Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 22:10

Volto pisze:
09 czerwca 2021, 21:50
Jak was czytam to ręce opadają. Zamknijmy się w gronie 15 klubów, reszta się nie liczy, do kosza z nimi. Ich tradycję i historię wyrzućmy na śmietnik, zablokujmy możliwość wskoczenia na wyższy poziom reszcie klubów.
Z tego co mi wiadomo to założenie jest takie że 5 klubów ma być na zaproszenie więc nikt nie zamyka drogi do wejścia na wyższy poziom. Z resztą obecny system również nie jest jakoś szczególnie ukierunkowany na wspomaganie mniejszych do wchodzenia tam.
Volto pisze:
09 czerwca 2021, 21:50
Przypominam, że 10 lat temu to MY bylibyśmy poza nawiasem. Jesteście za zabiciem idei piłki nożnej, wy chcecie spektaklu, a każdy powinien mieć szansę na zaistnienie.


Idea obecnego systemu jest taka, że możesz sobie wejść na wyższy poziom jak przyjdzie Szejk i kupi sobie Twój klub. Zobacz co w tym okienku robi PSG. W czasach kryzysu walą kasą na prawo i lewo, nie oglądając się na FFP . Obecnie nawet Ci więksi przestają nadążać za petrodolarami. Wspaniała idea romantycznego futbolu :ok:

Nasze odrodzenie również wymagało najpierw zwiększenia przychodów i bogatych właścicieli. Niestety, ale obecnie najlepszym sposobem na wejście do elity są pieniądze. Musisz się z tym pogodzić.
Volto pisze:
09 czerwca 2021, 21:50
Poza tym - prawo rynku - im coś rzadsze, tym bardziej cenne. Cotygodniowe szlagiery szybko staną się zwykłym stanem rzeczy, i mylicie się, skoro twierdzicie, że co tydzień będziecie dostawać mega-widowisko.
Prawo rynku stanowi, że wartość produktu zależy od dwóch czynników - popytu i podaży. Co oznacza, że twierdzenie "im coś rzadsze, tym bardziej cenne." jest nie w pełni prawdziwe. Jeśli na dany produkt lub usługę jest wysoki popyt to również będzie ona miała większą wartość nawet jeśli nie jest to coś rzadkiego.

Popatrz co się dzieje obecnie z cenami kart graficznych. Szaleństwo koparkowe wywołało nagły wzrost popytu więc ceny poszły w górę. To nie producenci nagle zaczęli produkować mniej kart by te stały się rzadsze. Śmiem twierdzić, że produkują ich nawet więcej niż wcześniej :whistle:
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2021, 22:17 przez jurson09, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve per sempre sara...!!!!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 22:16

jackop pisze:
09 czerwca 2021, 21:53
Volto pisze:
09 czerwca 2021, 21:50
Cotygodniowe szlagiery szybko staną się zwykłym stanem rzeczy, i mylicie się, skoro twierdzicie, że co tydzień będziecie dostawać mega-widowisko.
Od ponad 20 lat oglądam szlagiery najlepszych lig Europy i jeszcze mi się nie przejadły (w przeciwieństwie do gówno-meczów), ale dzięki za uświadomienie, że się mylę :prochno:
I te szlagiery w ligach przestaną mieć znaczenie skoro pozycja na krajowym podwórku będzie gówno warta. Suma sumarum wyjdziesz na zero. Tak czy nie?

@jurson09
Te 5 klubów zawsze będzie do tyłu, mogą nawet wygrać SL, ale nie ma gwarancji, że w następnym sezonie będą mogły zagrać w SL, to nie argument.

Tak, szejkowe kluby psują rynek i w przypadku powstanie SL nawet nie będzie tego śmiesznego FFP, wtedy to dopiero one odjadą reszcie.

Niestety rynek kart graficznych to inna bajka, jest na nie popyt, ponieważ wielu widzi w nich sposób na zysk, zaś piłka nożna sensu stricte to produkt końcowy.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 22:33

Volto pisze:
09 czerwca 2021, 22:16
@jurson09
Te 5 klubów zawsze będzie do tyłu, mogą nawet wygrać SL, ale nie ma gwarancji, że w następnym sezonie będą mogły zagrać w SL, to nie argument.
Jeśli ktoś będzie w stanie wygrać SL to będzie oznaczać że jest na tyle silny że nie będzie opłacało się go nie zapraszać. Tak się tylko domyślam
Volto pisze:
09 czerwca 2021, 22:16
Tak, szejkowe kluby psują rynek i w przypadku powstanie SL nawet nie będzie tego śmiesznego FFP, wtedy to dopiero one odjadą reszcie.
Ponownie nie zanasz założen SL bo właśnie mają być między innymi limity płacowe dla klubów.
Volto pisze:
09 czerwca 2021, 22:16
Niestety rynek kart graficznych to inna bajka, jest na nie popyt, ponieważ wielu widzi w nich sposób na zysk, zaś piłka nożna sensu stricte to produkt końcowy.
Prawo rynku to prawo rynku. W każdym przypadku działa tak samo. Nie wiem jak to powiedzieć prościej.

