Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 17:02

Czytałem to jackop ale jak sam zauważyłeś to był stary pomysł, który nie został pociągnięty.
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2021, 18:34 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 18:25

Tak po przemyśleniu, to powiem Wam, że będzie mi brakować trochę CL, tyle lat emocji, już gdy hymn w głośnikach był puszczony, to przechodziły ciarki, wiele rozczarowań i nadziei na podniesienie uszatka. Teraz wszystko poszło się <...> w zapomnienie. Zamiast tego będziemy mieć większą kasę (oto im przecież chodziło?). Swoją drogą serie a płacze teraz i powinniśmy mieć w to wysrane, w całe to FIGC, tak jak oni mieli w nas wysrane kilkanaście lat temu jak nas degradowano i ogólnie jak traktowano Juventus. Dziś ten klub wychodzi na to, że ma wysrane w te całe środowisko, w te środowisko, przez które nas atakowano cały czas i dalej atakuje poniekąd. Niech nas i mediolańskie kluby wykluczą, a poziomem wtedy serie a będzie przypominać ligi czeskie, czy polskie, pies ich będzie wtedy oglądać. Nie oszukujmy się, ale właśnie to te 3 drużyny przez ostatnie 20 lat(!) i wcześniej z małymi przerwami dominowały/dominują w lidze, więc FIGC i ta mafia sami sobie strzelą w kolano, ale to ich sprawa.

Mnie ciekawi np, jak będzie wyglądać puchar superligi. A druga sprawa, czy nikt faktycznie się nie wycofa i czy znajdą faktycznie te kolejne drużyny do rozpoczęcia rozgrywek tej ligi.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 18:34

Otóż to, FIGC między innymi ma na nas <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Kręcenie na boisku, robienie w wała podczas "przygody" z Napoli. Kręcą na każdym kroku, degradacja przy zielonym stoliku a po latach nawet przepraszam nie było kiedy okazało się co się okazało., niech się walą. Nie miałbym nawet nic przeciwko aby nas wykluczyli z Serie A. O UEFA nawet nie będę pisał, szkoda klawiatury na ten twór.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 18:40

Przecież wybór drużyn do Superligi nie był tylko i włącznie podyktowany chęcią, by grały w niej tylko najmocniejsze drużyny kontynentu, by "uatrakcyjnić rozgrywki". Na pierwszym miejscu jest pieniądz, kto jest bogaty, ten gra. Dla mnie to zaprzeczenie idei futbolu dla wszystkich, futbolu, w którym drużyna nieposiadająca milionów na koncie, może wyjść na boisko i udowodnić na nim swoją rzeczywistą wartość.
Tymczasem stałe miejsce w Superlidze miałby mieć Tottenham czy Arsenal, które w "normalnych" warunkach zobaczyłyby LM czy nawet taką LE jak świnia niebo (podobnie choćby Liverpool czy Juventus, od których oddala się perspektywa awansu do LM). Do tego kluby, które swoje lata świetności miały dawno temu (Milan czy United). Tam nie będą grać drużyny, które faktycznie na boisku prezentują się najlepiej, przynajmniej na ten moment - bo po kilku latach grubych przelewów z tytułu gry w Superlidze siłą rzeczy nawet tacy ostatni frajerzy jak Arsenal czy Tottenham będą musiały dystansować się od "plebsu".

I co, te kilkanaście drużyn grałoby sobą kilka razy do roku? Jak dla mnie wyjątkowość meczów wyjątkowych polega na ich braku powtarzalności, występowaniu oddzielonym dłuższym okresem czasu. Real nie gra z Bayernem co roku, ale jak już się spotkają w fazie pucharowej LM to ich mecze budzą gigantyczne emocje, bo ludzie są spragnieni takich dwumeczów i traktują je jako piłkarskie święta. Jakby takie mecze zdarzały się kilka razy do roku, bez wątpienia by spowszedniały.

Kolejny argument zwolenników Superligi dotyczący wyeliminowania meczów grupowych LM, uważanych przez nich za "nudne". Spoko, to w takim razie proponuję także wyrzucić fazę grupową mistrzostw świata i Europy, po co oglądać Szwajcarię z Albanią czy Irlandię Północną z Ukrainą, gdy można od razu wrzucić marki zasłużone dla europejskiego futbolu, utytułowane: Francję, Niemcy, Hiszpanię, Anglię, Włochy, Portugalię, Holandię, Belgię i grać od ćwierćfinałów. I wtedy na przykład do dwóch czy nawet trzech wygranych meczów, coby więcej kasy wydoić od kibiców na pięć kolejnych szlagierów z rzędu. Do tego każda ekipa mogłaby dobrać jednego zawodnika z krajów, które nie mają miejsca w "elicie" i jazda, gramy.

