Serie A - Sezon 2019/20

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 14 marca 2020, 21:02

Wszystko jednak zmierza do tego, by jednak komuś dać ten tytuł. Czy to we Włoszech czy innych ligach. Cytowane wyżej głosy różnych stron właśnie pokazują, że anulowanie sezonu byłoby najgorszym scenariuszem. Bo czemu ktoś za słabo zagrany sezon miałby być uratowany przez taka decyzję, patrz Napoli czy Lyon. Czy 19 czy 24 albo 27 kolejek daje jednak jakiś obraz sezonu i jeśli nie da się dokończyć sezonu, to powinno być decydujące. Ktoś powie, że to niesprawiedliwe, bo nie każdy zagrał z każdym rewanż, ale anulacja będzie jeszcze bardziej niesprawiedliwa i negująca rywalizację sportową, w tym podjęte wysiłki itp. Wtedy też trzeba byłoby anulować zawodnikom ich występy, bramki itp


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 15 marca 2020, 14:52

Jeśli sezonu nie uda się wznowić to czemu anulacja miałaby być najgorszym wyjściem? Jak dasz mistrza to już na zawsze będzie to tytuł z gwiazdką i nikt go nie będzie brał na poważnie (oprócz kibiców "mistrzowskiego" klubu, rzecz jasna). Będzie pamiętane, że świat zmagał się ze śmiertelną pandemią, a kilka klubów (nie będę tutaj rzucał nazwami, nie chodzi mi o Juve) wykłócało się o - w obecnej sytuacji - nic nie znaczący kawał metalu. Sport jest ważny, to prawda. Ale jest jednocześnie rzeczą najmniej ważną z tych ważnych.

Zakończenie sezonu z uwzględnieniem wszystkich wyników, ale bez wyłaniania mistrza kraju. Podobnie jak bez spadkowiczów. Zawsze ktoś będzie niezadowolony i nie uniknie się burzy, ale trudno. Ciężkie czasy wymagają ciężkich decyzji.

Jeszcze zrozumiałbym przyznawanie tytułu Liverpoolowi - te 25 punktów przewagi nad City to różnica de facto nie do odrobienia. Ale w Hiszpanii? We Włoszech? W Niemczech czy Holandii? Gdzie różnicy między pierwszym a drugim miejscem nie ma, albo jest w granicach 1-4 punktów? Gdy do końca sezonu w normalnej sytuacji zostałoby kilkanaście kolejek? Gdzie nic nie jest rozstrzygnięte? Jak taki tytuł z 2/3 sezonu przyrównać potem do tych zdobywanych za pełnoprawne 38 kolejek ligowych?

Fajnie byłoby, jakby wszystkie największe europejskie ligi podjęły takie same decyzje. Solidarność i jedność w obliczu kryzysu.


1902 Para Siempre

Obrazek
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 15 marca 2020, 16:20

Prawda jest taka że albo ogłoszą mistrza wszędzie albo nigdzie.

Nam to nie robi bo od dawna jesteśmy liderem, wygraliśmy rundę etc.

Jak dla mnie to miesiąc przerwy i ruszymy plus euro za rok. To najlepsze.

Weźcie pod uwagę inną rzecz.

Jeżeli anulują sezon to kluby zostają pół roku bez przychodów z meczy,praw, etc.

Kto zapłaci piłkarzom? Z czego?


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 15 marca 2020, 16:49

Adrian27th pisze:
15 marca 2020, 16:20
Jeżeli anulują sezon to kluby zostają pół roku bez przychodów z meczy,praw, etc.

Kto zapłaci piłkarzom? Z czego?
Też się nad tym zastanawiałem . W Niemczech bardzo chcieli zagrać ostatnią kolejkę właśnie ze względów finansowych jeżeli sezon został by anulowany kilka klubów mogło by popaść w poważne problemy finansowe . A jak tam w Italii? Temat był już poruszany przez media ? Czy narazie nikt tam nie zawraca sobie tym głowy.