Karta graficzna i mecz (transmisja w TV lub na żywo na stadionie) z definicji są produktami (usługami) końcowymi. Nie bardzo wiem gdzie Ty tu widzisz różnicę. W obu przypadkach po drodze do konsumenta są ludzie, którzy robią na tym biznes.

Jeśli założyciele SL chcą dostarczyć produkt w takiej, a nie innej formie to muszą widzieć w tym biznes. Dodatkowo z pominięciem niepotrzebnych pośredników (UEFA).
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2021, 22:37 przez jurson09, łącznie zmieniany 2 razy.


Juve per sempre sara...!!!!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 22:35

Volto pisze:
09 czerwca 2021, 22:16
I te szlagiery w ligach przestaną mieć znaczenie skoro pozycja na krajowym podwórku będzie gówno warta. Suma sumarum wyjdziesz na zero. Tak czy nie?
Nope, im więcej dobrej piłki tym lepiej. Za to nie musiałbym już oglądać LM, bo nie grałby tam nikt znaczący - tak jak nie śledzę teraz LE. Nie interesują mnie odpadki.
jurson09 pisze:
09 czerwca 2021, 22:33
Jeśli ktoś będzie w stanie wygrać SL to będzie oznaczać że jest na tyle silny że nie będzie opłacało się go nie zapraszać. Tak się tylko domyślam
Uważam tak samo. Jeśli jakiś klub poczyni inwestycje, wzmocni swoją markę i pozycję na rynku, to z automatu będzie mile widziany.
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2021, 22:38 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 22:36

Perez mówił o poprawie FFP bo obecny system nie działa, mówił też o salary cup.

Co do elitarności rozgrywek - skoro UEFA nie chce zrobić LM dla 20-24 najlepszych ekip tylko "daje szanse słabszym" to te najlepsze ekipy wzięły sprawy w swoje ręce. 5 miejsc o których była mowa nie byłyby przecież rozdawane na chybił-trafił, graliby najlepsi i najatrakcyjniejsi.

Ligi i tak od lat wygrywają te same zespoły z wyjątkami na jakieś Lille czy Leicester a skoro im się udaje tzn. że i z SL mogłoby im się udać. SL nic w tej kwestii nie zmieni. W ostatnich latach nastąpił taki skok przychodów, że bez kasy szejków nie da się nic zrobić. Widać to chociażby po Fiorentinie, która niby chce ale nie może się przebić nawet do 10 ligi. Jeszcze niedawno Napoli mogło, AM mogło ale na kolejny taki skok potrzeba projektu jak Atalanta albo kasy bez ograniczeń.
MaxFromJam89 pisze:
09 czerwca 2021, 21:40
Nie załatwili nas w ten sposób, to załatwią nas sędziowaniem. Teraz każdy sędzia w LM będzie gwizdał przeciwko nam....
Czyli nic się dla nas nie zmieni.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 22:47

Tak jeszcze dorzucę, że hipokryzja kibiców największych klubów jest żałosna. Z jednej strony oczekuje się wpompowywania coraz większej kasy i wydawania setek milionów euro na konkretnych, mocnych piłkarzy, a w momencie gdy kluby postanowiły znaleźć na to dodatkowe środki to jest be, bo co poczną wszystkie ogórki.

Poczytajcie sobie płacze przeciwników Superligi, że zamiast TOPa X klub sprowadzi im kolejny półśrodek Y. Jeśli nasze to za mało, to polecam strony/fora United i Interu :whistle:
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2021, 22:48 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 22:48

MaxFromJam89 pisze:
09 czerwca 2021, 21:40
Nie załatwili nas w ten sposób, to załatwią nas sędziowaniem. Teraz każdy sędzia w LM będzie gwizdał przeciwko nam....
A czy do tej pory było inaczej ?


Obrazek
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 23:04

Bardzo się różnimy w podejściu.

