Liga Mistrzów i Liga Europy 2020/21

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 18:35

Uczepiłeś się tych rozgrywek za oceanem, a kompletnie nie bierzesz pod uwagę różnić kulturowych pomiędzy kontynentami. Dla nich to jest bardziej rozrywka, niż "religia" jak w Europie. Masz pójść, napić się piwka, zjeść popcornu i tyle.
Inna sprawa, że nawet jeżeli w Europie ma się ta superliga nie przyjąć, to ciągle są rynki azjatyckie i bliskowschodnie, więc kasa i oglądalność pewnie nadal się będą zgadzać.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 18:37

O dokładnie to co napisał kolega wyżej.

NBA,NHL,Nfl,MLb

Wszystkie są na takim poziomie ze nigdy się nie nudzą.

Ja w życiu nie przeżyłem na LM czegoś takiego jak oglądając na żywo MLB czy NBA.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 18:48

Otóż to, jak można przyrównywać NHL czy NBA do tego? Przypomnę, że tam to kluby raptem z dwóch krajów: Kanada, USA, jeden kontynent, można podejść, że liga kontynentalna, a tu? Zdobywając tą jakąś Superligę, to mistrz czego, że się pytam? Oczywiście, jak kogoś to bawi, nie mam zamiaru krytykować, dla mnie jeśli tak się stanie to koniec, nie pójdę za tym, nawet mimo Juventusu.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 19:13

Nicram_93 pisze:
18 kwietnia 2021, 18:48
Otóż to, jak można przyrównywać NHL czy NBA do tego? Przypomnę, że tam to kluby raptem z dwóch krajów: Kanada, USA, jeden kontynent, można podejść, że liga kontynentalna, a tu? Zdobywając tą jakąś Superligę, to mistrz czego, że się pytam? Oczywiście, jak kogoś to bawi, nie mam zamiaru krytykować, dla mnie jeśli tak się stanie to koniec, nie pójdę za tym, nawet mimo Juventusu.
Przecież w ciągu bodajże 3 lat ma i tak dojść do gruntownej reformy LM. Zgadnij jaką formułę (całkiem przypadkowo) ma mieć nowa Champions League. Otóż też ma być to formuła ligi, a nie grup, gdzie bodajże będzie 36 zespołów, a każdy zespół gra 10 meczów. Przecież to praktycznie kopia formatu Superligi, gdyż UEFA chce wydymać Agnellego i spółkę i sami wprowadzić coś takiego. Ciekawostka – ponoć Premier League ma mieć zapewnione 6 miejsc.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 19:16

Dlatego ja mimo wszystko popieram nową potencjalną superligę aby odejść od UEFY, niech się bujają, padną bez tych drużyn.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 19:22



Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 19:24

Marat87 pisze:
18 kwietnia 2021, 18:35
Uczepiłeś się tych rozgrywek za oceanem, a kompletnie nie bierzesz pod uwagę różnić kulturowych pomiędzy kontynentami. Dla nich to jest bardziej rozrywka, niż "religia" jak w Europie. Masz pójść, napić się piwka, zjeść popcornu i tyle.
Inna sprawa, że nawet jeżeli w Europie ma się ta superliga nie przyjąć, to ciągle są rynki azjatyckie i bliskowschodnie, więc kasa i oglądalność pewnie nadal się będą zgadzać.
No tak, bo te rozgrywki oglądają wyłącznie osoby zza oceanu. A może po prostu Europa jest kilkadziesiąt lat w tyle za USA i Kanadą? Czas, by piłka skończyła z byciem "religią". Z tego bowiem biorą się wszystkie te nowotwory w postaci np. pseudodebili, tfuu... pseudokiboli.
Nicram_93 pisze:
18 kwietnia 2021, 18:48
Otóż to, jak można przyrównywać NHL czy NBA do tego? Przypomnę, że tam to kluby raptem z dwóch krajów: Kanada, USA, jeden kontynent, można podejść, że liga kontynentalna, a tu?
A Liga Mistrzów czym jest, jak nie ligą kontynetalną? Myślałem, że to europejskie rozgrywki międzyklubowe.