Superliga to jest policzek w twarz lokalnym kibicom, uczynienie z piłki nożnej sportu dla elit, w którym o pieniądzach decyduje wąska grupa "ludzi trzymających władzę". To polaryzacja na niespotykaną dotąd skalę, gdy przeciętna drużyna będzie pozbawiona jakichkolwiek szans na awans do elity, a gdy wychyli nosa poza swoją przeciętność (np: rozwijając dwóch świetnych piłkarzy ze szkółki czy kupując cudownego dzieciaka z ogromnym talentem), natychmiast zostanie przywrócona do porządku, bo pieniądze gigantów pozwolą im kupić dosłownie każdego. Zabetonowanie rozgrywek w dłuższej perspektywie nie ma prawa być ciekawe, bo Europa to nie jest Ameryka i tutaj taki format jak NBA (która de facto jest ligą dla wszystkich zespołów, nie tylko dla Lakersów, Celtics, Bulls czy Warriors) jest podkopowaniem tradycji kontynentalnego futbolu, w którym żyjemy od pokoleń. Nieważne, jakiego profilu to będą zespoły, większość kibiców lokalnych drużyn straci zainteresowanie tym sportem. Fana Realu Betis nie interesuje rozgrywany po raz 15 w ciągu trzech lat mecz Liverpool-Atletico, w dodatku pewnie o chorej godzinie gdzieś w Nowym Jorku czy Pekinie. A takich fanów jest sumarycznie zdecydowana większość.

Jedynie pieniądze zapewnią udział w Superlidze, więc pewnie w przyszłości, jeśli pojawi się wystarczająco bogaty inwestor, to nawet z Rakowem Częstochowa będzie mógł kupić sobie miejsce w "najlepszej lidze świata". Tu nie będzie miał znaczenia aspekt sportowy, oddalamy się niebezpiecznie w stronę megakorporacji, która będzie mogła decydować o wszystkim. Nie jest powiedziane nawet, że idee fixe, którą tak chwalą się założyciele Superligi, faktycznie będzie czymś realnym - Superliga wcale nie musi okazać się miejscem, gdzie poziom rozgrywek jest największy. Bez żadnych wątpliwości będzie to jednak miejsce, w którym na pierwszym miejscu będą słupki w Excelu.

Podsumowując - jeśli kogoś naprawdę emocjonuje to, że bogaci będą się kisić we własnym sosie, a reszta europejskich drużyn stanie się w zasadzie bezużyteczna (nie wiem jak miałyby funkcjonować rozgrywki ligowe), to Superliga jest dla niego idealnym rozwiązaniem. Nieciekawą drogę przeszła piłka nożna jako dyscyplina, od masowego, ulicznego sportu, który może być uprawiany wszędzie i przez każdego, do zamkniętej enklawy, w której o wszystkim decydują pieniądze.

Może i jestem futbolowym romantykiem i nie do końca przynależę do nowoczesnych realiów sportu XXI wieku, ale dla mnie mecze, w których faworyt przegrywa z teoretycznie słabszym klubem, gdzie "każdy może wygrać z każdym", gdzie boisko weryfikuje nawet najpotężniejsze w teorii ekipy, były solą tej dyscypliny. Nie trafia do mnie rzekome "uatrakcyjnienie rozgrywek", które w rzeczywistości będzie klepaniem w kółko tego samego, po pewnym czasie stanie się to zaprzeczeniem emocji w futbolu, nie zawsze wielki hit na papierze = wielkie emocje w praktyce, wręcz przeciwnie. I szczerze mówiąc o stokroć wolałbym obejrzeć Real z Getafe w lidze dwa razy do roku niż kolejne Real-Tottenham, rozgrywane na wielkim stadionie w USA. Gawiedź się bawi (największe kluby z najpotężniejszymi budżetami i najdroższymi piłkarzami grają ze sobą, wow!), może i będzie widowisko (niepewne), kluby zasypane pieniędzmi, a wynik schodzi na dalszy plan.

