Serie A - Sezon 2020/21

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2021, 21:39

Typowy Pazza Inter :prochno: Po raz kolejny mogą stracić szansę na coś więcej po zapaści w styczniu i lutym. Mecz z Juve mógłby wskazywać, że w końcu dojechali mentalnie, no ale chyba jednak nie do końca. Owszem w tamtym meczu im wszystko zagrało, ale też Juventus sporo pomógł, bo zagrał totalnie bez jaj + osłabienia kadrowe, podczas gdy Inter w sumie swoją żelazną jedenastką.
Nie ma co nikogo skreślać, bo ten sezon rozstrzygnie się maratonem w kwietniu i maju, a jak pokazało letnie kończenie sezonu, wszystko się może wydarzyć.
Trzeba patrzeć na siebie, bo bez dobrej gry Juventusu, wpadki przeciwników nie przybliżą Turyńczyków do mistrzostwa.

Co do Milanu. W mojej opinii Atalanta jest najlepszą drużyną w Serie A, najstabilniejszy projekt, dobrze oliwiony od kilku lat, pomimo sprzedaży kolejnych piłkarzy ciągle działa. Ich problem jest na pewno gorsza ławka i mimo wszystko brak tej zwycięskiej mentalności wśród piłkarzy ich kadry.
Natomiast w pojedynczych meczach są w stanie wyjaśnić każdego, kto boryka się z jakimiś problemami, czy też jest na początku budowania "projektu".


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2021, 22:18

@jackop Jutro francuska moze miec lidera Lille, na rowni z P$g. Utd tez juz poza LM. Atalanta wygralaby lige gdyby ... a gdybysmy my strzelili z nimi karnego i nie dali sobie strzelic w koncowce z Lazio to mielibysmy 4 pkt wiecej + 3pkt z Napoli i mamy 3pkt brakujace do Milanu. Jutro 3 pkt i mielibysmy lidera z LM ;P
Fakt, Atalanta gra bardzo ladna pilke. Niestety, za to nie daja scudetto. Trzeba je sobie wywalczyc calym sezonem. Gdybajac dalej, moze nam wystarczyloby brak kontuzji i mielibysmy lidera. Im brakuje lawki, nam zdrowia (tak czy siak regularnosci brakuje obu druzynom). Brak lawki bedzie jeszcze bardziej widoczny pod koniec sezonu. U nas kontuzje zostana wyleczone, moze pojawia sie nowe, kto wie. Jesli uda nam sie zapanowac nad zdrowiem pilkarzy to powinnismy zaczac seryjnie zdobywac komplet punktow.
Jesli chodzi o nasza slaba gre w pierszej polowie sezonu to jest wiele powodow. Kontuzje, śWirus, zmiana trenera, brak obozu przygotowaczego czy sparingow. Gra bez publicznosci, co wplywa chociazby na koncentracje. Mamy nowych Chiese, Kulusevskiego czy Mckenniego, ktorzy nie grali jeszcze w tak duzym klubie, gdzie oczekiwania sa znacznie wieksze. Na lewej duzo z musu gral Frabotta, ale dzieki temu Sandro w koncu odpoczal i moze odpali na wiosne. Z tego co pamietam, jak Real dwukrotnie zdobywal LM to pierwsze pol sezonu tez slabo im szlo. Nie chodzi mi tutaj o to, ze siegniemy po uszatka ale jeszcze duzo moze sie zdazyc.
Milan w srode z Interem w pucharze, oby 120 minut, niech sie wybiegaja :D Pozniej graja tez ze soba w Serie A. W terminarzu Milan na wyjazdach ma Rome, Lazio, nas i na koniec Atalante. Takze maja gdzie stracic punkty. My gramy u siebie z Lazio, Roma, Milanem i Interem. Z powazniejszych druzyn jedynie Atalanta i Napoli na wyjezdzie. Bardziej obawialbym sie Interu w wyscigu o mistrzostwo, bo nie graja juz w europie, jeszcze jakby odpadli z Pucharu Wloch to beda mieli tylko mecze Serie A, gdzie wiekszosc ciezkich meczow graja u siebie. Dodatkowy odpoczynek moze im wyjsc na plus, dlatego licze, ze to oni w srode przejda dalej. W sezonie, gdzie mamy taka intensywnosc spotkan, puchary moga dac mocno w kosc. Nie od dzisiaj wiadomo, ze najczesciej wpadki wielkich druzyn najszybciej doszukiwac sie mozna po europejskich bojach (zmeczenie meczem+wielogodzinne podroze).

