Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2023, 12:45

Skoro wolisz żeby część drużyn grała za ranking i to jest ok ale za nazwę już nie jest ok to już myślę, że nie przekonam cię. Ja nie widzę większej różnicy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2023, 14:58

Co do aspektu finansowego, to transparentne zarządzanie hajsem przez zainteresowane kluby to lepsze rozwiązanie, bo każdy każdemu będzie patrzył na ręce. Przy FFP UEFA na jednych przymyka oko, a drugich bierze na celownik, bo są równi i równiejsi nawet bez Superligi. Chyba Milan i parę innych klubów dostało kary za jakieś "groszowe" sprawy, podczas gdy City czy PSG śmieją się wszystkim w twarz.


Poza aspektem historycznym nie ma żadnego argumentu przemawiającego za wyższością LM nad SL.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2023, 16:23

Maly pisze:
01 kwietnia 2023, 12:45
Skoro wolisz żeby część drużyn grała za ranking i to jest ok ale za nazwę już nie jest ok to już myślę, że nie przekonam cię. Ja nie widzę większej różnicy.
No cóż, jeśli nie widzisz różnicy między grą w pucharach tak jak do tej pory za wysokie miejsce w lidze, a grą z przydziału za nazwę klubu, to ja już nie mam pytań :facepalm: Dobra, nie ma się co przekonywać, oboje mamy inne podejście.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2023, 20:09

Maly pisze:
31 marca 2023, 10:08
Nie wiedziałem, że Nantes czy Celta to kluby z krajów piłkarskiego "drugiego" świata i że dodatkowo były mistrzami ;)

Przykład Bazylei jest to jednak bardzo dobry - mieli wszystko, super projekt etc, kilka lat z rzędu grali w fazie grupowej i co? I nic. Nie ma ich. Legia zagrała w LM raz i co? I nic.
Widełki "poziomu" świata i miejsca w lidze zawsze można przesunąć, liczy się raczej długoterminowy wymiar klubu. I dlatego podałem takie a nie inne, z którymi gdyby polskie kluby były zarządzane dobrze - można by rywalizować co roku.

Poza tym co ma wynikać z grania w europejskich pucharach? Poza prestiżem? Idziemy w jakąś absurdalną stronę zapominając, że nie ma obowiązku i nie ma kar jeśli ktoś nie chce grać. Najlepszy przykład Milanu, który zrezygnował z gry w LE żeby wyczyścić się względem UEFY.

Skoro Perezowi czy Agnelliemu doskwiera pazerna UEFA - mogą nie zgłosić drużyny do rozgrywek. A jednak zgłaszają, a Realowi nie przeszkadza upychanie pucharków w gablocie.

Poza tym #2 ciągle zapomina się o tym, że każda drużyna ma swoich kibiców i każdy kibic chce widzieć swoją ekipę nawet w LK. Nie mówiąc o tym, że jeśli jesteś jedynym przedstawicielem kraju w pucharach to ogląda cię też reszta krajanów. I tu docieramy do sedna - kwestia nowych rozgrywek z "topowymi" markami nie opiera się o kibica europejskiego, ale o Azjatę, Araba czy Amerykanina.

I ci faktycznie jak mają do wyboru starcie LFC z Realem albo Brugge z Benficą - to wybiorą to pierwsze. Nie mniej pffff nie jestem rasistą, ksenofobem, narodowcem itp. ale wk# mnie włażenie w 4 litery innym kontynentom przez pryzmat zmian nawet godzin rozpoczęcia niektórych spotkań.

