Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 00:29

Jako osoba która od X lat ogląda NBA (a okazjonalnie zerknie i na jakiś inny amerykancki sport|) trochę ciężko mi zrozumieć argumenty przeciwników SL.

To system, który działa od długiego czasu i nie powiedziałbym, że w jakikolwiek zmniejsza konkurencyjność rozgrywek.

Ale też nie czarujmy się:
- nie widzę jak ma zwiększyć zainteresowanie w grupie urodzonej po 2000, która wyraźnie dywersyfikuje swoje zainteresowania
- pieniądze nadal byłyby spalane, tylko zamiast w piecu z tytułem "Leśne dziadki z UEFA", trafiałyby do miliona speców od marketingu, prawników, PRowców.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 00:32

Volto pisze:
10 czerwca 2021, 00:15
Wg. twoich słów - popieram farsopoli :?: :bad: :facepalm: na litość boską, ty na serio???
Volto pisze:
09 czerwca 2021, 23:34
Wówczas, po Serie B, dwóch 7ych miejscach, to mu bylibyśmy wykluczeni i nigdy nie wrócilibyśmy na ścieżkę zwycięstw, krótką (wybiórczą) pamięć masz :|
Przypominam ci, kto był odpowiedzialny za to, że w pierwszej kolejności zeszliśmy ze ścieżki zwycięstw. Ci sami ludzie, którzy jako pierwsi zaczęli przebąkiwać o karach dla Juventusu (w tym degradacji) za bycie współzałożycielem SL.
Volto pisze:
10 czerwca 2021, 00:15
Nie zamykam się na inne ligi, po prostu oglądam je wybiórczo, tyle. Śmiem twierdzić, że mało kto widział tyle meczy Seria A co ja, możesz nazwać to masochizmem, ale co ja zrobię...
Ja piszę o tym, że patrzysz na problem lokalnie, a nie ile spotkań oglądasz. Dla ciebie tak długo jak Sassuolo czy Fiorentina mają szansę zagrać w LM, a w SL by nie mogły, to globalne zmiany w futbolu są problemem 3ciej kategorii.

Trzymając się włoskiego podwórka, skąd Inter ma wyciągnąć więcej kasy, żeby chociaż zachować to co zbudowali? W lidze dostaną największy hajs, bo zostali mistrzem, kasa z praw TV rozdana, LM pewna z pierwszego koszyka, sponsorzy regularnie pozyskiwani od czasu przejęcia przez Zhangów, 275! mln € pożyczki zaciągnięte. Prawdopodobnie wykorzystali wszystkie środki, a i tak muszą sprzedawać, aby spełnić wymagania krajowe i UEFA.



Tu chodzi o cały system. System, który zaczyna chylić się ku upadkowi, bo jego wydajność nie jest w stanie utrzymać najbogatszych, którzy swoimi pieniędzmi go do tej pory napędzali. Nie wiem jak można to tak łatwo zignorować, wsadzić głowę pod kołdrę, przytulić misia i liczyć, że wszystko samo się rozwiąże :dontknow:

Superliga to był stół przy którym wspólnie mogli usiąść najwięksi europejskiego futbolu i bez zewnętrznego pośrednika przedyskutować jaki kierunek obrać. Nie da się zaprzestać 'wyścigu zbrojeń' dopóki kontrolę nad pieniądzem i zdolność do podejmowania decyzji trzyma pod swoim kluczem UEFA.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 01:05

