Serie A - Sezon 2019/20

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 marca 2020, 14:34

Oglądam sobie mecz Parma - Spal i powiem wam, że strasznie się to ogląda. Mecze bez kibiców w ogóle nie wyglądają jak mecze, a sparing. Derby Włoch stracą większość ze swojej magii przy pustych trybunach.

Chyba jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby odwołanie tego sezonu i nie przyznawanie mistrza nikomu, ale prawdopodobnie strasznie mocno odbiłoby się to na finansach drużyn SerieA, no i nie wiadomo jak podejść do takiego Lazio, które w ubiegłym sezonie było poza top4, a w tym gra wyśmienicie.

Ciekawe też jak podejdzie do nas UEFA w sprawie FFP. Już teraz mamy budżet na granicy obecnych przepisów. W przypadku rozgrywania meczów przy pustym stadionie lub/i odwołania dalszych rozgrywek SerieA nasz budżet na pewno przekroczyłby ustaloną granicę. Czy w takiej sytuacji zostalibyśmy również ukarani banem na europejskie puchary ? Jeśli tak to byłoby to strasznie niesprawiedliwe.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 marca 2020, 14:37

Stowarzyszenie piłkarzy grozi strajkiem jeżeli SA nie zostanie odwołana.

Czyli śmiało można zakładać odwołanie ligi.


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 08 marca 2020, 15:35

co powiecie na to, że 3 mecze i w 3 meczach prowadzą drużyny gości, czyżby jednak brak kibiców sprzyjał ekipom przyjezdnym?:)


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 marca 2020, 15:45

Obrazek

Tak właśnie wygląda atut własnego boiska przy pustych trybunach. :bravo: SerieA.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 08 marca 2020, 15:46

ciekawe czy twierdza Juventus też upadnie.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 marca 2020, 16:45

@Sila Spokoju
@rammstein
Niestety to na nas będzie dziś ciążyła wielka presja, bo koniecznie musimy wygrać z Interem, a ewidentnie w tym sezonie dużo lepsze wyniki mieliśmy w spotkaniach domowych gdzie dziś nie możemy liczyć na wsparcie kibiców, więc niejako tracimy ten atut. Zwycięstwo jest niezwykle istotne w kontekście tego co stanie się dalej z rozgrywkami, bo nie wiadomo w jaki sposób władze ligi rozwiążą kwestię mistrzostwa, itp. Pokonując Inter zamknęlibyśmy wszystkim jadaczki i czy zakończyliby ligę po 19 kolejkach czy też po 26, to i tak bylibyśmy na czele tabeli, ale pewnie wtedy Scudetto nie zostałoby przyznane. Natomiast potencjalna przegrana z Mediolańczykami będzie się wiązała ze skandalem i oskarżaniem o faworyzowanie Juve jeśli i tak władze Serie A przerwą rozgrywki. Wtedy robiliby pewnie smród i pojawiłyby się naciski żeby mistrzostwo przyznać Lazio.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 08 marca 2020, 17:16

Nie mogą przyznać nic po 26 kolejkach, bo taki Inter ma jeszcze zaległy mecz z Sampdorią, więc nie każdy będzie miał rozegrane 26 gier.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 marca 2020, 17:34

@Marat87
To chyba jasne, że Inter (i inne drużyny, którym przełożono mecze) musiałby jeszcze rozegrać zaległe spotkanie z Sampdorią. Nikt nie wie jak to rozwiążą władze ligi, bo jak widać obecnie w ich poczynaniach nie ma żadnej logiki. Zresztą chyba zbyt wiele absurdalnych decyzji podjęto w ostatnim czasie (np. mecze w Serie B wciąż z udziałem publiczności, gdy zabroniono tego w Serie A albo możliwość uczestniczenia kibiców z "zarażonych" terenów Włoch w meczach wyjazdowych), aby być czegokolwiek pewnym z ich strony.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 marca 2020, 22:58

