Serie A - Sezon 2020/21

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 21:38

Akurat z tym Milikiem to De Laurentisa ponioslo, mial przeciez oferty nawet na 40mln euro. Nie popieram zadnej ze skrajnosci.
Po prostu trzeba byc na rynku lisem, a nie dawac sie wszystkim. Kiedy ostatnio kogos sprzedalismy z poczuciem ze zrobilismy dobry interes?
Byly mozliwosci sprzedazy
Ruganiego za 20mln euro, to woleli go trzymac na rezerwe, chociaz gral 2-3mecze na sezon, teraz bedzie trzeba go wypychac z klubu.
Berny to podjarali sie meczem z Atletico, a gosc ma tragiczne statystyki u nas

Najlepsze out:
Bonucci 40mln euro milan
Caldara wymiana za Bonucciego
Wymiana Pjanica

Srednie transfery out za stosunkowo niskie kwoty:
Vidal~ 40mln euro kiedy byl w najlepszym dla siebie okresie
Kean ~30mln euro za wychowanka, to dramat
Cancelo ~30mln euro (dzieki czemu musielismy grac Cuadrado na boku bo Danilo prezentowal sie okropnie)
Coman ~30mln euro
Nawet Pogba za ~100mln euro za ktorego kupilismy Higuaina wyglada dosyc kiepsko
Spinazolla ~25mln euro (znowu tragedia, bo musimy grac jakimis frabottami)

Reszta to proby wypychania pilkarzy za darmo, bo jacys mistrzowie daja okropnie wysokie kontrakty

Zreszta branie pilkarzy za darmo i dawanie im jakis przeokropnych kontraktow powoduje tylko konflikty w druzynie. Myslicie ze czemu Dybala chce zarabiac 15mln euro? Samo mu sie to wzielo? Gosciu wyczul biznes, myslicie ze inni pilkarze tez nie widza dysproporcji?

Kogo bym wolal za Frabotte? Wolalbym Pellegriniego, a jakby zarzad mi go tak czy inaczej zabral, to juz wolalbym grac 3 w obronie, niz jakims typem z serie c.


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 22:12

Wysokie kontrakty dla darmowych dlatego, ze juz sie tak utarlo, ze jak przychodzisz ze swoja karta zawodnicza bez kwoty odstepnego - masz podstawy do zadania wiekszych tygodniowek. Ja fochy Dybali bardziej tlumacze 30mln dla CR, czy podobny kontrakt dla nowego MDL (dlatego uwazam ze delikatna podwyzka bylaby akceptowalna) + moze kobieta miesza w glowie. To oczywiscie moje domysly.

Czy chcielismy, czy musielismy sprzedac Pellegriniego ? To samo ze Spinazzola. A moze chcieli zapewnien o pierwszym skladzie a nasi nie chcieli kwasu w druzynie. Budzet czasem trzeba spinac trudnymi decyzjami. Spinazzola to ~30 mln, wart 15 w chwili transferu, kontuzje. Pogba 100, ale Higuain 90. Nie wiem czy dalo sie w tamtym czasie wyciagnac wiecej od ManU, a tam chcial trafic Paul. Moze od City dostalibysmy lepszy pieniadz, ale tam Francuz nie chcial isc. Dzieki temu jak go potraktowalismy, mamy szanse na jego powrot. Moze przed przyjsciem do nas dostal obietnice, ze do ManU bedzie mogl wrocic, jesli bedzie odpowienia oferta i wola pilkarza ? A Gonzalo ? On zburzyl swoj pomnik w Neapolu, zeby przesc do klubu o wiekszych mozliwosciach, przychodzil jako najlepszy napastnik w SA, od owczesnie najwiekszego rywala (stad cena). Ale naszym nagle cos odwalilo po 2 latach i w brzydki sposob probowali wypchnac. Konsekwencja. Odpowiedzialnosc. Jak spojrzysz tylko na kwoty transferu - slabo, ale dokladajac wszelkie niuanse juz nieco lepiej, choc nie bede sie upieral ze to bardzo dobry ruch. Tyle, ze my patrzymy z perspektywy czasu i nie znamy tego, co dzialo sie za kulisami.

Podsumowujac - zgodze sie, ze nie najlepiej sprzedajemy, ale mamy tylko czesc informacji. Boli, ze nie umiemy pozbyc sie zgnilych jablek ale jest to tez poklosie wysokiego kontraktu, braku formy / wiecznych kontuzji i wieku pilkarzy. Dlatego uwazam, ze obarczanie za wszystko Tuska jest spojrzeniem na sprawe z tylko jednej pozycji.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2021, 14:37

Jestem ciekaw, czy we Włoszech kiedyś się zmieni podejście do piłki. Potencjał ofensywny w Interze wydaje się całkiem duży, ale oni wolą kontynuować to, co przez ostanie kilka lat praktykował Juventus - czyli wygrywamy jak najmniejszym nakładem sił, strzelamy gola i organizujemy obronę Częstochowy, niezależnie od tego z kim gramy. Kolejny raz włączam sobie Inter w tle i kolejny raz widzę, jak rzutem na taśmę wywalczają trzy punkty, by na końcowe minuty przejść do głębokiej defensywy. Z tego, co widzę, to już ich szóste z rzędu zwycięstwo jedną bramką.

