ruiz
Dobry(1p.): Di Lorenzo, Meret, Manolas, Politano, Demme, Mertens

Ogolny wynik: 20 pkt.

--

Lazio.
Top(3p.): SMS, Alberto, Immobile
Bardzo dobry(2p.): Acerbi
Dobry(1p.): Lazzari, Zaccagni, Anderson

Wynik ogolny: 14 pkt.

--

Roma.
Top(3p.): -
Bardzo dobry(2p.): Zaniolo, Spinazzola, Pellegrini, Veretout, Abraham, Mkhitarian
Dobry(1p.): Mancini, Smalling, Patricio, Ibanez

Ogolny wynik: 16pkt.

--

Atalanta.
Top(3p.): Gosens
Bardzo dobry(2p.): Zapata, Muriel, Malinovskyi, Musso
Dobry(1p.): Hateboer, Pessina, Ilicic, Demiral, Pasalic, Djimsiti, Maehle, Freuler, Koopmeiners

Ogolny wynik: 20pkt.

--

Ranking przedstawialby sie nastepujaco:

1. Inter/Juve 29pkt.
3. Milan 24pkt.
4. Napoli/Atalanta 20pkt.
6. Roma 16pkt.
7. Lazio 14pkt.

Podsumowujac, moim zdaniem powyzsza analiza w dosc duzym stopniu odzwierciedla uklad sil w sezonie 2021/22. Tak jak wspomnialem wyzej, aspektow determinujacych koncowy wynik jest wiele, natomiast mysle, ze uklad sil wzgledem jakosci kadry finalnie moze przelozyc sie (w wiekszosci) na ostateczna tabele Mistrzostw po 38 kolejkach.

---

Jesli osobiscie mialbym typowac top7 biorac pod uwage te analize, inne czynniki (patrzac dosc powierzchownie), doswiadczenie kibica, intuicje oraz wstepne oczekiwania, ale takze te 2 pierwsze kolejki (choc wiadomo to zbyt malo by wyciagac konkretne, wiazace wnioski) i obserwacje druzyn to postawilbym na nastepujaca kolejnosc:

1. Inter
2. Juventus
3. Milan
4. Atalanta
5. Roma
6. Napoli
7. Lazio

Oczywiscie kazdy moze miec inne zdanie, inna interpretacje.


Twitter: @K_Kamciu
ForzaMilan!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2016
Posty: 83
Rejestracja: 07 listopada 2016

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 11:25

Kamciu
Z Romą to trochę mocno zaniżone oceny, myślę że oni w tym sezonie będą czarnym koniem przed Napoli i Lazio na pewno, może przed Milanem i Atalanta, kadrowo reszta odstaje od Juve i Interu, ale Roma według mnie parę punktów więcej w twoich wyliczeniach powinna mieć :)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 12:35

Też nie brałbym drużyny Spalettiego na poważnie w walce o cokolwiek ale nie z uwagi na transfery czy kadrę tylko z uwagi na osobę trenera. Natomiast wydaje mi się, że walka o LM będzie nie mniej interesująca niż w poprzednim sezonie a i być może równie dramatyczna. Ciężko po 2 kolejkach wytypować kto zajmie miejsca w top4, głównie przez rzymskie kluby bo to one są dla mnie największą niewiadomą.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 13:11

Ja też uważam, że wzmocniona Roma z Mourinho i Lazio z Sarrim w tym roku zaskoczą na plus, czyli mają szanse awansować do LM. Na minus (czyli poza TOP 4) Milan, może Napoli i niestety Juve.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 września 2021, 16:35

Crunny pisze:
03 września 2021, 13:11
Ja też uważam, że wzmocniona Roma z Mourinho i Lazio z Sarrim w tym roku zaskoczą na plus, czyli mają szanse awansować do LM. Na minus (czyli poza TOP 4) Milan, może Napoli i niestety Juve.
Milan i Atalanta mają wśród czołówki pewnego rodzaju komfort stabilności, bo nie zmienili się u nich trenerzy, a i składy jakoś znacząco im się nie osłabiły (wiadomo, że Rossoneri pożegnali się z Donnarummą i Calhanoglu, a ekipa z Bergamo z Gollinim i Romero, ale znaleźli zastępców na ich miejsce). Z kolei Inter mimo poważnych ciosów w postaci odejścia Lukaku i Hakimiego oraz absencji Eriksena z powodów zdrowotnych, dostał trenera, który kontynuuje myśl taktyczną Conte i póki co nie mają żadnych problemów na początku sezonu. Dlatego też te 3 drużyny stawiałbym jako pewniaków do zajęcia miejsc premiowanych udziałem w fazie grupowej LM. Jak już wcześniej pisałem, czarnym koniem może być Roma, a Juve mimo teoretycznie najdroższej aczkolwiek wcale nie najlepszej kadry w Serie A (według transfermarkt) może mieć rozczarowujący sezon. Zresztą takie Lazio czy Napoli również mogą się włączyć do walki o top 4, więc konkurencja do ostatniej kolejki może być nawet bardziej zacięta niż w poprzednim sezonie.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2021, 09:03

Wszystko wskazuje na to, iż J. Boga (24) zamieni Sass na Atalante za promocyjne nieco ponad 20M. Fakt, iż w tym sezonie nie szaleje, jednakże raz - zmiana trenera, dwa problemy zdrowotne, to uważam, iż La Dea ubija kolejny dobry deal. Za taką cenę, wręcz żałuję, że Juve się nie zainteresowało, na lewej mamy tylko Berne lub z musu Chiesa/Kulu.

Z innych informacji, prawie pewne jest, że Napoli straci Insigne, podobna sytuacja jak z Dybalą, rok przed końcem przedłużasz albo 'bye, bye' - widać to nie tylko nasza bolączka.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2022, 17:10



Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2022, 19:46

Słuszna decyzja. Zarobki trzy razy większe. Oferta nie do odrzucenia.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2022, 20:31

Nie wiem czy w wieku 30 lat to już dobra decyzja. Powinien pograć w Europie bo tej klasy zawodnik w tym wieku jest za dobry na ligę kanadyjską.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2022, 20:45

MRN pisze:
04 stycznia 2022, 20:31
Nie wiem czy w wieku 30 lat to już dobra decyzja. Powinien pograć w Europie bo tej klasy zawodnik w tym wieku jest za dobry na ligę kanadyjską.
Ściślej mówiąc to nie liga kanadyjska tylko MLS.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2022, 20:51

No niech będzie, nawet nie wiem co za liga tam jest 🤣


Obrazek
ODPOWIEDZ