Serie A to taka kasa, że bez problemu można robić piłkarzom i trenerom testy na koronawirusa co 3-4 dni i mieć pewność, że grają tylko zdrowi, oni sami też z pewnością unikają teraz jakichkolwiek kontaktów z obcymi, na prawdę mamy XXI wiek a wieje takim ciemnogrodem, że strach

przerwanie sezonu byłoby katastrofą i że regulamin ligi tego nawet nie przewiduje musieliby na szybko wymyślać co zrobić z tym fantem, nie tyle czy komuś przyznać mistrza (pewnie nie skoro nie ma scenariusza, że mógłby to nie być Juventus) ale kogo dać do LM i LE


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 marca 2020, 12:03

Dzisiaj jakiś sztab kryzysowy z udziałem przedstawicieli rządu, Lega Serie A oraz AIC (związku piłkarzy).
Prezes AIC były piłkarz Damiano Tomassi żąda zatrzymania rozgrywek, Lega się sprzeciwia a rząd próbuje wyjść z twarzą.
Osobiście uważam, że Tomassi pieprzy kocopoły -- zawieszony sezon to potężny problem organizacyjny i jeszcze większy strzał w budżety klubowe. Co na to sponsorzy? Co z 26 rozegranymi kolejkami? Będziemy udawać, że nigdy się nie odbyły? W jaki sposób 'anulowanie' pracy zawodników i letnia wyprzedaż za granicę jest we wspólnym interesie? Wiadomo, Tomassi reprezentuje AIC, a nie żaden wspólny interes. Bo jeden piłkarz Serie C złapał wirusa.
Powinni to dograć, choćby do końca miało być bez kibiców. Jak pisze Maly, piłkarze i członkowie sztabów powinni być testowani co 2 dni jeśli jest taka potrzeba.

Pamiętam, że sezon 2011/12 kończyliśmy w Trieście, który jest poza strefą zamkniętą. Dlaczego nie mówi się o tym, by przez 3-4 kolejki drużyny z zamkniętej zony grały domowe mecze na stadionach neutralnych? Mało to stadionów we Włoszech? Oczywiście bez kibiców. Jakiś specjalny dekret i wszystko da się zrobić.
Pozostawienie sezonu bez rozstrzygnięcia, biorąc pod uwagę wczorajszy mecz z Interem, byłoby co najmniej niesmaczne dla Juve. Nie mówiąc już o Lazio, które ma historyczną, realną szansę na scudetto.
Pomijając ambicje drużyn, po prostu trzeba wybrać mniejsze straty. Brak przychodów z dnia meczowego będzie mocnym strzałem na pysk, jednak zawieszenie sezonu to wisząca katastrofa.

EDIT
Po wczorajszym spotkaniu można przypuszczać, że w Interze im się pozmieniało i teraz popierają AIC...


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 09 marca 2020, 13:52

będą jaja jak anulują sezon, bo uznają, że odroczenie na miesiąc sprawi, że nie będzie kiedy grać meczów, a na koniec wyjdzie, że EURO i tak odwołane ;p

i wyjdzie, że ani Serie A nierozstrzygnięte, ani EURO 2020, dlatego pomysl z Euro 2021 nie jest taki głupi. Ligi dograją sezony, a EURO 2021 powinno odbyć się z kibicami


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 marca 2020, 18:12

OFICJALNIE: Włoski Narodowy Komitet Olimpijski zawiesił rozgrywki sportowe w Italii do 3 kwietnia.

Pytanie teraz co z LM.

Z tego co rozumiem to rząd jeszcze musi ten dekret podpisać.
Ostatnio zmieniony 09 marca 2020, 18:23 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 09 marca 2020, 18:21

Juventus będzie grał sparingi sam ze sobą i co miesiąc jeden mecz w LM, bo raczej europejskich pucharów nie odwołają-taka kasa.


slay_mac

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lutego 2008
Posty: 351
Rejestracja: 15 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2020, 18:23

Dzisiejsze Sassuolo-Brescia odwołane ?


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 09 marca 2020, 18:39

Z tego co widzę to grają.


Zablokowany