Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2021, 18:58

jurson09 pisze:
09 czerwca 2021, 21:41
Zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem, a sam nie zadałeś sobie trudu zapoznania się z założeniami SL.
Nie miałem szans zrozumieć założeń tych rozgrywek, bo nigdzie ich nie widziałem. Wybacz, nie słucham po nocach jakiegoś hiszpańskiego radia, gdzie bredził Perez, a też ciężko było mi znaleźć nawet stronę główną tej "super" ligi. Może następnym razem :whistle:

@Maly
Co do romantyzmu, ogórków i "wielkich" to wystarczy, że oglądam Juventus w LM ;)
W ogóle nikt nie poczuł krindżu w Turynie, że Agnelli pręży muskuły obok dwóch klubów, które spuściły mu baty w LM? :D


Obrazek
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2021, 14:27

Bart985 pisze:
16 czerwca 2021, 18:58
jurson09 pisze:
09 czerwca 2021, 21:41
Zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem, a sam nie zadałeś sobie trudu zapoznania się z założeniami SL.
Nie miałem szans zrozumieć założeń tych rozgrywek, bo nigdzie ich nie widziałem. Wybacz, nie słucham po nocach jakiegoś hiszpańskiego radia, gdzie bredził Perez, a też ciężko było mi znaleźć nawet stronę główną tej "super" ligi. Może następnym razem :whistle:
Rozumiem, że brak znajomości założeń tego projektu nie przeszkadza Ci w wyrażaniu opinii na jego temat. :ok:
Może faktycznie jeszcze dla Ciebie za wcześnie na takie eksperymenty :prochno:
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2021, 14:32 przez jurson09, łącznie zmieniany 3 razy.


Juve per sempre sara...!!!!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2021, 14:30

jurson09 pisze:
20 czerwca 2021, 14:27
Bart985 pisze:
16 czerwca 2021, 18:58
jurson09 pisze:
09 czerwca 2021, 21:41
Zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem, a sam nie zadałeś sobie trudu zapoznania się z założeniami SL.
Nie miałem szans zrozumieć założeń tych rozgrywek, bo nigdzie ich nie widziałem. Wybacz, nie słucham po nocach jakiegoś hiszpańskiego radia, gdzie bredził Perez, a też ciężko było mi znaleźć nawet stronę główną tej "super" ligi. Może następnym razem :whistle:
Rozumiem, że brak znajomości założeń tego projektu nie przeszkadza Ci w wyrażaniu opinii na jego temat. :ok:
Może faktycznie jeszcze za wcześnie na takie eksperymenty :prochno:
Daj link do ich oficjalnej strony, gdzie będą szczegóły 'projektu', ew. link gdzie wszystko będzie punkt po punkcie opisane, od A do Z. Bo gadać to każdy potrafi.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2021, 14:57

Volto pisze:
20 czerwca 2021, 14:30
Daj link do ich oficjalnej strony, gdzie będą szczegóły 'projektu', ew. link gdzie wszystko będzie punkt po punkcie opisane, od A do Z. Bo gadać to każdy potrafi.
Niestety nie ma tego w jednym miejscu i trzeba się wykazać tak zwanym postaraniem. Polecam zacząć oficjalnej strony, wierzę że uda Ci się ją samodzielnie znaleźć. Tam jest jak byk np. informacja o funduszu solidarnościowym dla klubów spoza SL. To tak w kwestii tego "reszta się nie liczy" :)

Sporo informacji przyniosą także oświadczenia wydawane przez kluby. Masz również wujka google za przewodnika wystarczy chcieć! Bo takiego źródła dla leniwych nie ma :prochno:


Juve per sempre sara...!!!!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2021, 16:50

jurson09 pisze:
20 czerwca 2021, 14:57
Volto pisze:
20 czerwca 2021, 14:30
Daj link do ich oficjalnej strony, gdzie będą szczegóły 'projektu', ew. link gdzie wszystko będzie punkt po punkcie opisane, od A do Z. Bo gadać to każdy potrafi.
Niestety nie ma tego w jednym miejscu i trzeba się wykazać tak zwanym postaraniem. Polecam zacząć oficjalnej strony, wierzę że uda Ci się ją samodzielnie znaleźć. Tam jest jak byk np. informacja o funduszu solidarnościowym dla klubów spoza SL. To tak w kwestii tego "reszta się nie liczy" :)

Sporo informacji przyniosą także oświadczenia wydawane przez kluby. Masz również wujka google za przewodnika wystarczy chcieć! Bo takiego źródła dla leniwych nie ma :prochno:
To nie zawracaj ludziom głowy. Nie ma oficjalnego źródła, mówiącego o całym projekcie w szczegółach, więc nie ma dla mnie tematu. Mam w 4 literach oświadczenia, wywiady, obietnice, one nic, ale to nic nie znaczą. Słowa, słowa, słowa... Jeszcze się nie nauczyłeś, że te ludzi biznesu i polityki są nic nie warte? To już się nie nauczysz.

