Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2021, 21:35

A.to.gdzies pisza ze oprócz wykluczenia z Lm mogą nas też wywalić z Serie A?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2021, 21:37

SKY podał takie informacje.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 08 maja 2021, 22:01

Trzeba pamiętać, że Barca i Real to kluby socios, mogą się wykpić przy jakiś ewentualnych problemach wykpić tym, że to była decyzja jednoosobowa, zresztą chyba już Laporte wcześniej wspominał, że uzależniają wszystko od socios. Juventus takiej poduszki nie ma. Zobaczymy jak to się zakończy, ale skoro ta 9 idąc "na kolanach" dostała takie kary to pozostałą trójkę czeka przynajmniej podobna decyzja ze strony UEFY.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 08 maja 2021, 23:06

Zastanawia mnie jedno - jeżeli Real, Barcelona i my nie dysponujemy żadnym planem B, nie mamy żadnego asa w rękawie, to dlaczego nie posypaliśmy jeszcze głowy popiołem? Z perspektywy tego co wiemy, wychodzi na to, że UEFA ma w tej chwili wszystkich w garści i poza ewentualnym moralnym (w mniemaniu zarządów ww. klubów) zwycięstwem - sytuacja jest najzwyczajniej w świecie przegrana. Jedyne co nas może uratować to bycie w tym samym gronie z Realem i Barceloną, chociaż wydaje mi się, że „nowym” Realem i „nową” Barcą w wyniku nieudanego puczu zostały PSG i City, jako następni ulubieńcy UEFY. W wyniku czego, może ona chcieć surowo ukarać buntowników. W co gra tutaj Agnelli z Perezem? Jak dla mnie to game over.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2021, 23:35

Game Over to mało powiedziane. UEFA w statutach lig chce dać zapis, że każda drużyna tworząca coś na wzór SL automatycznie wypada. Perez i Agnelli pogrzebali swój pomysł, stąd nie rozumiem użytkowników, będących za SL i chwalących postawę tychże prezesów. Toż oni zniweczyli sprawę na amen, ale są 'super' bo się nie ugięli. Trzeba wiedzieć kiedy się przegrywa i stracić jak najmniej.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 maja 2021, 23:50

Ciekawe co a to wszystko co UEFA robi urząd do spraw monopolizacji rynku.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2021, 23:55

Volto pisze:
08 maja 2021, 23:35
Game Over to mało powiedziane. UEFA w statutach lig chce dać zapis, że każda drużyna tworząca coś na wzór SL automatycznie wypada.
Skoro chcą dać taki zapis, to znaczy, że teraz go nie ma. A to znaczy że nie mają podstawy do wykluczenia. Czy źle coś rozumuje? Może podobnie jest z przepisami UEFA? I może agnelli i perez też to wiedzą dlatego się nie wycofują. Choć nie wiem po co już teraz iść w zaparte, we 3 tej super ligi i tak nie zagrają.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2021, 00:06

Volto pisze:
08 maja 2021, 23:35
Trzeba wiedzieć kiedy się przegrywa i stracić jak najmniej.
A może jednak sytuacja nie jest tak beznadziejna, że tego nie robią ? Może media przedstawiają wszystko w czarnych kolorach a my zapewne wszystkiego nie wiemy ? Tak to sobie tłumaczę gdyż Agnelli nie zaorałby chyba wszystkiego co zbudował ?

Zapodam Wam ciekawostkę ale niech każdy wierzy lub nie...
Stosunki Agnellego z Cefarinem pogorszyły się bardzo po tym kiedy Pepunio do nas nie trafił a żyliśmy tą historią lub plotami jak kto woli. Agnelli miał zapewnienie od Ceferina, że sankcje dla MC będą miały miejsce i są tylko kwestią czasu co popychało Pepa w naszym kierunku i wszystko było dogadane. Okazało się, że UEFA ugięła się, sankcji żadnych dla MC nie było i od tamtej pory już Agnelli działał za plecami Ceferina gdyż stracił wiarę w jego prawdomówność. Zaczęliśmy w popłochu, pozostając bez alternatywy urabiać Sarriego, który chciał wrócić do Włoch. Dalszą część historii znacie ale nie każdy musi w to wszystko wierzyć. Jak dla mnie wszystko układa się w jedna całość.


