Serie A - Sezon 2019/20

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2020, 10:46

Maly pisze:
25 lipca 2020, 09:39
z Sampą wystarcza nam remis
Jeśli Inter wygra swój mecz to na dwie kolejki przed końcem będzie miał 5 pkt straty, więc gdzie nam tu remis wystarcza? :think:


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 25 lipca 2020, 10:53

Jeżeli Inter nie wygra, i jutro Lazio zremisuje to do meczu podejdziemy jako mistrzowie.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2020, 11:15

Adrian27th pisze:
25 lipca 2020, 10:53
Jeżeli Inter nie wygra, i jutro Lazio zremisuje to do meczu podejdziemy jako mistrzowie.
Jeszcze nie, bo w przypadku porażki nie będziemy mistrzami, albowiem Atalanta na dwie kolejki przed końcem będzie mieć 5 pkt straty, a do zdobycia będzie 6.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 lipca 2020, 20:37

Kulu dziś asysta i bramka, bramka przepiękna zresztą, polecam zobaczyć.


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 lipca 2020, 21:19

Inter wygrał, więc my jutro też musimy by zapewnić sobie mistrzostwo. Mam obawy.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 lipca 2020, 23:10

Sassuolo ma w meczu z Napoli anulowaną 4 bramkę. Ale mają dzisiaj pecha.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2020, 16:35

Polecam artykuł na temat włoskiego bagna sędziowskiego :


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 lipca 2020, 21:30

Widzieliście karnego dla Lazio w 94 minucie?


delpiero7

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2013
Posty: 1
Rejestracja: 04 listopada 2013

Nieprzeczytany post 26 lipca 2020, 21:30

Witam, przeglądam tą stronę od lat, ponieważ zawsze można tutaj przeczytać mądre i ciekawe wypowiedzi dotyczące Juve czy włoskiej piłki. Ostatnio jednak przez gorszą grę naszego zespołu pomijanie idiotycznych komentarzy typu Sarri jest fatalny, ponad połowa drużyny do wywalenia, Paratici out, Agnelli ocknij się itp jest nużące i denerwujące. Piszę to teraz do znawców, którzy mają na wszystko proste recepty - ogarnijcie się i nie spamujcie wszystkich wątków swoim brakiem wiedzy i kultury. Każdy kto uprawiał sport wie, że na sukces składa się mnóstwo czynników - te na które mamy wpływ i takie na które nie mamy. Sama wymiana trenera niewiele zmieni (nikt z nas nie wie czy Sarri to dobry trener - jak prowadzi treningi, odprawy itp). Forma poszczególnych piłkarzy i jaki tworzą kolektyw jest często niezależne od trenera czy dyrektora sportowego. Sami piłkarze to też ludzie i jest to normalne, że niektórzy z nich mają zjazd formy. Nie bronię naszego trenera, nie jestem jego fanem, ale logika tych, którzy piszą Sarri out, a później wywalają pół drużyny, która się do niczego nie nadaje jest żadna. Jaką winę np. ponosi Sarri, że chociażby przy ostatniej bramce dla Udinese Rugani mija się z piłką i nie czyści kontry, Sandro nie nadąża za napastnikiem i robi nieudany wślizg, De ligt daje się nawinąć (generalnie uważam, że jest świetny), a Szczęsny bronił strzał w środek bramki po ziemi jak ręcznik? Po prostu taki jest sport, drużyna przeciwna też chce wygrać - to banalna, ale prawda. Nasi grają słabo, wolno, bez polotu. Poza kilkoma przebłyskami naszych zawodników, przeważnie oglądamy statyczny atak pozycyjny w poprzek boiska. Natomiast zachodzę w głowę jak można obrażać klub, zawodników i trenera i wylewać żale po każdym meczu. Męczymy się od 3 sezonów, zmiana tej sytuacji wymaga wielu ruchów kadrowych, wiele pracy i szczęścia. Mam nadzieję, że dzisiaj wygramy, zaklepiemy mistrzostwo, a po zakończeniu sezonu dokonamy dobrych korekt w zespole. Pozdrawiam normalnych kibiców.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 26 lipca 2020, 22:10

19 pisze:
26 lipca 2020, 21:30
Widzieliście karnego dla Lazio w 94 minucie?
Dla mnie nie wyglądało to na karnego. Chociaż bramkarz w piłkę nie trafił i mimo, że sam dostał kolanem po głowie to można powiedzieć, że jednak jakiś kontakt był. Pierwszy karny (ten dla Verony) jeszcze bardziej wątpliwy. W oby przypadkach sędzia nie sprawdził tego sam na monitorze, co jest dla mnie niezrozumiałe.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 lipca 2020, 23:57

woe pisze:
26 lipca 2020, 22:10
W oby przypadkach sędzia nie sprawdził tego sam na monitorze, co jest dla mnie niezrozumiałe.
to oznacza, że VAR albo potwierdził decyzję sędziego albo nie był to oczywisty błąd (jak sam piszesz kontakt był), dla mnie oba karne słuszne


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2020, 08:41

Imo nawet scudetto (wymęczone, doczołgane) nie powinno skłonić naszych do zatrzymania Sarriego. Po drugie - jeśli już udało nam się zapewnić je szybciej niż w ostatniej kolejce to teraz niech te dwa mecze gra nawet primavera a nasi główni gracze niech mają oddech po tym maratonie. Co prawda, jak mamy grać taki kaszan jak dotychczas (a nie wątpię, że tak będzie) to nawet z Lyonem to marnie widzę.