Ja wierzę w konkrety z konkretnego oficjalnego kanału. Nie ma? Nie ma.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2021, 12:12

https://www.realmadryt.pl/news/104642-l ... -superligi
Wypowiedź Laporty odnośnie superligi. Z jednej strony UEFA nie bardzo cokolwiek może robić, 9 klubów trochę się wkopało kajając i podpisywać to co im UEFA podsunęła, po wyroku sądów by już tego wg Laporty nie zrobiły, Anglików zmusiła polityka, jeden klub nie był pewny tego projektu od początku, pewnie chodzi o City. Twierdzi, ze 9 klubów ryzykuje odszkodowaniami. Ale wg niego dalej temat superligi istnieje. The Times także twierdzi, ze temat w niedalekiej przyszłości na pewni powróci.
Aczkolwiek osobiście nie sądzę by tak było skoro Anglicy musieli zrezygnować ze względów politycznych to raczej sytuacja w rok czy dwa się nie zmieni.
Niemniej jeżeli faktyczni Superliga ma podstawy i będzie wyciągać konsekwencje zerwania umów(o ile faktycznie kluby je zerwały, bo tutaj też jest sporo niejasności) to dla niektórych klubów może to oznaczać po prostu bankructwo.


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2021, 16:25

Volto pisze:
20 czerwca 2021, 16:50

To nie zawracaj ludziom głowy. Nie ma oficjalnego źródła, mówiącego o całym projekcie w szczegółach, więc nie ma dla mnie tematu. Mam w 4 literach oświadczenia, wywiady, obietnice, one nic, ale to nic nie znaczą. Słowa, słowa, słowa... Jeszcze się nie nauczyłeś, że te ludzi biznesu i polityki są nic nie warte? To już się nie nauczysz.

No tak jak czegoś nie ma w jednym miejscu to nie istnieje. :ok:

Wyparcie i ignorancja tak bardzo nie pozwalają na dyskusję. Trudno :dontknow:


Juve per sempre sara...!!!!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2021, 18:16

jurson09 pisze:
22 czerwca 2021, 16:25
Volto pisze:
20 czerwca 2021, 16:50

To nie zawracaj ludziom głowy. Nie ma oficjalnego źródła, mówiącego o całym projekcie w szczegółach, więc nie ma dla mnie tematu. Mam w 4 literach oświadczenia, wywiady, obietnice, one nic, ale to nic nie znaczą. Słowa, słowa, słowa... Jeszcze się nie nauczyłeś, że te ludzi biznesu i polityki są nic nie warte? To już się nie nauczysz.

No tak jak czegoś nie ma w jednym miejscu to nie istnieje. :ok:

Wyparcie i ignorancja tak bardzo nie pozwalają na dyskusję. Trudno :dontknow:
:laugh: :laugh: :laugh: Czekam na link gdzie będzie wszystko uczciwie zaprezentowane, z deklaracjami założycieli. Nie masz? To sobie bazuj na nocnych wypowiedziach Pereza dla radio :prochno:

Na serio teraz, chcesz kogoś przekonać do swojego punktu widzenia, a na pytanie o źródło odpowiadasz 'sam se poszukaj'. Czy Ty jesteś poważny?


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2021, 18:43

Volto pisze:
22 czerwca 2021, 18:16
jurson09 pisze:
22 czerwca 2021, 16:25
Volto pisze:
20 czerwca 2021, 16:50

To nie zawracaj ludziom głowy. Nie ma oficjalnego źródła, mówiącego o całym projekcie w szczegółach, więc nie ma dla mnie tematu. Mam w 4 literach oświadczenia, wywiady, obietnice, one nic, ale to nic nie znaczą. Słowa, słowa, słowa... Jeszcze się nie nauczyłeś, że te ludzi biznesu i polityki są nic nie warte? To już się nie nauczysz.

No tak jak czegoś nie ma w jednym miejscu to nie istnieje. :ok:

Wyparcie i ignorancja tak bardzo nie pozwalają na dyskusję. Trudno :dontknow:
:laugh: :laugh: :laugh: Czekam na link gdzie będzie wszystko uczciwie zaprezentowane, z deklaracjami założycieli. Nie masz? To sobie bazuj na nocnych wypowiedziach Pereza dla radio :prochno:

Na serio teraz, chcesz kogoś przekonać do swojego punktu widzenia, a na pytanie o źródło odpowiadasz 'sam se poszukaj'. Czy Ty jesteś poważny?
Ja jestem poważny i używam potwierdzonych informacji. W przeciwieństwie do Ciebie w dotychczasowej "dyskusji" opierałem się na faktach. Ty natomiast bazujesz na swoich domysłach, bo nie chce Ci się niczego szukać, bo Ty już tam swoje wiesz. Jesteś chodzącym dysonansem poznawczym. Na taki beton nic już nie poradzę.

