Liga Mistrzów i Liga Europy 2020/21

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 11:53

jackop pisze:
19 kwietnia 2021, 09:23
Kluby: jak tylko jest okazja, bujają się po Stanach/Azji na tournee
Krajowe federacje: organizują superpuchary kraju za granicą, albo rzucają pomysłem, że można by rozgrywać kolejki ligowe w USA
UEFA: od lat robi wszystko, aby wejść w dupę najlepszym klubom na kontynencie, Platini zatrzymany za korupcję
FIFA: sprzedała Mundialu Katarczykom i zgodziła się, żeby był rozgrywany zimą, co zaburzy system rozgrywek ligowych. Dodatkowo: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... -w-katarze
Tu się z Tobą zgodzę, jackop - nie jestem zwolennikiem Super Ligi w takim kształcie, jaki ma, ale nie da się ukryć, że organizacje, które wczoraj się podpisały pod tym oświadczeniem, to po prostu zgnilizna. Zresztą znamienne, że na czele ESK stanie teraz Nasser Al-Khelaifi - facet, którego stać na każdego Neymara czy Mbappe i który jeszcze kilka lat temu był powszechnie uważany za jedną z najgorszych postaci w futbolu. Biznesmen, który jako jeden z pierwszych zajął się niszczeniem tradycyjnego futbolu, teraz występuje w obronie ducha sportowej rywalizacji. Śmiechu warte.

FIFA podpisuje się pod nazywaniem Super Ligi cynicznym projektem, ale sama, począwszy od mundialu w RPA, mistrzostwa świata organizuje w krajach, na większą lub mniejszą skalę łamiących prawa człowieka i budzących większe lub mniejsze kontrowersje. Wisienką na torcie było sprzedanie mistrzostw Katarowi.

Ja bym sam przyklasnął tej inicjatywie wyjścia ze struktur UEFA, gdyby Super Liga miała jakiś inny kształt, a nie była takim tworem po prostu dla najbogatszych. Bo jak uzasadnić w niej obecność Arsenalu, który w ostatnich latach jedyne, na co ma szanse, to dobijanie się do Ligi Europy? Jak wyjaśnić obecność Tottenhamu, który jedyne sukcesy (2 x mistrzostwo Anglii i 2 x UEFA) osiągnął w zamierzchłej przeszłości? Jaką elitą w tej chwili jest Milan, który od dziesięciu lat nie może wejść do Ligi Mistrzów? Jak w tym towarzystwie wygląda Juventus, który słynie z gówno-piłki i co roku zawodzi w Champions League z niżej notowanymi przeciwnikami? Za osiągnięcia czysto sportowe co roku będzie pewnie grało tylko tych pięć dodanych drużyn. Ale kasę będzie robić futbolowa elita. Tylko jaka? Elita ostatnich lat? Biorąc pod uwagę obecność Arsenalu czy Milanu, raczej nie. Elita historyczna? No, mamy Tottenham, więc też raczej nie. To po prostu elita najbogatszych klubów i tyle. Dlatego dla mnie mimo całego szamba, w jakim tkwi UEFA i FIFA, to właśnie powstanie Super Ligi jest momentem, w którym piłka staje się czystym biznesem - bez jakiegoś sportowego tła. Pomijam już to, że jakoś nie rajcują mnie rozgrywki, w których na dwadzieścia drużyn co roku minimum sześć to drużyny angielskie.

Założyciele deklarują chęć uczestniczenia w rozgrywkach krajowych. Ale po co? Juventusowi nie chce się grać nawet teraz, kiedy niby walczą o pierwszą czwórkę. Jak co tydzień będą mieli grać z Realem, Manchesterem czy Liverpoolem, to tym bardziej spotkania z Sassuolo czy nawet Lazio będą dla nich sparingami, na które nie będą się spinać - tym bardziej że po co? Przecież awans do Super Ligi i tak będzie z góry zapewniony, a pieniądze, w obliczu tego, co zarobią w SL, minimalne. Tak samo, jaką wartość będą miały ligowe starcia między Arsenalem a Chelsea czy derby Manchesteru, skoro prawdziwa walka i tak będzie odbywała się w Super Lidze. A jakby tego było mało - Super Liga w dalszej perspektywie jeszcze bardziej pogłębi dysproporcje między jej uczestnikami a klubami, które w ligach od dawna robią, co mogą, by dobić się do czołówki.
Poprostu pisze:
19 kwietnia 2021, 09:20
Sport nie ma już żadnej wartości od kilkunastu lat a nagle wybuch płacz jaka to superliga jest be i fuj. Beka. Przecież nikt nikomu nie każe tego oglądać. Ogólnie piłkę mam w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ale wszystko co dojedzie FIFĘ I UEFE popieram.
Dajże już spokój. ;) Już wczoraj to pisałeś i odpowiedziano Ci, że nikt tu nie płacze, tylko normalnie dyskutujemy. Zresztą jak na osobę, która dopiero co się przyznała, że nie interesują jej od kilku lat rozgrywki międzynarodowe, sporo czasu spędzasz w tym temacie. ;)
slay_mac pisze:
19 kwietnia 2021, 09:51
Mam mieszane uczucia, ale jestem bardzo ciekawy. Argument, że będzie przesyt hitów do mnie nie trafia. W tym roku jako kibice Juve, jeśli chodzi o spotkania z topu w Europie to obejrzeliśmy dwa pojedynki z Barcą (gdzie jeden był w zasadzie o pietruszkę) i na upartego dwa z Porto. W skali całego sezonu dość kiepsko.
I dlatego mamy mieć te mecze hitowe przyznane z urzędu? Jakby Agnelli się naprawdę zajmował rozwojem klubu, to nie odpadalibyśmy z Ligi Mistrzów z niżej notowanymi przeciwnikami w 1/8 i wtedy byśmy grali mecze z Liverpoolem, Bayernem czy Manchesterem. Nikt by nie miał niedosytu, gdybyśmy regularnie wchodzili choćby do półfinałów.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 12:05