Mam nadzieję, że Superliga nie powstanie i jest tylko zasłoną dymną oraz pewnego rodzaju szantażem, mającym na celu wymuszenie na UEFA i FIFA pewnych ustępstw (głównie finansowych) i zmian w obrębie istniejącej już LM. UEFA ma swoje za uszami, daleko jej do krystalicznie czystego wizerunku, ale kibicuję im, by walczyli z Superligą wykorzystując wszystkie możliwe środki.


1902 Para Siempre

Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 18:56

A w LM leśne dziadki robią wszystko aby np. Real i Barcelona nie były po dwóch stronach drabinki. Dlaczego podczas losowania kiedy jest np. 7 drużyn na które mógłby z 2 koszyka wylosować Juventus, przez niezrozumiałe dla nikogo przepisy okazuje się, że zostają tylko dwie ? Dlaczego w grupie nie mogą grać drużyny z jednego kraju ? Przecież to ma być losowania a nie ustawianie losowania na siłę, niech los decyduje. Niech UEFA nie udaje, że walczy o ducha sportu. Wałki MC oraz PSG są traktowane z przymrużeniem oka, najpierw surowe wyroki, za chwile złagodzenie, później zawieszenie a na końcu pod dywan. Ja tego nie kupuję. 30 lat temu czekałem z niecierpliwością na LM, teraz nawet jej już nie oglądam przez tych kretynów walczących o dobro piłki. Jeżeli nie będzie zmian to nie dowiemy się co jest lepsze. Piszesz o Arsenalu, Tottkach, ok ale to już dawno zeszło na dalszy plan bo to już nie jest LM tylko liga nie wiadomo kogo. Cztery drużyny z Hiszpanii, cztery z Włoch, 15 z Anglii...co to ma być ? Skoro walczymy o najmniejszych zgodnie z ideą UEFA to niech gra mistrz Polski, Azerbejdżanu, Uzbekistanu i tym podobni MISTRZOWIE swoich lig. To ja już wolę SL, może okazać się to strzałem w 10.
Co do tego czy powstanie czy nie to Perez jest pewny siebie. I co ? Okaże się, że zostanie plama na wizerunku Juve, Realu. Perez i Agnelli okażą się zachłannymi oszustami po których będą jechać jak po burej suce ? Gdyby to był tylko szantaż to nie szłoby tyle ciosów w ich stronę. Dlaczego nikt nie pisze o Barcelonie, Arsenalu, MC tylko o Juve i Realu, tylko o Agnellim i Perezie ? Co ma być to będzie ale jeżeli SL nie powstanie to nie skończy się to dobrze ani dla Juve, ani dla Realu. Inni się wypną i stwierdzą, że poszły omamione obietnicami Pereza i Agnelliego.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 19:13

Pierwszy sezon tego dziwnego tworu może będzie spoko, ale co roku oglądać odgrzewane kotlety? Nuda. Nikogo to nie interesuje, bo liczą się wypchane kieszenie.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 19:25

San Holo pisze:
20 kwietnia 2021, 18:40
Tymczasem stałe miejsce w Superlidze miałby mieć Tottenham czy Arsenal, które w "normalnych" warunkach zobaczyłyby LM czy nawet taką LE jak świnia niebo (podobnie choćby Liverpool czy Juventus, od których oddala się perspektywa awansu do LM). Do tego kluby, które swoje lata świetności miały dawno temu (Milan czy United). Tam nie będą grać drużyny, które faktycznie na boisku prezentują się najlepiej, przynajmniej na ten moment - bo po kilku latach grubych przelewów z tytułu gry w Superlidze siłą rzeczy nawet tacy ostatni frajerzy jak Arsenal czy Tottenham będą musiały dystansować się od "plebsu".
@Gondola. dokładnie. Super Liga to będą (przynajmniej na początku) rozgrywki prywatne, stworzone za prywatne pieniądze, które dzięki swoim kontaktom załatwił zapewne właściciel tegoż właśnie Arsenalu i United, a której UEFA i FIFA będą mogły naskoczyć.