Nie zdziwie sie jak na koniec bedziemy sie cieszyc z 10tego z rzedu Scudetto.
Marat87 pisze:
23 stycznia 2021, 21:39

Co do Milanu. W mojej opinii Atalanta jest najlepszą drużyną w Serie A, najstabilniejszy projekt, dobrze oliwiony od kilku lat, pomimo sprzedaży kolejnych piłkarzy ciągle działa. Ich problem jest na pewno gorsza ławka i mimo wszystko brak tej zwycięskiej mentalności wśród piłkarzy ich kadry.
Natomiast w pojedynczych meczach są w stanie wyjaśnić każdego, kto boryka się z jakimiś problemami, czy też jest na początku budowania "projektu".
:prochno:

Tak, kazdy widzi, ze dzieja sie tam fajne rzeczy. Ale to wlasnie tez dlatego Juve obecnie jest w tabeli tam, gdzie jest. Duzo zmian i brak czasu na ich wprowadzenie. Zawodnicy z Begramo sa grozni, dlatego licze na nich w starciu z Realem :)


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2021, 02:06

dimebag11 pisze:
23 stycznia 2021, 21:26
W gruncie rzeczy, to na chwilę obecną naszym celem powinno być załapanie się do LM, bo póki co to ścisk w czołówce jest niesamowity, a oprócz Milanu i Interu będziemy rywalizować o top 4 z Romą, Atalantą, Napoli, Lazio.
Nigdy nie rozumiałem dlaczego ludzie stosują ten zwrot. Przed rozpoczęciem czy w trakcie rozgrywek (a przynajmniej na tym etapie) nikt nie ma pojęcia ile oczek będzie potrzebne do wygrania mistrzostwa, awansu do LM czy utrzymania. Dlatego od 1.kolejki celem każdej ekipy jest zdobycie jak największej ilości punktów, bo na tej podstawie przyznane będą miejsca w tabeli na koniec sezonu. Czym różni się obecnie załapanie do LM od walki o Scudetto? :D Przecież tak czy inaczej trzeba po prostu wygrywać jak najczęściej.

To samo z nagminnym stosowaniem: "nie oglądajmy się na rywali" i pochodnych, jakby to miało faktyczne znaczenie. Myślicie, że nasi sprawdzili wyniki na livescorze i stwierdzili: "oho Milan w pupkę, w tym tygodniu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na treningi"? :prochno:

Wiem, że się czepiam, ale to po prostu brzmi śmiesznie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2021, 10:21

Wydaje mi się, że mylisz pojęcia. Cel musi być określony i mierzalny. W tym wypadku największa ilość punktów może się skończyć na obecnym dorobku, bo nie zdobędziemy ich już więcej i twój warunek będzie osiągnięty. Więc celem tak jak pisze dimebag11 jest TOP4.

Co do meczu Milanu z Atalantą to jestem pod wrażeniem tego jak ogarnięty jest zespól La Dea. Już nie chodzi tutaj o sferę taktyczną i grę obronną, ale o mądrość zawodników, kiedy trzeba wyjść partnerowi do podania i pokazać się w wolnej strefie. Moim zdaniem tego obecnie brakuje w naszej grze i liczymy na to, że komuś coś wyjdzie. Zasłużona wygrana drużyny Gasperiniego.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2021, 10:57

dr.DeV pisze:
24 stycznia 2021, 10:21
Więc celem tak jak pisze dimebag11 jest TOP4.
Czy jak klepniemy miejsce w LM to resztę spotkań olejemy albo oddamy walkowerem, bo cel został zrealizowany? :prochno: Pierwsze miejsce to też jest TOP4.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2021, 12:25

Aleś Ty upierdliwy. Napisałem o tym, że celem jest tak jak pisze dimebeg11 - TOP4 czyli kwalifikację do Ligi Mistrzów. Sam nie określiłem tego jako cel, tylko przytoczyłem przykład celu, który był prawidłowy. Cel jaki założył zarząd dla drużyny prowadzonej przez Pirlo jest znany tylko im. I jeżeli jest to kwalifikacja do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie to zapewne po matematycznym zagwarantowaniu sobie tego celu i braku możliwości osiągnięcia lepszego wyniku (tj. Scudetto) naturalnym jest, że odpuszczą. Nie mam pojęcia czego nie rozumiesz.

