Liga Mistrzów i Liga Europy 2020/21

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 05:10

No to niezłe jaja. Mimo że jestem przeciwny takiemu projektowi, to mimo wszystko będziemy świadkami ciekawego zjawiska w najbliższych kilku miesiącach i być może rewolucyjnych zmian. Agnelli może się zapisać w historii złotymi zgłoskami, a wszystko wygląda na naprawdę perfekcyjny plan z jego strony, od nowego loga zaczynając. Mimo że jestem tradycjonalistą i takie działania mi się nie podobają, to jednak nie mogę odmówić że z czysto pragmatycznych pobudek jest to świetna robota.
Zobaczymy, na początku coś tam pewnie obejrzę od czasu do czasu, ale w grupach to pewnie głównie Juve i to też nie wszystkie mecze. Może zacznę od ćwierćfinałów.
Jak mi się to przeje, to na pewno nie będę się męczył.
Czyli co, w tej chwili nie jest nawet istotne, czy Juventus zajmie 4 miejsce w lidze? Sezon praktycznie zakończony? :prochno:
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 08:04 przez Marat87, łącznie zmieniany 1 raz.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 07:28

Dodam od siebie taką myśl:
Piłka nożna to stary sport. W związku ze światową sytuacją polityczną n przestrzeni lat, dzisiaj mamy zespoły jednoznacznie związane z jednym miejsce, z miastem. Powoduje to oczywiście, że dla wielu ludzi kibicowanie danemu zespołowi opiera się tylko i wyłącznie o przypadkowe miejsce zamieszkania, zgodne z pochodzeniem danego klubu.

Od niedawna mamy do czynienia z rozwojem grupy sportów apolitycznych, gdzie granice nie mają znaczenia - mam na myśli e-sport. Dam przykład CS'a.
Polska miała kilka lat temu niezły zespół składający się z samych Polaków, tak jak i kilka innych narodów mogło czy nadal może się pochwalić zespołami walczącymi o najwyższe trofea. Ale nie jest to reguła.
Ponadto regularne spore zmiany w składach. Nawet jeśli nazwa jest ta sama, często organizacje (czyli kluby) zmieniają całe składy włącznie z trenerem. I zespół w 2021 może całkiem nie przypominać składu sprzed 2 lat.
Co jeszcze - najlepsze zespoły grają w określony sposób zmniejszający ryzyko porażki, zmniejszający ryzyko popełniania błędów.

Biorąc pod uwagę powyższe - bardzo jestem ciekaw, jak piłka nożna jako dyscyplina, oraz jako produkt może ewoluować, gdy na scenie będzie grupa tylko najlepszych firm, zatrudniających najlepszych piłkarzy. Wielu kibiców ocenia sytuację emocjonalnie, chociażby przez pryzmat kibicowania 'plemiennego', ja widzę w tym szansę na rozwój piłki i jej zasad. Za 10 lat możemy oglądać sport bardzo zmieniony od tego, co oglądaliśmy przez ostatnią dekadę.


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 07:34

Może to oznaczać, że jednak najbliższe mercato nie musi być takie skromne. Największym klubom odpada bat w postaci FFP.

Mówi się o $425M dla klubu za samo przystąpienie do tych rozgrywek.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 07:54 przez jurson09, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve per sempre sara...!!!!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 07:37

Już jak narodził się pomysł SL to popierałem go, popieram i teraz. UEFA wiele razy dostawała znaki aby nie działała na własną rękę więc nie dziwię się klubom. UEFA wprowadziła jakieś kretyńskie pomysły z klubowymi MŚ, FIFA wprowadziła LN a Wy tu niektórzy o zabijaniu ducha sportu, dajcie spokój.


Obrazek
Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 09:07

Całkiem zabawnie to wygląda przy tych frazesach 'mes que un club', 'you'll never walk alone', etc :prochno:
W zasadzie to, że taka europejska arystokracja jak Real, AC Milan, czy Bayern chciałaby wszystko dla siebie jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale Atletico, Arsenal, City czy Tottenham to już jawna kpina z historii europejskich pucharów. Żeby było śmieszniej, numerem dwa tego frontu ma być człowiek, który twierdzi, że występy Atalanty w Champions League to niesprawiedliwość, więc nawet nie ma tutaj żadnej gry pozorów, nikt nie udaje, że przyświeca temu jakaś sportowa idea.
Jeszcze większe pieniądze dla najbogatszych, zwiększenie dystansu pomiędzy ,,magnatami'', a resztą stawki o kolejne lata świetlne, zdewaluowanie zmagań i starań klubów nie należących do finansowej elity, zniszczenie uniwersalnego piłkarskiego motywu, czyli Dawida bijącego Goliata, śmierć wielu pięknych historii, a wszystko to w imię pieniądza i niezaspokojonej chciwości paru bogaczy. To jest ścieżka fair-play, sposób na equal game, manifest podpisany 'respect', a wdł niektórych taki pomysł jest rozwiązaniem problemów dzisiejszego futbolu - ewidentnie egoizm przysłania trzeźwe spojrzenie.