Jak ktoś płacze, że to powinno być dla wszystkich, że powinny być awanse i spadki to ogarnia mnie śmiech i współczuje tym ludziom naiwności. Prosty przykład; razem z kilkoma osobami otwieracie własną firmę, inwestujecie w nią z zamiarem czerpania jak największych zysków. Jeśli jednemu z partnerów przez rok wiodło się będzie gorzej niż reszcie, to ma z dobrego serca oddać wszystkie swoje udziały komuś z zewnątrz? Do prywatnego przedsięwzięcia ma być dopuszczony każdy chętny w imię równości i sprawiedliwości?

:laugh2:

Serio jak ludzie piszący takie bzdury sobie to wyobrażają; że jeśli np. Juventus skończyłby na ostatnim miejscu, to miałby być wyrzucony z Super Ligi i grać gdzie? W rozgrywkach UEFA, do których nie zostanie dopuszczony? Po to teraz naraża się światu, żeby po roku zostać z ręką w nocniku?


Rozwala mi mózg jeszcze jedno. Wszyscy piszą, że a to mecze się przejedzą, a że to będzie nudne, a coś tam, bo coś tam, a na palcach jednej ręki mogę policzyć ludzi, dla których ważne jest to, żeby miło spędzić przed telewizorem 105 minut. Ogromna większość ma w dupie same mecze (bo tych wiele osób i tak nie ogląda), czy poziom widowiska będzie podniesiony, czy spotkania (a nie powtarzalna rywalizacja X vs Y jak się to przedstawia) będą atrakcyjne dla widza. Jak pisałem zaraz na początku, mnie generalnie gówno obchodzi, czy to będzie Leicester - Roma, czy Tottenham - Juventus. Kluby które tworzą Super Ligę mają mieć hajs, mają wydrenować resztę z najlepszych zawodników i trenerów, grać na najlepszych obiektach, mieć najlepszą otoczkę by stworzyć dla mnie jako konsumenta najlepsze widowisko na świecie.

W dupie mam przeciętny futbol i unikam go jak ognia, tak jak ty, UEFA i Duch Święty mają w dupie np. ligę Luksemburga. Nikt nie dąży do tego, by uczynić z niej europejskiej potęgi, której kluby będą liczyły się w Lidze Mistrzów. Dysproporcja będzie istniała zawsze, tak jak zawsze będą istnieli przeciętniacy i słabeusze. Dla Elche Super Liga nie będzie dostępna nigdy tak jak ekipa z polskiej A klasy nigdy nie wygra Ligi Mistrzów.

Juventus czy Liverpool to nie jest publiczna własność, do której prawo mają wszyscy. Zespoły Superligi niczego nikomu nie kradną. Pozostałe kluby mogą funkcjonować w jakiej tylko formie sobie zażyczą, Liga Mistrzów może istnieć nadal, ligi krajowe nie wyparują, Ziemie będzie się kręciła dalej.

Edit:
Ehem pisze:
20 kwietnia 2021, 19:13
Pierwszy sezon tego dziwnego tworu może będzie spoko, ale co roku oglądać odgrzewane kotlety? Nuda. Nikogo to nie interesuje, bo liczą się wypchane kieszenie.
O tym piszę! Nawet jeśli w Super Lidze grałoby się futbol z kosmosu, to będzie nuda, bo odgrzewane kotlety. Ludzie mają zwyczajnie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2021, 19:45 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 19:29

Ten cyrk się skończy banem na puchary dla Juve i Realu, a reszta klubów podkuli ogon i grzecznie wróci do LM.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 19:30

Ehem pisze:
20 kwietnia 2021, 19:13
Pierwszy sezon tego dziwnego tworu może będzie spoko, ale co roku oglądać odgrzewane kotlety? Nuda. Nikogo to nie interesuje, bo liczą się wypchane kieszenie.
Z jednej strony może się tak wydawać, ale z drugiej to samo co w lidze, można powiedzieć, że co sezon podgrzewane kotlety. Tutaj co roku przynajmniej będziemy się mierzyć z najlepszymi. Wierzę, że dzięki temu uatrakcyjnią to fajnymi transferami kilku gwiazd.

Plus po stronie superligi to na pewno hajs. To może w przyszłości być szansa właśnie na młode gwiazdy. Większość młodych graczy będzie marzyć grać w Realu, Barcelonie etc, czyli aby sen się spełnił będą musieli dołączyć do superligi i tutaj właśnie Uefa może być na straconej pozycji, bo będą bunty.