Te hipotetyczne 5 klubów nigdy nie będzie miało gwarancji gry w SL, i bez niej, na dłuższą metę, nie będzie mogło zbudować wystarczająco konkurującego składu, zamkniemy się w 15 klubach i finito.

Zacytuję sam siebie:
Volto pisze:
27 maja 2021, 11:01
Co stracą? Będziemy mieli kilkanaście meczy na sezon, które warto oglądać.

Ligi nie będą miały znaczenia dla pucharów - w SL będzie taka kasa, że piłkarze będą oszczędzani przed meczami SL. Jakie znaczenie ma czy Juve, czy Barca zajmie 2 czy 7 miejsce? Żadne. SL się należy. Nie będzie żadnych weekendowych emocji, nie będzie sensu meczy oglądać bo i po co? Zamkną SL i o co będą walczyły inne drużyny? O złote majtki co najwyżej. Zero ekscytacji - kto w LM, kto mistrz, kto się odbije i zagra w ogóle w pucharach. Poza SL inne będą mieć tak marginalne znaczenie i zainteresowanie, że tego nikt nie będzie oglądał.

Przyjmijmy, że Juve gra jak w tym sezonie - wtedy ile? 11 meczy i do widzenia. Ligą będziecie się emocjonować? Skoro 4 msc. czy 10 - w efekcie na jedno wyjdzie.

Nie będzie emocji jak w finale wczorajszej LE - bo taki finał nic nie będzie znaczył, guzik da. Zwycięzca i tak zostanie poza SL, gdzie nie będzie kasy, a co lepsi zawodnicy - wiadomo gdzie pójdą... Ot - szansa rozwoju sportowego poprzez sukces sportowy...

Nie będzie takich drużyn jak Atalanta, które wnoszą powiew świeżości, będą te same marki, żeby nie wiem jaką kaszanę choćby 3 lata odstawiali...

Więcej kasy? Tak. Tylko jak czytam argument, że teraz szejkowe kluby mają przewagę to sami odpowiedzcie sobie na pytanie - co będzie jak już nikt nawet iluzorycznie nie będzie ich kontrolował? Będą różnice większe niż dziś. Więcej pieniędzy do zarobienia - szejkowie więcej wrzucą. Dystans pomiędzy takim PSG a Juve się drastycznie powiększy - tak czy nie?

Jak napisałem - UEFA i FIFA powoli zabijała piłkę ku ogólnej akceptacji. Organizacja zarobiła, klubom skapnęła i wszyscy szli na sznurku jak na rzeź. A SL to 'rozwiązanie ostateczne sprawy piłki nożnej'

Dla takich jak ja - gdzie to Juve jest osią zainteresowania, nie piłka nożna sensu stricte, ten sport przestanie istnieć. Nie wyobrażam sobie weekendów bez meczy o coś, bo 38 spotkań towarzyskich, bez jakichkolwiek emocji, stawki, ja oglądał nie będę.
Dla mnie piłka nożna umrze, jej historia, geneza, jej piękno, zaskoczenia, w zamian dostaniemy medialne gówno, a wy nazywacie to kawiorem...

@jackop
jakoś finał LE oglądałeś, miał on: stawkę, dramatyzm, tak czy nie?

Dla mnie SL (w proponowanej formie) to będzie koniec piłki nożnej, absolutny. Trzeba się będzie, z bólem serca, pożegnać.
Wiem, że nikt nie zapłacze, poza mną i nielicznymi...


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 23:08

Volto pisze:
09 czerwca 2021, 23:04
@jackop
jakoś finał LE oglądałeś, miał on: stawkę, dramatyzm, tak czy nie?
No cały 1 mecz na... nawet nie wiem ile rozgrywanych jest w ciągu sezonu :prochno: Dodam, że samo spotkanie było bardzo przeciętne, jedynym pozytywem emocje towarzyszące rzutom karnym, oraz że wyjątkowo odbywało się w tygodniu. W zeszłym sezonie finału nie oglądałem, bo nie chciało mi się tracić czasu na Miszczuf. Oglądanie popisów polskich drużyn też już dawno mi się przejadło.

Mimo tego, że ilość czasu jaką poświęcam na futbol sukcesywnie maleje z każdym rokiem to jestem przekonany, że na tym forum jestem jedną z trzech osób oglądających najwięcej spotkań w sezonie.
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2021, 23:19 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 23:16

Volto pisze:
09 czerwca 2021, 23:04
Bardzo się różnimy w podejściu.

