Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 15:51

@Armin w linku ktory podales nie ma nic co mialoby odstraszyc projekt SL. Z ostatniego fragmentu "moral dla futbolu" sa kwestie - ze jest konflikt dalej (przeciez '12' wiedziala ze takowy bedzie, ciezko bylo sie nie domyslic), kwestia ze finansowo i marketingowo jest ok i ze Uefa ma teraz produkt dobrze rozpoznawalny (LM). Co do rozpoznawalnosci , wystarczy spojrzec jak wszedzie o tym glosno, ten produkt juz sie rozreklamowal na calym swiecie nie wydajac nic na promocje/reklame.

Mysle, ze zarowno od strony prawnej a konczac na samych sedziach pilkarskich - sytuacja byla rozpatrzana od miesiecy baaardzo intensywnie i nikt nie zrobilby tego kroku gdyby byly duze watpliwosci co do werdyktu. Swinie odsuwane od koryta kwicza glosno ...

Nie wierze w odsuniecie tych zespolow od krajowych rozgrywek - ani sami tego nie chca, ani nie wyobrazam sobie, ze liga hiszp przetrwa bez top3, czy wloska bez klubow, ktorych kibice stanowia ~70% wszystkich (a jesli nawet by przetrwaly to cofna sie do lat '80 albo dalej = strzal w stope)

E: Der Onet pisze, ze De Laurentis kontaktowal sie z kims z otoczenia JP Morgan, chlop chyba chce zdazyc zanim bedzie za pozno. To tylko wskazuje, ze nie bedzie problemem znalezienia kilku klubow do 20stki
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2021, 16:02 przez jeshu, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 15:52

Maly pisze:
20 kwietnia 2021, 15:48
No zabawne ;) Chłopak z glutem pod nosem bez meczu na koncie wyjdzie sędziować mecz SL pomiędzy Liverpoolem a Realem na oczach tysięcy kibiców i milionów telewidzów ;) Na pewno tak będzie jak piszesz. Jak zwykle masz rację.
Napisałem, że jest to ryzyko klubów z SL, że ewentualnie coś takie się może wydarzyć. Ale dalej nie potrafisz dopuścić do siebie, że to są PROFESJONALIŚCI i mają wypracowane rozwiązanie w sprawie sędziów.

Ja nie zawsze ma rację i mogę się mylić, trudno najwyżej (cóż ewentualnie mi jackop za 5 lat wklei jakiegoś skrina - to się pośmieję z nim, że się pomyliłem). Za to gdzie mi tam do Ciebie skało nieomylności.
jeshu pisze:
20 kwietnia 2021, 15:51
Mysle, ze zarowno od strony prawnej a konczac na samych sedziach pilkarskich - sytuacja byla rozpatrzana od miesiecy baaardzo intensywnie i nikt nie zrobilby tego kroku gdyby byly duze watpliwosci co do werdyktu.
Nie, Maly wie lepiej. I zna się bardziej na piłce, organizacji rozgrywek itp. itd. od prezesów i zarządzających największymi klubami na świecie. Więc stawiam, że było tak - zebrało się 12 niepoważnych prezesów w sobotę na grillu, walnęli po 3 Harnasie na głowę, zaszumiało, Perez powiedział "a zróbmy sobie własną ligę tak bez przygotowań, bez kasy, bez sędziów, bez konsultacji prawnych, na żywioł idźmy, jak się bawić to się bawić", a pozostali odpowiedzieli gromkim "taaaak, zabawa, jeee, klocki do szafy", w niedzielę wieczorem powołali SL.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 15:58

Przecież sędzia to też człowiek, pójdzie sędziować do konkurencji w czym problem, jak nie jeden to drugi. Jak dostaniesz lepszą ofertę pracy i odejdziesz ze starej firmy to pewnie będziesz tam spalony na zawsze, ale co z tego jeżeli Twoje życie w nowej jest lepsze :)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 16:00

@vitoo, co Cię tak kolegi teksty denerwują ? Inny wałek dla przykładu w każdym poście produkuje wysrywy, że Agnelli pluje mu w twarz jakby to kogoś martwiło :prochno:

Maly, zastanawiam się, co Cię tak o to głowa boli ? Myślisz, że pracują nad projektem 5 lat i nie mają dopiętych szczegółów, trochę mnie się w to wierzyć nie chce. Nie wiem czy cokolwiek jest w stanie powstrzymać start SL.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 16:01

https://www.theguardian.com/football/20 ... per-league
Mnie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> reakcja brytyjskiego rządu, który chce użyć wszelkich środków, aby nie dopuścić do powstania Super Ligi. Ci sami ludzie nie mięli problemu by wypiąć się i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z Unii Europejskiej. Nazwać to hipokryzją to za mało :whistle:

Wyobrażacie to sobie, razem z ziomeczkami postanawiacie iść na swoje i otworzyć własny biznes, zamiast <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> w korpo, po czym to korpo grozi wam, że was zniszczy i nakazuje wrócić do roboty u nich? Mało tego, rząd kraju w którym mieszkacie popiera tą korporację i grozi, że nigdy nie pozwoli wam otworzyć własnego biznesu. Wolna Europa :prochno:
Juve_Forever_88 pisze:
20 kwietnia 2021, 15:52
(cóż ewentualnie mi jackop za 5 lat wklei jakiegoś skrina - to się pośmieję z nim, że się pomyliłem)
Oj tam, oj tam ;)
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2021, 16:03 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 16:03

Tu koleś mówi, że mogą np. zabronić transferów a przynajmniej straszyć tym i pyk - kolejna sprawa sądowa na kilka lat.


Nic mnie nie boli ale uważam, że to nie takie proste. Na razie podpisali sobie jakiś dokument, który może być straszakiem na UEFA i nic więcej bo realizacja SL to nie taka bułka z masłem jak tu każdy pisze.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 16:10

Maly pisze:
20 kwietnia 2021, 16:03
Nic mnie nie boli ale uważam, że to nie takie proste. Na razie podpisali sobie jakiś dokument, który może być straszakiem na UEFA i nic więcej bo realizacja SL to nie taka bułka z masłem jak tu każdy pisze.
Oczywiście, że nie. I dlatego pracowali nad tym od kilku lat. I dlatego właśnie mogą to zorganizować już tu i teraz. BO SĄ PROFESJONALISTAMI i od kilku lat nad projektem pracowali. jeżeli Perez mówi o sierpniu 2021 i starcie = wszystko mają już GOTOWE i jak z bombą atomową w silosie, gotową do startu - zostało wcisnąć przycisk "START". To, co się wydarzyło w weekend jest zakończeniem przygotowań do startu rozgrywek, nie początkiem przygotowań.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 16:11

Audi Cup to turniej nie mający nic wspólnego z UEFA i jakoś sędziowali tam tam Tobias Stieler czy Felix Brych. Są to sędziowie rangi UEFA elite.
UEFA pewnie zacznie straszyć i dawać aneksy do podpisania :prochno: . Może Perez zaproponuje 500 tys. euro za mecz dla składu sędziowskiego i ciekawe co wtedy się stanie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 16:11

Z potencjalną kasą JP Morgan zaś nie taka trudna mając na uwadze fakt, że długo prace trwają. Przecież są sędziowie z Japonii, Chin etc.
Nie wierzę też w to, że teraz nagle dwa kluby maja wątpliwości. Gdyby nawet to na ich miejsce znajdą się ogórki pokroju Napoli czy Valencii, które pewnie chętnie przytuliłyby kaskę. A co do straszaka na UEFA...cóż, za daleko to chyba zaszło skoro AA wystąpił ze struktur europejskich. Poza tym Perez to cwaniak a skoro on twierdzi, że SL jest nie zagrożona to pozostaje mu zaufać.


Obrazek
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 16:17

MRN pisze:
20 kwietnia 2021, 16:11
Z potencjalną kasą JP Morgan
...może być tak, że 50% białych w składzie czy sztabie szkoleniowym to rasizm :ahsisi: ...


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 16:24

Andera Agnelli i jego gratulacje czy tam cieple slowa skierowane w strone decyzji o zmianie formatu LM - przeciez to nie jest jednoznaczne, ze nie wspoltworzy innej wizji. On po prostu wyrazal swoje zdanie na ten temat XD Ja moge powiedziec, ze lubie AMG co nie oznacza ze je sobie zaraz kupie :D Z reszta z tego co wiem to nowa CL ma dosc podobne rozwiazania z SL wiec naturalne, ze chwalil ..
Btw nie jest dla mnie zaskakujace, ze to nie glowny inicjator Perez jest najbardziej wytykany palcem, tylko wlasnie Agnelli.

