Liga Mistrzów i Liga Europy 2020/21

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 24 lutego 2021, 22:17

na razie jakoś Atalanta się trzyma, a Real praktycznie bez ławki, to mogą czuć zmęczenie w końcówce. 0:0 będzie dobrym wynikiem dla Atalanty, bo ta w LM gra zdecydowanie lepiej na wyjeździe.


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 24 lutego 2021, 22:35

Panowie, trochę obiektywizmu. Co on musiał złamać nogę Mendy'emu, by dostać czerwoną? Jeśli nie zmieniły się przepisy (poprawcie mnie, jeśli się mylę), to było "pozbawienie realnej szansy zdobycia bramki przez przeciwnika poruszającego się w kierunku bramki". No jak w mordę strzelił, ostatni obrońca wytrącający z równowagi piłkarza wychodzącego sam na sam z golkiperem.


1902 Para Siempre

Obrazek
Cube - fan Juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 191
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 24 lutego 2021, 22:40

San Holo pisze:
24 lutego 2021, 22:35
Panowie, trochę obiektywizmu. Co on musiał złamać nogę Mendy'emu, by dostać czerwoną? Jeśli nie zmieniły się przepisy (poprawcie mnie, jeśli się mylę), to było "pozbawienie realnej szansy zdobycia bramki przez przeciwnika poruszającego się w kierunku bramki". No jak w mordę strzelił, ostatni obrońca wytrącający z równowagi piłkarza wychodzącego sam na sam z golkiperem.
Nie mogę oprzeć się wrażeniu po obejrzeniu sytuacji z kartką kilkukrotnie na powtórce, że żółta karta byłaby bardziej adekwatna.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 24 lutego 2021, 22:49

Oj, wcale nie był ostatnim obrońcą, bo wbiegał jeszcze Romero, zdaje się. Poza tym, gdyby karać czerwonymi kartkami za realną szansę na gola, to wykluczenia sypałyby się co chwilę.

Obiektywnie to można za to powiedzieć, że chwilę przed golem Mendy'ego Casemiro powinien dostać drugie żółtko za zenujaca symulkę. Ale sędzia dał się nabrać na słodkie oczka 🥺


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 24 lutego 2021, 22:54

to już można napisać oficjalnie. Juventus jedynym zespołem, który jako zwycięzca grupy (wszystkie ekipy grały w roli gości) przegrał ze wszystkich w pierwszych meczach 1/8 LM. Wszystkie pozostałe ekipy odnotowały zwycięstwa.


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 24 lutego 2021, 22:59

vitoo pisze:
24 lutego 2021, 22:49
Oj, wcale nie był ostatnim obrońcą, bo wbiegał jeszcze Romero, zdaje się. Poza tym, gdyby karać czerwonymi kartkami za realną szansę na gola, to wykluczenia sypałyby się co chwilę.

Obiektywnie to można za to powiedzieć, że chwilę przed golem Mendy'ego Casemiro powinien dostać drugie żółtko za zenujaca symulkę. Ale sędzia dał się nabrać na słodkie oczka 🥺
Nie będę się kłócił (strasznie mnie wyczerpał ten mecz), ale drugi obrońca był w dość dużej odległości od Mendy'ego (raczej asekurował drugą stronę boiska) i nie miałby najmniejszych szans, by do niego dobiec przed momentem, w którym Francuz zdecydowałby się oddać strzał. Dla mnie tak okazja podpada pod "clear goal scoring opportunity".

Cieszy mnie to zwycięstwo, bardzo wymęczone, ale zasłużone. Druga połowa w wykonaniu Atalanty do klasyczna obrona Częstochowy, dobrze, że udało się ten mur sforsować, zwłaszcza w tak nieoczekiwany sposób, ładnym strzałem najlepszego gracza dzisiejszego meczu. Ławka to dramat, plaga kontuzji przybrała ostatnio monstrualne rozmiary, drużyna jak zwykle gra bez pomysłu na siebie, ale mimo to od czterech spotkań udaje się nie stracić bramki i wygrywać.
Taki wynik to dobry prognostyk przed rewanżem, na który wróci wielu podstawowych zawodników, m.in Benzema, Ramos czy Hazard.


