Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:08

zakiii pisze:
20 kwietnia 2021, 19:57
BBC i Sky Uk są zgodne - Chelsea chce się wycofać z Super Ligi.

MRN pisze:
20 kwietnia 2021, 20:02
Ale nie o to chodzi organizacji walczącej o "dobro" mniejszych bo Celtic, Slovan i Legia nie przyciągną oglądalności i nie będzie kasy jak z tych, którzy odeszli.
No przecież :prochno:




O proszę, od razu znalazły się dodatkowe pieniążki, aby stworzyć rozłam w szeregach Założycieli. Metoda na podkupienie - moralna i właściwa :bravo:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:09

City podobno też się wycofuje.


notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:15

Myślę, że to jasne, że w tym miejscu historia Superligi się kończy. Wycofanie się klubów dwa dni po jej ogłoszeniu ze względu na naciski mediów i kibiców to potężny cios dla pozostałych, drastycznie zmniejszający ich potencjał przetargowy. Teraz każdy będzie chciał zrezygnować jak najszybciej i jak najwięcej uszczknąć dla siebie pod względem wizerunkowym. Chelsea i kluby, które w ogóle nie dołączyły będą przedstawiane jako jedyni sprawiedliwi, a my czy Real - jako ci najgorsi, bo na pewno Agnelli jako pomysłodawca będzie trzymał się Superligi do samego końca, aż do ostatecznej porażki tego projektu. Nie ugramy nic dla siebie finansowo, a wizerunkowo zaliczymy kompletną klapę. Brawo panie Agnelli :snack:


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:16

mns pisze:
20 kwietnia 2021, 20:01
San Holo piękny artykuł, prawdziwego kibica SD Huesca...
Aaaa nie sorrry przecież Ty jest kibicem Realu, który w latach galacticos (i nie tylko) sprowadzał najlepszych piłkarzy świata za kupę siana rok do roku bijąc rekordy najwyższych transakcji i całą swoją markę opiera tylko na keszu ;)
I co w związku z tym? Mam popierać totalne wykorzenianie europejskiego futbolu z jego fundamentów? Amerykanizację rozgrywek, na modłę "więcej, szybciej, mocniej"? Nie zamierzam.


1902 Para Siempre

Obrazek
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:17

MRN pisze:
20 kwietnia 2021, 18:56
Co ma być to będzie ale jeżeli SL nie powstanie to nie skończy się to dobrze ani dla Juve, ani dla Realu. Inni się wypną i stwierdzą, że poszły omamione obietnicami Pereza i Agnelliego.
Jeśli Superliga nie wystartuje, to nie wystartuje i tyle.
Agnelli zagrał jak polityk, był zaangażowany w format SL mimo piastowania funkcji w UEFA i ECA. Jednego dnia ogłoszono SL a on sam ustąpił ze stanowisk. Jest to hipokryzja, tak czy nie?
Swoją drogą Ceferin powinien trochę utkać japę, bo to zwykły biurokrata figurancik, a jego nazwisko nic nie mówi kibicom. Nie słyszałem żeby komentował skandaliczne sędziowanie w LM, a teraz pierwszy z mordą pełną frazesów.
Nerwowe reakcje doskonale pokazują kogo bardziej boli.
Jaką funkcję pełni ta cała ECA? Wykazali 5 miliardów straty, UEFA wzruszyła ramionami i kazali czekać 3 lata. Koniec historii.
Ostatecznie pewnie "jakoś" się dogadają, ale kto miałby wyczarować brakujące pieniądze? EDIT: dzięki jackop -- dobre info, od razu coś się rusza
Nie podoba mi się idea SL ale kluby mają bardzo mocne argumenty.

Przeglądam właśnie raport finansowy UEFA 18/19 https://editorial.uefa.com/resources/02 ... report.pdf .
Nie wiem do czego się tu doczepić, jedna rzecz zwróciła moją uwagę:
European Qualifiers, UEFA Nations League and friendlies -551.6
UEFA Champions League -1 968.9

Serio 28% budżetu CL idzie w eliminacje i Ligę Narodów (?). Pół miliarda euro? Sezon wcześniej (17/18 bez Ligi Narodów) w tej rubryce było -212.2, mamy zatem wzrost o 160%. Nikomu to potrzebne nie było, a już na pewno nie klubom. Kto widział losowanie LN ten się w cyrku nie śmieje. Kibice pewnie woleliby coroczny "mały puchar konfederacji" w szybkiej dwutygodniowej formule.