@vitoo

Siedzę bo siedzę na JP cały dzień i czytam sobie co ludzie piszą itp ale meczów już raczej nie oglądam. :)
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 12:25 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 12:08

Widzieliście zadłużenia tych klubów ? Super Liga rozwiązuje ten problem na starcie.


Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 12:17

Powinni jeszcze ustalić między soba kto w którym roku wygra ta super ligę. Pomysł ogólnie mi się podoba, sikać na Uefy i Fify. Tylko po co grać rozgrywki krajowe, skoro nikt z nich nie spadnie z tej super ligi? Wszystko sprzedajne i wszystko dla pieniędzy, nie o taki świat nie walczyłem.


slay_mac

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lutego 2008
Posty: 351
Rejestracja: 15 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 12:22

vitoo pisze:
19 kwietnia 2021, 11:53
slay_mac pisze:
19 kwietnia 2021, 09:51
Mam mieszane uczucia, ale jestem bardzo ciekawy. Argument, że będzie przesyt hitów do mnie nie trafia. W tym roku jako kibice Juve, jeśli chodzi o spotkania z topu w Europie to obejrzeliśmy dwa pojedynki z Barcą (gdzie jeden był w zasadzie o pietruszkę) i na upartego dwa z Porto. W skali całego sezonu dość kiepsko.
I dlatego mamy mieć te mecze hitowe przyznane z urzędu? Jakby Agnelli się naprawdę zajmował rozwojem klubu, to nie odpadalibyśmy z Ligi Mistrzów z niżej notowanymi przeciwnikami w 1/8 i wtedy byśmy grali mecze z Liverpoolem, Bayernem czy Manchesterem. Nikt by nie miał niedosytu, gdybyśmy regularnie wchodzili choćby do półfinałów.
Bardzo często ktoś z grona klubów, które mają łącznie ponad miliard fanów na całym świecie odpadnie na wczesnej fazie rozgrywek, a fani obejdą się jedynie smakiem jeśli chodzi o wielkie pojedynki. Nie chcesz meczy z urzędu, to się przygotuj, że w razie gorszego okresu i chwilowego wypadnięcia z obiegu (poprzez np. słabszy sezon w lidze i zajęcie miejsca niepremiowanego) możesz i 5 lat wyczekiwać na porządny dwumecz (gdzie i tak prawdopodobnie zostaniesz zaorany przez kogoś kto z obiegu nie wypadł).


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 13:15

Juve_Forever_88 pisze:
19 kwietnia 2021, 10:30
Także UEFA zbiera żniwo własnej polityki z ostatnich lat.
Zastanawiam się czemu UEFA i ich formuła Ligi Mistrzów jest tak zaciekle broniona, a kluby które chcą podziękować zaczynają być piętnowane.

UEFA nie zapewnia własnej infrastruktury (stadiony), personelu (od sędziów po chłopców do podawania piłek), logistyki (transport) itp. Wszystko to i tak leży w gestii klubów. Patrząc realistycznie a nie sentymentalnie, LM od Dorocznego Pucharu Sołtysa oprócz nazwy różni jedynie to, to że przed meczem dzieci pomachają flagą gdy w tle leci "Kaszanka". Poza tym na trybunach siedzi wyznaczony delegat/obserwator, czasem przed losowaniem podgrzeją kulki i to w zasadzie tyle.

Jeśli odcięcie pasożyta od koryta spowoduje większy dopływ hajsu, dzięki któremu będę mógł oglądać zmagania drużyn złożonych z najlepszych piłkarzy na najnowocześniejszych obiektach to czemu nie? To, że będą to akurat Arsenal i Milan, a nie Valencia i Lazio nie ma dla mnie większego znaczenia.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 14:24

jackop pisze:
19 kwietnia 2021, 13:15
Juve_Forever_88 pisze:
19 kwietnia 2021, 10:30
Także UEFA zbiera żniwo własnej polityki z ostatnich lat.
Zastanawiam się czemu UEFA i ich formuła Ligi Mistrzów jest tak zaciekle broniona, a kluby które chcą podziękować zaczynają być piętnowane.