Rozumiem, że zrzesza także zespoły z azjatyckiej oraz afrykańskiej federacji.
Nicram_93 pisze:
18 kwietnia 2021, 18:48
Zdobywając tą jakąś Superligę, to mistrz czego, że się pytam? Oczywiście, jak kogoś to bawi, nie mam zamiaru krytykować, dla mnie jeśli tak się stanie to koniec, nie pójdę za tym, nawet mimo Juventusu.
A zdobywca Ligi Mistrzów to jest mistrzem czego?

Zwycięzca wygrywa Puchar UEFA Champions League.

Zdobywca Superligi będzie np. zdobywał Pucharu Łysego z Fifa.

W NHL mistrz zdobywa Puchar Stanleya i jakoś nikt nie ma z tym problemu.

Czym to się różni?

Wyłącznie nazwą oraz wyglądem trofeum. Nic więcej.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 19:32

Nicram_93 pisze:
18 kwietnia 2021, 18:48
Otóż to, jak można przyrównywać NHL czy NBA do tego? Przypomnę, że tam to kluby raptem z dwóch krajów: Kanada, USA, jeden kontynent, można podejść, że liga kontynentalna, a tu? Zdobywając tą jakąś Superligę, to mistrz czego, że się pytam? Oczywiście, jak kogoś to bawi, nie mam zamiaru krytykować, dla mnie jeśli tak się stanie to koniec, nie pójdę za tym, nawet mimo Juventusu.
Chyba mam podobne zdanie na ten temat. Wiadomo, że UEFA i FIFA są przesiąknięte mamoną i korupcją, ale jednak człowiek się łudzi, że gdzieś za tym biznesem stoi rywalizacja sportowa - co roku w Lidze Mistrzów grają najlepsze drużyny z Europy i tyle. Wszystko jasne. A tutaj? Naprawdę nie widzę powodu, dla którego Arsenal czy Juventus, po zajęciu miejsca poza pierwszą czwórką, miałyby rywalizować w "elitarnych" rozgrywkach. Oczywiście poza widzimisię takiego Agnellego, dla którego projekt sportowy ma drugorzędne znaczenie. Projekt założony przez największych, żeby największym nie działa się krzywda i mieli dobrze. Ja podziękuję.
MRN pisze:
18 kwietnia 2021, 19:16
Dlatego ja mimo wszystko popieram nową potencjalną superligę aby odejść od UEFY, niech się bujają, padną bez tych drużyn.
Jasne, UEFA jest zła. I gdyby SuperLiga miała jakieś podstawy sportowe i nie była projektem kilku największych ważniaków w futbolu, to bym jej przyklasnął. Gdyby...
Juve_Forever_88 pisze:
18 kwietnia 2021, 19:24
Nicram_93 pisze:
18 kwietnia 2021, 18:48
Zdobywając tą jakąś Superligę, to mistrz czego, że się pytam? Oczywiście, jak kogoś to bawi, nie mam zamiaru krytykować, dla mnie jeśli tak się stanie to koniec, nie pójdę za tym, nawet mimo Juventusu.
A zdobywca Ligi Mistrzów to jest mistrzem czego?
No jak to czego, najlepszą drużyną Europy. Co oczywiście nieco podważa idea Superpucharu Europy, ale chyba nikt nie bierze tego na poważnie.