1902 Para Siempre

Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 lutego 2021, 23:37

rammstein pisze:
24 lutego 2021, 22:54
to już można napisać oficjalnie. Juventus jedynym zespołem, który jako zwycięzca grupy (wszystkie ekipy grały w roli gości) przegrał ze wszystkich w pierwszych meczach 1/8 LM. Wszystkie pozostałe ekipy odnotowały zwycięstwa.
A Barcelona to zespół, który obok Atletico był postrzegany jako najlepszy klub z 2. miejsc, a mimo to doznał najwyższej porażki. To pokazuje, jakiego mieliśmy farta w losowaniu. Z trudniejszej grupy moglibyśmy nie wyjść ani my, ani Barca.


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 25 lutego 2021, 10:29

Ja mam inną statystykę - wszystkie kluby włoskie w tej kolejce solidarnie zostały skrzywdzone przez sędziów. Juve w ten sposób z wysokim prawdopodobieństwem straciło 1 pkt, mecz Atalanty z 11 zawodnikami mógł wyglądać zupełnie inaczej, a Lazio przy wykorzystaniu karnego mogło wrócić do gry.
Ktoś w ogóle ma pomysł skąd ta awersja sędziów do Serie A?


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 lutego 2021, 10:37

DonPatch pisze:
25 lutego 2021, 10:29
Ja mam inną statystykę - wszystkie kluby włoskie w tej kolejce solidarnie zostały skrzywdzone przez sędziów. Juve w ten sposób z wysokim prawdopodobieństwem straciło 1 pkt, mecz Atalanty z 11 zawodnikami mógł wyglądać zupełnie inaczej, a Lazio przy wykorzystaniu karnego mogło wrócić do gry.
Ktoś w ogóle ma pomysł skąd ta awersja sędziów do Serie A?
Nikt tej gówno piłki nie chce oglądać więc po co włoskie drużyny w następnych fazach.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 lutego 2021, 10:57

To ma miejsce od lat. Pisałem już o tym zjawisku dawno dawno temu. Jak nie podgrzewane kulki to sędziowie. Myślałem, że jak wejdzie VAR to w końcu wygramy LM bo nas nie przekręcą ale okazuje się, że to za mało, że protokół VARu jest za ubogi a możliwości głównego jeszcze zbyt ogromne. Rozmowa sędziego z Casemiro po symulce doskonale zilustrowała jak wgląda podejście sędziów do różnych klubów.



Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 25 lutego 2021, 13:55

Poprostu pisze:
25 lutego 2021, 10:37
Nikt tej gówno piłki nie chce oglądać więc po co włoskie drużyny w następnych fazach.
Atalanta akuratnie gra przepiękną piłkę, jeżeli mówimy o włoskich klubach w LM to najbrzydziej od lat gramy "my", ale wyniki były czasem "ponad stan", więc każdy się cieszył.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 25 lutego 2021, 20:41

Maly pisze:
25 lutego 2021, 10:57
Rozmowa sędziego z Casemiro po symulce doskonale zilustrowała jak wgląda podejście sędziów do różnych klubów.


najlepsze, że Real chce się odwołać od kartki Casemiro, bo niby dostał ją niesłusznie, bo Zapata zrobił jeszcze 3 kroki i dopiero upadł. Ale chyba nikt nie pamięta, że sędzia go oszczędził za symulkę w polu karnym....

edit:

właśnie Milan przeszedł Crvenę w dwumeczu 3:3, po 2 golach z karnego i 1 samobóju, grając dwukrotnie końcówki w przewadze ;)


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 25 lutego 2021, 23:10

rammstein pisze:
25 lutego 2021, 20:41
właśnie Milan przeszedł Crvenę w dwumeczu 3:3, po 2 golach z karnego i 1 samobóju, grając dwukrotnie końcówki w przewadze ;)
Ich gra w tym meczu to śmiech na sali, a czerwona kartka miękka jak mozzarella.
Koleżka wyciągnął drugie żółtko przy jakimś typowym starciu w środku pola, kilkadziesiąt sekund po tym, jak Donnarumma zaliczył interwencję meczu.
https://streamye.com/v58o9
Dalibyście żółtko?
I ten karny za balon zmierzający w okolice pylonów San Siro :prochno: .