UEFA nie zapewnia własnej infrastruktury (stadiony), personelu (od sędziów po chłopców do podawania piłek), logistyki (transport) itp. Wszystko to i tak leży w gestii klubów. Patrząc realistycznie a nie sentymentalnie, LM od Dorocznego Pucharu Sołtysa oprócz nazwy różni jedynie to, to że przed meczem dzieci pomachają flagą gdy w tle leci "Kaszanka". Poza tym na trybunach siedzi wyznaczony delegat/obserwator, czasem przed losowaniem podgrzeją kulki i to w zasadzie tyle.

Jeśli odcięcie pasożyta od koryta spowoduje większy dopływ hajsu, dzięki któremu będę mógł oglądać zmagania drużyn złożonych z najlepszych piłkarzy na najnowocześniejszych obiektach to czemu nie? To, że będą to akurat Arsenal i Milan, a nie Valencia i Lazio nie ma dla mnie większego znaczenia.
W dużej mierze się zgadzam, jednak trochę martwi mnie aspekt wpływu na narodowe rozgrywki. Aktualnie ten model w którym uczestnictwo w najbardziej dochodowym kawałku tortu jest ściśle powiązane z miejscem w krajowej lidze powodowało, że topowe drużyny były wręcz zmuszone do ustawienia tak priorytetów aby co roku meldować się w czołówce. Szczególnie śmiesznie może to wyglądać patrząc z punktu widzenia BPL, 6 ekip rywalizujących w dwóch niezależnych rozgrywkach gdzie wynik w 1 nie wpływa na wynik w tej drugiej. Oczywiście BPL to takze bardzo dobry produkt, nadal tradycje i pieniądze będą w stanie zmotywować te kluby do walki o tytuł, ale już nie do walki o 4 miejsce.

Jak już chcą ligi elitarnych to powinni się wypisać z lig narodowych i utworzyć na normalnych zasadach ligę, zakończyć ją playoffami i zrobić z tego NBA.


Armin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 63
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 19:24

Urbi27 pisze:
19 kwietnia 2021, 14:24
[Jak już chcą ligi elitarnych to powinni się wypisać z lig narodowych i utworzyć na normalnych zasadach ligę, zakończyć ją playoffami i zrobić z tego NBA.
Tylko wtedy musieliby wprowadzić m.in. salary cap, czyli ustanowić limity placowe dla zawodników, dać co sezon możliwość wyboru pierwszoroczniaków (najlepszych piłkarzy na rynku) najgorszym klubom, a tak się nie stanie, ponieważ każdy chce zabetonować obecny układ i dodatkowo nachapać się jeszcze bardziej.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 21:13

Liczyłem na w miarę otwarty mecz, a tu zarówno Chelsea jak i Real konkretnie się zaryglowały.

E: tyle co wysłałem, a tu Pulisic z brameczką :ball:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 21:53

i laskawy sedzia ;-) za co czerwona dla Atalanty a za co zolta dla Chelsea ...


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 22:50

W drugiej połowie więcej z gry miała Chelsea, ale na boisku głównie szachy. Czego Real nie mógł zatrzymać czysto, to stopował faulem. Kartki Marcelo i Odriozoli takie pomarańczowe.

Poziom komentarza - no comment. Podniecali się, jakby na murawie tańczyły gołe baby i te ich insajderskie żarciki, po których radośnie rechotali...


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 22:53

Najwiecej energii na tym meczu zostawili komentatorzy - to bez dwoch zdan. Jestem pod wrazeniem, mialem z ziomkami (fan Chelsea i fan Realu) videokonferencje i wszyscy byli zadziwieni ta falszywa narracja. Mecz typowo po wlosku, szachy :D


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 23:14

Dziś ewidentnie Real nie miał swojego dnia. Chelsea wyszła bardzo dobrze nastawiona i ustawiona. Mimo to uważam, że Real rozstrzygnie ten dwumecz na swoją korzyść. Nawet jeśli im nie idzie, mają taką pewność siebie, że próbują grać swoje i w końcu coś wcisną.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 23:56

jackop pisze:
27 kwietnia 2021, 21:13
Liczyłem na w miarę otwarty mecz, a tu zarówno Chelsea jak i Real konkretnie się zaryglowały.

E: tyle co wysłałem, a tu Pulisic z brameczką :ball:
Zaryglowały? Przecież tam mogło być ze 3-0 do 20 minuty, czyli wtedy gdy pisałeś posta. Dopiero później Real się otrząsnął i mecz się wyrównał ale i tak pierwsza połowa była dość otwarta, dużo bardziej niż się spodziewałem. Dopiero w drugiej mecz się zatrzymał bo nikt nie chciał stracić drugiego gola. Super oglądało się Kante przez cały mecz a Pulisica w pierwszej połowie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2021, 00:04

Niemieckie trenery potrafią w ogarnianie zespołu. Może i my byśmy zaryzykowali ?


ODPOWIEDZ