Te hipotetyczne 5 klubów nigdy nie będzie miało gwarancji gry w SL, i bez niej, na dłuższą metę, nie będzie mogło zbudować wystarczająco konkurującego składu, zamkniemy się w 15 klubach i finito.
No tak bo Porto wygrywając w 2004 roku Ligę Mistrzów zbudowało taką potęgę, że dziś boi sie ich cała Europa. A od tamtego czasu, kolejnych edycji wcale nie wygrywały drużyny będące w TOP 15 najbogatszych klubów, mieżąc się w finałach z drużynami z tegoż grona :|

Obecnie tort pod tytułem "Liga Mistrzów" jest do podziału dla najbogtszych, a reszta dostaje to co spadnie z patery.


Juve per sempre sara...!!!!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 23:24

Volto pisze:
09 czerwca 2021, 23:04
Dla mnie piłka nożna umrze, jej historia, geneza, jej piękno, zaskoczenia, w zamian dostaniemy medialne gówno, a wy nazywacie to kawiorem...

Dla mnie SL (w proponowanej formie) to będzie koniec piłki nożnej, absolutny. Trzeba się będzie, z bólem serca, pożegnać.
Wiem, że nikt nie zapłacze, poza mną i nielicznymi...
Tak zapytam, jakie rozgrywki i kluby śledziłeś regularnie w zeszłym sezonie, bo z mojego doświadczenia najwięksi romantycy futbolu to ci, którzy prawie w ogóle go nie oglądają :whistle: To jak z tymi, którzy uważają że forum umiera, dlatego nie chce im się go ożywić jakimś postem czy dyskusją :prochno:

@Volto wybacz, ale Twoje argumenty są dziurawe jak sito.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2021, 23:34

jurson09 pisze:
09 czerwca 2021, 23:16
Volto pisze:
09 czerwca 2021, 23:04
Bardzo się różnimy w podejściu.

Te hipotetyczne 5 klubów nigdy nie będzie miało gwarancji gry w SL, i bez niej, na dłuższą metę, nie będzie mogło zbudować wystarczająco konkurującego składu, zamkniemy się w 15 klubach i finito.
No tak bo Porto wygrywając w 2004 roku Ligę Mistrzów zbudowało taką potęgę, że dziś boi sie ich cała Europa. A od tamtego czasu, kolejnych edycji wcale nie wygrywały drużyny będące w TOP 15 najbogatszych klubów, mieżąc się w finałach z drużynami z tegoż grona :|

Obecnie tort pod tytułem "Liga Mistrzów" jest do podziału dla najbogtszych, a reszta dostaje to co spadnie z patery.
Ta... Juventus i jego dwa finały to nic. Wówczas, po Serie B, dwóch 7ych miejscach, to mu bylibyśmy wykluczeni i nigdy nie wrócilibyśmy na ścieżkę zwycięstw, krótką (wybiórczą) pamięć masz :| A Athetico, obecny mistrz La Liga, jak się zbudowali? Nie możemy zamykać elity dla 15 klubów i koniec, moim zdaniem.

@jackop
Pewnie tak, ale na pewno nie Serie A ;) Po Twoich wpisach odnośnie atrakcyjności futbolu - zapewne więcej oglądasz La Liga czy PL, jednakże co do włoskich rozgrywek to bym nie powiedział, dla mnie weekend z Serie A to COŚ i nie chciał bym tego stracić, a SL to gwarantuje. Co do polskich drużyn - to daruj... to nawet nie piłka. Banda przepłacanych panienek bez woli walki.

EDIT
jackop pisze:
09 czerwca 2021, 23:24
Volto pisze:
09 czerwca 2021, 23:04
Dla mnie piłka nożna umrze, jej historia, geneza, jej piękno, zaskoczenia, w zamian dostaniemy medialne gówno, a wy nazywacie to kawiorem...

Dla mnie SL (w proponowanej formie) to będzie koniec piłki nożnej, absolutny. Trzeba się będzie, z bólem serca, pożegnać.
Wiem, że nikt nie zapłacze, poza mną i nielicznymi...
Tak zapytam, jakie rozgrywki i kluby śledziłeś regularnie w zeszłym sezonie, bo z mojego doświadczenia najwięksi romantycy futbolu to ci, którzy prawie w ogóle go nie oglądają :whistle: To jak z tymi, którzy uważają że forum umiera, dlatego nie chce im się go ożywić jakimś postem czy dyskusją :prochno:

@Volto wybacz, ale Twoje argumenty są dziurawe jak sito.
Serie A, wybiórczo PL i LL, jednakże tak rzadko, że tutaj nie podejmuję dyskusji. Nie imputuj mi jednak nie-oglądania. Jak napisałem, weekend z Serie A to dla mnie normalność.