Still, jest 9 scudetto? Jest. O kolejne będzie mega trudno, jeśli nie załatamy sporych dziur w składzie, bo nie wątpię, że inter się zbierze znowu do walki a i Milan czy Bergamo również będą groźni.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 lipca 2020, 10:17

MRN pisze:
26 lipca 2020, 16:35
Polecam artykuł na temat włoskiego bagna sędziowskiego :
nie będę wchodził w polemikę czy to był dobry sędzia, czy słusznie spadł z ligi czy nie, czy to za ten opisywany mecz czy nie bo to raczej spekulacje chociaż może to być i prawda... podrzucę tekst Marelliego z oceną tego sędziego (i innych z Serie A) ze stycznia 2018:
https://www.lucamarelli.it/quel-che-pen ... te-1-di-2/
Marelli by Google Translate pisze:Jeśli o mnie chodzi, Gavillucci jest tajemnicą.
Nie jest złym sędzią. Wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że jest to element, który mógłby zaoferować znacznie wyższą wydajność niż obecny, który obiektywnie jest wyjątkowo mierny. Mimo to jestem przekonany, że ma spory potencjał (jasne: nie ma przepełnionego talentu Massy czy arbitrażowej inteligencji Rocchiego), ale jest ofiarą własnej niepewności (po części także z powodu traktowania go przez Messinę w pierwszych dwóch latach stałość, wiecznie spychana do najgorszych ras w kalendarzu).
Mowa ciała, jak prawie zawsze, jest detektorem: w terenie zawsze ma postawę kogoś, kto boi się jakiejkolwiek decyzji, wydaje się niepewny jakiejkolwiek oceny, nigdy nie udaje mu się przekazać pewności nawet tym, którzy oglądają go w telewizji. Dostrzegają to oczywiście gracze, którzy często wysyłają go w tarapaty.
Oczywiste jest, że w dwóch poprzednich sezonach bardziej uratowały go planowane wyjścia z inwestycji niż zasługi zdobyte na boisku. Jeśli, z jednej strony, trwałość w A jest bardziej wynikiem halucynacyjnego podziału między CAN A i CAN B, prawdą jest również, że musi on na wszystkie sposoby wykorzystać ten szczęśliwy zbieg okoliczności, próbując znaleźć pewność, którą miał w serii kadetów, przybywając wygrać zasłużony awans.
Jesteśmy teraz na rozdrożu: kontynuowanie tego w ten sposób nie ma sensu. Mam nadzieję, że prędzej czy później Rizzoli będzie miał odrobinę odwagi (której mu nie brakuje), aby zaryzykować chłopca w jakimś meczu drugiego stopnia, aby dać Gavillucci minimum pewności siebie (bez tego nigdzie się nie rusza, w żadnym field) i pozwolić mu zrozumieć, czy możemy pomyśleć o naprawie technicznej na przyszłość. W przeciwnym razie bardziej logiczne byłoby zrobienie miejsca dla kogoś innego.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 27 lipca 2020, 10:25

To mistrzostwo to było jak dziecko jedzące dużą pizzę. 2/3 pizzy zje szybko, a potem męczy i męczy tę bułę.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 27 lipca 2020, 12:03

Brawo! Ogromne gratulacje z mojej strony dla Juventusu jak i dla Was kibicow Starej Damy. Zasluzone Scudetto, jak najbardziej. 9 Mistrzostwo z rzedu robi wrazenie i dlugo nikt tego nie przebije, bo to wyczyn nie z tej planety, tak dlugo utrzymywac hegemonie. Ogladajac wczoraj Wasz mecz z Sampa ciezko mi bylo kolejny raz patrzyc na te radosc pilkarzy, sztabu i calego Juve, ale zdaje sobie sprawe, ze to bylo nieuniknione w tym sezonie. Niby nie byla to taka wiktoria pewna i z przytupem, ale koncowy tryumf jest i to sie liczy.

Od poczatku tego sezonu bylem pewny, ze Inter nie zdobedzie Scudetto, ale, ze zblizy sie do Turynczykow - co sie stalo, mimo gorszej formy po powrocie (co nie moze przekreslac tego sezonu w wykonaniu Nerazzurrich). Mam nadzieje, marze i z pelna odpowiedzialnoscia mowie, ze w nastepnym sezonie walka bedzie o wiele bardziej zacieta i zaryzykuje stwierdzenie, ze to Inter bedzie gora.


Twitter: @K_Kamciu
Zablokowany