Ktoś tu ciągle wspomina o NBA (pomijając niezrozumienie czym jest i jak się podchodzi do sportu w USA) - czy NBA ma jakieś dostosowania do Europy? Przenoszą tu jakieś mecze sezonu zasadniczego? Coś z plejofów? Finał może? Chociaż jeden mecz? Nie, chcesz Polaku oglądać to siedzisz po nocach.


jackop pisze:
01 kwietnia 2023, 14:58

Poza aspektem historycznym nie ma żadnego argumentu przemawiającego za wyższością LM nad SL.
Właśnie argument historyczny nie ma sensu. Cała reszta już tak. BTW znacie historię zawiązania FIFY, czyli w teorii jeszcze "gorszej" organizacji? Jedynym przedstawicielem nie-kraju był... Real Madryt. Taaa... oni są wszędzie dopóki im pasuje (przypominam przez lata chory podział kasy z tv, gdzie Real z największym swoim wrogiem Barcą walczyli jak lwy żeby zgarniać większość $, a olewać resztę - ktoś wierzy, że w "super"lidze będzie inaczej? XD), ale jak nie to "oni są źli, my nie"...


Obrazek
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2023, 20:18

Bart985 pisze:
01 kwietnia 2023, 20:09


I ci faktycznie jak mają do wyboru starcie LFC z Realem albo Brugge z Benficą - to wybiorą to pierwsze. Nie mniej pffff nie jestem rasistą, ksenofobem, narodowcem itp. ale wk# mnie włażenie w 4 litery innym kontynentom przez pryzmat zmian nawet godzin rozpoczęcia niektórych spotkań.
Będzie offtop.

Nie życzę sobie zrównywania narodowców z rasistami i ksenofobami, najpierw się doedukuj, potem pisz. Albo jak pijesz- nie pisz.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2023, 20:21

Edukacja nie ma z tym nic wspólnego. Moje doświadczenia są takie, że trzy terminy się przeplatają. W większym/mniejszym stopniu, ale tak. Nie jest to stały pakiet, ale takich ludzi znam.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2023, 20:57

Bart985 pisze:
31 marca 2023, 00:45
Maly pisze:
29 marca 2023, 23:22

To o czym piszesz o szansach mistrza Polski jest niby prawdą ale to czysta teoria - sprawdź ilu mistrzów z takich krajów wyszła z grupy w XXI wieku i zobaczysz jak to jest w rzeczywistości.
Ale mają przynajmniej szansę. W lidze Pereza nie, bo nie dostaną biletu. I sprawdziłem sobie z ciekawości. Od sezonu 2001/02 do dzisiaj wychodziły Panathinaikos i Olympiacos, Galata, Nantes, Sparta Praga, Bazylea, Celta Vigo, Kopenhaga, APOEL itd.
A nawet jeśli to mało, to dla wielu klubów 6 meczów w fazie grupowej to spory zastrzyk kapitału do rozwoju.
To tak na serio z tym rozwojem xd? Przecież to idealnym przykład, że różnica pomiędzy tymi klubami a takim PSG to kwestia skali. Palenie hajsów w obu przypadkach. Te przykładowe kluby są tak absurdalnym wyborem pod tezę rozwoju, że to się samo komentuje. Rozwój tych klub jest praktycznie niemożliwy. Gdyż droga tych małych klubów do fazy grupowej LM jest na tyle ciężka, że zasadniczo szanse na granie w tej LM kilka lat z rzędu są praktycznie żadne. A tylko taka sytuacja dawałaby realne szanse na rozwój tych klubów.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2023, 21:14

@Nicram_93: Ranking UEFA to nie jest wysokie miejsce w lidze a przecież taka furtka do gry w LM będzie już za sezon.
Bart985 pisze:
01 kwietnia 2023, 20:09
I ci faktycznie jak mają do wyboru starcie LFC z Realem albo Brugge z Benficą - to wybiorą to pierwsze.
A ty niby co wybierasz? Nie rozśmieszajcie ludzi. Może Belg czy Portugalczyk wybierze ten drugi mecz ale cała reszta Europy ten pierwszy i wniosek jest taki, że to nie tylko o Azję i Amerykę chodzi. Godzinami też im LM póki co nie dogadza bo granie o 19 było pod Rosję i Ukrainę gdzie czas jest przesunięty o 2h.
Bart985 pisze:
01 kwietnia 2023, 20:09
czy NBA ma jakieś dostosowania do Europy? Przenoszą tu jakieś mecze sezonu zasadniczego? Coś z plejofów? Finał może? Chociaż jeden mecz? Nie, chcesz Polaku oglądać to siedzisz po nocach.
Pobudka! Ostatni odbył się 19 stycznia br. ;)
https://en.wikipedia.org/wiki/NBA_Global_Games


