Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 30 marca 2023, 11:50

Paya pisze:
30 marca 2023, 11:08
jurson09 pisze:
30 marca 2023, 06:08
Zmieni się tylko tyle, że pieniadze dla wszystkich klubów będą większe bo odpadnie pasożyt w postaci UEFA, która obecnie zgarnia sporą część przychodów tylko za przyklejanie swoich metek na rozgrywkach.
Ta "spora' część przychodów to w sezonie 22/23 ok. 15%
Nie wiem skąd wziąłeś to 15%, ale w operciu o budżet na sezon 22/23 to jest to ponad 20%

"The percentage of UEFA’s total revenue distributed to associations and clubs remains at a high 79.6% (2021/22: 79.1%). The total budget stands at €3.6 billion, which is €364 million higher than in 2021/22 (€3.2bn)."

Kwotowo wychodzi, że UEFA przygarnia dla siebie skromne 900 milionów Euro.

"Revenue is budgeted to reach the €4.5 billion mark, whichis €433 million up on the forecast for 2021/22."

Źródło:

https://editorial.uefa.com/resources/02 ... 2-2023.pdf
Ostatnio zmieniony 30 marca 2023, 15:26 przez jurson09, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve per sempre sara...!!!!
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 30 marca 2023, 12:33

Wziąlem stąd, że w sezonie 22/23 nie masz mistrzostw europy, a Ty wziąleś sezon 20/21 gdzie są ;) (I na wieeeeeeeelkiej ikonografice na całą stronę jak byk stoi, że 15% idzie do państwowych fedaracji za euro).
Operat 22/23 masz tu: https://editorial.uefa.com/resources/02 ... _47_en.pdf
Edit: nie widzę tych cytatów w tym twoim raporcie, dałeś dobry link?
Edit2: dobra, znalazłem że to cytaty z budżetu 22/23, ale widzę ten sam problem - 680 milionów to przychodzy z meczów reprezentacyjnych, więc ta część jest w większości rozdysponowana między federacje


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 marca 2023, 14:11

Może to tylko 15%, może aż 15% ale faktem jest, że z SL będzie kasy ponad 2 razy tyle, dla wszystkich poza UEFA.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 30 marca 2023, 15:58

Paya pisze:
30 marca 2023, 12:33
Wziąlem stąd, że w sezonie 22/23 nie masz mistrzostw europy, a Ty wziąleś sezon 20/21 gdzie są ;) (I na wieeeeeeeelkiej ikonografice na całą stronę jak byk stoi, że 15% idzie do państwowych fedaracji za euro).
Operat 22/23 masz tu: https://editorial.uefa.com/resources/02 ... _47_en.pdf
Edit: nie widzę tych cytatów w tym twoim raporcie, dałeś dobry link?
Edit2: dobra, znalazłem że to cytaty z budżetu 22/23, ale widzę ten sam problem - 680 milionów to przychodzy z meczów reprezentacyjnych, więc ta część jest w większości rozdysponowana między federacje
Poprawiłem link.

Ok, usuńmy pozycje dotyczące reprezentacji.

REVENUE Other national team competitions €680 228 (€680,23 mln)
Total €3 813 195 tys. Euro (€3,81 mld)

po odjęciu €3 132 967 tys. (€3,12 mld)

DISTRIBUTION Other national team competitions 642 519 tys. (€642,51 mln)
Total €2 933 963 tys. (€2,93 mld)

po odjęciu €2 291 444 tys. (€2,29 mld)

Czyli nadal mamy różnicę, kwotowo €841 523 tys. (€841,52 mln), procentowo po zaokrągleniu 22,07%.