To jest właśnie najgorsze, że ci wielcy obrońcy piękna futbolu nie potrafią zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. Futbol od minimum dekady jest przeżarty wielkim pieniądzem i zepsuty do szpiku kości, oczywiście nie tylko z winy UEFA, bo najbogatsi zawsze na nią naciskali by skapło im więcej. Ta szansa dla mniejszych to zwykła ułuda, bo od momentu triumfu Porto, minęło już 17 finałów. Wszystkie wygrane przez ew. członków SL. Za jakieś tam niespodzianki w samym finale można by na siłę wpisać Borussie, pierwszy finał Atletico i ew. Tottenham. Romantyczne drużyny jak Ajax czy Monaco są w mig rozkupywane. Układ zmienić może tylko ktoś obrzydliwie bogaty, srający kasa na lewo i prawo - czyli wracamy do punktu wyjścia i futbolu przeżartego do szpiku kości. Ten sam bogacz w przypadku SL też będzie do niej mógł wejść prędzej czy później.
Przykład z Juventusem nie uczestniczący w SL, gdyby ta powstała w momencie siódmych miejsc nietrafiony. Milan jest dłużej niż dwa sezony po za nawiasem i miał miejsce.
Takie to dziś zepsute czasy, czy nam się to podoba czy też nie ( ile pokoleń używało tego wyświechtanego frazesu? :D ). Nie ma co udawać, że upudrowana mafia w postaci UEFA będzie lepsza niż mafia w postaci SL. Korpo kluby to dziś globalne marki, które mogą mieć wysrane na lokalnych kibiców, a hajs i tak się będzie zgadzał. Dla Juventusu to byc może jedyna droga, bo Serie A przespała moment zmian. Tu nadal najpopularniejszy jest model bogatego bossa-quasi-mafiozy, dla którego klub to wręcz prywatny folwark - a jak taki odejdzie to lata tułaczki jak w przypadku ery Post-Berlusconi czy też post Moratti. W dodatku zgnilizna leśnych dziadków w FIGC.
Kto wie, może to wszystkim wyjdzie na dobre, bo SL po początkowym fiasku może to wszystko lepiej przygotować, pomyśleć o lepszym sposobie awansu, o lepszej dystrybucji pieniędzy do mniejszych klubów. Kluczowe będą kluby angielskie i to czy znajda sposób by rząd nie mógł im nic zrobić.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 08:53

jurson09 pisze:
10 czerwca 2021, 00:17
Według raportów Deloitte po Calciopoli Juventus nigdy nie wypadł poza TOP 15 pod względem przychodów. A Athletico dostało się do TOP 20 pod względem przychodów w sezonie 2012/13 wygrywając Ligę Europy. Do finału Ligi Mistrzów doszli rok później.

Niestety opierasz się na swoich domysłach i błędnych przeświadczeniach, a nie na faktach. Oba kluby przed "wskoczeniem" do elity, do najbiedniejszych nie należały ;)
Spokojnie można tu dodać Milan i Inter, które mimo wielu lat bez LM nadal są w czołówce najbogatszych.
Awans do SL można by pewnie osiągnąć wygrywając SL2 czy co tam powstanie poziom niżej tak jak teraz wygrywa się LE. Na prawdę ciężko pojąć jak można myśleć, że poza SL to już nic nie będzie a kluby które wygrają ligę krajową nigdzie nie będą grały jak ich SL nie zaprosi do siebie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 10:59

Ten "sprawiedliwy" i dbający o mniejszych system UEFA działa tak, że Juventus zajmujący 4 miejsce w Serie A ma na start gwarantowane 51 milionów. Najwięcej spośród włoskich klubów. Najmniej dostanie Atalanta 25,8 miliona na start.

https://www.calcioefinanza.it/2021/05/2 ... 2021-2022/

Ta jak uż pisałem w obecnym systemie i tak promowani są najbogatsi co UEFA dumnie nazywa "rankingiem historycznym". :)
jackop pisze:
10 czerwca 2021, 00:32
Trzymając się włoskiego podwórka, skąd Inter ma wyciągnąć więcej kasy, żeby chociaż zachować to co zbudowali? W lidze dostaną największy hajs, bo zostali mistrzem, kasa z praw TV rozdana, LM pewna z pierwszego koszyka, sponsorzy regularnie pozyskiwani od czasu przejęcia przez Zhangów, 275! mln € pożyczki zaciągnięte. Prawdopodobnie wykorzystali wszystkie środki, a i tak muszą sprzedawać, aby spełnić wymagania krajowe i UEFA.
https://football-italia.net/serie-a-tv- ... -revealed/

Inter jako mistrz Włoch zarobił mniej za prawa telewizyjne niż spadkowicz Premier League Sheffield United. :cooler:

Swoją drogą jak to jest możliwe? Przecież w Angli mają więcej wilkich klubów. Co oznacza że, spotkań między wielkimi jest więcej i to powinno się szybciej "przejadać". W Serie A takie mecze są rzadziej więc to tu powinny trafiać wielkie pieniądze bo włosi mają bardziej ekskluzywny towar :laugh:


Juve per sempre sara...!!!!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 11:08

Dyskusja nie ma sensu. Ani Wy mnie, ani ja Was nie przekonam. Stanowiska nie zmieniam, dla mnie to będzie po prostu koniec kibicowania. UEFA zaczęła zarzynać mój ukochany sport, SL dokończy dzieła. Wam życzę powodzenia i 'nierozczarowania' się formą nowych rozgrywek.