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 247
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2023, 01:07

AdiJuve pisze:
01 kwietnia 2023, 20:57
]
To tak na serio z tym rozwojem xd? Przecież to idealnym przykład, że różnica pomiędzy tymi klubami a takim PSG to kwestia skali. Palenie hajsów w obu przypadkach.
Mówię o teorii. Praktyka to już nie moja sprawa. Ale chyba widzisz różnicę z pieniędzy z fazy grupowej dla małego/średniaka, a dla takiego PSG, który nie musi w ogóle brać kasy od kogokolwiek poza swoim właścicielem? Nikt chyba nie oczekiwał, że takie Dudelange stanie się nagle znaczącym miejscem nawet tej części Europy, ale czytałem kiedyś wywiad z właścicielem, który powiedział, że LM pozwoliła im wymienić murawy i rozbudować szkółkę z bocznymi boiskami. To jest chyba rozwój?

Maly pisze:
01 kwietnia 2023, 21:14
A ty niby co wybierasz?

https://en.wikipedia.org/wiki/NBA_Global_Games
Ja jestem przykładem niestatystycznym, bo piłkę oglądając od 30 lat... wybieram te drużyny, które są akurat ciekawe. Dla mnie. Ja bym z tej czwórki obejrzał Benficę. A są takie dni LM fazy pucharowej gdzie nie oglądam nikogo, nie dlatego że nie mam czasu, ale ochoty.

Co do NBA to ok. Jeden rocznie (ok wcześniej były 2, pewnie może przez covid?) - niech będzie. Jest jednak pewna różnica między tym, a wywożeniem Superpucharów za granicę rodzimych krajów czy przypomniał mi się rant Kowala na mecze w Hiszpanii, w ich klimacie, w samo południe. Bo 12 w Madrycie to 18 w Pekinie...


A wszystko o czym tu gadamy i tak kręci się wokół kasy. Dla klubu. Z tym że kibic tego raczej tego nie odczuje, nie? Jestem bardzo ciekawy ile kosztowałyby bilety na mecz "super"ligi dla takiego Juventusu? :)


Obrazek
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2023, 09:01

Bart985 pisze:
02 kwietnia 2023, 01:07
AdiJuve pisze:
01 kwietnia 2023, 20:57
]
To tak na serio z tym rozwojem xd? Przecież to idealnym przykład, że różnica pomiędzy tymi klubami a takim PSG to kwestia skali. Palenie hajsów w obu przypadkach.
Mówię o teorii. Praktyka to już nie moja sprawa. Ale chyba widzisz różnicę z pieniędzy z fazy grupowej dla małego/średniaka, a dla takiego PSG, który nie musi w ogóle brać kasy od kogokolwiek poza swoim właścicielem? Nikt chyba nie oczekiwał, że takie Dudelange stanie się nagle znaczącym miejscem nawet tej części Europy, ale czytałem kiedyś wywiad z właścicielem, który powiedział, że LM pozwoliła im wymienić murawy i rozbudować szkółkę z bocznymi boiskami. To jest chyba rozwój?
Ja jestem zdania, że topowe rozgrywki na kontynencie powinny skupiać topowe zespoły.
Poza mieszkańcami Luksemburga chyba jesteś jedynym człowiekiem którego interesuje rozwój Dudelange :laugh:
Swoją drogą Luksemburg ma chyba najwyższe PKB na świecie i trochę dziwne, że nie mają kasy na wymianę murawy... Niech się rozwijają, ale nie kosztem poziomu rozgrywek od których powinno się wymagać samych hitowych spotkań co kolejkę