Co do moich argumentów - Ty nawet nie chcesz zrozumieć mojego punktu widzenia. Ja Twój staram się przyswoić. Nie tyle jesteś kibicem danego klubu, sportu, a spektaklu, którego oczekujesz, rozumiem, ja po prostu mam inne postrzeganie sprawy. Różnimy się w zasadniczym podejściu do piłki nożnej i nigdy nie osiągniemy porozumienia.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 00:02

Volto pisze:
09 czerwca 2021, 23:34
Nie tyle jesteś kibicem danego klubu[...]
Jakbym nie był, to by mnie tu już dawno nie było. Nie mam też problemu, żeby zrozumieć o co ci chodzi, tyle że myślenie według Twojego schematu to właśnie zamykanie się na piłkę, co potwierdzają słowa o skupieniu się tylko na Serie A. Przy okazji popierasz tych samych leśnych dziadków pierdzących w swoje wysokie stołki, którym zawdzięczamy okradnięcie nas ze Scudetti, Serie B i 7 miejsca :ok:


Jeśli komuś pasuje trwanie w tym betonie, to nie ja zamierzam go kruszyć, ale irytuje mnie rzucanie idiotycznymi zarzutami w stronę Superligi, zwłaszcza takimi które równie dobrze można teraz skierować do UEFA.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 00:15

jackop pisze:
10 czerwca 2021, 00:02
Volto pisze:
09 czerwca 2021, 23:34
Nie tyle jesteś kibicem danego klubu[...]
Jakbym nie był, to by mnie tu już dawno nie było. Nie mam też problemu, żeby zrozumieć o co ci chodzi, tyle że myślenie według Twojego schematu to właśnie zamykanie się na piłkę, co potwierdzają słowa o skupieniu się tylko na Serie A. Przy okazji popierasz tych samych leśnych dziadków pierdzących w swoje wysokie stołki, którym zawdzięczamy okradnięcie nas ze Scudetti, Serie B i 7 miejsca :ok:


Jeśli komuś pasuje trwanie w tym betonie, to nie ja zamierzam go kruszyć, ale irytuje mnie rzucanie idiotycznymi zarzutami w stronę Superligi, zwłaszcza takimi które równie dobrze można teraz skierować do UEFA.
Nie zamykam się na inne ligi, po prostu oglądam je wybiórczo, tyle. Śmiem twierdzić, że mało kto widział tyle meczy Seria A co ja, możesz nazwać to masochizmem, ale co ja zrobię...

Wg. twoich słów - popieram farsopoli :?: :bad: :facepalm: na litość boską, ty na serio???

Idiotyczne zarzuty? Ja chcę piłkę, gdzie każdy ma szansę, chociażby niewielką, to jest to piękno, ten dreszczyk emocji...

Co do nie-bycia kibicem danego klubu to rzeczywiście przesadziłem :beer:


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 00:17

Volto pisze:
09 czerwca 2021, 23:34
[
Ta... Juventus i jego dwa finały to nic. Wówczas, po Serie B, dwóch 7ych miejscach, to mu bylibyśmy wykluczeni i nigdy nie wrócilibyśmy na ścieżkę zwycięstw, krótką (wybiórczą) pamięć masz :| A Athetico, obecny mistrz La Liga, jak się zbudowali? Nie możemy zamykać elity dla 15 klubów i koniec, moim zdaniem.
Według raportów Deloitte po Calciopoli Juventus nigdy nie wypadł poza TOP 15 pod względem przychodów. A Athletico dostało się do TOP 20 pod względem przychodów w sezonie 2012/13 wygrywając Ligę Europy. Do finału Ligi Mistrzów doszli rok później.

Niestety opierasz się na swoich domysłach i błędnych przeświadczeniach, a nie na faktach. Oba kluby przed "wskoczeniem" do elity, do najbiedniejszych nie należały ;)

Natomiast wspomniane już Porto mimo zwycięstwa w LM nie zdołało przebić się do TOP 20 do dnia dzisiejszego. Jak widać fakty mówią, że nawet zwycięstwo w tych rozgrywkach nie jest żadną magiczną trampoliną pozwalającą wskoczyć do elity :magnifier:


Juve per sempre sara...!!!!
ODPOWIEDZ