Obrazek
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 09 maja 2021, 07:06

Aha, co do faktu, że nie mogą nam nic zrobić i nie złamaliśmy żadnego przepisu. Tym razem nie cytat polskiego adwokata sportowego, doszukałem się w statucie UEFA:
International matches, competitions or tournaments which arenot organised by UEFA but are played on UEFA’s territory shall require the prior approval of FIFA and/or UEFA and/or the relevantMember Associations in accordance with the FIFA RegulationsGoverning International Matches and any additional implementingrules adopted by the UEFA Executive Committee.

Chcąc być z jednej strony w lidze, z drugiej w SL, potrzebowaliśmy zgody UEFA/FIFA, tutaj akurat wszystko jasne. Pisanie, że z naszej strony wszystko ok to zwykła nieprawda, a aż się roi od takich komentarzy. Chcieli zwyczajnie zaszantażować Ceferina, tylko że wszystko się rypło już na początku. Nie wiem jak AA chce się z nimi sądzić. W Luzannie przegramy, chcąc iść do jakichś 'pozauefowskich' trybunałów - prawdopodobnie - przez ten czas jednak trzeba jakoś funkcjonować, a jak to zrobić bez LM? No i nie wiadomo co FIGC by chciała zrobić, a jak wiemy 11 klubów była za karą. :?:

Co do "planu" - moje przewidywania


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 maja 2021, 08:17

Volto pisze:
09 maja 2021, 07:06
Aha, co do faktu, że nie mogą nam nic zrobić i nie złamaliśmy żadnego przepisu. Tym razem nie cytat polskiego adwokata sportowego, doszukałem się w statucie UEFA:
International matches, competitions or tournaments which arenot organised by UEFA but are played on UEFA’s territory shall require the prior approval of FIFA and/or UEFA and/or the relevantMember Associations in accordance with the FIFA RegulationsGoverning International Matches and any additional implementingrules adopted by the UEFA Executive Committee.

Chcąc być z jednej strony w lidze, z drugiej w SL, potrzebowaliśmy zgody UEFA/FIFA, tutaj akurat wszystko jasne. Pisanie, że z naszej strony wszystko ok to zwykła nieprawda, a aż się roi od takich komentarzy. Chcieli zwyczajnie zaszantażować Ceferina, tylko że wszystko się rypło już na początku. Nie wiem jak AA chce się z nimi sądzić. W Luzannie przegramy, chcąc iść do jakichś 'pozauefowskich' trybunałów - prawdopodobnie - przez ten czas jednak trzeba jakoś funkcjonować, a jak to zrobić bez LM? No i nie wiadomo co FIGC by chciała zrobić, a jak wiemy 11 klubów była za karą. :?:
A odbył się jakiś mecz Superligi? Rebelianci przedstawili w oświadczeniu, że oczekiwali od samego początku dogadania się z UEFA i był to jeden z warunków powstania Superligi. UEFA zaczęła zastraszać jak Ruscy za zaborów, że są jedyną słuszną władzą i nie chciała nawet rozmawiać

Moim zdaniem medialnie wyjdziemy na tym bardzo dobrze. Co innego gdybyśmy zostali sami lub ze słabszymi klubami, ale obok nas stoją dwie najpopularniejsze drużyny na świecie
fazzi pisze:
08 maja 2021, 23:55
Volto pisze:
08 maja 2021, 23:35
Game Over to mało powiedziane. UEFA w statutach lig chce dać zapis, że każda drużyna tworząca coś na wzór SL automatycznie wypada.
Skoro chcą dać taki zapis, to znaczy, że teraz go nie ma. A to znaczy że nie mają podstawy do wykluczenia. Czy źle coś rozumuje? Może podobnie jest z przepisami UEFA? I może agnelli i perez też to wiedzą dlatego się nie wycofują. Choć nie wiem po co już teraz iść w zaparte, we 3 tej super ligi i tak nie zagrają.
A ja wiem i warto im pokazać, że się mylą. Stworzyli monopol na piłkę, zarabiają mnóstwo kasy i nawet nie pokazują ile. Działają jak mafia. Przydałaby im się chyba konkurencja i tak logicznie myśląc utworzenie takiej w dzisiejszym wolnym świecie powinno być jak najbardziej możliwe

