Serie A - Sezon 2020/21

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 23:33

Raczej nie było kontaktu na innych powtórkach. Właściwie nie wiadomo za co ten karny bo Teo zagrał piłkę wślizgiem i lecąc spada na jednego rywala a drugiego taranuje. Drugi też nie bardzo wiadomo, rykoszet (czyli piłka nieoczekiwana) i ręka przy ciele, jeszcze jakby dostał w rękę od strony bramki można by rzeczywiście zagwizdać bo jej nie powinien tak trzymać ale tą od strony chorągiewki?
Dragon pisze:
07 marca 2021, 16:44
Podejście niektórych zespołów do nas a do innych rywali to często 2 Światy. Z nami Hellas jeździł na du, pa,ch a dziś zmieniali tylko pampersy.
Na szczęście dziś dali radę ;)

ps. Inter tak jak wieszczyłem zrobił 90+ punków


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 02:18

patrząc na grę Atalanty, trzeba przyznać, że jednak im nie zależało na wicemistrzostwie. Ciekawe jednak co czują, że stracili wicemistrzostwo, Juve wygrało i zagra w LM :D W sumie fajnie w ciągu 3 dni przegrali finał i wicemajstra, a taka mocna ta Atalanta...


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 07:34

rammstein pisze:
24 maja 2021, 02:18
patrząc na grę Atalanty, trzeba przyznać, że jednak im nie zależało na wicemistrzostwie. Ciekawe jednak co czują, że stracili wicemistrzostwo, Juve wygrało i zagra w LM :D W sumie fajnie w ciągu 3 dni przegrali finał i wicemajstra, a taka mocna ta Atalanta...
Najgorsze, że Atalanta bez problemu by się wybroniła gdyby ktoś podważał uczciwość ich podejścia do meczu z Milanem, bo:
1) nie wyszli na Mediolańczyków rezerwami chociaż mogli to zrobić, gdyż cel minimum (czyli awans do LM) mieli już zapewniony,
2) byli zmęczeni całym sezonem, bo o ile dobrze liczę, to mają jedynie 1 mecz rozegrany mniej niż Juventus (Superpuchar), gdy taki Inter rozegrał aż 4 spotkania mniej od Starej Damy,
3) mieli mniej czasu na regenerację niż Milan, bo w środę grali przeciwko nam w finale Coppa Italia, a już w drugiej połowie tamtego meczu widać było, że nie mieli sił,
4) potencjalnie walczyli o wicemistrzostwo czyli swój największy sukces w historii oraz o związane z nim profity finansowe, bo jednak powiedzmy dodatkowe 10 mln € do spory zastrzyk gotówki dla tak stosunkowo małego klubu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 08:24

Czy ktoś z Was ma dostęp do wywiadu z tłumaczeniem, jak pytają Juricica czy Hellas nie zagrał ze zbyt dużym zaangażowaniem? Chodzi o dziennikarza SKY, gdzieś o tym czytałem, ale nie wiem gdzie.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 08:36

W sumie Hellas może nawet miał więcej okazji w tym meczu, mimo straty bramki dogonił wynik i dostali sporo żółtych kartek, ale czy to coś znaczy niż zwykła uczciwosc i sportowa rywalizacja NIE WIEM.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 08:39

towalski pisze:
24 maja 2021, 08:24
Czy ktoś z Was ma dostęp do wywiadu z tłumaczeniem, jak pytają Juricica czy Hellas nie zagrał ze zbyt dużym zaangażowaniem? Chodzi o dziennikarza SKY, gdzieś o tym czytałem, ale nie wiem gdzie.
https://www.football-italia.net/171100/ ... -interview


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 08:45

Panowie czy wiecie jak wyciągnąć np. z transfermarkt ile wydają kluby na gażę np. pierwsza 5-tka Serie A?