Natomiast jestem pewien, że celem jaki sobie założyli to wygranie ligi (Z resztą jak co roku) i będą do tego dążyć i w wypadku jego osiągnięcia na przykład na kolejkę przed końcem rozgrywek to tak w ostatniej kolejce sobie odpuszczą. Na potwierdzenie mojej tezy zobacz jak wyglądały nasze mecze kiedy ów cel osiągaliśmy w przeszłości.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2560
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2021, 13:26

@jackop
Wyciąłeś sobie tylko tą część mojej wypowiedzi, która pasowała do twej narracji. Wcześniej napisałem, że powinniśmy przede wszystkim skupić się na swojej grze i regularnym zdobywaniu 3 oczek w każdym spotkaniu, a nie oglądaniu się na tym co robi Milan czy Inter. Na obecnym poziomie punktowania przez naszych asów nie mamy szans na Scudetto i wtedy rzeczywiście celem powinno być załapanie się do LM, czyli zajęcie miejsce w top 4.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1703
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2021, 15:48

jackop pisze:
23 stycznia 2021, 20:03
Wiedziałem, że cieniutki ten Milan jak Bolka trampki. Żadna liga TOP5 nie ma lidera prezentującego poziom Ligi Europy.
Czytam o wczorajszych zaczepkach na linii Ibra - Duvan... postanowiłem to sprawdzić.
Obrazek
Nie da się racjonalnie obronić tej statystyki...


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2021, 16:43

Napoli chyba nie podnioslo sie po meczu z nami :D 3;1 z Verona, 81 minuta. Jesli sie tak skonczy to kolejka bedzie piekna. Do pelni szczescia brakuje jeszcze potkniecie Lazio.


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 24 stycznia 2021, 17:13

no kolejka dla nas idealna - porażki Milanu, Napoli, remis Interu. Już nawet wynik Lazio-Sassoulo schodzi na boczne tory. Ciekawe co zdarzy się w kolejnej serii :)

Ps. Milan 12 karnych, Atalanta do wczoraj tylko 2.. nieźle... Tak jak pisałem Milan zdobędzie 43 pkt po 19 kolejkach i jestem niemal pewny, że w rundzie rewanżowej będzie przynajmniej o kilka oczek mniej, mieli w tej serii sporo szczęscia, choćby do decyzji sędziowskich itp. Teraz w dodatku zagrają 4 ciężkie mecze na wyjeździe (Lazio, Roma, Juventus, Atalanta). My mamy 2 Mediolany u siebie i jeszcze przecież derby Mediolanu (tu może obie coś stracą przy remisie).

Zostało dla nas 20 kolejek, do zdobycia 60 punktów, a zatem maksymalnie możemy mieć 96 pkt. Na moje oko 86 da mistrza, a może i mniej w zależności jak rywale będą punktować.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1703
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2021, 21:36

Sorry ale (chyba?) nie ma tematu ogólnego na CI.
Inter bez Hakimiego to poziom niżej.
Warto było oglądać, pięknie się murzyn zagotował xd.


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2021, 21:47

Nie ma tematu Coppa Italia - 20/21 wiec napisze tutaj.

Ktos oglada mecz inter - milan? Ibrahimovic pol okazji i strzela bramke. W koncowce pierwszej polowy troche sie zagotowalo w glowach zarowno Lukaku jak i Ibrahimovica. Jak dla mnie czerwo dla Szweda, byc moze i Lukaku. Duzo pyskowek, zwlaszcza w strone Belga. Wygladalo to jakby Zlatan bawil sie emocjami Romelu, ostatecznie jednak posunal sie za daleko i potraktowal go uderzeniem z basi.


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2021, 21:52

Przecież oni się tam razem "stykneli" nikt nikogo nie uderzył.
Ale Lukaku rozgrzał profesjonalnie...


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2021, 22:12

Alex96 pisze:
26 stycznia 2021, 21:52
Przecież oni się tam razem "stykneli" nikt nikogo nie uderzył.
Ale Lukaku rozgrzał profesjonalnie...
Nie mowie, ze mialo to byc nokautujace uderzenie. Mam duzo sympatie do Szweda, ale w wg mnie jakby sie mieli styknac to raczej czolo w czolo, spojrzenie w oczy i kolejne ostre slowa. A tymczasem wyzszy o polowe glowy Ibra celuje czolem gdzies w okolicach ust/brody Lukaku .. ale co sie odwlecze to nie uciecze. Czerwo dla Zlatana po drugiej zoltej. Teraz licze na bramke na 1;1 i dogrywka. Milan na pewno sie troche zmeczy a jak bedzie dodatkowe 30 minut to bede zadowolony. Niech biegaja :D


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2021, 22:16

Przecież murzyn nawet nie dotknął Barelki... Karny za podcięcie bez kontaktu z przeciwnikiem? Sędzia 🗑 zamiast ♥ i rasizm!

Valeri złapał kontuzję, pewnie za karę od wszechświata 😂

Na takie mecze przydałby się włączony czat.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2021, 22:22 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