Pisz co tam sobie chcesz ja już nie mam na Ciebie czasu. Zresztą to i tak tylko "Słowa, słowa, słowa..." :prochno: :hi:


Juve per sempre sara...!!!!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2021, 18:52

@jurson09
Na tym forum panuje niepisana zasada, że na poparcie swojego zdania/opinii przytacza się źródło, a już w szczególności na prośbę innego użytkownika, o ile takowe istnieje. Jak by to wyglądało jakby MRN wrzucal info z adnotacją na końcu - poszukajcie sobie skąd to wziąłem.

Też kończę dyskusję, nie mam czasu na osobę, ktora twierdzi, że opiera się na pewnych źródłach, ale ich nie przytacza :prochno:


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2021, 21:00

Wracając z oparów absurdu do rzeczywistości. Superliga wystąpiła do TSUE w celu anulowania "cyrografu" podpisanego przez 9 klubów z UEFA. Według New York Times, które jest ŹRÓDŁEM doniesień :prochno:, UEFA ma teraz pięć dni na odpowiedź. :snack:


Juve per sempre sara...!!!!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2021, 21:29

Akurat NYT jako pierwsze/jedno z pierwszych źródeł podawało już info, które się sprawdziło. Tak jak wcześniej pisałem, uderzenie w tę śmieszną 'ugodę' powinno być jednym z priorytetów.

Co do dyskusji powyżej na temat założeń SL czy innych oficjalnych dokumentów, to prędzej spodziewałbym, że wyciekną niż tego, że Wielka Trójca cokolwiek udostępni do publicznej wiadomości. W tym momencie nie miałoby to sensu, więc lepiej trzymać karty blisko.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2021, 20:34

PSG znów szasta pieniędzmi : Agnelli czeka na opinię dobrego Ceferina.

Agnelli znalazł się w roli kozła ofiarnego w sprawie Super League, był atakowany ze wszystkich stron a najbardziej przez Ceferina, prezydenta UEFA, który dosłownie upokorzył go z ludzkiego punktu widzenia. Wszystko dlatego, że Agnelli chciał podjąć rywalizację na rynku z klubami wspieranymi przez szejków.

Kontrowersje wokół tego tematu z pewnością nie ustały, a prym wiódł Ceferin, który zarzucił klubom, że nie wierzą już w prawdziwe wartości futbolu, postrzeganego jako sport dla wszystkich, a nie wyłączną prerogatywę najpotężniejszych. Teraz jednak coś jest nie tak, bo jest PSG, które z pewnością nie oszczędza na rynku, nie zważając na kryzys, który dotknął ten sektor a zwłaszcza na finansowe fair play.

Niewiarygodne, że paryski klub może robić co chce, kupować każdego drogiego zawodnika bez żadnych obaw. Po przyjściu Wijnalduma, który będzie otrzymywał 9 milionów euro za sezon, doszło również do przedłużenia kontraktu Neymara za 36 milionów rocznie. Donnarumma przychodzi do Paryża z pensją, która powinna wahać się między 10 a 12 mln euro rocznie, nie wykluczając wielkiego hitu Hakimiego za 70 mln euro, z pensją 8 mln dla zawodnika.

Czy to będzie jego koniec? Oczywiście, że nie, mercato nie rozpoczęło się jeszcze i jest możliwość, że do PSG trafi Sergio Ramos z umową 15 mln za sezont. Pozostaje jeszcze kwestia Cristiano Ronaldo jeśli miałby on opuścić Juventus.
Szalonych wydatków PSG, które może działać swobodnie nie skomentował Ceferin, gdzie tu są wartości, których obawia się prezydent UEFA ?


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2021, 20:53

Opinia Ceferina będzie taka, że za karę zapłacą UEFA 10mln i wszystko będzie cacy ;) Przecież Ceferin powiedział już, że FFP wymaga zmian i jak będzie wyglądało w nowej formie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2021, 16:56

MRN pisze:
24 czerwca 2021, 20:34
Szalonych wydatków PSG, które może działać swobodnie nie skomentował Ceferin, gdzie tu są wartości, których obawia się prezydent UEFA ?
Może jednak trzymajmy się tematu Superligi, a nie tego, ile być może wyda szejk ;)


Rozmowa z Perezem: https://www.realmadryt.pl/news/104732-f ... -superligi Można zacząć czytać mniej więcej od połowy, bo pierwsza część to sprawy związane z Realem.

Najważniejsza dla mnie kwestia to potwierdzenie tego, o czym pisano w mediach: nikt formalnie nie opuścił Superligi, sprawa 'ugody UEFA' prawdopodobnie znajdzie swój finał w sądzie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