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 08:47

Dzięki. Faktycznie, przegięcie. Hellas zagrało rewelacyjnie, powinni dostać kogoś do ogrywania ;)
Co do wczorajszej kolejki, to że Juve jest w LM wywołało niesamowite zdenerwowanie bez mózgów z fcinter. Nie wiem czy to nie są najwięksi imbecyle na polskich forach.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 09:38

marcinek pisze:
24 maja 2021, 08:45
Panowie czy wiecie jak wyciągnąć np. z transfermarkt ile wydają kluby na gażę np. pierwsza 5-tka Serie A?
Któryś z włoskich dzienników publikuje co roku takie zestawienie: https://www.rossoneriblog.com/wp-conten ... laries.png

Nawiasem mówiąc pokazuje ono, że nigdy i w żadnym przypadku nie powinniśmy świętować zajęcia 4. miejsca. Zdaniem Pirlo teraz jest czas na świętowanie. Wkurzył mnie po meczu tym pieprzeniem o osiągnięciu celów, bo przed sezonem celem było mistrzostwo. W interesie Pirlo jest zaciemnienie wyglądu całego sezonu 4 ostatnimi meczami. Tylko na wiosnę:
- odpadliśmy ze słabym Porto (2. miejsce w Portugalii)
- przegraliśmy u siebie ze spadkowiczem Benevento
- ledwo co zremisowaliśmy derby z przesłabym Torino
- nie mieliśmy czego szukać w starciach z zespołami z czuba tabeli (Atalanta i Milan)

Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby najpóźniej do ostatniego dnia Euro zakontraktować trenera z topu. Jeśli się nie uda, to faktycznie lepiej zostać z Pirlo, niż próbować przeprowadzić kolejny eksperyment.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 10:14

Conte bez zmian

Conte: 'I dedicate the Scudetto to myself'

:D


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 10:19

Crunny pisze:
24 maja 2021, 09:38
Któryś z włoskich dzienników publikuje co roku takie zestawienie: https://www.rossoneriblog.com/wp-conten ... laries.png

Nawiasem mówiąc pokazuje ono, że nigdy i w żadnym przypadku nie powinniśmy świętować zajęcia 4. miejsca. Zdaniem Pirlo teraz jest czas na świętowanie. Wkurzył mnie po meczu tym pieprzeniem o osiągnięciu celów, bo przed sezonem celem było mistrzostwo.
Nie zgodzę się. Abstrahując od tego, czy zatrudnienie Pirlo było dobrym pomysłem, czy złym, nie można było od trenerskiego amatora wymagać na starcie sezonu samych sukcesów. Innymi słowy, utrata mistrzostwa była wkalkulowana w ten dziwny projekt (nawet jeśli Pirlo czy piłkarze mówili, że celem jest scudetto), więc raczej nie rozliczałbym Pirlo teraz z tego, że nie skończył sezonu na pierwszym miejscu.

Moim zdaniem czwarte miejsce w Serie A (w dodatku z minimalną stratą do drugiej pozycji), wygrana w CI i Superpuchar Włoch to wyniki... niezłe. Tak naprawdę jedyną poważną rysą jeśli chodzi o same wyniki, jest szybkie odpadnięcie z Ligi Mistrzów ze słabszym przeciwnikiem. Mimo wszystko jednak wyniki naszego trenera bronią.

Nie oznacza to oczywiście, że Pirlo powinien zostać na stanowisku. Jeśli rozpatrujemy jego osobę w ramach projektu długofalowego, to powinniśmy nie tylko dawać mu ciągłe wsparcie i klepać po plecach jak to robi Agnelli, ale też rozliczyć z tego, jak mu idzie budowanie tego długofalowego projektu, co udało mu się do tej pory wypracować i czy to dobrze rokuje na przyszłość. A tu niestety wygląda to wszystko dość słabo. Ostatnie cztery mecze trochę zakrzywiają obraz całego sezonu, a ten jest taki, że Pirlo nie stworzył nowego stylu. Przez cały rok bawił się tą swoją dziwną hybrydą i rzucał zawodnikami na nowe pozycje, kompletnie nie wyciągając przy tym wniosków.