FORZA JUVE!!!
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2023, 13:23

Bart985 pisze:
02 kwietnia 2023, 01:07
AdiJuve pisze:
01 kwietnia 2023, 20:57
]
To tak na serio z tym rozwojem xd? Przecież to idealnym przykład, że różnica pomiędzy tymi klubami a takim PSG to kwestia skali. Palenie hajsów w obu przypadkach.
Mówię o teorii. Praktyka to już nie moja sprawa. Ale chyba widzisz różnicę z pieniędzy z fazy grupowej dla małego/średniaka, a dla takiego PSG, który nie musi w ogóle brać kasy od kogokolwiek poza swoim właścicielem? Nikt chyba nie oczekiwał, że takie Dudelange stanie się nagle znaczącym miejscem nawet tej części Europy, ale czytałem kiedyś wywiad z właścicielem, który powiedział, że LM pozwoliła im wymienić murawy i rozbudować szkółkę z bocznymi boiskami. To jest chyba rozwój?
Ale jaki sens jest mówić o jakieś teorii, takiej mocno wyimaginowanej torii. Pozwoliło im zainwestować w infrastrukturę, ale gdzie tutaj jakikolwiek rozwój sportowy? Przecież w sporcie chodzi przede wszystkim o tę sferę sportową a nie ładne budynki, fajna murawę. Co po tym jak potem w żaden sposób nie przekłada się to na kwestie sportowe? To jakby zwykła firma po jednym lepszym roku z powodu jakiejś nadzwyczajnej sytuacji gdzie im skoczył zysk o 30/40% zainwestowała w dodatkowe maszyny ale zysk w dalszym ciągu jest na poziomie z przed tego nadzwyczajnego roku. Gdzie tutaj rozwój?
Dla klubów (jak i innych firm) dużo lepsza jest sytuacja w której mają pewność, nawet mniejszych ale pewnych zysków przez kilka lat. Stąd jak wspomniałem taki Panathinaikos grający w 2 lidze w Superlidze ma większe szanse na rozwój niż gdy zagra raz na jakiś czas w LM. Oczywiście różne kwestie trzeba dopracować, może ograniczyć wydatki, sprawić by kluby jak spadają z ligi miały jakiś finansowy spadochron jak jest teraz w Premier League, ale baza do rozwoju dla wielu drużyn byłaby znacznie lepsza niż jest teraz.

W kwestii oglądalności to ludzie dalej chcą oglądać główne marki, największe kluby nawet jak grają mniej atrakcyjny futbol niż mniejsze kluby prezentujące atrakcyjniejsze granie. Takie są fakty, faktem jest też, że są ludzie wolący te atrakcyjniejsze drużyny, ale jest ich statystycznie znacznie mniej.


Toskanski_Ferguson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2023
Posty: 94
Rejestracja: 31 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2023, 15:54



AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2023, 16:55

O popatrz popatrz a wielki andrea agnelli szaty rozdzielał i umierać za SL chciał.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2023, 17:57

SL to była ostatnia moja nadzieja aby wyrwać się z tego <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Jeżeli to prawda to porażka bo zarząd miał walczyć, zgodnie z obietnicami na wszystkich frontach. Miała być walka a tym czasem poddają się na każdej płaszczyźnie więc nie dziwi mnie, że taki Allegri im nie przeszkadza. Są takimi samymi przegrywami jak ten dzban.


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2023, 18:01

Po co Elkann i zarząd mają walczyć o coś co za dwa może trzy lata nie będzie ich dotyczyć? Podobno Ferrero już doradzał Elkannowi sprzedaż klubu.
Moim zdaniem klub jest szykowany do sprzedaży.


ODPOWIEDZ