Serie A - Sezon 2020/21

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 03 maja 2021, 13:35

IL_Serpente pisze:
02 maja 2021, 19:38
Pytanie do kibicow Juventusu. Myslicie ze przy zakontraktowaniu Allegriego, Juventus zostanie faworytem do wygrania Scudetto w przyszlym roku czy jednak pewien cykl sie zakonczyl i teraz kilka lat potrwa przebudowa? Pozdro.
Myślę, że zdania na forum są bardzo mocno podzielone w tej kwestii. 😉 Ja należę do grupy ludzi, którzy niekoniecznie uważają, że Allegri to najlepszy wybór w ogóle, tylko najlepszy wybór na chwilę obecną (ewidentny kryzys), jeżeli mamy myśleć o wygraniu Scudetto za rok. Naturalnie, patrząc na całą sytuację z pozycji kibica kanapowca, mogę się mylić i może się okazać, że nawet Allegri nie będzie w stanie niczego uratować i wtedy będzie potrzebna gruntowna przebudowa.

No i gratulacje dla kibiców Interu, którzy się tutaj wypowiadają. Nie chciałem, żeby to Inter zakończył naszą serię, ale z przebiegu całego sezonu (niezależnie od tego jak to się nazwie - dobrą formą, odrobiną szczęścia, czy jakkolwiek inaczej) - zasłużyliście na zwycięstwo i macie się prawo z tego powodu cieszyć.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 04 maja 2021, 15:23

Mourinho w Romie - oficjalnie. Trochę szok, bo wszyscy mówili, że Sarri prawie pewny.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 maja 2021, 15:32

Oby tak samo pewny był Allegri w Juve.

Trochę jednak szok, nie spodziewałem się, że Jose znajdzie pracę tak szybko. Ciekawe na jaką pensję się zgodził. Ciekawe jak tym razem ułoży się współpraca z Mkhitaryanem ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2021, 15:34

Ciekawe. Jeszcze dziś czytałem, że Kiepura już ocenia przydatność poszczególnych graczy i planuje ewentualne wzmocnienia.
Skoro Mourinho się zgodził iść do Romy, to znaczy że nowi właściciele sypną kasą na transfery. Portugalczyk głupi nie jest i nie wchodziłby do szatni w której znajdują się takie ziutki jak Diawara, Peres, Santon, Cristante czy emeryci jak Dzeko i Pedro.
Tak hipotetycznie, to Roma potrzebuje tylko snajpera (Belotti), ogarniętego środkowego pomocnika i lewoskrzydłowego. Na upartego mogą poszukać bramkarza, ale Lopez w ostatnim czasie prezentował się dużo lepiej niż na początku, więc może mu zaufają. Do tego zapewne wróci skonfliktowany z Fonsecą Florenzi na prawą obronę.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 04 maja 2021, 17:23

Baczu pisze:
04 maja 2021, 15:34
Ciekawe. Jeszcze dziś czytałem, że Kiepura już ocenia przydatność poszczególnych graczy i planuje ewentualne wzmocnienia.
Skoro Mourinho się zgodził iść do Romy, to znaczy że nowi właściciele sypną kasą na transfery. Portugalczyk głupi nie jest i nie wchodziłby do szatni w której znajdują się takie ziutki jak Diawara, Peres, Santon, Cristante czy emeryci jak Dzeko i Pedro.
Tak hipotetycznie, to Roma potrzebuje tylko snajpera (Belotti), ogarniętego środkowego pomocnika i lewoskrzydłowego. Na upartego mogą poszukać bramkarza, ale Lopez w ostatnim czasie prezentował się dużo lepiej niż na początku, więc może mu zaufają. Do tego zapewne wróci skonfliktowany z Fonsecą Florenzi na prawą obronę.
W teorii sypnąć mogą, ale jest przecież to FFP, aczkolwiek przy zabawie z Superligą były głosy, ze UEFA jeszcze bardziej poluzuje tę kwestią, już mieli to zrobić wcześniej z powodu pandemii. Może m.in. stąd głosy, że Exor znowu podniesie kapitał w Juventusie o co najmniej kilkadziesiąt baniek, także właściciele Romy mogą coś dosypać do budżetu Rzymian. Podobno Roma ma być ważnym projektem Freidkinów i mieli się nawet przenieść do Rzymu by być bliżej klubu. Mou to już niby nie top trenerski, ale dalej wielkie nazwisko, więc może coś w końcu w Romie drgnie na lepsze.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 04 maja 2021, 17:28