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 12:55

zabrakło tak naprawdę 1 korzystnego wyniku zamiast remisu/porazki i pewnie byłoby wicemistrzostwo. Pirlo zdobył tylko 5 pkt mniej niż rok temu Sarri, co wówczas dało nam Scudetto. Problem w tym, że Inter prawie nic nie tracił, miał chyba serię 7 meczów, gdzie przepychali 1 bramką.

w dodatku Supercoppa i Puchar Włoch. Nie jest źle jak na Pirlo i faktycznie teraz najbardziej można żałować szybkiego odpadnięcia z LM, ale na szczęście za rok kolejna szansa, bo bałem się, że dopiero najbliższa pojawi się w 2022/23 ....


co do kibiców FCINTer.pl widziałem wpisy około 23, że dla części z nich, fakt, że Juve awansowało do LM popsuło świetowanie Scudetto :P


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 13:22

@Crunny
Porto nie było wcale takim słabym przeciwnikiem, bo nawet będąca obecnie w finale LM Chelsea miała z nimi spore problemy. Wiadomo, że w 1/8 mając do wyboru przeciwnika z grona: Atletico, RB Lipsk, Sevillę, FC Porto, Borussię M wiele osób wskazałoby właśnie na ekipę z Portugalii. Niemniej to bardzo niewygodny rywal, świetnie ogarnięty taktycznie. To, że akurat nie wygrali w tym roku mistrzostwa niczego nie zmienia, bo jak widać Juve nie obroniło tytułu we Włoszech, PSG - we Francji, Real - w Hiszpanii, a Liverpool w Anglii.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 13:37

dimebag11 pisze:
24 maja 2021, 13:22
@Crunny
Porto nie było wcale takim słabym przeciwnikiem, bo nawet będąca obecnie w finale LM Chelsea miała z nimi spore problemy. Wiadomo, że w 1/8 mając do wyboru przeciwnika z grona: Atletico, RB Lipsk, Sevillę, FC Porto, Borussię M wiele osób wskazałoby właśnie na ekipę z Portugalii. Niemniej to bardzo niewygodny rywal, świetnie ogarnięty taktycznie. To, że akurat nie wygrali w tym roku mistrzostwa niczego nie zmienia, bo jak widać Juve nie obroniło tytułu we Włoszech, PSG - we Francji, Real - w Hiszpanii, a Liverpool w Anglii.
Ale wiesz, że w sumie każdą naszą wtopę z ostatnich lat można tak samo tłumaczyć? 😉 Ajax był prawdziwą rewelacją sezonu, pechowo nie weszli do finału, Lyon wygrał z nami zaledwie bramkami na wyjeździe, potem staranował City, a odpadł dopiero z najlepszym wówczas w Europie Bayernem, teraz ogarnięte taktycznie Porto napsuło krwi Chelsea. Zawsze się znajdzie jakiś argument na podbudowanie rywala, który wykopał Cię za burtę. Ogólny obraz ostatnich trzech lat jest jednak taki, że utknęliśmy na wczesnym etapie fazy pucharowej Ligi Mistrzów i odpadamy z niej z rywalami, o których wręcz marzyliśmy przed losowaniem. Więc może tak naprawdę to jest właśnie odzwierciedlenie naszego aktualnego poziomu, a nie wypadki przy pracy.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2021, 13:48

Właśnie tego się bałem, że jak Pirlo wygra Puchar Włoch i jakimś cudem doczłapie do LM (a trzeba powiedzieć, że mieliśmy strasznego farta), to nawet wśród kibiców (bo w obecnym zarządzie na pewno) znajdą się osoby twierdzące, że ten sezon wcale nie był taki zły.

Przed sezonem w najgorszym wypadku mieliśmy mieć 2. miejsce w lidze, bo za jedynego godnego rywala był uważany Inter.
W Europie odpadliśmy ze słabym Porto, grając u siebie z przewagą 1 zawodnika przez ponad godzinę drugiego meczu!

Minął cały sezon, a nadal nie wiadomo:
- Jaka jest nasza podstawowa taktyka?
- Jaki jest w tym momencie nasz najsilniejszy skład?
- Jakich 2-3 zawodników powinniśmy pozyskać w nadchodzące mercato, aby Pirlo mógł grać dokładnie to, co chce?
Pod kątem budowy czegokolwiek jest tylko trochę młodziej (ale to nie zasługa Pirlo). Reszta stoi w miejscu od roku. Obawiam się, że plan Pirlo na kolejny sezon polega na tym, aby oprzeć wszystko na Chiesie i jakoś to będzie.


ODPOWIEDZ