Serie A - Sezon 2019/20

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 14 lipca 2020, 22:20

Fiu, fiu... Atalanta w 30 minut już wklepała Brescii cztery gole. :whistle:


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2357
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 06:46

Nie ma bata, wklepią 100 goli do końca sezonu tak jak zrobiły to najlepsze drużyny w swoich krajach - Barcelony czy Manchestery City.

Zazdroszczę kibicom Atalanty tylu widowisk :)


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 08:27

Patrząc na ich formę (nie tylko po przerwie covidowej) człowiek się zastanawia, w jakich meczach oni pogubili te punkty, że mają 7 remisów (no ok, cudem z nami) i 5 porażek. Jak nie sprzedadzą co ciekawszych graczy i ewentualnie uzupełnią braki oraz jeśli dalej będą grać to, co obecnie to imo będą contenderami do tytułu za rok chyba nawet bardziej niż inter czy lazio.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 08:57

Oni już tylu zawodników tracili w przeszłości ale nadal są w stanie dobrze grać. Część z ich zawodników już ma swoje lata dlatego mało prawdopodobne że ktoś ich kupi:
- Gomez 32
- Ilicic 32
- Palomino 30
- Zapata 29
- Muriel 29
- de Roon 29
- Toloi 29
- Freuler 28

Z resztą już w poprzednim sezonie pokazali że nie muszą sprzedawać na siłę co zaprocentowało w tym sezonie. Mają $ z LM, mało wydają na kontrakty, teraz przychód z Kulusevskiego...


Verse

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2009
Posty: 200
Rejestracja: 31 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 12:11

Profesor pisze:
15 lipca 2020, 08:57
Oni już tylu zawodników tracili w przeszłości ale nadal są w stanie dobrze grać. Część z ich zawodników już ma swoje lata dlatego mało prawdopodobne że ktoś ich kupi:
- Gomez 32
- Ilicic 32
- Palomino 30
- Zapata 29
- Muriel 29
- de Roon 29
- Toloi 29
- Freuler 28

Z resztą już w poprzednim sezonie pokazali że nie muszą sprzedawać na siłę co zaprocentowało w tym sezonie. Mają $ z LM, mało wydają na kontrakty, teraz przychód z Kulusevskiego...
W sumie zawodnicy w takim wieku, że nikt odejść nie powinien. A i faktycznie, wpadło 35 baniek za Dejana i jakby wpadło z 50 za LM, to jeszcze mogą się wzmocnić. Trzymam kciuki za nich.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 12:21

Sila Spokoju pisze:
15 lipca 2020, 06:46
Nie ma bata, wklepią 100 goli do końca sezonu tak jak zrobiły to najlepsze drużyny w swoich krajach - Barcelony czy Manchestery City.
Bayern teraz 100 goli w tylko 34 mecze...

a ktoś wie jaki jest ogólnie rekord goli w top5?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 12:55

Maly pisze:
15 lipca 2020, 12:21
Sila Spokoju pisze:
15 lipca 2020, 06:46
Nie ma bata, wklepią 100 goli do końca sezonu tak jak zrobiły to najlepsze drużyny w swoich krajach - Barcelony czy Manchestery City.
a ktoś wie jaki jest ogólnie rekord goli w top5?
W sezonie 1947-48 Torino strzeliło 125 bramek, a ostatni raz ktoś w Serie A przekroczył granicę 100 goli w sezonie 1950/51: https://pl.wikipedia.org/wiki/Serie_A_(1950/1951)

Tak więc wszystko wskazuje na to, że Atalanta dokona czegoś absolutnie niesamowitego :bravo:



deejay1988

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 marca 2014
Posty: 32
Rejestracja: 09 marca 2014