Juve per sempre sara...!!!!
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 31 marca 2023, 00:45

Maly pisze:
29 marca 2023, 23:22

To o czym piszesz o szansach mistrza Polski jest niby prawdą ale to czysta teoria - sprawdź ilu mistrzów z takich krajów wyszła z grupy w XXI wieku i zobaczysz jak to jest w rzeczywistości.
Ale mają przynajmniej szansę. W lidze Pereza nie, bo nie dostaną biletu. I sprawdziłem sobie z ciekawości. Od sezonu 2001/02 do dzisiaj wychodziły Panathinaikos i Olympiacos, Galata, Nantes, Sparta Praga, Bazylea, Celta Vigo, Kopenhaga, APOEL itd.
A nawet jeśli to mało, to dla wielu klubów 6 meczów w fazie grupowej to spory zastrzyk kapitału do rozwoju.

I nie zwalam niczego na kluby, tylko trzymam się faktów, bo grożenie nie tyle nowymi rozgrywkami, ale np. wycofaniem zespołu z pucharów i namawianie innych działo się. A praktyka przekonuje mnie przykładami jak Barca wydała kasę za sprzedaż Neymara, jak PSG mieli tony euro, nie mówiąc o tym, że angielskie kluby przepłacają za grajków w pytę - nie ma w tym biznesie hajsu, którego kluby by nie przepaliły i nadal byłoby im mało.

Problem piłki światowej, czyli nadmiar i dążenie do jeszcze większej ilości $, nie jest tak prosty, że UEFA=tyran i grabieżca, a super-trójca to zbawcy-socjaliści.
UEFA ma wiele za uszami, ale bez żartów - już widzę jak Perez rozdaje pieniądze na fundusz solidarnościowy, czy rozwija technologię - warto poszukać jego cytatów odnośnie wprowadzenia VARu.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 marca 2023, 10:08

Nie wiedziałem, że Nantes czy Celta to kluby z krajów piłkarskiego "drugiego" świata i że dodatkowo były mistrzami ;)

Przykład Bazylei jest to jednak bardzo dobry - mieli wszystko, super projekt etc, kilka lat z rzędu grali w fazie grupowej i co? I nic. Nie ma ich. Legia zagrała w LM raz i co? I nic.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 31 marca 2023, 12:38

Maly pisze:
31 marca 2023, 10:08
Nie wiedziałem, że Nantes czy Celta to kluby z krajów piłkarskiego "drugiego" świata i że dodatkowo były mistrzami ;)

Przykład Bazylei jest to jednak bardzo dobry - mieli wszystko, super projekt etc, kilka lat z rzędu grali w fazie grupowej i co? I nic. Nie ma ich. Legia zagrała w LM raz i co? I nic.
I nic? Zależy jak na to spojrzeć, co dla kogo jest sukcesem. W takim razie lepszy jest futbol dla wybranych? Real, Barcelona, Juve, itp. mają prawa do grania, wygrywania, ale mniejsi gracze już nie, bo po co? No to rzeczywiście ładne rozumowanie. Ktoś tu rzeczywiście widzę daje się nabrać, że Superliga to będzie coś zbawiennego, a to tylko to samo g*** owinięte w inny papierek. Pieniądze? Bart pięknie to w poście ujął, ile by bogate kluby nie zarabiały to i tak będzie mało. Dzisiaj im może wystarczy, za parę lat byłaby powtórka z rozrywki, bo nie znają umiaru i dopóki tego nie dostrzegą, to mogą sobie Superligi, Ekstraligi, itp. wymyślać i nic to na dłuższą metę nie da. Czas ograniczyć chore pieniądze w piłce, a nie ciągle patrzeć jak się nachapać wiecznie więcej kosztem innego i z roku na rok rekordy transferowe.

Mało niespodzianek sprawiają "mniejsze" kluby? Może i finalnie nie wygrają pucharu, ale skończmy z przydziałami do pucharów, puśćmy wszystkie drużyny w kwalifikacjach, również te największe kluby i gwarantuję, że znalazłyby się takie co by nawet do grupy nie weszły, gdyby również musiały się już do sezonu od lipca przygotowywać. Ale cóż, lepiej jak są równi i równiejsi. Kto tą maszynę nakręcił początkowo? Komu było za mało miejsc w LM? Był Puchar Europy, no ale jak to, Real, Barca, czy Juve nie zagra w LM? To dajmy niektórym krajom kilka miejsc, potem już nawet z przydziału fazę grupową. Dzisiaj i tego im za mało.