Żeby było śmieszniej w całej tej sytuacji to UEFA i FIFA broniąc swoich pieniędzy oraz wpływów stają po stronie piłki nożnej, normalnie studio yayo :dance:


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 09:16



Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 09:18

Śmiesznie się to ogląda fakt, ale ja tam wolę Super Ligę. To nie jest żaden pstryczek w stronę innych klubów...no w sumie jest, ale nie bezpośrednio bo kurde...jakby wyciągnąć z La Liga Barcelone, Real i Atletico to co...oglądalność ligi spadnie o 90% albo więcej. Nikt nie ogląda pozostałych klubów poza lokalsami i pojedynczymi fanami rozsianymi po świecie.
Jeśli to dojdzie do skutku to chętnie zobaczę minę De Laurentisa komu on to będzie sprzedawał swoich piłkarzy w ramach ligi.
Milik gdziekolwiek 10-15 mln. Milik do Juventusu - 35 mln.
Ogólnie to jak widzę, że FIFA i UEFA mówią o tradycji i rywalizacji to w sumie ta Super Liga wygląda całkiem spoko.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 09:20

Sport nie ma już żadnej wartości od kilkunastu lat a nagle wybuch płacz jaka to superliga jest be i fuj. Beka. Przecież nikt nikomu nie każe tego oglądać. Ogólnie piłkę mam w dupie ale wszystko co dojedzie FIFĘ I UEFE popieram.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 09:23

Marat87 pisze:
19 kwietnia 2021, 05:10
Zobaczymy, na początku coś tam pewnie obejrzę od czasu do czasu, ale w grupach to pewnie głównie Juve i to też nie wszystkie mecze. Może zacznę od ćwierćfinałów.
Jak mi się to przeje, to na pewno nie będę się męczył.
Ja to się zastanawiam, ile to będzie kosztowało z perspektywy kibica. Jak dostaniesz produkt np. w systemie PPV on demand, to może staniesz przed wyborem: zjeść czy wykupić mecz :prochno:
Akha72 pisze:
19 kwietnia 2021, 09:07
W zasadzie to, że taka europejska arystokracja jak Real, AC Milan, czy Bayern chciałaby wszystko dla siebie jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale Atletico, Arsenal, City czy Tottenham to już jawna kpina z historii europejskich pucharów.
Podejrzewam, że klucz był prosty, liczy się marka, rozpoznawalność i zamożność. Każdy klub wniesie do projektu swoją pulę kibiców. Jeśli to ma się udać, to niezbędne jest wykrojenie jak największego kawałka tortu, aby UEFA obeszła się smakiem. https://www.goal.com/en/news/which-foot ... kb7qbdo7qn
Michael_M pisze:
19 kwietnia 2021, 09:18
Ogólnie to jak widzę, że FIFA i UEFA mówią o tradycji i rywalizacji to w sumie ta Super Liga wygląda całkiem spoko.
Kluby: jak tylko jest okazja, bujają się po Stanach/Azji na tournee
Krajowe federacje: organizują superpuchary kraju za granicą, albo rzucają pomysłem, że można by rozgrywać kolejki ligowe w USA
UEFA: od lat robi wszystko, aby wejść w dupę najlepszym klubom na kontynencie, Platini zatrzymany za korupcję
FIFA: sprzedała Mundialu Katarczykom i zgodziła się, żeby był rozgrywany zimą, co zaburzy system rozgrywek ligowych. Dodatkowo: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... -w-katarze

Dla kibica Juve przypomnę też, jak to wspaniałe organizacje międzynarodowe groziły wykluczeniem Italii z Mundialu jeśli nie znajdą się winni w procesie Calciopoli ;)

Superliga: ło panie, skok na kasę, niszczenie piłki... kurłaaaa Pjoter dzwoń po milicje!!!!111
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 09:56 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
slay_mac

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lutego 2008
Posty: 351
Rejestracja: 15 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 09:51

Mam mieszane uczucia, ale jestem bardzo ciekawy. Argument, że będzie przesyt hitów do mnie nie trafia. W tym roku jako kibice Juve, jeśli chodzi o spotkania z topu w Europie to obejrzeliśmy dwa pojedynki z Barcą (gdzie jeden był w zasadzie o pietruszkę) i na upartego dwa z Porto. W skali całego sezonu dość kiepsko.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 10:10

Jestem raczej na tak, bo UEFA i FIFA skompromitowały się w ostatnich latach.

Do tej pory myślały, że nikt nie może im nic zrobić. Ciekawe, skąd wezmą teraz pieniądze na odszkodowania dla telewizji, którym sprzedały prawa do LM na kolejne sezony.