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 15 marca 2020, 18:27

miczbi pisze:
15 marca 2020, 16:49
Adrian27th pisze:
15 marca 2020, 16:20
Jeżeli anulują sezon to kluby zostają pół roku bez przychodów z meczy,praw, etc.

Kto zapłaci piłkarzom? Z czego?
Też się nad tym zastanawiałem . W Niemczech bardzo chcieli zagrać ostatnią kolejkę właśnie ze względów finansowych jeżeli sezon został by anulowany kilka klubów mogło by popaść w poważne problemy finansowe . A jak tam w Italii? Temat był już poruszany przez media ? Czy narazie nikt tam nie zawraca sobie tym głowy.
Nie ma szans na dokończenie sezonu, we Włoszech dzisiaj 365 zgonów i ponad 3500 nowych zachorowań!


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 15 marca 2020, 19:13

gdzieś widziałem, ale nie potrafię znaleźć źródła, że kilka klubów z Serie A będzie miało problem z uzyskaniem licencji na grę w przyszłym sezonie i LEGA zastanawia się na złagodzeniem wymogów.


Obrazek
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 17 marca 2020, 11:22

AS Podaje że sezon nie zostanie dokończony i mistrzami zostaja aktualni liderzy.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 marca 2020, 11:35

W Anglii żaden klub nie zgłosił sprzeciwu aby dać mistrzostwo Liverpoolowi. Jest też pomysł aby nikt nie spadł i awansowały dwa zespoły.W nowym srzonie liga 22 zespoły i spada 5.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 marca 2020, 13:29


jednak nie badali zawodników profilaktycznie... to ja nie rozumiem jak oni grali...

a czy w Anglii na LM bez MU też się wszyscy zgadzają? :) to o czym pisze AS to propozycja UEFY, która ponoć chce kupę kasy od federacji za przesunięcie EURO


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 17 marca 2020, 14:19

Czyli jedziemy dalej z Sezonem i LM.

Lato z piłką nożna. Coś pięknego.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 17 marca 2020, 14:26

Według mnie na razie nie ma co się nastawiać, jest to bardzo optymistyczne założenie. Niestety, ale mam duże wątpliwości czy cała sytuacja z koronawirusem uspokoi się chociaż do maja na tyle, żeby można było wznawiać jakiekolwiek rozgrywki :sad . Chciałbym się pomylić, ale jak dla mnie sezon jest już niestety zamknięty. Decyzja z EURO jedyna słuszna niestety.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 marca 2020, 18:04

tak jak pisałem wyżej - w 2 miesiące da się wszystko rozegrać, Włosi są w najgorszym położeniu bo mają aż 12 kolejek ale pozostali mają mniej i u nich nawet środy nie będą musiały wchodzić w grę, niestety Puchar Włoch chyba jednak zostanie anulowany, chyba że Inter i my szybko odpadniemy z LM/LE


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 marca 2020, 08:37

Dochodzą nas sprzeczne informacje z Turynu.

Jedni piszą, że Juventus najprawdopodobniej złamał prawo pozwalając Higuainowi, Pjanicowi i Khedire opuścić Włoch tylko po tygodniu izolacji. La republika jednak podaje, że Juve nic o tym nie wiedziało i gracze po prostu uciekli.

Osobiście mam nadzieję, że żaden już nie wróci.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 marca 2020, 09:57

Agnelli zaczyna działać mi na nerwy. Klub powinien zostać za to ukarany a ta trójka zawodników jak już kolega wspomniał niech nie wraca. Przypuszczam, że to klub dał dupy i po ostatniej wypowiedzi Agnellego w stronę Atalanty nic mnie nie zdziwi. Wątpię w to aby zawodnicy sami wedle własnego uznania przerwali kwarantannę.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 marca 2020, 19:50

a co to klub ich więził? nawet jak wyraził zgodę to była to tylko zgoda klubu a decyzję o kwarantannie podjął, zalecił i może odwołać pewnie tak jak u nas tylko sanepid, skoro chcieli opuścić kraj bez jego zgody to co ma do tego Juventus, nawet jeśli pozwolił im skorzystać z klubowego samolotu?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Zablokowany