Liga Mistrzów i Liga Europy 2020/21

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1301
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2021, 23:11

Do usuniecia


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2021, 07:52



Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2021, 12:38

Swoją drogą w kolejnym sezonie odpadnie nam sezon 2016/17 i polecimy z 4-5. miejsca na prawdopodobnie 7-8. miejsce.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2021, 13:12

No i to może być problem kiedyś bo musimy się utrzymać nie tylko w LM ale i w 2 koszyku. Spadek do trzeciego to znów będzie płacz i zgrzytanie zębów.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
slay_mac

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lutego 2008
Posty: 351
Rejestracja: 15 lutego 2008

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2021, 13:56

Crunny pisze:
16 kwietnia 2021, 12:38
Swoją drogą w kolejnym sezonie odpadnie nam sezon 2016/17 i polecimy z 4-5. miejsca na prawdopodobnie 7-8. miejsce.
Rozumiem, że mówisz o Juve ? Spkojnie, na drugi koszyk wystarczy nawet i 16 miejsce w rankingu (zwykle pierwszy koszyk jest zapełniony mistrzami krajów którzy i tak są wysoko w rankingu). W tej edycji załapał się 18. teraz w rankingu Szachtar.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2021, 15:18

@slay_mac
Z tym 16 miejscem w rankingu łapiącym się do drugiego koszyka może być różnie. Teraz do pierwszego trafiają zwycięzcy LM i LE oraz mistrzowie sześciu najwyżej sklasyfikowanych lig w Europie. Jeśli trafi się tak, że w swoich krajach wygrają stosunkowo nisko sklasyfikowane zespoły (co jest bardzo prawdopodobne, bo realne szanse na majstra mają Sporting, RB Lipsk, Lille oraz niestety Inter), a w LE zwycięży np. Villareal, to może być kłopot. Tak jak już wcześniej pisałem, to paradoksalnie lepsze może być trafienie do drugiego koszyka, bo jeśli mistrzostwa zdobędą wyżej wymienione drużyny, to do drugiego koszyka spadną Bayern, PSG, Barca, Chelsea, Juve, Atletico, Liverpool i United.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2021, 12:22

Kolejne wieści o nowym formacie LM - 6 miejsc dla klubów z ligi angielskiej!

Liga angielska dostanie 6 miejsc w LM od sezonu 2024/2025!!! Dramat! Ja za takie europejskie puchary serdecznie podziękuję. W tym momencie pseudo LM czy Superliga to prawie na jedno wyszło. Jakbym chciał oglądać ligę angielską to włączyłbym Premier League a nie LM. No cóż, zostały trzy lata w miarę normalnego oglądania, a później z mojej strony :bye: . Niech się bawią, mam nadzieję, że wiele osób zrobi to samo, może w którymś momencie to wszystko pieprznie z hukiem i piłka za jakiś czas wróci do jakiejś normalności.

Dawniej byłoby to dla mnie nie do pomyślenia, a dzisiaj podchodzę do tego inaczej. Nic na siłę, człowiek bez europejskich pucharów też jakoś wytrzyma, są inne rzeczy w życiu. Ja w tym cyrku nie mam zamiaru brać udziału i za to płacić.

Szkoda, że Juve nie wygrało tej LM, zostały trzy lata, szanse bardzo małe, ale tyle człowiekowi zostało.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2021, 20:45

Może ta chęć zmiany stylu na 'ofensywny - europejski' jest właśnie również podyktowana tym że wiedzieli o nowej LM (al'a superliga), bo w takiej lidze to już na fuksie się nie wyjdzie z niej. Tutaj jak w lidze krajowej wyjdą najlepsi i najrówniejsi przez cały okres.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 11:16

Zarzynają piłkę nożną. To już nie jest sport, któremu kibicowaliśmy. Więcej drużyn na Euro, mundial z 48-oma drużynami to jakaś kpina, no i 6 msc dla PL, żart. Tylko kasa i kasa, nic więcej ich nie interesuje, herby bez krzyży, albo bohomazy zamiast herbu, wszystko dla pieniędzy. Piłkarze to zasrani celebryci, nie sportowcy, jak ja mam wytłumaczyć komuś, że piłka nożna to sport, skoro jeden z drugim poczuje dotknięcie i pada jak rażony gromem, sędzia oczywiście często gwiżdże, bo "trzeba chronić piłkarzy", dla osoby postronnej to żałosne i jestem w stanie to zrozumieć. Gdyby nie Juventus, któremu kibicuję 2/3 życia to wątpię czy nie dał bym sobie spokoju z tym czymś, co FIFA i UEFA tworzą...