Jak Perez rzeczywiście wymyśli sensowny projekt, gdzie nie będzie z góry równych i równiejszych, to będę wtedy za, niech zaproponuje coś na wzór starego Pucharu Europy czy coś w tym stylu. Bo mi również UEFA i FIFA nie podoba się w od dłuższego czasu. Widzę, co robią z tą dyscypliną. Ale nie chcę tylko zmiany na postawie UEFĘ i FIFĘ zastąpimy organizacją Perez i spółka, bo to będzie to samo tylko w innym wydaniu, gdzie zamiast UEFY, to najbogatsi będą rozdawać kasę między sobą, a od czasu do czasu kogoś do grona na chwilę dopuszczą, żeby nie było, że zamknęli się całkiem w swoim własnym "ogródku".

Trzeba spojrzeć trochę obiektywnie, owszem UEFA i FIFA to zło w obecnym wydaniu, ale niedorzeczne propozycje Pereza i spółki wcale lepsze nie są. Piłki to w żaden sposób nie uzdrowi, co najwyżej przyspieszy jej upadek.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 marca 2023, 13:14

Nicram_93 pisze:
31 marca 2023, 12:38
Czas ograniczyć chore pieniądze w piłce, a nie ciągle patrzeć jak się nachapać wiecznie więcej kosztem innego
W punkt :) Aktualnie właśnie tak to wygląda, że biedni nachapują się kosztem uznanych marek także może jednak nie to chciałeś powiedzieć? :)
Nicram_93 pisze:
31 marca 2023, 12:38
niech zaproponuje coś na wzór starego Pucharu Europy czy coś w tym stylu
I kto by to oglądał? Kto by za to zapłacił? Jak chcesz sobie obejrzeć mecz pomiędzy mistrzem Szkocji a mistrzem Belgii to włącz sobie LE albo LK, zresztą SL nie odbierze ci takich możliwości przecież :) A jak chcesz oglądać mecze Realu czy Bayernu z Maccabi czy innymi to aktualnie od lat masz taką możliwość przecież tylko do razu pytanie - ile takich meczów obejrzałeś przez ostatnie 20 lat nie licząc meczów Juve oczywiście?

Idea Pucharu Europy była fajna ale aktualnie w ogóle nie byłoby tym zainteresowania na skale globalną o jakiej mówimy teraz. 40 lat temu Amerykanie czy Azjaci nie oglądali meczów LM bo nie mieli jak. Ba! Europejczycy też nie oglądali bo był jeden mecz puszczany w tygodniu.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 31 marca 2023, 14:26

Ale widzisz Maly, narracja taka jak Twoja była głoszona przez założycieli Superligi za pierwszym razem. Wtedy Perez czy Agnelli powoływali się na słupki, z których wynikało, które kluby ile pieniędzy generują itd. Na ich nieszczęście okazało się, że projekt poległ na wielu płaszczyznach, bo nie tylko UEFA przeciągnęła na swoją stronę angielskie kluby, ale też wszyscy połapali się, że projekt w takim kształcie nie podoba się ani kibicom, ani szeroko rozumianemu środowisku piłkarskiemu, bez którego ta dziesięcio czy piętnastoklubowa elita nie jest w stanie funkcjonować. Stąd po tymczasowej ciszy powrócili z gołosłowiem o pięknych ideałach, równości, sprawiedliwości i rozszerzeniem rozgrywek z 20 klubów do nawet 80. Tylko że też są w tym mało wiarygodni, bo wszyscy znają genezę tego projektu, pamiętają gdzie zostali umiejscowieni za pierwszym razem, a całym tym nawijaniem makaronu na uszy przypominają polityków, która pod pod pięknymi hasłami ukrywają zapowiedź zamordyzmu i rozkradania co się da i to tylko dlatego, że się połapali, że od poprzedniej retoryki sondaże im się nie zgadzały. Z perspektywy Juventusu może nam się to wydawać trudne do zrozumienia, ale dla 99 procent klubów w Europie, UEFA wcale nie jest taka zła, zwłaszcza od kiedy utworzyła trzeci szczebel rozgrywek w postaci LK. A bez szerokiego poparcia środowiska i kibiców Superliga pozostanie tylko projektem na papierze.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 31 marca 2023, 14:43