Drużyna z Belgradu kleiła lepsze akcje w 10, niż Milan w 11.
Jeszcze gwizdek końcowy przed rożnym dla Serbów, na zegarze 93:06, a minutę wcześniej Milan urwał ze 20 sekund zbierając się do wykonania kornera po drugiej stronie.

Jak czytam plotki o Calhanoglu w Juventusie to robi mi się gorzej.
Awansują ci co mają awansować. Trzeba promować silniejszych, bo się obrażą i zrobią Superlige.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 lutego 2021, 23:32

Nie wiem, który to był z kolei tego typu faul co też może mieć znaczenie dla sędziego ale ogólnie dla mnie takie wejścia to właśnie żółta kartka. Rozpędzony obrońca, kompletnie spóźniony wchodzi w rywala lub jego nogi jak dzik w żołędzie. Czego chcieć więcej? Nawet ciężko powiedzieć by był zainteresowany piłką. Niestety sędziowie nie zawsze tak reagują, szczególnie na początku meczu i cierpi na tym futbol bo 2-3 takie wejścia i napastnik jest już tak poobijany, że nie może pokazać tego na co go stać. Dybala ma ten problem bo z nim rywale grają tak notorycznie - do 30 minuty już ma 5 siniaków na udach i pokopane kostki a później zdziwienie, że słabo zagrał. Jakby od razu sędzia kartkował to takie wjazdy kończyłyby się na pierwszej próbie ale niestety jest inaczej i być może dlatego takie wejście nie wydaje ci się słusznie ukarane żółtą kartką.

Co do urywania sekund to bez przesady, wznawianie rzutu rożnego przez 20 sekund to i tak dość szybko. W ostatnim meczu Juve rywale do 1-0 każde wznowienie gry celebrowali ponad 30, ale to dosłownie każde (oglądałem z odtworzenia i na pilocie jedno kliknięcie w przód to 30 sekund więc wiem o czym mówię). Tak niestety wygląda piłka, że prawie zawsze jedna z drużyn przeciąga wznowienia gry bo ma korzystny wynik. Pierwsze wyszukanie w google:
Przedział między „najdłuższym a najkrótszym” meczem wynosi aż 20 minut (na MŚ 2014). Średnia na poziomie 64 minut. Najmniej efektywnym pod względem czasu gry spotkaniem był mecz Brazylii z Kolumbią, które w rzeczywistości trwało 50 minut.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 26 lutego 2021, 01:02

Strzał przy karnym rzeczywiście odchodził od bramki (zwłaszcza że obrońca chyba nawet nie stał w świetle bramki), ale nie ma co się spierać. Jest VAR i już nie takie ręki gwizdali.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że Milan przyfarcił i pewnie silniejszy przeciwnik ich wyjaśni. Choć ja ogólnie nie mam nic przeciwko temu, żeby grali dalej - niech się męczą. :prochno: Generalnie z każdym ich kolejnym meczem, mam wrażenie, pryska mit tych fantastycznych rossonerich z tego sezonu. Ostatnio gubią punkty na potęgę, a jak dojdzie jeszcze zmęczenie meczami w Europie, to mogą się jeszcze nieźle zaskoczyć. Osobiście nie zdziwię się, jeśli na koniec roku wylądują poza pierwszą czwórką. Wiecznie na karnych się nie da jechać.


ODPOWIEDZ