Jeszcze dwie "małe" rzeczy, choć to drobniaki w tym wszystkim:
- na 509 pracowników wypłacono 99.7M euro pensji (wzrost o solidne 20% względem poprzedniego roku) - średnio 16300 euro brutto miesięcznie - znacznie więcej niż naukowcy w CERN :prochno: https://careers.cern/salary-conditions- ... rogression
- na obsługę IT jest osobny budżet niemal 50M euro rocznie! to nie są tanie rzeczy, ale 2 miliony euro miesięcznie xD


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:24

OK to już chyba pozamiatane - Chelsea, City, Atletico out. Barcelona tylko za zgoda kibiców.
Dziś spotkanie 12 w celu rozwiązania ligi.

Perez wyszedł na idiotę nr 1, Agnelli <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nr 2. Poważny projekt biznesowy.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:25

Dlaczego stawiacie Anelliego jako "glownego pomyslodawce" jesli wczoraj Perez stwierdzil, ze to on byl gownym inicjatorem calej akcji ...

"Gianni Infantino chwali Katar przed mundialem. Chodzi o prawa człowieka" - xD
"Hiszpański sąd: FIFA i UEFA nie mogą przeszkodzić w utworzeniu Superligi" - wstepne oswiadczenie sadu gospodarczego w es

Co do Chelsea, City i Atltico - poczekajmy na oficjalke, narazie to podkopywanie fundamentow, cos co i wczoraj widzielismy od godzin porannych


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:32

ManU tez rzekomo się wycofuje ;)
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2021, 20:32 przez mns, łącznie zmieniany 1 raz.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:32

Lypsky pisze:
20 kwietnia 2021, 20:24
OK to już chyba pozamiatane - Chelsea, City, Atletico out. Barcelona tylko za zgoda kibiców.
Dziś spotkanie 12 w celu rozwiązania ligi.

Perez wyszedł na idiotę nr 1, Agnelli <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nr 2. Poważny projekt biznesowy.
No cóż... jeśli to prawda to Agnelli pewnie we włoskim futbolu stanie się wrogiem publicznym nr 1 - pewnie nie tylko w FIGC, ale też wśród włodarzy innych klubów. Może teraz będziemy trzymać sztamę nie z Sassuolo, a z Milanem i Interem. :D


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:36

Obrazek


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:37

No i tyle z SL, szybciej odeszła jak przyszła i pko co cały ten cyrk ?


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:40

mns pisze:
20 kwietnia 2021, 20:32
ManU tez rzekomo się wycofuje ;)
I to pozwala sądzić, że coś tu śmierdzi. Glazer jest wiceszefem ESL. Od ogłoszenia cały czas panuje szum medialny i to normalne. Dopóki nic nie jest oficjalne radziłbym traktować takie doniesienia z dystansem.


Juve per sempre sara...!!!!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:42

Najwyżej w przyszłym sezonie Juventus nie zagra w (Super)Lidze Europy :P


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:44

Wygląda na to, że projekt upada, nie ukrywam, że cieszę się z tego powodu.

Nie mam pojęcia jak bardzo reperkusje tych decyzji dotkną Real i samego Pereza. Na pewno zniszczenie relacji z ważnymi osobami w europejskich futbolu nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, sama reputacja Florentino również została podważona.
Co nie zmienia faktu, że jeśli ktoś myśli, że Real nie jest w stanie nawet w czasach pandemii wyłożyć 200-300 ml na transfery Mbappe/Haalanda, to się grubo myli. Granie ofiary na europejskiej scenie by wydoić pieniądze z zasobnego źródła to jedno, ale faktyczny stan rzeczy i saldo klubowych finansów to drugie.


1902 Para Siempre

Obrazek
Armin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 63
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:47

Do dopełnienia tej tragikomedii brakuje jedynie tego, żeby Juventus wypadł poza ligowe top4 i w przyszył sezonie nie zagrał nawet w Lidze Mistrzów. To byłoby ukoronowanie działań Agnelliego i jego ostateczna kompromitacja.


ODPOWIEDZ