Zamieniamy jedną mafię na drugą. Minął czas dinozaurów, mija i czas takich kibiców jak ja. Na moje miejsce znajdzie się pewnie ze stu Azjatów, dla korpo-klubu z bohomazem, miast herbu to pozytyw - wiem.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 13:56

jackop pisze:
09 czerwca 2021, 21:53
Volto pisze:
09 czerwca 2021, 21:50
Cotygodniowe szlagiery szybko staną się zwykłym stanem rzeczy, i mylicie się, skoro twierdzicie, że co tydzień będziecie dostawać mega-widowisko.
Od ponad 20 lat oglądam szlagiery najlepszych lig Europy i jeszcze mi się nie przejadły (w przeciwieństwie do gówno-meczów), ale dzięki za uświadomienie, że się mylę :prochno:
Dokładnie. Pewnie dlatego NBA,NHL,MLB i NFL się ludziom znudziła i pustki na stadionach obecnie. : )
Za dużo szlagierów.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 14:04

Z doniesień prasowych wychodzi na to, że o ile UEFA wygrała bitwę, tak my wygraliśmy wojnę. Bardzo mnie to cieszy, nie ukrywam. Pytanie brzmi co dalej? Czy znowu usiądziemy do stołu ze zdrajcami, żeby wskrzesić projekt?

Z mojej perspektywy, jako człowieka, który do piłki nożnej w trakcie sezonu siada raz albo dwa w tygodniu (liga + jakiś puchar) nie ma nic lepszego niż taki towar premium, który miałaby zapewnić mi ESL. W tej chwili oglądam ligę, bo nie ma innej opcji. Niestety nie gramy szlagierów co tydzień, więc od biedy zostaje mi oglądanie grania z ogórkami. I oczywiście, że wolałbym oglądać mecze z dobrymi drużynami cały czas. Dziwię się, że niektórzy by nie chcieli. To trochę tak jakby narzekać na to, że Hollywood robi kolejne filmy naszpikowane gwiazdami, z ogromnymi budżetami i super efektami specjalnymi, które ludzie chcą oglądać, zamiast kina niezależnego, które już masowo widzów przed ekrany nie przyprowadzi.

Z resztą, nawet same mecze na stadionach są robione na Zachodzie pod inny typ kibica, niż kiedyś. Jak byłem w Turynie na meczu Juve to każdy dostał flagi żeby machać, żeby to ładnie wyglądało, w przerwie jakiś konkurs karaoke dla dzieci, obok mnie ludzie z dziećmi na trybunach, ogólnie festyn dla casuali, a nie dla takich romantyków kibicowania, co znają wszystkie kibicowskie przyśpiewki. I jak słusznie zauważyli inni, często ci romantyczni kibice są romantyczni tylko z nazwy, bo podobnie jak pozostali - oglądają tylko mecze dobrych ekip.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 17:08

Pisałem już tutaj raz, powtórzę i może trochę rozwinę.
SL to aktualnie jedyne rozwiązanie na stole, które daje szanse drużynom włoskim, hiszpańskim, niemieckim rywalizować na w miarę zbliżonym poziomie z drużynami angielskimi. Premier league (PL) już dziś wyprzedza o dekadę inne silne ligi europejskie, a przy obecnym trendzie, za kilka lat będzie wyprzedzała o lata świetlne. To nie jest moje zdanie, to są fakty, poparte przychodami z praw tv.
Jeżeli dziś i w ostatnich kilku latach włodarze Bayernu otwarcie mówią, że nie są w stanie rywalizować na rynku transferowym z czołowymi klubami angielskimi, to chyba coś oznacza. Jeden z najlepiej zarządzanych klubów na świecie, bez długów, z regularnymi zyskami, nie jest w stanie podjąć rękawic z klubami angielskimi. To chyba daje do myślenia?
Niektórzy tutaj się śmiali jak to niby kluby angielskie sfrajerzyły poddając się karom i ewentualnym przyszłym sankcjom gdyby któryś ponownie chciał dołączyć do SL. Przecież założenie SL nie jest w interesie klubów PL, bo sama PL jest już poniekąd, a z pewnością wyrasta na taką SL. Jaki mecz obecnie przyciąga więcej widzów przed tv, Tottenhamu z Mani czy Bayernu z Borussią D, ManC z Brighton czy Realu z Celta Viga, Chelsea z Aston Villa czy PSG z Rennes? Można by tak powielać. Można też zadać pytanie który mecz więcej ogląda kibiców czy ligi angielskiej ManU z Liverpoolem czy Juventusu z Ajaxem w LM? Śmiem twierdzić, że we wszystkich tych przykładach większą oglądalność mają mecze między drużynami angielskimi.
Szefostwo Juve, Barcy czy Realu doskonale sobie zdaje z tego sprawę i mając ambicję utrzymać się w elitarnej grupie klubów, trwają przy projekcie SL. Skoro przychody z praw tv spadają we Włoszech i nie tylko, podczas gdy anglicy nie narzekają, to kluby SL szukają rozwiązań. Średni przychód na mecz LM jest niższy niż średni przychód na mecz PL.
Można się obruszać na projekt SL, ale to jest w tej chwili jedyna konkretna propozycja, która daje szansę (nie gwarantuje), aby w dłuższym horyzoncie czasowym, kluby z kontynentu pozostały konkurencyjne. Jeśli ktoś ma inne, niech zaproponuje. Jeśli UEFA się obraziła, niech pokaże jaki ma pomysł.
I na koniec, kto znosi złote jajka? UEFA czy kluby próbujące założyć SL? Kto generuje przychody i kto ponosi ryzyko biznesowe? Odpowiedź jest chyba oczywista.
Żeby nie było, ja nie jestem wielkim entuzjastą SL. Natomiast obawiam się, że jest to jedyne rozwiązanie aby zachować jako taką równowagę w futbolu między PL a resztą.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 17:33