Powtórzę - wszystkie (no, może poza wspomnianym wyżej Superpucharem) obecne rozgrywki międzynarodowe mają uzasadnienie sportowe. SuperLiga ich nie ma.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 19:38

Otóż to, jedynym ratunkiem dla piłki byłoby rozwiązanie UEFY i FIFY (które też pogrążają tą piłkę którą znamy) i stworzenie wszystkiego od podstaw na zdrowych zasadach, a nie ligi dla bogatych. No cóż, jak nic się nie zmieni to jesteśmy świadkami śmierci piłki, przynajmniej tej klubowej.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 19:48

vitoo pisze:
18 kwietnia 2021, 19:32

No jak to czego, najlepszą drużyną Europy. Co oczywiście nieco podważa idea Superpucharu Europy, ale chyba nikt nie bierze tego na poważnie.
Czyli to jest to samo, co zwycięstwo w NBA i NHL - tam zespół wygrywający jest najlepszym zespołem w tych rozgrywkach w Ameryce Północnej. Żadna różnica, poza kontynentem i rodzajem sportu.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 19:54

Przeżywacie jakby to dotyczyło waszego życia. Kluby to są korporacje. Srają na wasze uczucia czy inne przywiązania, liczy się tylko hajs i tak jest już od dawna.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 20:11

Słuchaj, nie będę się z tobą przerzucał argumentami, bo to i tak do niczego nie doprowadzi, a włodarze zrobią to co im się będzie podobać ( a raczej opłacać ). Oni mają profesjonalistów badających obecne trendy i wiedzą więcej. To się oczywiście przyjmie, bo konsumenta z Chin czy Emiratów nie obchodzą nasze klubowe animozje. Młodzi z Europy też za tym pójdą, bo ja również sobie nie wyobrażam CL w formacie Pucharu Mistrzów, gdzie gra tylko Real, bo Barcelona była druga. Pierwszy sezon tych rozgrywek obejrzałem w 95', więc taki format był dla mnie czymś oczywistym. Więc jeżeli kilku dinozaurów mojego pokroju się wypisze, to nadal będzie to miało ogromną oglądalność. Tylko jedna prośba, nie naginaj faktów. Ligi amerykańskie są jedynymi w których te zespoły grają, w dodatku nie muszą do nich awansować i bać się spadków. W Europie są ligi "regionalne" + dodatek w postaci ligi "kontynentalnej", do której najwięksi wcale nie mają pewnego wstępu. Dlatego nie wiem czemu zrównujesz to 1 do 1.
Poprostu pisze:
18 kwietnia 2021, 19:54
Przeżywacie jakby to dotyczyło waszego życia. Kluby to są korporacje. Srają na wasze uczucia czy inne przywiązania, liczy się tylko hajs i tak jest już od dawna.
Dyskutujemy, a nie przeżywamy. Na całe szczęście jest tysiąc innych rozrywek w dzisiejszym świecie, a na większość i tak nie ma czasu, więc jak odpadnie jedna, to zastąpi ją inna. Każdy sobie wybierze co mu będzie pasowało.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 20:48

Kontrowersyjna idea z tą Super Ligą, ale któż to wie, może się przyjmie. Niestety, nie zapowiada się, żebyśmy mieli utrzymać na stałe pozycję w TOP8 klubów w LM, więc może jest to dla nas jakaś deska ratunku, żeby pozostać w elicie?


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 21:14

Jak dla mnie zbyt długo kluby czekały z tą Superligą. Myślę, że przyśpieszy to rozwój piłki nożnej na poziomie taktycznym i sportowym, trendy będą się zmieniać. Jestem bardzo ciekaw i bardzo popieram.

Dlaczego mnie to ciekawi?
Myślę, że zespoły z tej ligi nie prezentowałyby osobnych stylów: hiszpańskiego, angielskiego czy włoskiego, ale wszystkie by ujednoliciły styl, w celu poprawy wyników SL. Co dalej, sądzę, że ten styl mógłby bardzo przypominać cyniczny włoski futbol (m in Juve Allegriego :prochno: )


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 21:23

Pierwszy przykład z brzegu- Liverpool nie łapie się do LM w przyszłym sezonie. Wolelibyście obejrzeć mecz Juventus - Sparta Praga czy Juventus - Liverpool?


ODPOWIEDZ