Mnie tam się podoba pomysł elitarnej zamkniętej grupy najlepszych klubów Europy :whistle: Przez najbliższe 20 lat pewnie by mi się nie znudziło, a największym problemem byłoby to, który mecz wybrać jeśliby się pokrywały. Wolę zobaczyć jak dobry klub klepie inny dobry klub, więc nie potrzebne mi zespoły drugiej kategorii.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 31 marca 2023, 23:04

Zapominacie o jeszcze jednym bardzo ważnym aspekcie. Hity między wielkimi są takimi między innymi dlatego, że nie zdarzają się na co dzień, dlatego budzą takie emocje. W formacie Superligi byłyby na co dzień, dla wielu kibiców (oczywiście nie dla wszystkich) szybko by się przejadły. Dlaczego mundial cieszy się taką popularnością? Między innymi dlatego, że jest raz na cztery lata (dlatego nawet nie chcę komentować durnych swego czasu pomysłów o organizacji go co dwa lata). Już teraz nie brakuje komentarzy w stylu: "znowu te same pary po losowaniu fazy pucharowej LM". Granie jednego i tego samego na co dzień na dłuższą metę nie jest ciekawe. O tym zapomina Perez i spółka. Wiadomo, że są ludzie którzy by to oglądali, ale wielu z nich obejrzałoby może sezon, dwa, trzy i by się po tym czasie znudziło.

A co do uwagi Małego, że mniejsi żerują na bogatych. Serio? Nie wiem skąd taka teza. Naprawdę to jest Twoim zdaniem w porządku, że kluby z Anglii, Włoch, Hiszpanii, Niemiec mają zagwarantowane 4 miejsca w LM na stałe, bez gry w eliminacjach, przez co jaką padakę w danym sezonie by nie zagrali (np. my w tej edycji), to pieniądze mają zagwarantowane i to niemałe z góry? Podczas gdy te "mniejsze" muszą przejść nieraz i cztery rundy kwalifikacyjne żeby o tych pieniądzach pomarzyć? To te mniejsze kluby rozpędziły machinę transferową na chorą skalę? Czy też kluby typu PSG, City, Real swego czasu? Tak się w tym zapędzili, że umiaru już nie znają, a potem płacz, bo popadamy w długi. Patrz Barca, czy my i nasze kombinacje przy transferach i manewry płacowe. Covid swoje zrobił, ale nie odpowiada za całe zło ostatnich lat. Chore jest to, że czepiają się innych klubów, które popadają w niewielkie stosunkowo problemy finansowe, podczas gdy Ci "bogaci" bawią się w najlepsze, mają długi po KILKASET milionów i każdy udaje, że nic się nie dzieje. To czepiajmy się wszystkich. UEFA do spółki właśnie z największymi markami przyczyniła się do tego, że piłka wpada w dołek w jaki wpada. Bo wiecznie mało i mało jednym i drugim. Trochę obiektywizmu. Sam jestem kibicem Juve, ale nie mam zamiaru patrzeć przez różowe okulary, że wszyscy źli tylko my pokrzywdzeni i tylko nam się należy, bo tak.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 marca 2023, 23:52

Ależ oczywiście, że biedni w piłce żerują na bogatych. Wystarczy wspomnieć jak dzielone były/są pieniądze z praw TV by dojść do wniosku, że przykładowa Legia za te 6 meczów w LM dostała kilka (a może i kilkanaście) razy więcej kasy niż jej udział był w stanie tej kasy wygenerować, a resztę dostała od tych, których ludzie chcą oglądać - od bogatych.