Nagle okazuje się, że UEFA zaczyna się wycofywać ze swojej postawy i to Juventus, Real, Barcelona mogą z całej sytuacji wyjść z twarzą. Pozostałych, którzy na czas wycofali się z tego projektu jest mi po prostu żal. Abstrahując od tego jakim pomysłem jest SL i czy to wszystko ma sens powyższa trójka przynajmniej działa zdecydowanie i zgodnie z założeniami.

Panowie, nie było gdzieś mowy o tym, że powyższe 3 kluby mogą się ubiegać o karę pieniężną od pozostałych klubów założycieli SL w związku z zerwaniem umów?


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 17:45

mrozzi pisze:
10 czerwca 2021, 17:33
Nagle okazuje się, że UEFA zaczyna się wycofywać ze swojej postawy i to Juventus, Real, Barcelona mogą z całej sytuacji wyjść z twarzą. Pozostałych, którzy na czas wycofali się z tego projektu jest mi po prostu żal. Abstrahując od tego jakim pomysłem jest SL i czy to wszystko ma sens powyższa trójka przynajmniej działa zdecydowanie i zgodnie z założeniami.

Panowie, nie było gdzieś mowy o tym, że powyższe 3 kluby mogą się ubiegać o karę pieniężną od pozostałych klubów założycieli SL w związku z zerwaniem umów?
Było, ale z tego co media piszą to nikt oficjalnie nie odszedł ze spółki tworzącej superligę, także wierząc tym doniesieniom, to "wyjście" było raczej na pokaz dla UEFY niż faktycznymi krokami prawnymi. Ciekawe czy ta superliga wróci czy definitywnie się sprawa zamknie a może właściwiej zawiesi, co do kar to myślę, że i tak Ci co mieli to finansować wzięliby największą część tortu dla siebie.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2021, 22:40

Znaczy chodzi o to że na mocy podpisanej umowy (jeżeli ta w necie jest prawdziwa) opuścić SL można tylko w przypadku nie uzyskania zgody UEFA lub Sądów na przeprowadzenie rozgrywek.

Jeżeli nasi otrzymają takową z sądu, to żaden klub z tej SL nie wystąpił.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Marian50

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2006
Posty: 179
Rejestracja: 24 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2021, 14:17

Tymczasem misiu Ceferin płacze w wywiadzie,że " Sprawiedliwość czasem jest powolna,ale przychodzi zawsze" :( Biedny misiu :(


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2021, 15:58

Marian50 pisze:
11 czerwca 2021, 14:17
Tymczasem misiu Ceferin płacze w wywiadzie,że " Sprawiedliwość czasem jest powolna,ale przychodzi zawsze" :( Biedny misiu :(


"Juve, Real i Barça wydają się być dzieciakami niezapraszanymi na imprezy, które następnie próbują wejść z policją”

On już całkowicie odpływa. Każdym kolejnym wywiadem robi z siebie coraz większego klauna. Wydaje mi się, że UEFA powinna się głęboko zastanowić czy taki człowiek powinien być ich twarzą.


Juve per sempre sara...!!!!
Marian50

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2006
Posty: 179
Rejestracja: 24 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2021, 20:37

Kolejny odcinek wielkiej sagi o Superlidze <Game of Thrones theme playing in background>

https://www.tuttojuve.com/primo-piano/a ... igc-561179

Juventus w Champions League.UEFA wysłała już list klubowi i do FIGC.


ODPOWIEDZ