@sedziowie - nawet jak uefa powie nie i bedzie chciala wprowadzic nowe zapiski w kontraktach, to sedziowie beda musieli sie pod tym podpisac, bo prawo nie dziala wstecz. Natomiast jesli juz cos takiego istnieje, to ile bedzie tam zapisanej kary ? 100tys euro ? 200 ? Spluniecie dla wiekszosci z bossow '12'


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 16:33

jeshu pisze:
20 kwietnia 2021, 16:24
Btw nie jest dla mnie zaskakujace, ze to nie glowny inicjator Perez jest najbardziej wytykany palcem, tylko wlasnie Agnelli.
Bo prawdopodobnie to właśnie Agnelli jest głównym inicjatorem tego przedsięwzięcia dlatego po nim tak jadą. To właśnie Agnelli zaznajomił Pereza z tym pomysłem, który przypadł Hiszpanowi do gustu. Nie ma tu znaczenia, że Perez jest prezesem, widocznie takie są ustalenia ale był kiedyś taki wywiad chyba w którym Agnelli mówił, że będzie chciał namówić do tego pomysłu właśnie Pereza w pierwszej kolejności. Agnelli jest bardzo wpływowy ale więcej kontaktów na świecie ma Perez i to właśnie on został prezesem.


Obrazek
Armin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 63
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 16:45

 
 
Robi się ciekawie...


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 16:55

MRN pisze:
20 kwietnia 2021, 16:33
To właśnie Agnelli zaznajomił Pereza z tym pomysłem, który przypadł Hiszpanowi do gustu.
Bez przesady, to jest pomysł stary jak świat. Artykuł Guardiana z 1998 roku o pomyśle Silvio Berlusconiego. Ktoś chce poczytać, niech otworzy w nowej karcie.
Obrazek
zaczerpnięte z forum Realu


Sam Perez ponowił propozycję utworzenia Superligi w 2009 roku: https://en.wikipedia.org/wiki/Proposals ... n_football


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 16:55

Jestem ciekaw na ile pandemia przyśpieszyła decyzję o powstaniu SL. O ile wiadomo, że temat był wałkowany od wielu lat, to wydawało się, że zawsze był jedynie kartą przetargową/straszakiem. Teraz jednak duże kluby mają problemy finansowe i to myślę, że niektóre wręcz stoją nad przepaścią, w tym Real, Barcelona, czy Juve. Co więcej kluby te potrzebują gotówki teraz, a nie za rok, dwa..
Łatwo sobie wyobrazić, że JP Morgan wypłaci jakieś solidne startowe klubom, startowe które da im oddech i pozwoli dalej się rozwijać. UEFA takich możliwości nie ma - zbyt wielu klubom musiałaby pomóc, a nie ma nieograniczonych możliwości, które posiada JP Morgan (przy obecnie niskich stopach procentowych i polityce dodruku pieniądza). Pomijam kwestie (nie) gospodarności tej organizacji czy też FIFA.
Ja nie chcę oceniać czy ten projekt przysłuży się piłce europejskiej czy też nie, nie zamierzam bawić się w wróżkę. Natomiast straszenie tych klubów i zawodników jakimiś sankcjami, także przez niektóre państwa, próba blokowania tego biznesu jest niczym innym jak tylko ograniczaniem wolności gospodarczej, by nie powiedzieć marksizmem w najczystszej postaci.
I na koniec, obłuda UEFA jest niesamowita. Zaproponowali reformę LM w sposób, który w sensie organizacji samych rozgrywek niewiele się różni od SL. Kluby ze słabszych federacji mają nikłe szanse w niej zagrać. Różnica jednak jest taka, że pieniądze w SL będą dzielić między sobą jej udziałowcy, więc jak się domyślam kluby założycielskie, a nie UEFA.
Nie wykluczałbym, że jednak SL nie wystartuje w następnym sezonie. Pole do negocjacji wciąż jest, by rozgrywki te odsunąć w czasie. Zobaczymy.


ODPOWIEDZ