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 14:55

Fajnie oglądało się Atalantę... Po przerwie Gasperini wrzuca Colleya (ten mógłby dziś mieć i ze 3 asysty), zespół dalej ciśnie, wrzuca 5 i 6 bramkę , Gasp rzuca na ostatnie 15 min 3 młokosów i zmienia bramkarza (chyba dla podbicia morale?), a chłopaki się ogrywają. Nie sprawdzałem jak w innych meczach Atalanty (taki Bayern i Barcelona regularnie robią przeglądy kadry pod koniec spotkań), ale marzy mi się, żeby tak to wyglądało u nas - golić frajerów do 60-70 minuty, a później sprawdzamy młodzików. Przecież w tej naszej primaverze musi być ktokolwiek, kto by mógł być uzupełnieniem 1 składu albo (to już by był cud) stanowić o sile pierwszej drużyny. Nawet jeśli pogra tylko kilka niezłych spotkań, to zawsze można takiego młodego/zdolnego pogonić za parę baniek, żeby poprawić finanse.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2357
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 20:42

Mi się natomiast wydaje, że Atalanta w przyszłym sezonie już swojego sukcesu nie powtórzy i pewnie nawet nie zakwalifikuje się do LM.

Większość z ich czołowych graczy ma już swoje lata i ten sezon wydaje się być ich najlepszym w karierze. Ponadto co okienko się osłabiają i w tym pewnie też to zrobią. Jak do tej pory znajdywali super zmienników dla sprzedanych graczy, ale wiecznie to też trwać nie może (muszą w końcu trafić się pomyłki).

Jednak za to co robią w tym sezonie należą im się naprawdę wielkie brawa. Mam nadzieję, że utrzymają swoją formę i odprawią w Lidze Mistrzów PSG.

No i ciągle mnie bolą słowa Agnellego na temat Atalanty i dlatego też trzymam za nich bardzo mocno kciuki.



P.S.

Ale Kessi uderzył bramkę :O


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 lipca 2020, 20:54

Milan mocniej walczy o LE, niż Lazio i Inter o Scudetto :ahsisi:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 16 lipca 2020, 08:27

jackop pisze:
15 lipca 2020, 20:54
Milan mocniej walczy o LE, niż Lazio i Inter o Scudetto :ahsisi:
Milan widzę odzyskał trochę stabilności i jakoś efekty przychodzą, aczkolwiek nic tam nie może trwać dłużej niż sezon, jeśli chcą się pozbyć Pioliego, co jest imo błędem na rzecz Niemca, który z Lipskiem nigdy do końca nie odpalił.

Po wczorajszym dramacie jestem generalnie przekonany, że o scudetto będziemy musieli drżeć do samego końca. Z Lazio nie czuję czegokolwiek innego niż porażka, Atalanta jest w takim gazie, że punktów nie zgubi a jeszcze przez naszą i Lazio ślamazarność do walko o scudetto może się znowu przypałętać inter.


miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 16 lipca 2020, 09:27

Milik ostatnie 2 mecze zaczynał na ławce. Wczoraj wybiegł od pierwszej minuty efekt - najgorszy piłkarz na boisku grał do 70 min. I to ma być wzmocnienie na przyszły sezon ? Wolne żarty!! Choć z drugiej strony pasował by mentalnie do naszej wesołej bandy. :facepalm:


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 16 lipca 2020, 09:40

1 mecz to wiesz, to u nas powinien zostać tylko bramkarz :)

Najlepsza jest nasza mityczna głębia składu.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2020, 07:56

Trzy mecze i dwa punkty. Trzy mecze z drużynami w dobrej formie fizycznej, solidnymi i jesteśmy cieniem samych siebie. Według mnie to nie jest przypadek, ani też nie można nazwać tego chwilowym spadkiem formy. W tych mechach wyszło wiele naszych słabości. Gra obronna w zasadzie nie istnieje, utrzymanie się przy piłce również, wydolność i poświęcenie na poziomie zero.
Dziś można zadać pytanie, czemu miała służyć zmiana trenera? Niestety nie wniosła niczego dobrego w ataku, ale zabrała jakość w obronie. W ten sposób staliśmy się przeciętnym zespołem serie a.
Na chwilę obecną myślę, że bardzo prawdopodobnym jest, że stracimy w tym sezonie wszystko. Wygląda to na koniec pewnej epoki.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2020, 08:34

Może być jak z Barceloną, która przez beznadziejne rządy obecnego zarządu i półproduktach w roli trenerów stała się drużyną przed którą nikt nie czuje respektu i wczoraj straciła wszystko. Pozostaje jeszcze LM ale nie sądzę aby mogli w niej triumfować.


Obrazek
Zablokowany