To i ja się dołączę do gratulacji dla @Il_Serpenty i @Kamciu ;)

Nie ma co mówić, że "bardziej Juventus przegrał, niż Inter wygrał". O ile w rundzie jesiennej jeszcze kibice Interu, Juve i Milanu mogli mieć jakieś nadzieje na scudetto, o tyle wiosną Inter odjechał wyraźnie. Styl nie porywał, ale cóż, Conte wystarczy 3-4 topów, kilku zmotywowanych młodych piłkarzy i uzupełnienia w postaci weteranów i wyrobników, by stworzyć maszynkę, która punktuje aż miło. U niego nawet taki Darmian bywał decydujący. Obyśmy w przyszłym sezonie wrócili na szczyt. ;)


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 04 maja 2021, 20:20

Po podpisaniu Mourinho przez Romę najbardziej mnie bawią... kluby z Mediolanu.
Finansowe fair play zostało poluzowane, kurki z pieniędzmi odkręcone, Amerykanie z Romy momentalnie odpalają bombę a w Milanie i Interze zonk. Pierwsi zarządzani przez fundusz, którego interesuje tylko zysk i nie ma żadnego kurka do odkręcenia a drudzy szkorzystaliby srogo zwiększyli dopływ pieniędzy z Chin ale tamtejsze władze zabroniły.
He he he. :prochno:


calma calma
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 04 maja 2021, 20:38

Pluto pisze:
04 maja 2021, 20:20
Po podpisaniu Mourinho przez Romę najbardziej mnie bawią... kluby z Mediolanu.
Finansowe fair play zostało poluzowane, kurki z pieniędzmi odkręcone, Amerykanie z Romy momentalnie odpalają bombę a w Milanie i Interze zonk. Pierwsi zarządzani przez fundusz, którego interesuje tylko zysk i nie ma żadnego kurka do odkręcenia a drudzy szkorzystaliby srogo zwiększyli dopływ pieniędzy z Chin ale tamtejsze władze zabroniły.
He he he. :prochno:
Jaka to bomba? 7 mln na rękę to raczej nie majątek. Dodatkowo Totki w pierwszym roku pracy Portugalczyka w Rzymie będą płacić część z tych 7 baniek.


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 09 maja 2021, 17:03

powiem Wam, że totalnie mi nie szkoda Benevento, któremu prawdopodobnie nawet 3 pkt z Juventusem (a dokładnie 4 pkt) nie pomogą w utrzymaniu :P gorzej jak nam zabraknie tych pkt do LM :P ale jeszcze nic straconego w tej kwestii. Pomyśleć, że to jedyna wygrana Benevento na przestrzeni kilkunastu meczów.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 13:25

No wczoraj ich okradli trochę tym cofnięciem karnego. Co VAR widział i później sędzia, że anulowali decyzję z boiska to chyba tylko oni wiedzą.

My gramy ten sezon w malowanych strojach i możemy sobie namalować scudetto a nawet awans do LM.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 16:49

Powiem Wam, że od jakiegoś czasu odechciało mi się zajmować klubem, bo widząc tę bryndzę szkoda zagryzania zębów nawet. Nie wiem, może cudem uratujemy się do tej LM, jeśli Milan pogubi punkty z Bergamo. Choćby się zesrali to nasi mają wygrać dwa pozostałe mecze w lidze (no z interem to nic tylko w palnik dostaniemy, a już o Bergamo w CI to nawet nie wspominam).

Nadzieje były przed sezonem, że zapomnimy o burdelu z kiepem i o ile wiadomo było, że 10 scudetto będzie mega trudne to chyba nikt nie przypuszczał, że zamiast wychodzić z burdelu wpadniemy w jeszcze większe bagno drżąc o LM.