Btw jaja faktycznie będą jak reszta nagle się wycofa, a nas na dodatek zdegradują :prochno:


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 19:40

@San Holo ale bierzesz pod uwage to, ze wiekszosc tych 'romantycznych' druzyn ma pieniadze dzieki wielkim? Wielcy od lat mowili, ze albo zostana nalezycie wynagrodzeni albo stworza superlige.... uefa miala ich gdzies. Wyobraz sobie sytuacje, ze od 20 lat robisz w firmie wszystko, a twoje zarobiki roznia sie duzo od goscia ktory nie robi nic i na niczym mu nie zalezy w pracy, oprocz utrzymania sie w niej, plus ty wykladasz swoje pieniadze na projekty, aby firma sie rozwijala w zamian dostajac nieadekwatne "wiecej". Bedziesz solidarny ? Przez 5, 10 20 lat ? Moim zdaniem bedziesz naiwny, badz najlepiej jak to mozna ujac - solidarny. Mozna budowac zespoly tak, jak robi to Atalanta, ale nie kazdy zespol ma te same cele. Gdyby Covid dopadl za 3 lata to kto wie, czy po 2 nieudanych nastepnych sezonach Atalanta nie zaryzykowalaby wiekszych pieniedzy a wtedy klapa bo covid. I bankrut i po pieknej romantycznej histori, wszak romantyzm konczy sie tragedia, prawda ? Te ryzyko podejmuja najwieksi od lat, dlatego tez zatrudniaja mozliwe najlepszych itd ... Poza tym wezmy pod uwage okres 20 - 40 lat i pieniadze wlozone w "solidarnosc". W koncu to sie znudzilo, zwlaszcza ze np taka sytuacja jak Calciopoli skonczyla sie tak jak malo kto wie, bo wiekszosc ma w glowie pierwszy - najglosniejszy wyrok i oskrazenia. Sprawiedliwosci nie ma, a teraz o nia walcza ci, ktorzy byli benificjentami "solidarnosci". Dla mnie to jest blizej hipokryzji. Jesli ktos na np moja nauke wykladalby pieniadze, ale w pewnym momencie zauwazyl, ze ja te pieniadze odkladam i tworze konkurencje, brudze jego opinie wszedzie gdzie sie da, to czy dziwnym byloby ze ta osoba nie chce mnie juz dalej finansowac ?

Gdyby nie ruchy Zidana, Buffona, Ibry, Kaki, Ronaldo czy CR to w innym miejscu i inne pieniadze Serie A dostawalaby z praw telewizyjnych a wezmy pod uwage 40 lat i wiecej. Ile mozna byc platnikiem a ile benificjentem ... ta miarka musiala sie w koncu przebrac a przez covid wszystko <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nagle. Jak Atalanta ze swoimi kosztami zadluzyla sie na 50 mln, tak Juventus, Real czy Barca ponosi przeogromne straty, bo to tak wyglada - maja inne koszta inne zyski, ale nie jest to przelozone 1;1. Oni placa najlepszym, najglosniejszym nazwiskom, to oni placa najwiecej za pilkarzy, to dzieki nim i ich wydatkom liga ma 4 przedstawicieli w LM, to oni placa trenerom, inwestuja wieksze pieniadze w szkolenie mlodziezy itd. A gdzie jest solidarnosc tych, co mniej stracili, zeby oddac czesc pieniedzy dla tych, co poniesli wielkie straty ? a no w d()*&%ie, i jeszcze nagonka bo "bogaci chca wiecej" - w tym swiecie naprawde istnieja tacy, co patrza na pieniadze ? Nie mozliwe....

To jest policzek ? Bo juz mali nie beda otrzymywac tyle $ z praw medialnych, jesli '12' zostanie wydalona ? To jest dopiero policzek dla "12", ze nie moga stworzyc rozgrywek wg wlasnego zdania i mozliwosci, ktorzy od zawsze wykladaja pieniadze na malutkich, a ci malutcy teraz wyzywaja ich od najgorszych. A przeciez SuperLiga nie bedzie zamknieta calkowicie, beda mozliwosci dostania sie do niej - przez aspekt sportowy. Narazie 5 druzyn ale za 5 - 10 lat na pewno sie cos zmieni. Nie ma zlotego srodka, perpetum mobile wiec to sie bedzie zmieniac. A pieniadze z SL beda dalej redystrybuowane ... Poza tym pozostana rozgrywki klubowe na poziomie lokalnym, krajowym i europejskim. Dlaczego niby stworzenie SL mialoby oznaczac brak innych rozgrywek ? Oczywistym jest, ze LM bedzie miala mniejsza ogladalnosc, ale to nie oznacza ze nikt nie bedzie chcial tego ogladac.