Pierwotny projekt owszem mówił o 20 klubach ale nie były to zamknięte rozgrywki jak tacy jak ty powtarzają - miało w niej występować 12 stałych drużyn i 8 zapraszanych. Jedną z tych 8 drużyn mógłby być i mistrz Polski o ile byłoby to opłacalne lub broniło się poziomem sportowym. Nie wiem jaką macie wyobraźnie ale mi dość łatwo sobie wyobrazić, że te 8 drużyn to najlepsze ekipy poprzedniego sezonu w jakiś rozgrywkach poziom niżej niż SL albo przynajmniej coś koło tego. To czy ten poziom niżej organizowałaby SL czy UEFA nie ma znaczenia ale jak widać niektórzy lepiej się czują jeśli SL przejęłaby wszystko od UEFA a nie tylko LM będąc jednocześnie przeciwnikami SL ;) Jak wiadomo projekt wyszedł nie do końca dopracowany dlatego nie czepiałbym się w ogóle takich szczegółów a już na pewno nie bredził o zamkniętych rozgrywkach.

Inną nieprawdą jest, że UEFA przeciągnęła na swoją stronę kluby z Anglii podczas gdy zrobił to ich rząd. Udupili ich politycy do spółki z kibicami, którym nie zależy na SL a nawet nie trudno się domyślić dlaczego są jej przeciwnikami - bo za kilka lat będą mieli SL w swoim kraju a LM będą mogli traktować na poziomie League Cup. I wtedy już będzie za późno dla reszty Europy. Zrobią sobie piłkarskie NBA i będą drenować kluby z innych krajów jak to obecnie robi NBA. No i tu pytanie - czy fani kosza oglądają ligę hiszpańską, grecką czy nawet tą europejską SL czy jednak tą durną NBA gdzie te same kluby wciąż grają między sobą i to po kilka razy w sezonie?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2023, 08:52

Nie powiedziałbym durne NBA, bo poziom mają kosmiczny i grają efektowanie.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2023, 09:00

Mały, sam przyznajesz, że pierwotnie tak właśnie zakładano, że będzie ileś drużyn stałych, podkreślam stałych i kilka będzie co sezon dochodziło. Słowo stałych jest tutaj kluczowe. To jest to o czym mówiłem od początku, w pierwszym poście. Kilka klubów ma grać sobie tylko za nazwę co rok, bez względu na wszystko, a co rok parę zaprosimy do tego swojego "miłego ogródka". Byle stwarzać ułudę, że się nie zamykamy, a to, że będą równi i równiejsi to nieważne. Obłuda Pereza i spółki spokojnie dorównuje UEFA, o ile jej nie przebija.

Dzisiaj jakie by te rozgrywki nie były, choć też już te podziały na drużyny w pucharach mi się nie podobają, to można w miarę przejrzyście dalej powiedzieć, że to jest drużyna mistrza kraju, to najlepsza drużyna Europy. Po rozłamie czegoś takiego na pewno nie będzie można powiedzieć. Bo kto jest tą drużyną najlepszą w Europie? Zwycięzca Superligi czy jednak starej LM, gdyby takie rozgrywki zostały po podziale? Może dla kogoś to bez znaczenia, ale są tacy dla których ma to dość istotne znaczenie.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2023, 12:22

Nicram_93 pisze:
01 kwietnia 2023, 09:00
Bo kto jest tą drużyną najlepszą w Europie? Zwycięzca Superligi czy jednak starej LM, gdyby takie rozgrywki zostały po podziale? Może dla kogoś to bez znaczenia, ale są tacy dla których ma to dość istotne znaczenie.
Kto jest najlepszą drużyną we Włoszech? Zdobywca Scudetto czy jednak Pucharu Włoch? Pewna hierarchia wytworzy się naturalnie.


ODPOWIEDZ