Nie chodzi o to, że mam z tego powodu jakiś ból tyłka, bo - tak jak zaznaczyłem - my uskutecznialiśmy ten styl przez lata i tak samo irytowaliśmy rywali. Bardziej sobie myślę o tym w kontekście rozgrywek europejskich. Włoski minimalizm trwa w najlepsze, tym razem w edycji czarno-niebieskiej. Z tym podejściem to trudno będzie Interowi zwojować Ligę Mistrzów, tak samo jak nam w ostatnich latach.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2021, 19:55

Rudiger kiedyś udzielił wywiadu, w którym mówił, że nie rozumiał dlaczego Conte karze im się cofać gdy mają dobry wynik zamiast dalej grać to co dało im prowadzenie. Jest to o tyle ciekawe, że on grał we Włoszech przecież a gdy przechodził do Chelsea mówił, że trener był jednym głównych z powodów jego chęci dołączenia do CFC.

Czy ten styl nie ma racji bytu w Europie? Wg mnie nie wiadomo. Trzeba by porównywać czy np. Real grając taką taktyką by wygrywał albo inaczej - dać Contemu takich zawodników jakich miał Real wygrywający LM. Póki co wróżymy z fusów bo narzekamy na włoski minimalizm ale często on jest jednak podyktowany personaliami jakie mają do dyspozycji trenerzy. Atalanta odpadła mimo, że nie jest znana z kalkulowania i o czym to świadczy? Ostatnio PSG z Bayernem broniło się 90 minut i to w dodatku bardzo słabo bo rywali oddali ze 30 strzałów ale co z tego skoro to oni wygrali mecz?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
IL_Serpente

Interista
Interista
Rejestracja: 26 maja 2018
Posty: 21
Rejestracja: 26 maja 2018

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2021, 20:28

Zgadzam się z wypowiedzią Vitoo. Ten minimalistyczny włoski styl gry jaki zaprezentował Inter wystarczy na Włochy ale w Europie nie podbije się serc widzów. Może udać się wygrać raz LM ale można zapomnieć o graniu w ten sposób przez kilka lat z sukcesami. Poza tym prezentując taki styl, ciężko będzie pozyskać topowych technicznie zawodników, którzy chcą się rozwijać i zapisać w historii futbolu tworząc jakąś drużynę, która by uwiodła swoją grą kibiców. Być może Conte po prostu chce wygrać ten sezon mniejszym nakładem sił ale jakoś nie chcę mi się wierzyć, że w następnym sezonie nagle będziemy próbować dominować każdą drużynę od 1 do 38 kolejki. A przecież udało nam się zdominować Juventus dość mocno więc teoretycznie stać zawodników na taką grę w każdym meczu. W następnym roku będziemy losowani z pierwszego koszyka więc w końcu uda się pewnie trafić łatwiejszą grupę ale tym stylem myślę, że ćwierćfinał to będzie maksimum.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2021, 21:12

Tak sobie oglądam mecz Fiorentiny z Atalantą i zazdroszczę drużynie z Bergamo gry. To jak oni fajnie potrafią grać pressingiem i ogólnie przez na rywala to jest magia.
Jako nasz przyszły rywal w lidze, a także w finale CI, uważam, ze będzie bardzo ciężko, o ile nie katastrofalnie :whistle:


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2021, 21:12

Romero zawieszony na mecz przeciwko Juve


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2021, 21:18

@ IL_Serpente
To czy się uda trafić łatwiejszą grupę zależy jakie drużyny zdobędą mistrzostwo w innych ligach. Paradoksalnie może się zdarzyć, że mistrzem Francji będzie Lille, Niemiec - RB Lipsk, Hiszpanii - Atletico i nagle w drugim koszyku znajdą się PSG, Bayern, Real, Barca, Liverpool. W gruncie rzeczy, to po tym jak zmienili zasady przydzielania do koszyków i teraz w pierwszym są mistrzowie 6 najmocniejszych lig plus zwycięzcy LM i LE, to dużo więcej zależy od szczęścia w losowaniu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2021, 22:48

Widząc jakie karne są gwizdane, odechciewa się oglądać ten sport.

Świetny występ Drągowskiego oraz Vlahovica.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2021, 12:44

Inter w Serie A, gdy walczył na 3 frontach:
21 meczów, a w nich 12 zwycięstw, 5 remisów, 2 porażki = śr. 1,95 pkt na mecz

Inter w Serie A, gdy została tylko walka w Serie A:
9 meczów, a w nich 9 zwycięstw = śr. 3 pkt na mecz

To jest gigantyczna różnica, bo przy 1,95 pkt na mecz mieliby ich obecnie 58-59 pkt, co dawałoby im dopiero 5-6 miejsce.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2021, 13:19

@Crunny, ale jakie wnioski z tego płyną? Przecież to nie jest żadna tajemnica, że w walce o ligowy tytuł brak gier w LM/LE jest atutem. My, w przeciwieństwie do Interu, nie potrafiliśmy tego wykorzystać i po odpadnięciu z Porto niemal na dzień dobry przegraliśmy z Benevento i zremisowaliśmy z Torino.