@Mati1990
"Większość młodych graczy będzie marzyć grać w Realu, Barcelonie etc, " i tak jest teraz, z tym, ze bedzie duzo mniejsza szansa na bankrutow wsrod topow sportowych/marketingowych, bedzie mniej tworow typy arabski ksiaze wlatuje z milardami i tworzy nagle giganta, ktory przebija place topow, tylko dlatego ze rodzina ksiecia porozdaje pieniadze przez kontrakty sponsorskie. A wiadomo - mlody moze chciec grac dla topa ale jak mu pomacha ksiaze dwukrotnoscia placy topa, do tego jakies podstolikowe premie to o jakiej sprawiedliwosci mowimy ...
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2021, 19:57 przez jeshu, łącznie zmieniany 1 raz.


prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 19:52

Ehem pisze:
20 kwietnia 2021, 19:13
Pierwszy sezon tego dziwnego tworu może będzie spoko, ale co roku oglądać odgrzewane kotlety? Nuda. Nikogo to nie interesuje, bo liczą się wypchane kieszenie.
No tak, za to męczenie buły z Cagliari co roku i krwawienie z oczu na te żałosne mecze od 5 lat to juz nie nudne? To ja juz wole sie "nudzić" oglądając mecz Juve z Realem a za tydzień z ManU na wielkich stadionach ze świetną otoczką i wielką pompą.

Serio jak czytam te wasze "argumenty" to mnie krew zalewa.

Z resztą co ta UEFA się przyj.ebała do SL? Nie ich pieniądze, kluby należą do prywatnych podmiotów, a nie do federacji, organizują swoje rozgrywki, do której sponsorzy i członkowie będą decydować kogo tam zaprosić. Znaleźli się socjaliści, wszyscy po równo! Tylko wy za to płaćcie tak? A i mogą nas cmoknąć i co najwyżej prosić żebyśmy chcieli puścić naszych zawodnikow na reprezentacje. Bo sorry panie Ceferin ale jak byś nie zauwazył to piłką juz nie rządzą sentymenty i wielkie miłości tylko wielka kasa, a tą kradniecie o wiele lat za dużo.


zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 19:57

BBC i Sky Uk są zgodne - Chelsea chce się wycofać z Super Ligi.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:01

San Holo piękny artykuł, prawdziwego kibica SD Huesca...
Aaaa nie sorrry przecież Ty jest kibicem Realu, który w latach galacticos (i nie tylko) sprowadzał najlepszych piłkarzy świata za kupę siana rok do roku bijąc rekordy najwyższych transakcji i całą swoją markę opiera tylko na keszu ;)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:02

Poza tym skoro ma być sprawiedliwość to w czym problem? Odejdą Juventusy, Reale, Barcelony to przyjdą Celtic, Slovan Bratysława i LM będzie się nadal kręciła, prawda ? Ale nie o to chodzi organizacji walczącej o "dobro" mniejszych bo Celtic, Slovan i Legia nie przyciągną oglądalności i nie będzie kasy jak z tych, którzy odeszli. O czym więc my tu gadamy ?


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 20:03

zakiii pisze:
20 kwietnia 2021, 19:57
BBC i Sky Uk są zgodne - Chelsea chce się wycofać z Super Ligi.
Ciekawa sprawa jak to się dalej potoczy - pojawią się kolejni, którzy zechcą odejść, czy na miejsce Chelsea wskoczy kto inny i po sprawie? Może lobby uefa działa i ugaduje kolejne kluby? Perez mówił wczoraj, ze nie można opuścić superligi wiec pytanie czy z Chelsea będzie prowadzona batalia sądowa?

Ostatnie dni i zamieszanie z super ligą jestciekawsze niż cały sezon w wykonaniu Juventusu - taki plus.


Jak widzę transparenty kibiców Chelsea „money cant buy fans” ogarnia mnie pusty śmiech - żyjemy w czasach pieprzonych hipokrytów.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
ODPOWIEDZ