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Halupa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 14:48

Mam podobne odczucia. Tak że, chyba coś na prawdę jest na rzeczy. Po prostu w innym duchu oraz podstawach moralnych byliśmy wychowywani. Cóż, jakie czasy tacy bohaterowie. Patrząc na to wszystko to albo się starzeje albo to na prawdę coraz słabsze.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 15:26

Dlatego polecam mieć to wszystko już w dupie. Ja ze dwa lata nie oglądam już LM. Raz na jakiś czas zerknę z 30 minut i tyle ze mnie. W ogóle nie jara mnie ta nowa piłka. Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że to nie ten sport co się nim jarałem za małolata więc po co tracić czas.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 17:23

Podobał się dwumecz Bayern-PSG ? W Superlidze takich starć będzie więcej. Superliga to po prostu próba przytulenia większej kasy przez największe kluby bez pośrednika czyli Uefy. Kibice i sponsorzy napewno za tym pójdą, podobnie jak piłkarze najemnicy, nawet jak wykluczą ich z reprezentacji.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 17:57

To przykre jakich my czasów doczekaliśmy, gdzie pieniądz rządzi już sportem. Ja jako typowy Janusz, chciałbym jeszcze jako fan Juve doświadczyć wygrania przez ten klub uszatka, choć wiem, ze to może zająć wiele lat, mimo to wierzę, ze udałoby mi się doświadczyć tego za życia. Rozumiem, ze uciekając do stworzonej superligi mamy zamiar tam kaleczyć i robić z siebie pośmiewisko? :prochno:


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 18:18

Sorek21 pisze:
18 kwietnia 2021, 17:23
Podobał się dwumecz Bayern-PSG ? W Superlidze takich starć będzie więcej. Superliga to po prostu próba przytulenia większej kasy przez największe kluby bez pośrednika czyli Uefy. Kibice i sponsorzy napewno za tym pójdą, podobnie jak piłkarze najemnicy, nawet jak wykluczą ich z reprezentacji.
Problem w tym, że to się podoba do czasu, gdy takie spotkanie zdarza się co jakiś czas, a nie na okrągło. Już teraz są narzekania, że co roku te same pary w losowaniach, a co będzie wtedy? Dlatego owszem, sporo kibiców też za tym pójdzie na początku, ale wielu z nich do czasu, aż się to nie przeje. Sam akurat meczu Bayern-PSG nie oglądałem, bo po odpadnięciu Juve totalnie mi już ta LM w tym sezonie zwisa. Inna sprawa, że tych spotkań już jest za wiele, bo człowiek nie tylko piłką w dorosłym życiu żyje, przez co kończy się przeważnie tak, że czasu starcza na oglądanie tylko swojej drużyny. Dawniej taki wielki mecz trafiał się raz na jakiś czas (zwłaszcza w kwestii klubu któremu się kibicuje), to budowało nastrój i emocje. Przy takich meczach co parę dni spowszednieje to bardzo. Już teraz tak zwana Liga Mistrzów jest ułudą. Jacy to mistrzowie, skoro grają drużyny z czwartych miejsc w lidze? Puśćmy wszystkie drużyny od eliminacji, i daję sobie rękę uciąć, że niespodzianki by się trafiały, kiedy nawet Ci "wielcy" musieliby się przygotowywać do sezonu w lipcu, zwłaszcza że dzisiaj niespodzianki coraz częściej się zdarzają, oczywiście nie w późniejszych fazach, ale na starcie. A tak to bogaci mają zapewnione miejsce już w fazie grupowej, dopływ kasy stały nawet bez wysiłku. Mnie osobiście to nie jara. Już teraz było to na granicy absurdalności, ale po tej reformie dla mnie osobiście to już za wiele. To już prawie Superliga.

Gdzie wielka kasa tam się sport niestety kończy, a dla mnie piłka to sport, a nie kasa. Nie ukrywam, mam nadzieję, że co by się nie stało, przyjdzie taki moment, że ta korpo piłka kiedyś się skończy, może nieprędko, ale wielu ludziom się to w końcu przeje, a przy mniejszej ilości kibiców i ta Superliga sensu mieć nie będzie. A nie, to trudno, na piłce świat się nie kończy. Co miał człowiek przeżyć przez te wiele lat poprzez kibicowanie, to już przeżył.

Edit: Dopiero teraz widzę, że pomimo takich reform LM, pomysł Superligi miałby nie upaść. Nóż się w kieszeni otwiera. I temu wszystkiemu przewodniczy nasz Agnelli :facepalm: .


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 18:29

Nicram_93 pisze:
18 kwietnia 2021, 18:18
Problem w tym, że to się podoba do czasu, gdy takie spotkanie zdarza się co jakiś czas, a nie na okrągło. Już teraz są narzekania, że co roku te same pary w losowaniach, a co będzie wtedy? Dlatego owszem, sporo kibiców też za tym pójdzie na początku, ale wielu z nich do czasu, aż się to nie przeje.
Jakoś w NHL czy NBA przez te dekady "nie przejadły się" mecze pomiędzy tymi samymi ekipami. Jeżeli poziom będzie wysoki - kibicom będzie zwisało, że znowu gra City z Realem. Jestem fanem hokeja i uwierz mi - nie przeszkadza mi, że od 2003 r. (gdy zacząłem oglądać NHL) do rozgrywek dołączyły tylko dwie nowe ekipy. Rekompensuje mi to kosmiczny poziom, jaki prezentują zawodnicy na lodowisku. I siadając do randomowego meczu NHL w ciemno wiem, że poniżej pewnego poziomu obie ekipy nie zejdą. I tak będzie z piłką nożną najprawdopodobniej. Jak ludzie zobaczą, że to świetny produkt, że warto na to wydać pieniądze - wejdą w to.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
ODPOWIEDZ