Jeśli tylko najbogatsze kluby dogadają się z narodowymi federacjami (a pewnie są ku temu jakieś podstawy, bo jednak rozgrywek ligowych nie organizuje UEFA), to tak naprawdę pomysł z ciekawego staje się dobry. Nadal będziemy sobie pykać w Serie A, a zamiast 2-6 szlagierów z europejskimi potęgami otrzymamy ich kilkanaście. Będzie dużo ciekawiej, a do tego za kasę z Superligi totalnie odpłyniemy Napoli czy Atalancie. Jeśli Juve, Inter i Milan (pisało się jeszcze wcześniej o Romie) mieliby otrzymywać po ok. 400 mln euro co roku za grę w Superlidze, a Napoli czy Atalanta po 40-80 mln za grę w LM/LE, to kluby grające w Superlidze po 2-3 sezonach totalnie zdominują krajowe rozgrywki.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 10:16

Za Romano.
Kluby założycielskie deklarują chęć pozostania w krajowych rozgrywek.

Btw. Jako ew. konsument martwię o dostępność meczy SL. Mianowicie drużyn ma być 18-20 co daje 9-10 na kolejkę i mają się odbywać w środę lub środę i drugi dzień. No ni wuja nie da się zobaczyć wszystkiego live... Jest to duży mankament tym bardziej że mają tam grać potęgi no i my ;)

Brak klubów założycielskich w krajowych rozgrywkach to zaoranie tych że federacji od aspektu sportowego po finansowy. Stacje będą chciałem renegocjować umowy na prawa telewizyjne.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 10:23 przez mns, łącznie zmieniany 1 raz.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 10:21

Niby sam w sobie pomysł Superligi nie jest niczym nowym, bo Agnelli mówił o tym już dość dawno, ale utworzenie tego już teraz jest, mam wrażenie, wymuszone przez kryzys ekonomiczny i zwyczajnie niektórym, w tym Juventusowi, zaczęło się trochę palić pod tyłkami. Oceniając decyzję od tej strony trudno się dziwić. Większe pieniądze pomiędzy mniej klubów, brak reżimu FFP. Ba, w sumie ten sezon gramy już o pietruchę, bo nawet jak nie załapiemy się do top4, to będziemy grać tam, gdzie grać chcemy.

Ciekawe teraz jak zostanie rozwiązana kwestia transmisji telewizyjnych. Nie wiadomo kto i w jakiej formie miałby pokazywać nowe rozgrywki, a trzeba będzie to zorganizować na cito. Sam trochę przewracam oczami, bo mam umowę na pakiet "kuchni mistrzów", a niezależnie od tego, jak od strony sportowej oceniam projekt Superligi, Liga Mistrzów bez wszystkich "klubów założycieli" może być niewiele ciekawsza od Ligi Europy, którą przecież Polsat stracił.

No właśnie, kwestia sportowa. Trochę jednak szkoda. Ja rozumiem czynnik finansowy, wiadomo też, że UEFA święta nie jest, ale Liga Mistrzów ma (a przynajmniej miała) ten swój urok. Pieniądze pieniędzmi, ale prestiżu nowo utworzonych rozgrywek nie zbuduje się ot tak, zwłaszcza jeśli 3/4 uczestników będzie miało co roku zapewniony udział niezależnie od wyników w lidze.

Swoją drogą "wesoła" teraz będzie ta Liga Mistzrów, jak Włochy będą reprezentowane przez przykładowy zestaw Atalanta-Roma-Lazio-Napoli, a Anglia przez kluby z miejsc 7-10. Środek tabeli :D


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 10:30

B@rt według doniesień włoskich dazn oferuje 3,5 mld dol za prawa ;) a jeszcze nie wystartowała licytacja...



Start SL ma mieć miejsce w 08.2021

Za finansowaniem SL stoi m.in. JP Morgan
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 10:34 przez mns, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 10:30

UEFA to się ośmiesza krzykami, że przecież Superliga to zamykanie drogi mniej bogatym klubom do gry na najwyższym poziomie. Tak, jakby nie było tym gwarantowanie udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzów całej rzeszy klubów europejskich, zostawiając kilka pojedynczych miejsc dla pozostałych, przez co Liga Mistrzów praktycznie niczym nie różni się od proponowanej Superligi - tam też ma być kilka miejsc dla innych zespołów (które dostaną się w oparciu o wynik w swoim sezonie). Co przemawiało za gwarancją fazy grupowej Ligi Mistrzów dla zespołów z miejsc 4-tych w takich ligach, jak włoska? Przecież nie "poziom" sportowy, tylko medialność ligi, dochodowość potencjalnych zespołów z tego miejsca i ich atrakcyjność marketingowa. A czym jest utworzenie "Conference League", jak nie zamknięciem drogi do Ligi Europy dla zespołów z biedniejszych i słabszych lig? Po co to zrobiono? A to po to, żeby UEFA zarobiła więcej sprzedając prawa do Ligi Europy bez oferowania meczów w tym pucharze pomiędzy np. FK Astana a jakimś randomem z Bałkanów lub Turcji.

Także UEFA zbiera żniwo własnej polityki z ostatnich lat.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
ODPOWIEDZ