Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 17:30

Swoją drogą, teraz oczywiście Atalanta się buntuje przeciwko Interowi, Milanowi i Juventusowi, ale jestem ciekaw, jak by zareagowali, gdyby, powiedzmy, po kolejnym udanym sezonie zostali zaproszeni do udziału w rozgrywkach Super Ligi. Unieśliby się honorem i zrezygnowaliby z takich pieniędzy? Wybraliby grę w Lidze Mistrzów ze Sportingiem i Rangersami zamiast cotygodniowych wyjazdów do Manchesteru czy goszczenia u siebie Realu i Barcelony? Nie wydaje mi się.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 17:40

Crunny pisze:
19 kwietnia 2021, 15:55
TURBOPAWEL pisze:
19 kwietnia 2021, 15:48
Ceferin on Agnelli: Agnelli - I don’t want to be too personal, but I have never seen a person who lied so many times as persistently as he did. I spoke to him on Saturday and he said these were only rumours, nothing going on. Then he turned off the phone.

I have seen many things in my life. I was a criminal lawyer. I have never seen people like that. EW called me on Thursday to say he was very satisfied and supported the proposals. He had already signed something else. Agnelli is the biggest disappointment of all.

XD
Ceferin powiedział też: We might be naive in not knowing we have snakes close to us. Now we do. There will be legal action soon.

Jako "węża" miał prawdopodobnie na myśli właśnie Angelliego, który do wczoraj był szefem ECA - organizacji zrzeszającej ponad 200 europejskich klubów. My i Real podpadliśmy UEFA zdecydowanie najbardziej, więc raczej nie ma już przed nami możliwości powrotu.
Skądinąd wiadomo, że doradcą Ceferina jest Pan Tomek, zresztą w powyższym widać jego rękę:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 17:48

https://www.independent.co.uk/news/busi ... 33783.html


JP Morgan potwierdził finansowanie założenia SuperLigi - 6 miliardów dolarów na start dla klubów założycielskich, do oddania w ciągu 26 lat przez SuperLigę.

Mały nadal uważa że to tylko marketingowa zagrywka.

A dodatkowo dojdzie mecz All-Start jak w NBA,NHL. To będzie dopiero akcja.

@niżej

Dokładnie.

Ja byłem w życiu na meczu NBA oraz MLB i powiem szczerze że takiego czegoś nie ma na świecie. Oglądanie Euroligi w kosza to kupa przy tym.

Jeżeli JP Morgan zrobi produkt który będzie do tego nawiązywał, to mecz nie będzie jedynie meczem, a festiwalem dla całych rodzin, gdzie nagle wszyscy będą chcieli uczęszczać.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 18:13 przez Adrian27th, łącznie zmieniany 1 raz.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 18:05

Adrian27th pisze:
19 kwietnia 2021, 17:48
Mały nadal uważa że to tylko marketingowa zagrywka.
Do tego pewnie uważa, że to wina Allegriego i Mandzukicia :laugh:

Projekt SL zaczyna wyglądać dość interesująco marketingowo i zapowiada się, że poziom sportowy będzie na odpowiednim poziomie. Niedzielny widz to kupi. Szczególnie taki z Azji, Ameryki Północnej, bogatych krajów arabskich. Chyba prezesi europejskich klubów zaczęli słuchać opowieści Panów, którzy poza europejskimi potęgami mają zespoły za oceanem (np. Josh Kroenke stojący za Arsenalem, ale i posiadający Denver Nuggets w NBA oraz Colorado Avalanche w NHL). Pewnie posłuchali jak to wygląda za oceanem i jaką kasę generują tamtejsze "zamknięte" ligi (gdzie poziom zespołów i grających w nich zawodników jest kosmiczny w porównaniu do reszty świata) i stwierdzili "kurde też tak chcemy, takiej kasy jak oni mają". I pewnie dostali odpowiedź "ok, spoko, ale bez Ferencvarosu, bo takich ogórków nikt nie chce oglądać" (my zresztą też, nie okłamujmy się, gdyby nie mecz Juve z nimi w LM byśmy nie spojrzeli nawet na ich mecze, co najwyżej byśmy sprawdzili wynik).


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Hołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2005
Posty: 282
Rejestracja: 11 września 2005

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 18:12

Temat, obok którego przechodziłem obojętnie z każdą chwilą coraz bardziej mnie wciąga. Co by nie mówić, jest to tak dobre zagranie klubów założycieli, że widząc ten ból pały wierchuszki, odczuwam ciepełko w moim zawistnym polskim serduszku. Wielki złodziej a jakże pięknie kwili. Właściwie co mają do stracenia najbogatsze kluby, bez których i liga mistrzów i rozgrywki krajowe będą jakimś turniejem sołtysa. W stu procentach to najlepsze ekipy teraz rozdają karty i nie wiem po co miałyby się dzielić zyskami za możliwość gry pod wymyślonym logiem, z ładną piosenką przed meczem. Za parę lat podobną renomę osiągnie superliga.


Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 18:19

Jestem zdania, że w sumie zawsze fajniej obejrzeć te 10 meczy z przeciwnikami na najwyższym poziomie, niż dwa albo cztery. Jako konsumenci futbolu - ciężko dostać na tacy lepszy produkt, niż to co zostało zaprezentowane. A romantyzm w piłce? Dla mnie się skończył wraz z odejściem od nas Del Piero. A jeżeli nowa formuła spowoduje, że będziemy mieli pojedynki Dream Teamów miedzy sobą, w tym Juve - to dlaczego nie miałbym tego oglądać?

Nie sądzę też, żeby cały pomysł powstał bez przeprowadzenia analiz biznesowych, prawnych, itd. Za tym stoi sztab ogarniętych ludzi, którzy nie są w świecie poważnej piłki od wczoraj, tylko istnieją w biznesie od lat. Z wieloma sukcesami. Gdyby nie byli przekonani, że to wypali to by pewnie nie wchodzili all-in. A że przy okazji zagrane na nosie ma UEFA i FIFA - to tym lepiej. 😁

Pomysł ESL pokazuje też, że wszelkie animozje między klubami kończą się na ich średnio rozgarniętych kibicach. Kiedy w grę weszła ogromna kasa to idziemy ramię w ramię z Milanem i Interem, który notabene bardzo dużo ryzykuje. Być może są w tej sytuacji w jakiej my byliśmy na początku drużyny Conte, a jednak wolą być w elicie, w gronie klubów przeprowadzających rewolucję, niż w niej nie być.

Czekam z niecierpliwością na kolejne newsy. 🙂


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 18:25

Jestem ciekaw komentarzy na włoskich stronach Juve. My jako Polacy (nawet jeśli wpadaliśmy na mecze Serie A od czasu do czasu) nie mamy aż tak emocjonalnego podeścia do samej włoskiej ligi jak rodowici Włosi, czy Anglicy do PL etc.

Ktoś posługujący się włoskim może zajrzeć jakie są nastroje i dać znać? U nas na JP z tego co czytam 90% to kupuje (w tym ja).


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 18:32

Stanowisko La Liga: https://www.fcbarca.com/99552-laliga-su ... atych.html :prochno:

https://www.fcbarca.com/99549-kluby-sup ... rywek.html
W liście czytamy: „wasze oficjalne oświadczenie zmusza nas do podjęcia kroków zapobiegawczych, by zabezpieczyć się przed takimi reakcjami, które nie tylko naraziłyby zobowiązania finansowe, ale przede wszystkim byłyby bezprawne. Z tego powodu Superliga złożyła już w odpowiednim sądzie pismo w celu zapewnienia bezproblemowego utworzenia rozgrywek w zgodzie z obowiązującym prawem”.
Na 99,99% będzie.

Jaram się :shirt:
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 18:36 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 18:34

na vecchiasignora popiera 65%, 23% jest przeciw


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 18:39

Oficjalnie
FC Baja zostaje w LM na ten moment



AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 18:48

Jestem na duże NIE
<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> wszystkich założycieli z krajowych rozgrywek ligowych, LM i MŚ i ME. Niech się kiszą w elitarnym gronie.
Gardzę corpoklubami a jak patrze kto to przedsiewziecie finansuje to mówi mi to wszystko. Liczy się tylko $$$
Gardzę Agnellim. Nie umie ogarnąć swojego podwórka a bierze się za coś co niweczy historie piłki europejskiej. Dla niego liczy się tylko $$$. Tylko czekać aż zmieni wpierw krój strojów potem nazwę byle by zielone wpadały. Naiwnie łykacie to jak młode pelikany.

Leśne dziadki z UEFY nie są lepsze trzeba było by to przeorać. Tylko wole bardziej po europejsku niż ten amerikan style.
Czekam aż LEGA nas <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z Serie A :bye:


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 18:55

Kasa, kasa. Kasa, kasa.
Będziesz za kasę ssała kut@sa!

Niestety, ale tak to właśnie wygląda.

Zrobione pod największych, aby mogli wyjść z długów, w które brnęli przez lata.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 18:57

AdiZ pisze:
19 kwietnia 2021, 18:48
Czekam aż LEGA nas <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z Serie A :bye:
Ja też, w końcu nie będę musiał interesować się tym ścierwem :ok:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 19:07

Przecież Juve zawsze było korpoklubem dla bogaczy w porównaniu do biedaków z reszty Włoch.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 19:26

Poniżej reprezentanci SA, PL i LL w przyszłym roku do LM i LE ;)

Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 19:28 przez mns, łącznie zmieniany 2 razy.


ODPOWIEDZ