Z drugiej strony, jeśli brak funduszy ma skutkować pozbyciem się tej kadry pastuchów w postaci rabiotów, ramseyów czy DYBAL(i) to jestem jak najbardziej za. Trudno, bo ileż można oglądać te bezjajeczne gówna biegające po boisku? Basta.


AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 17:29

Sezon można uznać za zakończony i stracony. Brak zwolnienia pseudotrenera dziś to skandal pomijając w ogóle jego zatrudnienie. Szkoda się łudzić LM nie będzie. Choć w tej lidze nie takie cuda się zdarzały w przypadku wyścigu paralityków.
Słowa uznania dla A.Agnellego. Genialne pasmo strategicznych posunięć dało właśnie taki owoc. Tzn totalna degrengoladę. Pora pożegnać Agnellego, Partacziego i Nedveda :bye: o Pirlo nie wspominając :bye:
Osgiliath pisze:
10 maja 2021, 16:49
Z drugiej strony, jeśli brak funduszy ma skutkować pozbyciem się tej kadry pastuchów w postaci rabiotów, ramseyów czy DYBAL(i) to jestem jak najbardziej za. Trudno, bo ileż można oglądać te bezjajeczne gówna biegające po boisku? Basta.
Jesteś w ogromnym błędzie. Nie da się pozbyć tych pastuchów na przyzwoitych warunkach bo nikt ich z takimi kontraktami nie kupi. Powtarzam to od x czasu nie da się budować zespołu na darmowych transferach z giga kontraktem dla zawodnika.

Nie wiem na ile faktycznie były poczynione kroki w sprawie zakontraktowania Dollarumy ale jeśli faktycznie były to Partaczi jest totalnym <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i trzeba go czym prędzej <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Masz bramkarza (Szczesny) z którym przedłużyłeś kontrakt dałeś mu hajc, który nikt inny mu nie da i za chwile wpadasz na pomysł żeby go sprzedać i kontraktować darmowego Dollarume z jeszcze większym kontraktem. Szczesny z taka pensja jest niesprzedawalny. To są te same błędy wide Khedira/Matiudi etc. Czysty sabotaż i brak wizji. Partaczi niech wraca na taczkach do Sampdorii.


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 10 maja 2021, 18:32

niby ktoś powie nadzieja jest, ale nasi wygrywając z Milanem mieliby niemal na pewno awans do LM. To nie, nasi wolą mieć nóż na gardle i musieć wygrać z Sassoulo czy Interem. A w tym sezonie, nawet z nożem naszym nie idzie. Fajnie jakby się tak stało, ale ciężko wierzyć w tak szybką odmianę. Inna sprawa, że wygrywając z Milanem, też nie moglibyśmy pokpić sprawy z Sass czy Interem, bo np 3 pkt z Milanem i później 1-2 pkt w meczach z Sass/Interem też mogłoby nam nie dać awansu. Po wygranej z Milanem jednak wszystko byłoby w naszych rękach, teraz nawet zdobywając komplet, jest ryzyko, że nie da nam to awansu, chyba, że Vlahovic pomoże.

jedyna nadzieja, że Napoli straci pkt np we Florencji albo Milan choć raz zremisuje w starciach Torino/Cagliari i z Atalantą będą grać mecz o LM.


ja mam jeszcze inny problem, nie potrafię ot tak sobie wyłączyć myśli o Juve i "nie zajmowanie się klubem". Ostatnie 9 lat było spoko, bo przynajmniej Juve nie psuło humoru (poza LM) i można było w tygodniu pracującym skupiać się spokojnie na swoich rzeczach. Teraz jednak myśli o każdej kolejnej wpadce, teraz o możliwości nie załapania się do LM, po prostu mnie dobijają.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 08:16



Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 11 maja 2021, 20:20

To ten De Paul idzie do nas?? Powinien dziś pomóc w zatrzymaniu Napoli, jak chce grać za rok w LM ;)


ODPOWIEDZ