Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 13:10

Już się skończył jeśli nie zauważyłeś.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 13:18

Maly pisze:
21 kwietnia 2021, 13:10
Już się skończył jeśli nie zauważyłeś.
DZIĘKI!


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 13:27

Damien pisze:
21 kwietnia 2021, 12:54
Idę o zakład, że jak Milan jako ostatni z włoskich ekip wyda oświadczenie o opuszczeniu projektu, zaczną się krzyki Juve do Serie B
Milan oficjalnie ogłosił odejście ;)


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 13:32



Lubię ZEZO, ale takimi rysunkami utwierdza w ludziach przekonanie, że wszystko zmienili kibice. Wszystko zmieniło przekupienie Anglików przez UEFĘ prawdopodobnie za arabskie pieniądze. UEFA wiedziała, że jak wyłamie 1 klub, to prawdopodobnie za nim posypią się kolejne. Najłatwiej było im z Anglikami, bo są w najlepszej sytuacji. Premier League generuje 6 mld rocznie, a do tego ma wielu bogatych właścicieli, więc na kasie im aż tak nie zależy.

Wady Super Ligi, przez które upadła:
1. Nieprzekonanie opinii publicznej i autorytetów do swojego pomysłu
2. Niedogadanie się z Niemcami i Francuzami - obie te ligi są jednak coraz istotniejsze we współczesnym futbolu
3. Brak określonego systemu spadków i awansów - wystarczyło zaznaczyć, że przez pierwszych 5 sezonów będzie to liga zamknięta, a po nich zostanie otwarta na zasadach ustalonych później i z czymś takim byłoby łatwiej przekonać opinię publiczną
4. Brak ustalonego całego zaplecza, skoro tak łatwo można było się z tego wycofać
5. Brak podpisania przez wszystkie kluby umów tak wiążących, że opuszczenie SL kosztowałoby je np. 500 mln euro


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 13:34

Damien pisze:
21 kwietnia 2021, 12:54
Idę o zakład, że jak Milan jako ostatni z włoskich ekip wyda oświadczenie o opuszczeniu projektu, zaczną się krzyki Juve do Serie B
Tylko jaki FIGC i te "małe" kluby miałyby w tym mieć interes? Jasne, Juventus w tej chwili jest w kryzysie, ale to nadal największa marka piłkarska we Włoszech. Wiem, że teraz Agnellego i Juventusu przedstawiciele Lega Serie A i dyrektorzy reszty stawki nienawidzą, ale jeśli zależy im na pieniążkach i prestiżu ligi, to naprawdę jakaś relegacja Juve miałaby tu być rozwiązaniem? Tylko po to, żeby zrobić na złość Agnellemu, który i tak pewnie pod presją poda się do dymisji?

Ile lat zajęło włoskiej lidze jako takie odbudowanie się po Calciopoli? Zyskał na tym Inter, który wygrał w Champions League, ale tak naprawdę wraz z ich potrójną koroną skończyły się dobre czasy dla calcio. Milan dogorywał od triumfu w LM w 2007, Inter się rozsypał po tripletcie, a w Juventusie mieliśmy Ferrarę i Zaccheroniego. Teraz FIGC, De Laurentiis i reszta ligi może mieszać Agnellego z błotem, ale tak naprawdę w dużej mierze to on wyciągnął Serie A z bagna, w które w pewnym sensie sami się wpakowała. Odbudował Juventus po Calciopoli, wszedł dwa razy do finału LM, otwarł nowoczesny stadion, na który cała liga spoglądała z podziwem, naściągał gwiazd za grube miliony na czele z CR7 i De Ligtem, dzięki którym ktoś poza Włochami w ogóle zwrócił uwagę na te rozgrywki, i jako tako przywrócił miejsce Italii na europejskiej mapie futbolu. Gdyby nie on, to FIGC byliby teraz w czarnej dziurze. Jeśli ktoś dzisiaj w ogóle interesuje się Serie A, to, kurde, naprawdę duża w tym zasługa Agnellego i Juventusu. I oni muszą to mieć na uwadze.

To samo dotyczy Sassuolo, Atalanty, Hellasu i innych... Teraz się przekrzykują w oskarżeniach, jakby całkowicie zapomnieli o tym, że w ostatnich latach kibice na te zdezelowane, rozsiane po całej Italii stadiony lgnęli po to, żeby zobaczyć Teveza, Dybalę czy Ronaldo. Potencjalna dyskwalifikacja Juventusu znów wyrządziłaby całej włoskiej piłce ogromne szkody, więc mam nadzieję, że oni się czegoś nauczyli na błędach sprzed piętnastu lat. Tym bardziej w obliczu tego, że wraz z upadkiem Super Ligi i reformą Ligi Mistrzów konkurencyjnym ligom znacząco odjeżdża Premier League.