Pozostałej dziewiątce, która zmienia zdanie jak chorągiewka to pozostaje chyba tylko splunąć w twarz. W sumie wtedy pewnie i tak patrzyliby w chmury czy deszcz nie pada tak jak teraz gdy UEFA im pluła. Haha, że w tym "pięknym" gronie jest inter i milan to jakoś mnie nie dziwi


FORZA JUVE!!!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2021, 11:55

UEFA obawia się uwikłania się w spór prawny z tymi trzema klubami, które nie wyraziły zamiaru opuszczenia projektu Superligi.
Jak donosi Corriere dello Sport, Juve, Barca i Real są chronione przez orzeczenie sądu w Madrycie, który zakazuje UEFA i FIFA podejmowania działań mających na celu zahamowanie inicjatywy Super League.

Dodatkowo UEFA boi się kar za monopolizacje rynku.


Regis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 128
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 09 maja 2021, 12:14

Po kolei:
* Anglicy prawdopodobnie zostali zastraszeni przez ligę - dlatego tak gwałtownie się wycofali.
* UEFA szykuje nowy regulamin, ale prawo nie działa wstecz - dlatego jedyną opcją dla nich jest uwalenie SL. Nową inicjatywę będą już w stanie legalnie utrącić, ale dopóki istnieje taki wrzód na ich tyłku jak SL to nie mogą się czuć pewnie.
* Parszywa trójca czuje się pewnie, ale ryzykuje. Wygra każdy proces- ale to potrwa. Pytanie czy te kluby będą w stanie przetrwać pierwszą falę restrykcji i nie dadzą się złamać. Jeżeli przetrwają - to ostatecznie wygrają, a UEFA właśnie na naszych oczach się kończy.
* Podejrzewam, że ekonomicznym zabezpieczeniem pozostałej trójki są kary za opuszczenie SL. Pytanie (na które pewnie nigdy nie poznamy odpowiedzi) to czy zapisy w umowach są tak restrykcyjne, że uciekinierzy nie dadzą rady wymigać się od odpowiedzialności finansowej.
* Z cytowanego statutu UEFA wynika tyle, że organizacja wydaje zgodę. Ale nie ma podstaw do odmowy, tak długo, jak długo dane rozgrywki nie kolidują z innymi. Ligi krajowe były powiadomione i nie miały zastrzeżeń, z rozgrywek UEFA zainteresowani chcieli dobrowolnie zrezygnować -> SL nie złamała prawa sportowego choćby w jednym przecinku i UEFA nie miałaby podstawy, żeby nie uznać tych rozgrywek. Dlatego Ceferin posługuje się wyłącznie zestawem gróźb, kłamstw, oszczerstw i szantaży - bo argumentów prawnych nie ma w ręku żadnych.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 09 maja 2021, 13:01

Sprawiedliwości i wolności nie ma na tym świecie, a w każdym aspekcie mamy monopolizację rynku, mimo pięknych i szlachetnych słów o np. "wolnym handlu".

Dlatego mocno trzymam kciuki, żeby coś dobrego z tego wyszło.


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 09 maja 2021, 16:59

UEFA w statucie może sobie wpisywać co chce, ale jeśli zapisy będą sprzeczne z obowiazujacym w UE prawem to nie będą miały żadnej mocy.


Juve per sempre sara...!!!!
Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 14:35

Gravina: Jesli Juve nie opusci SuperLigi, zostanie wykluczone z rozgrywek Serie A.

Mocne slowa.


Twitter: @K_Kamciu
ODPOWIEDZ