Inna sprawa to to, że Inter ma też trochę fart. W tym dziwnym sezonie terminarz nawet z samą Serie A bywa dość napięty, a tymczasem im wypada mecz z powodu czterech pozytywnych wyników, mają czas na odpoczynek, z kadry do klubów zawodnicy wracają z koroną, Sassuolo samo rezygnuje z wystawienia kadrowiczów i tak to leci... Trudno oprzeć się wrażeniu, że Interowi się to wszystko po prostu idealnie układa i nawet specjalnie nie muszą się wysilać. Robią absolutne minimum i starczy.
IL_Serpente pisze:
11 kwietnia 2021, 20:28
Zgadzam się z wypowiedzią Vitoo. Ten minimalistyczny włoski styl gry jaki zaprezentował Inter wystarczy na Włochy ale w Europie nie podbije się serc widzów. Może udać się wygrać raz LM ale można zapomnieć o graniu w ten sposób przez kilka lat z sukcesami.
Moim zdaniem to nawet nie wystarczy na jeden tytuł w CL. ;) W ostatnich latach (w sumie od czasu triumfu Interu) Liga Mistrzów brutalnie wyjaśniała drużyny, które chciały wygrać tytuł obroną. Dwukrotnie przejechał się na tym Juventus, tak samo Atletico. Zresztą nawet w zeszłym sezonie przeklinaliście Conte, bo ze swoim włoskim betonem przejecha się w Lidze Europy. Teraz co prawda nie ma tak "kosmicznych" drużyn jak Barca z 2015 czy wygrywający trzy razy z rzędu Real, ale moim zdaniem to i tak nie przejdzie. Wbrew temu, co mówił ostatnio Allegri, podtrzymuję, że Ligi Mistrzów wcale nie wygrywa drużyna, która popełnia najmniej błędów w obronie, a ta, która najlepiej gra w ofensywie. Atletico i Juventus, wydawało się, miały defensywy nie do przejścia, a finalnie i tak dostali po tyłkach.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2021, 13:39

Juventus 1-1 Verona
Benevento 1-1 Juventus
Verona 1-1 Juventus
Juventus 0-1 Benevento

Tutaj leży 9 pkt, których nam teraz brakuje.

Niestety rewanże z tymi 2 ekipami miały być też wyznacznikiem tego, czego przez pół roku nauczył się Pirlo, bo były to największe wpadki rundy jesiennej. Przyszła wiosna i okazało się, że Verona i Beneveto nadal są na nas za mocne. Boję się, że jak Pirlo zostanie, to za rok będzie powtórka.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2021, 14:20

Ciekawe statystyki porównujące różne ligi jeśli ktoś lubi takie rzeczy:
https://football-observatory.com/IMG/sites/mr/mr64/en/


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2021, 16:51

Crunny pisze:
12 kwietnia 2021, 13:39
Juventus 1-1 Verona
Benevento 1-1 Juventus
Verona 1-1 Juventus
Juventus 0-1 Benevento

Tutaj leży 9 pkt, których nam teraz brakuje.

Niestety rewanże z tymi 2 ekipami miały być też wyznacznikiem tego, czego przez pół roku nauczył się Pirlo, bo były to największe wpadki rundy jesiennej. Przyszła wiosna i okazało się, że Verona i Beneveto nadal są na nas za mocne. Boję się, że jak Pirlo zostanie, to za rok będzie powtórka.
Moim zdaniem maksymalnie z 5 punktów. Zawsze nie da się wygrywać (zwłaszcza, gdy gra się praktycznie co 3-4 dni) i jakieś wtopy się zdarzają. Jednakże ewidentnie w karygodny sposób straciliśmy 3 oczka przegrywając u siebie z Benevento. Zresztą na wyjeździe też powinniśmy zwyciężyć (nawet minimalnie). Natomiast oba spotkania z Veroną były raczej wyrównane, a w drugim, to Hellas cisnął nas do końca i był bliższy wygranej. Może te potencjalne 5 oczek by nas nie zbawiło, ale dawałoby wciąż jakąś nadzieję na obronę Scudetto (zwłaszcza, że czeka nas jeszcze bezpośredni pojedynek z Interem), ale bylibyśmy chociaż spokojniejsi w temacie walki o miejsce premiowane udziałem w kolejnej edycji LM.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 18:11

To co, teraz Inter zrobi psikusa i akurat dziś przegra, żeby Napoli dogoniło niepokalanych Turyńczyków?


ODPOWIEDZ