Podsumowując, nie sądzę mimo wszystko, żeby coś wielkiego nam się stało. Nie zdziwiłaby mnie jakaś roczna dyskwalifikacja dla Juve i Realu w Lidze Mistrzów ze strony UEFA, bo nie da się ukryć, że Perez i Agnelli narobili sporo bałaganu, ale i tak nie wiadomo czy się tam zakwalifikujemy. Ale samo FIGC nie ma żadnych podstaw, żeby coś nam zrobić - zwłaszcza że wszyscy organizatorzy deklarowali chęć gry w ligach krajowych.
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2021, 13:40 przez vitoo, łącznie zmieniany 1 raz.


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1302
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 13:36

Szef UEFA, Aleksander Ceferin, informuje, że kluby pozostające w Superlidze mają czas do 17:00, aby się wycofać i grożą im bardzo poważne konsekwencje jeżeli tego nie uczynią.


zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 13:38



Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 13:43

zakiii pisze:
21 kwietnia 2021, 13:38
Juve też się wycofało.

https://www.juventus.com/en/news/articl ... ue-project
:laugh2: :laugh2: :laugh2: :laugh2: :laugh2:
I teraz delegacja z Turynu na kolankach do UEFY, raz raz.


:allegri: na śmietnik
zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 13:46

Bobby X pisze:
21 kwietnia 2021, 13:43
zakiii pisze:
21 kwietnia 2021, 13:38
Juve też się wycofało.

https://www.juventus.com/en/news/articl ... ue-project
:laugh2: :laugh2: :laugh2: :laugh2: :laugh2:
I teraz delegacja z Turynu na kolankach do UEFY, raz raz.
Delegacja delegacją ale wcześniej Agnelli musi zostać wywalony.


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 13:50

zakiii pisze:
21 kwietnia 2021, 13:46
Bobby X pisze:
21 kwietnia 2021, 13:43
zakiii pisze:
21 kwietnia 2021, 13:38
Juve też się wycofało.

https://www.juventus.com/en/news/articl ... ue-project
:laugh2: :laugh2: :laugh2: :laugh2: :laugh2:
I teraz delegacja z Turynu na kolankach do UEFY, raz raz.
Delegacja delegacją ale wcześniej Agnelli musi zostać wywalony.
Na zbity pysk.


:allegri: na śmietnik
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 14:06

"Juventus remains committed to pursuing the creation of long-term value for the Company and the entire football industry."


Mam nadzieję, że Company odnosi się do klubu a nie Super Ligi... 🤔😱


calma calma
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 14:10

Pluto pisze:
21 kwietnia 2021, 14:06
"Juventus remains committed to pursuing the creation of long-term value for the Company and the entire football industry."


Mam nadzieję, że Company odnosi się do klubu a nie Super Ligi... 🤔😱
Raczej do klubu. 🙂 Temat ESL myślę, że jest zamknięty na długie lata. Bo kto mając w pamięci to co się stało będzie miał odwagę wyjść przed szereg i spróbować drugi raz?


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2768
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 14:23

Antichrist pisze:
21 kwietnia 2021, 14:10
Pluto pisze:
21 kwietnia 2021, 14:06
"Juventus remains committed to pursuing the creation of long-term value for the Company and the entire football industry."


Mam nadzieję, że Company odnosi się do klubu a nie Super Ligi... 🤔😱
Raczej do klubu. 🙂 Temat ESL myślę, że jest zamknięty na długie lata. Bo kto mając w pamięci to co się stało będzie miał odwagę wyjść przed szereg i spróbować drugi raz?
Agnelli na luzaku.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 14:25

To prawda i to jest smutne bo już nie będzie można straszyć SL i tempo zmian zmaleje drastycznie, tylko czekać aż wycofają VAR bo zabija futbol.

Nie jestem biegły z angielskiego ale to ma być komunikat o wycofaniu z SL? Widziałem wczorajszy komunikat MC i oni pisali o dokumentach, o wyjściu z SL, a ten nasz wygląda jak co najwyżej zawieszenie projektu czy coś takiego.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 453
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 21 kwietnia 2021, 14:38

Czyli Perez i Agnelli to zwykle pionki.

Beka, tyle to tworzyli, a wszystko upadło w kilkanaście godzin.


ODPOWIEDZ